Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » LJUBAV » Mijesani Brakovi » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (23): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] 7 8 9 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
obrisana
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Rondo:


    Prvo moram se ograditi od izbora rijeci, pogrijesio sam jer sam izabrao rijec SELJANKA jer sam mogao reci krkanka, haharka ili krava (ali necu da vrijedjam krave). Kad sam rekao seljanka (osnosi se i na rijec seljak) mislio sam prvenstveno na ono sto mi kazemo seljak u galavu ane na seljaka koji se bavi poljoprivredom ili farmarstvom kao zanimanjem. Covjek moze biti rodjen u najvecoj zabiti gdje jos nema asfalta ili struje a biti intelektualno superioran vecini. Isto tako neko moze biti rodjen na sred Musale i dolaziti iz tipicno burzoaskog okruzenja pa opet biti seljak u glavu. Shvatas li sada sta sam htio reci te ovom prilikom molim sve seljake koji nisu seljaci "u galvu" za izvinjenje.


Pa procitaj ovo !
Ti neces seljanku .Dedo treba biti roden gradu.Znaci seljanka je rodena na selu.
Onda dolazi objasnjenje , da seljak nije onaj sto je roden na selu , nego mu je mozak "seljacki " .
Pa odluci se prvo , sta za tebe znaci biti seljak !?

03-11-2003 09:58
babusha babusha is a Male
Licnost Foruma '03




Poruka: 2959
Location: donji trap

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nemoj boja Lelice malog zbunjivati vidish da uteche 02.gif 35.gif
To ti je boja dijalektika , kontash 35.gif

___________________________________________________________________



      19.gif

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane babusha dana 03-11-2003 u 10:05.

      03-11-2003 10:04 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
      obrisana
      Gost


      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ma mora da sam ja ostarila , moj Babusha 02.gif

      Dijalektika ,dijalektika 21.gif

      03-11-2003 10:20
      Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
      rezimski novinar




      Poruka: 3241
      Location: Iza

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      .

      ___________________________________________________________________
      Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Senad Hadzifejzovic dana 02-12-2005 u 11:24.

      03-11-2003 12:04 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
      Aleksandra Aleksandra is a Female
      moforaja




      Poruka: 10252
      Location: Mostar
      pokretac teme Thread Started by Aleksandra

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      znam ih ja puno

      sto su im "seljanke"

      dosle glave.....

      ___________________________________________________________________






              03-11-2003 14:57 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
              tekija2 tekija2 is a Female
              carica decembra '03


              Poruka: 1116

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              ZA LELU.......


              SVAKAKO LELO DA IMA I TOG NE PORICEM. AL TEMA JE MJESANI BRAKOVI I DALA SAM SVOJE MISLJENJE NA OSNOVU TE TEME.

              DRUGI PUT POSTAVI TEMU" BRAKOVI ISTE VJERE" PA CES DOBITI SRECO I ZA TO ODGOVOR 01.gif

              ___________________________________________________________________
              ZaGuzicu.gif

              03-11-2003 16:40 tekija2 is offline Homepage of tekija2 Pregledaj poruke od tekija2 Dodaj tekija2 u listu prijatelja AIM Screenname: . YIM Screenname: .
              obrisana
              Gost


              ~2~ Za Tekiju Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Nemoj da se ljutis . Ja sam samo upitala .A mogla sam dobiti odgovor , a da ne otvaram
              slicnu temu. Brak je brak. 02.gif 33.gif

              03-11-2003 17:36
              obrisan
              Gost


              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              mrak je mrak pa kako god da ga sastavis 29.gif 29.gif

              03-11-2003 17:58
              malisa malisa is a Female
              mofo beba


              Poruka: 5

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              U bracnim vodama zive svakojake ribice,od onih malih zlatnih sto zdravlje srecu iveselje donose ,do srednjih sa milion sitnih i krupnih problema, pa sve do onih ajkula sto bi da vas prozderu.U svakom braku mjesanom ili ne bitno je samo da vam plivaju zlatne.
              A sto se tice toga prije ili poslije rata- mjesani brak-mislim da ih je dosta sklopljeno i za vrijeme rata-ili se varam?

              03-12-2003 00:59 malisa is offline Posalji Email za malisa Pregledaj poruke od malisa Dodaj malisa u listu prijatelja
              BMW BMW is a Male
              rodjeni




              Poruka: 851

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              MJESANI BRAKOVI NEGO STA MUSKO I ZENASKO. NISTA ZENSKO ZENSKO ILI OBRATNO. NARAVNO ISTE VJEROISPOVIJESTI.

              ___________________________________________________________________
              Nemam potpis

              03-12-2003 01:11 BMW is offline Posalji Email za BMW Pregledaj poruke od BMW Dodaj BMW u listu prijatelja
              Aleksandra Aleksandra is a Female
              moforaja




              Poruka: 10252
              Location: Mostar
              pokretac teme Thread Started by Aleksandra

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              ne varas se .....bilo ih je u ratu.......a sklapaju se i sada..........

              ___________________________________________________________________






                      03-12-2003 01:18 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
                      Rondo Rondo is a Male
                      stalni dopisnik


                      Poruka: 1085

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Auuu, duboko se izvinjavam sto sam abstinirao sa ove teme jer smo rekli idemo dalje ali evo sada vidim da sam prozvan. Usput Babusha u "malom" je 195 cm visine i 88-90 kg (varira) te sam u gym-u pet puta sedmicno (tri puta tegovi, dva puta kondicioni) pa ne bijezim tako lako.
                      Lelo, ti to znas,
                      Lelo. da ranjen sam,
                      Lelo, u srce bas....

                      Salu i pjesmu na stranu sada. Je li vama stavarno tesko procitati sve sto ja napisem pa preskacete neke redove i dolazite do parcijalnih zakljucaka.
                      Vec sam se ogradio od moga loseg izbora rijeci i opet ponavljam zao mi je jer je bio pogresan. A i to sam dedom rodjenim u gradu sam rekao da je vise figurativno i ironicno receno. Mislim da sam objasnio fino sta smataram "seljaklukom". E sada da ne ulazim u mentalni sklop i filozofiju stanovnika ruralnih podrucija, seljankama smatram one iste sto ih je rahmetli Greta Habiba hakala po gradu i nazivala "seljankama". S obzirom da je taj mentalni sklop koji bas puno ne cijenim, puno zastupljeniji u ruralnim sredinam nego u urbanim, u nasem govoru se udomacila i rijec "seljak" kao personifikacija tog mentalnog sklopa. Opet naglasavam da nisu svi iz ruralnih podrucija isti, ali percepcija u ljudskome umu je jako sklona generalizaciji i stavljanju pod isti krov. Je li ti sada jasnije. Ako hoces u detalje samo reci ali te jos jednom molim da procitas moje postove u cijelosti te da doneses logican zakljucak ane samo dijelove u kojima se sluzim metaforama i ostalim jezicnim instrumentima koje se lako mogu izvesti iz konteksta pa onda "ne vidite sumu od drveca". Jos jedna, nikome ne branim da ima svoje misljenje u vezi mjesanih brakova atako imam pravo i na svoje. Nekome je vazno da se ozeni ili uda za istu naciju ili da su mu zet ili snaha iste nacije, meni je vazno da mi buduca zena ima nesto u glavi ,te Te molim da i ti moje misljenje postujes. A ako ti i dalje nije jasno prosetaj malo po Mostaru sada, ne moras razgovarati ni sa kim jer se sve vidi iz prilozenog. Malte ne vidi se po facama. Raja se drze za sebe a seljaci ili ti papci za sebe. Prica i nacin konverzacije u tim drustvima nije isti te licno preferiram da sjedim sa prvonavedenim jer imam osjecaj da dobijam puno vise kako na intelektualnom tako i na duhovnom planu, a svaki vid ozbiljne konverzacije sa drugonavedenim smatram gubljennjem vremena i intelektualnom stagnacijom tj zaglupljivanjem jer njihov nacin rezonovanja je dijametralno suprotam mome. Boze moj nismo svi isti! Stoga je i logicnije da svoju buducu izabranicu trazim medju rajom. Izraz papak je u ovome kontekstu egalitaran izrazu seljak, mada se papak vise udomacio u recimo Sarajevu a u Mostaru se iste osobe nazivaju seljacima. Pa ne govore djaba Mostar-mostarcima, selo-seljacima. Samom ovom parolom ti nebi trebala dublja definicija seljaka. Ili ti mozda i nju treba pojasniti. RADI SE O DVA MENTALNA SKLOPA!!!!!!!!!
                      Ma Siguran sam sada da ti je jasno. Jer da si najveca "seljanka" dosad bi skontala.(Molim te nemoj se llutiti oko ovoga sadnjeg jer je napisano sa velikom dozom ironije i sarkazma)
                      Evo ti jedna ruza sa Rondoa 33.gif

                      03-12-2003 03:38 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
                      Aleksandra Aleksandra is a Female
                      moforaja




                      Poruka: 10252
                      Location: Mostar
                      pokretac teme Thread Started by Aleksandra

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Rondo........kao pokretac ove teme ja ti se zahvaljujem na ucescu...........


                      33.gif s rondoa ,majke mi.....

                      ___________________________________________________________________






                              03-12-2003 03:51 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
                              Rondo Rondo is a Male
                              stalni dopisnik


                              Poruka: 1085

                              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                              Kenzo brate ne znam kakvi su ti krajnji ciljevi sa tom kokom!? Ako je nesto trenutno i prolazno jasta ces! Ta znas onu staru narodnu : "If you hazitate-fuck!" Ma opali ti to, jer nije sapun da se trosi. Poslije ces vidjeti kako se situacija odvija. a kad je obradis horizontalno onda hocu detalje ako nista onda na pp. 10.gif Moja seksualna iskustva sa seljankama su samo pozitivna jer ti sve vjeruje kad joj slozis pricu i mozes je vrtiti oko malog prsta. Drugim rijecima nema mozga da sama promisli. Ali nikada u vezu. Dok ti gradska macka moze frku sloziti ko niko ali u tome i jeste draz i zbog toga su mi drage. Puno je ljepse kad finu i pametnu curu zbaris pa te ona fino nagradi, dok sa ovim drugim mozes kao sa cukom "idi tamo, dodji vamo" a ona slusa dok cura iz carsije bi ti rekla na to isto "nek ti mama sine ide tamo...!"

                              03-12-2003 03:57 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
                              Rondo Rondo is a Male
                              stalni dopisnik


                              Poruka: 1085

                              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                              A samo da kazem jos nesto. Moje gore navedene stavove baziram na vlastitom ibjedjenju kao feminista. Da, da, dragu moje mostarke procitali ste dobro. Musko, Mostarac pa jos i feminista. Mislim da "seljanke" nisu svjesne zenske emancipacije te sa svojim intelektualnim sklopom nisu se u stanju izboriti za svoja elemetarna prava. Licnog sam misljenja da je drustvena struktura izrazito patrijarhalna te da, nazalost, mora proci jos puno vremena da se zena potpuno izjednaci sa muskarcom. Ne zagovaram matrijarhat ali sam za ravnopravnost! Ali to ovdje nije tema pa necu dalje o tome. Otvorite temu ako vas interesuje a ja cu vamn iznjeti i dokaze i cinjenice da zene nisu ravnopravne u drustvu i da je drustvena struktura iskljucivo patrijarhalna.

                              03-12-2003 04:09 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
                              Ruzica Ruzica is a Female
                              ne more meda


                              Poruka: 29

                              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                              Moze li se i ovdje postaviti anketa kao na "onom" forumu?

                              Bas me zanima kakva su nam vidjenja ove teme, onako procentualno.


                              [quote]

                                citat od Rondo:


                              Nekome je vazno da se ozeni ili uda za istu naciju ili da su mu zet ili snaha iste nacije, meni je vazno da mi buduca zena ima nesto u glavi

                              quote]


                              Rondo, naravno da mi je bitno da mi buduci muz, kako se ti ti figurativno izrazi, " ima nesto u glavi",a najbitnije od svega, kao sto Sandra rece, je LJUBAV, a za koju vjerujem da ne priznaje nikakve granice (s tim i nacionalne), ali je li mi vazna nacionalnost tog mog potencijalnog muza - jeste!

                              To ne znaci da se ta ljubav mog zivota ne moze dogoditi sa osobom "pogresne" (u nedostatku prikladnije rijeci) nacionalnosti. Naravno da moze, i naravno da bih se udala za tog covjeka. Jer prava, istinska ljubav prevazilazi sve prepreke i svi se problemi mogu rijesiti.

                              Samo smatram da je ..... lakse....... (jer mislim da su nam, barem ovoj nasoj poslijeratnoj generaciji, misljenja definitvno uvjetovana nacijom kojom pripadamo).

                              ___________________________________________________________________

                                03-12-2003 09:53 Ruzica is offline Posalji Email za Ruzica Pregledaj poruke od Ruzica Dodaj Ruzica u listu prijatelja
                                nadia nadia is a Female
                                bice nesto od mene




                                Poruka: 400
                                Location: CH

                                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                    citat od Rondo:

                                  Kenzo brate ne znam kakvi su ti krajnji ciljevi sa tom kokom!? Ako je nesto trenutno i prolazno jasta ces! Ta znas onu staru narodnu : "If you hazitate-fuck!" Ma opali ti to, jer nije sapun da se trosi. Poslije ces vidjeti kako se situacija odvija. a kad je obradis horizontalno onda hocu detalje ako nista onda na pp. 10.gif Moja seksualna iskustva sa seljankama su samo pozitivna jer ti sve vjeruje kad joj slozis pricu i mozes je vrtiti oko malog prsta. Drugim rijecima nema mozga da sama promisli. Ali nikada u vezu. Dok ti gradska macka moze frku sloziti ko niko ali u tome i jeste draz i zbog toga su mi drage. Puno je ljepse kad finu i pametnu curu zbaris pa te ona fino nagradi, dok sa ovim drugim mozes kao sa cukom "idi tamo, dodji vamo" a ona slusa dok cura iz carsije bi ti rekla na to isto "nek ti mama sine ide tamo...!"




                                e pa ovo je vrhunac idiotizma!!!!
                                ne mogu da vjerujem da i ovakvih muskaraca zemljom hodi..........

                                halo bola rondo , citas li ti sebe majke ti?
                                ko je za tebe seljanka , ona curica sto je tesko zavrsila srednju skolu ali je eto dovoljno glupa da se zaljubi u GOSPODINA BOGA RONDO . nije mi jasan taj tvoj stav . gdje ti sebe postavljas na kakvo prijestolje ?

                                e znas sta , dabogda ta tvoja buduca imala 5 fakulteta ( kad takvu trazis ) . ali kakva ce biti kao covjek , e to je drugo pitanje , to ces vidjeti kad se uvalis .

                                ___________________________________________________________________

                                  \ | /

                                  (@ @)

                                  -----o00-(_)-00o-----

                                03-12-2003 10:09 nadia is offline Posalji Email za nadia Pregledaj poruke od nadia Dodaj nadia u listu prijatelja
                                nadia nadia is a Female
                                bice nesto od mene




                                Poruka: 400
                                Location: CH

                                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                Boze , stvori od mene covjeka koji ce brazdati duboko poput broda, kako bi dotakao i one koji su "ispod".......


                                Ne molim Te, Gospodine, za cuda i videnja, nego za snagu u svakodnevnom zivotu. Nauci me umijecu malih koraka za male ljude........

                                i na kraju moj rondo:

                                boze , u pravom mi trenutku posalji prijatelje koji ce mi strpljivo reci istinu

                                oprosti sto sam bila ostra u predhodnom tekstu , ali ga necu prepravljati

                                ___________________________________________________________________

                                  \ | /

                                  (@ @)

                                  -----o00-(_)-00o-----

                                03-12-2003 10:31 nadia is offline Posalji Email za nadia Pregledaj poruke od nadia Dodaj nadia u listu prijatelja
                                Asja
                                Ruzica



                                Poruka: 337

                                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                Malo se cini mi se pobjeglo od teme, ali eto. Treba otvoriti temu Gradjanke vs. Seljanke.

                                Samo da kazem Rondou par rijeci.

                                Te, kako ti kazes "seljanke" upoznah u pravom smislu rijeci ovdje, vani. One vozarke od prije iz Mostara ne ubacujem u tu pricu iako sam imala par stvarno dobrih i prije svega odanih prijateljica koje su zivjele u okolini Mostara.

                                E slusaj sada. Rodjena sam u gradu, dijete asfalta, bojim se i koke i krave. Smatram da mi opste obrazovanje nije lose, naucila sam strani jezik tako brzo, da sam nakon dvije godine boravka ovdje vec postala prevodioc nasim "seljacima i seljankama" kako ti kazes.

                                Ali svaka, ama BAS SVAKA ce me zednu preko vode prenijeti! Vjeruj mi.

                                03-12-2003 10:56 Asja is offline Posalji email za Asja Pregledaj poruke od Asja Dodaj Asja u listu prijatelja
                                malisa malisa is a Female
                                mofo beba


                                Poruka: 5

                                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                Seljanka-gradjanka-pametna-glupa?
                                Svi bi izgleda da dok se zabavljaju vodaju zgodnu pa makar i seljank-glupu, da bi raja okrenulapacu i rekla a sta ufati. A kad je zenidba u pitanju, e onda mora da bude gradjnka-pametna,jer sad i usta mora pocet koristit.E pa kums je u tome da sam od seljanke napravis gradjanku tj. od glupe pametnu.
                                Isto vazi iza udaju naravno

                                03-12-2003 11:38 malisa is offline Posalji Email za malisa Pregledaj poruke od malisa Dodaj malisa u listu prijatelja
                                Stranica (23): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] 7 8 9 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                                Postavi novu temu Odgovori
                                Go to:
                                preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com