Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » LJUBAV » Mijesani Brakovi » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (23): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 8 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Aleksandra Aleksandra is a Female
moforaja




Poruka: 10252
Location: Mostar
pokretac teme Thread Started by Aleksandra

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

budi ono sto jesi

___________________________________________________________________






          03-06-2003 17:24 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
          miki miki is a Female
          proplivala


          Poruka: 19

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Sandra nema ti od tog idealizma ništa. Budi šta jesi...

          03-06-2003 17:46 miki is offline Pregledaj poruke od miki Dodaj miki u listu prijatelja
          Aleksandra Aleksandra is a Female
          moforaja




          Poruka: 10252
          Location: Mostar
          pokretac teme Thread Started by Aleksandra

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          kod mene ima

          a ne pricam napamet


          naravno da svak od nas ima

          svoju pricu

          i vidjenje situacije

          zato imamo forum i teme

          da se ispricamo

          i razmjenimo misljenja........... 01.gif



          hvala svoj raji koja ucestvuje na temi 33.gif

          ___________________________________________________________________






                  03-06-2003 17:56 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
                  Rondo Rondo is a Male
                  stalni dopisnik


                  Poruka: 1085

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Kome prvo da odgovorim? Podjimo po redu.
                  Nadia, skontao sam sta si htjela da kazes, ali sam licno ubijedjenja kao i Sokrat da samo budale ne mijenjaju misljenje. Po mom misljenji je vise nego ljudski reci "mislio sam da je tako ali sam se zajebao, sorry". Nacini su razliciti,neki se sluze argimentima, neki retorikom, neki kognitivnom terapijom; sve zavisno od struke. Covjek je svakako drutveno bice ali nacin zivota koji nam je nametnut cini da smo sve vise i vise asocijalni. Nazalost, postajemo sve vise vukovi samotnjaci. Da bi covjek uspio i da bi ga sredina akceptirala kao uspjesnog, covjek mora da postize sve vise. Trzisna anarhija je pustila duboke korjene koje se nemogu tako lako izcupati te da bi se uspjeli na trzistu rada, robe i usluga sve manje imamo vremena za same sebe i ono malo vremena sto imamo posvecujemo iskljucivo sebi. Shodno tome nasa socijalna interakcija i artikulacija je markantno smanjena. Tipican primjer su zene koje imaju karijeru i dobrovoljno odbacuju brak i majcinstvo zarad karijere jer i jedno i drugo ne mogu podnijeti ni fizicki ni psihicki.
                  U mnogim interdisciplinarnim naukama se u novije vrijeme postavlja pitanje da li se covjek moze osloboditi svojih socijalnih uloga da bi donio racionalnu odluku. Vjeruj mi Nadia da je sve vise i vise ljudi koji smatraju da se covjeg u svome egu moze osloboditi svojih socijalnih uloga. Ja licno nisam zauzeo vlastito stajaliste ali ljudi stvarno imaju argumente pa se covjek i zapita. Ja sada stvarno nemam vremena da ti nabrajam sve argumente jer bi morao sjediti i tipkati dva dana, ali ako te interesuje da cu ti prijedlog za literaturu.

                  03-06-2003 22:49 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
                  obrisan
                  Gost


                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  mali sjedi



                  odlican 2




                  eto sad si i doktoriro na forumu

                  03-06-2003 22:52
                  Ruzica Ruzica is a Female
                  ne more meda


                  Poruka: 29

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Valjda sam ja slijedeca na redu Rondo. Cekam.

                  ___________________________________________________________________

                    03-06-2003 22:53 Ruzica is offline Posalji Email za Ruzica Pregledaj poruke od Ruzica Dodaj Ruzica u listu prijatelja
                    Sona Sona is a Female
                    gusterica




                    Poruka: 80

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Samo da se potpisem ispod Sandrinih rijeci
                    "budi sto jesi"

                    Ne mislim da je to fraza ili neki idealizam. Mozda u onim mladim godinama kad tudji spomenar terbamo ispuniti nekim

                      mudrolukom
                    to jeste fraza ili slijepi idealizam pred zivotom za kojeg ne znamo sta nam sprema, ali iz iskustva znam da kad odrasli ljudi koriste tu recenicu, ona zaista ima svoju tezinu.

                    03-06-2003 23:07 Sona is offline Posalji email za Sona Pregledaj poruke od Sona Dodaj Sona u listu prijatelja
                    Rondo Rondo is a Male
                    stalni dopisnik


                    Poruka: 1085

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Ruzice, ruzica si bila sada vise nisi 26.gif !
                    Prvo moram se ograditi od izbora rijeci, pogrijesio sam jer sam izabrao rijec SELJANKA jer sam mogao reci krkanka, haharka ili krava (ali necu da vrijedjam krave). Kad sam rekao seljanka (osnosi se i na rijec seljak) mislio sam prvenstveno na ono sto mi kazemo seljak u galavu ane na seljaka koji se bavi poljoprivredom ili farmarstvom kao zanimanjem. Covjek moze biti rodjen u najvecoj zabiti gdje jos nema asfalta ili struje a biti intelektualno superioran vecini. Isto tako neko moze biti rodjen na sred Musale i dolaziti iz tipicno burzoaskog okruzenja pa opet biti seljak u glavu. Shvatas li sada sta sam htio reci te ovom prilikom molim sve seljake koji nisu seljaci "u galvu" za izvinjenje.
                    Drugo, gdje si ti u mojim postovima vidjela ili procitala i na osnovu toga dosla do zakljucka da sam ja kosmopolita ili da sam se deklarisao tako? Ja se licno ne smatram kosmopolitom jer mislim da imam jos puno toga da naucim a jos sam i mlad da bi se smatrao kosmopolitom te me nijedan ozbiljan covjek ne bi uzeo zaozbiljno kad bi rekao da sam kosmopolita (tek sam napunio 27)!
                    Trece, onda kaze kao ja na selu!
                    Ti niti me znas niti si me i kada ni vidjela ni srela pa me ne mozes gurati i svrstavati ni tamo ni ovamo, a ja stvarno ne ojecam potrebu da tebi ili bilo kome dokazujem svoje "gradjanstvo" ili "seljakluk". Drugim rijecima Ti ne znas ni ko sam ni odakle sam te Te molim da me nesvrstavas ni ovdje ni ondje jer me ne poznajes!
                    Opet si dosla do nekog zakljucka bez ikakve relevantne podloge. Bolje bi bilo da si me otvoreno pitala pa ti ja odgovorio i onda dosla do zakljucka. Ja se nisam nigdje u mojim postovima direktno obratio nekome ako smo diskutovali o nekoj opstoj temi, ali odgovaram direktno nekome ko me prozove u svome postu ili postavi neko pitanje direktno meni (kao sto si ti ucinila.
                    Suma sumarum, tekstovna analiza ti je nula bodova, barem u ovim postovima sto su se odnosili na mene. Jos samo jedan savjet: Nekad je bolje i sutjeti.

                    03-06-2003 23:19 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
                    Rondo Rondo is a Male
                    stalni dopisnik


                    Poruka: 1085

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Babusha, nema frke! Samo ti pici pravo 10.gif

                    03-06-2003 23:24 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
                    Ruzica Ruzica is a Female
                    ne more meda


                    Poruka: 29

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        citat od Rondo:


                      U mom odabiru partnera nacionalni i vjerski atributu mi nisu primarni, ALI NECU SELJANKU!!! Najmanje da joj se dedo u gradu rodio.


                    Ako si ovim postom mislio da izrazis svoje misljenje "seljanku u glavu" - slabo si se izrazio Rondo. Skroz slabo.

                    Moja tekstovna analiza je bila za peticu, a tvoj izbor rijeci za jedan.

                    ___________________________________________________________________

                      03-06-2003 23:27 Ruzica is offline Posalji Email za Ruzica Pregledaj poruke od Ruzica Dodaj Ruzica u listu prijatelja
                      Rondo Rondo is a Male
                      stalni dopisnik


                      Poruka: 1085

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Kao sto rekoh, vec sam se ogradio od svog izbora rijeci te priznao da je bio los (je si li to preskocila mozda u mome prethodnome postu?).
                      A stim citatom sto si ga izdvojila sam htio reci da mi nije bitno kako mi se buduca zena zove i kojem se Bogu moli, ali mi je bitno da ima nesto u glavi! A ovo sa dedom je bilo vise figurativno i ironicno(nemam bas obicaj stavljati smilies poslije recenica, mada se i to desava)
                      I replika ti je za petice, ali petice na fakultetu 05.gif !!!

                      03-06-2003 23:42 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
                      Rondo Rondo is a Male
                      stalni dopisnik


                      Poruka: 1085

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Harise, ohani malo sa titulama.
                      Usput sta ima u Malmö? Nisam ti se stigo burazeru javiti ali hocu cim uhvatim vremena.
                      Boga ti dje je Herka? Zna li to iko?

                      03-06-2003 23:46 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
                      obrisan
                      Gost


                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Herka ti je u Vesterås ja mislim i cujem se ponekad sa njim radi gore u nekom restoranu i ako hoces njegov telefon javi se na pp

                      03-06-2003 23:57
                      Ruzica Ruzica is a Female
                      ne more meda


                      Poruka: 29

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Idemo dalje.

                      ___________________________________________________________________

                        03-07-2003 03:51 Ruzica is offline Posalji Email za Ruzica Pregledaj poruke od Ruzica Dodaj Ruzica u listu prijatelja
                        Aleksandra Aleksandra is a Female
                        moforaja




                        Poruka: 10252
                        Location: Mostar
                        pokretac teme Thread Started by Aleksandra

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        idemo dalje za iste pare........ 01.gif

                        samo lagano......

                        svako od nas ima neko svoje iskustvo

                        i neke svoje stavove i misljenja

                        mi smo tu da razmjenimo iste .........i po mogucnosti nesto naucimo.


                        01.gif

                        ___________________________________________________________________






                                03-07-2003 12:25 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
                                Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
                                rezimski novinar




                                Poruka: 3241
                                Location: Iza

                                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                .

                                ___________________________________________________________________
                                Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

                                broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Senad Hadzifejzovic dana 02-12-2005 u 11:24.

                                03-07-2003 22:53 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
                                Aleksandra Aleksandra is a Female
                                moforaja




                                Poruka: 10252
                                Location: Mostar
                                pokretac teme Thread Started by Aleksandra

                                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                Kada sam pisala i otvarala ovu temu..........

                                imala sam u vidu........normalne ljude.....koji se vole......razumiju.......i zele da budu zajedno........bez obzira na nacionalne i vjerske razlicitosti..........

                                nisam mislila ni na kakve extreme..........

                                u ostalom........nemalo puta se zbog ljubavi prelazilo na vjeru onog drugog........ako zena zeli da predje na islam ,jer voli svog buduceg i nije joj nikakva frka od islama...........zasto da ne.........to je individualna stvar.........

                                ovdje se ne prica ni o kakvim primoravanjima.........ovdje se prica o LJUBAVI.........najljepsoj

                                situaciji..........na svijetu..........~160~

                                ___________________________________________________________________






                                        03-08-2003 01:24 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
                                        tekija2 tekija2 is a Female
                                        carica decembra '03


                                        Poruka: 1116

                                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                        JA SAM LICNO PROTIV MJESANI BRAKOVA.
                                        SVATAM POCETAK LJUBAV , RADOST, SRECA A POSLIJE NEKOG VREMENA SVE SE PRETVARA U PAKAO I DOLAZI DO RASPADA KOPLETNE PORODICE, A U SVEMU TOME DJECA IZVUKU NAJDEBLJI KRAJ.ZNAM DOSTA TAKVI BRAKOVA.
                                        PRIMJER STA SE DESAVA:


                                        1.KAKO STAVITI DJETETU IME
                                        2.DA LI CE SE DJETE OBREZATI ILI NE
                                        3.DA LI CE SE DJETE KRSTITI ILI NE
                                        4.DA LI CE SE POSTOVAT BOZIC I BAJRAM

                                        TO SU POCETNA PITANJA KOD MJESANI BRAKOVA

                                        A ISTO TAKO IMA NJIH KOJI SRETNO ZIVE U BRAKU SVE ZAVISI OD OSOBE DO OSOBE.

                                        ___________________________________________________________________
                                        ZaGuzicu.gif

                                        03-11-2003 06:09 tekija2 is offline Homepage of tekija2 Pregledaj poruke od tekija2 Dodaj tekija2 u listu prijatelja AIM Screenname: . YIM Screenname: .
                                        obrisana
                                        Gost


                                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                            citat od tekija2:

                                          JA SAM LICNO PROTIV MJESANI BRAKOVA.
                                          SVATAM POCETAK LJUBAV , RADOST, SRECA A POSLIJE NEKOG VREMENA SVE SE PRETVARA U PAKAO I DOLAZI DO RASPADA KOPLETNE PORODICE, A U SVEMU TOME DJECA IZVUKU NAJDEBLJI KRAJ.ZNAM DOSTA TAKVI BRAKOVA.
                                          PRIMJER STA SE DESAVA:


                                          1.KAKO STAVITI DJETETU IME
                                          2.DA LI CE SE DJETE OBREZATI ILI NE
                                          3.DA LI CE SE DJETE KRSTITI ILI NE
                                          4.DA LI CE SE POSTOVAT BOZIC I BAJRAM

                                          TO SU POCETNA PITANJA KOD MJESANI BRAKOVA

                                          A ISTO TAKO IMA NJIH KOJI SRETNO ZIVE U BRAKU SVE ZAVISI OD OSOBE DO OSOBE.

                                        Sta mislis tekija koliko ima djece koja su izvukla deblji kraj ,a roditelji iste vjere ,tj.djeca nisu iz mjesanog braka ?

                                        03-11-2003 09:45
                                        obrisana
                                        Gost


                                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                            citat od Rondo:


                                          U mom odabiru partnera nacionalni i vjerski atributu mi nisu primarni, ALI NECU SELJANKU!!! Najmanje da joj se dedo u gradu rodio.


                                        Rondo procitaj ovo prvo !

                                        03-11-2003 09:47
                                        Stranica (23): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 8 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                                        Postavi novu temu Odgovori
                                        Go to:
                                        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com