Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » LJUBAV » Mijesani Brakovi » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (23): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
sarah sarah is a Female
bice nesto od mene


Poruka: 309
Location: stvaram novi svijet ...

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Asja:

    Ali svaka, ama BAS SVAKA ce me zednu preko vode prenijeti! Vjeruj mi.


moja asja, ma one se rode sa fakultetom.

03-12-2003 11:45 sarah is offline Posalji email za sarah Pregledaj poruke od sarah Dodaj sarah u listu prijatelja
Aleksandra Aleksandra is a Female
moforaja




Poruka: 10251
Location: Mostar
pokretac teme Thread Started by Aleksandra

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

MOLIM ......ucesnike teme.......Mijesani Brakovi.......

.......da nastave pisati u pravcu u kojem se pocelo.........

dakle.....vasa misljenja....iskustva itd........

da ovu laganu digresiju.......ovdje zavrsimo........

ili da se otvori nova tema...........

Hvala na razumijevanju

33.gif

___________________________________________________________________






          03-12-2003 15:44 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
          Rondo Rondo is a Male
          stalni dopisnik


          Poruka: 1085

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Nadia, pocecet cu ovaj post sa Voltaireovim citatom: "Gospodine, koliko god prezirao vase misljenje i neslagao se sanjim, ja sam spreman umrijeti za vase pravo na to misljenje!" Tako i ti Nadia treba da imas svoje misljenje i niko ti ti nema pravo oduzeti to misljenje a najmanje pravo na isto. Isto tako uz puno postovanje tudjih misljenja ja ocekujem da se i meni dozvoli da imama vlastito bez rizika da bi me neko nazivao razlicitim kvalifikacijama.
          Ja sam se na ovaj forum ukljucio cisto radi diskusije i debate. John Stuart Mill, kao otac liberalne misli je kao jednu od posljednih teza u svome djelu "gradjanska racionalnost" rekao da je debata korisna ljudima kao racionalnim bicima (u prethodnim postovima sam pojasnio malo vise o ljudskoj racionalnosti) te da bez debate covjek stagnira. Covjek kao racionalno bice moze da izvuce pouku i iz stava koji licno ne zastupa. Ulaskom na ovaj forum sam bio spreman da cujem i vidim da ljudi ne razmisljaju kao ja i ne do´Boga da svi misle kao ti ili ja jer onda nebi imali podlogu za debatu te bi stagnirali. Zamisli kako bi svijet bio dosadan da svi razmisljaju isto...Svojim prisustvom sam spreman kao sto rekoh da cujem i misljenja koja su oprecna mojim pa da me cak neki i nazivaju idiotom (kao sto si ti ucinila), ali se ne ljutim. Svako ima svoje pa tako i ja imama svoje misljenje. Neko je postavio temu, ja se ukljucio i rekao sta mislim. Zasto ti je to tako tesko prihvatiti da neko ne misli kao i ti? Meni za razliku od tebe ovaj forum nije potreban za konfirmaciju vlastitih stajalista. Ti izgleda ne volis cuti da neko drugacije misli od tebe i onda ides na licne napade i na insinuacije jer ti je potrebna konfirmacija tvog stajalista te naknadnog ubjedjivanja da si samo ti u pravu. Dokaz za to je tvoj post koji pocinje sa "ljudi moji citam ovo i ne mogu da vjerujem svojim ocima..." Samim time si nas sve ostale proglasila budalama jer ti nemozes da shvatis i vjerujes svojim ocima da mi imamo drugo misljenje o ovoj temi. Ja nigdje u mojim postovima nisam nikome rekao da je u krivu ili da treba da misli tako i tako jer postujem tudja misljenja bez obzira sto nisu adekvatna sa mojim vlastitim te mi nikada ne bi palo napamet da ikome kazem da je idiot. Dalje si me nazvala megalomanom radi moga misljenja, a to je samo moje misljenje, jedinke na planeti i koje je toliko nebitno da bi se generaliziralo. Pa me onda kunes!? Zasto? Jesam li ja toliko kriv zato sto sam rekao sta mislim te se to misljenje ne poklapa sa tvojim? Tema je mjesani brakovi i ja sam rekao koje su mi preference isto kao i ti. Misljenja nam se ne podudaraju ali meni nikada nebi palo na pamet da ja tebi kazem nesto u stilu "dabogda ti se dijete udalo za seljaka iste nacije i svako jutro mlijeko muzlo i vunu predlo te nesmijela pisnuti covjeku dok joj se ne obrati" kao sto si ti meni rekla dabogda ti imala pet fakulteta.To je za mene ispod svakog ljudskog digniteta i opste kulture. Ti neces zeta druge nacije bez obzira bio seljak ili ne a ja necu seljanku bez ozira koje nacionalnosti bila. Ja tvoj stav u potpunosti postujem te se nadam da ces uspjeti u svojoj zelji, ali molim te postuj i ti o moj stav.
          Ako si dosla na ovaj forum da cujes i potvrdis samo svoja misljenja onda si pogrijesila adresu jer koliko mi je jasno ne vodis uredjivacku politiku ovdje. Savjetujem te da ubuduce budes spremna cuti i drugacija misljnja jer ona postoje (100 ljudi-100 cudi) i da ih ne uzimas tako prisno srcu jer su to samo misljenja pojedinaca.
          Opet ponavljam misljenja nam se razlikuju ali to nije razlog da mene ili bilo koga drugog ucesnika na forumu kunes ili okvalifikujes ruznim rijecima bez obzira sta rekli ili napisali. sa njima se nemoras slagati ali ih uvazuj.
          Evo ti sad jedna ruza 33.gif

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Rondo dana 03-14-2003 u 05:51.

          03-14-2003 05:39 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
          Zadavalica Zadavalica is a Female
          bice nesto od mene




          Poruka: 1630
          Location: s dna kace

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ja vec napisah...........iz mjesanog braka(roditelja) usla u jos mjesaniji.................i nama super

          samo ne volim tu rijec mijesani

          ___________________________________________________________________
          ...ko ne pamti, iznova prozivljava...

          03-14-2003 16:13 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
          sesbes sesbes is a Male
          ne more meda


          Poruka: 36
          Location: swe

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          mijesas,mijesas
          a jasta ti je nego super, nisi ni svjesna

          ma samo jednodnevni brakovi su u fazonu
          vidim te jednom dnevno i dosta ,eto ti brak ....mijesaj

          03-14-2003 16:42 sesbes is offline Posalji Email za sesbes Pregledaj poruke od sesbes Dodaj sesbes u listu prijatelja
          Zadavalica Zadavalica is a Female
          bice nesto od mene




          Poruka: 1630
          Location: s dna kace

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ja sam bogami podosta se izmjesala i ne zalim se


          A sta tebe tek ceka jadna ti majka,ne bih ulazila u detalje 10.gif

          ___________________________________________________________________
          ...ko ne pamti, iznova prozivljava...

          03-14-2003 16:47 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
          sesbes sesbes is a Male
          ne more meda


          Poruka: 36
          Location: swe

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ispa ti sada ko neka mjesalica........


          a kod mene je:
          " u boj ,u boj ,za narod svoj" .....a mjesalo se,sto jest jest 21.gif

          03-14-2003 16:52 sesbes is offline Posalji Email za sesbes Pregledaj poruke od sesbes Dodaj sesbes u listu prijatelja
          Zadavalica Zadavalica is a Female
          bice nesto od mene




          Poruka: 1630
          Location: s dna kace

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          10.gif

          ___________________________________________________________________
          ...ko ne pamti, iznova prozivljava...

          03-14-2003 16:53 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
          Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
          rezimski novinar




          Poruka: 3241
          Location: Iza

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          .

          ___________________________________________________________________
          Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Senad Hadzifejzovic dana 02-12-2005 u 11:25.

          03-15-2003 15:02 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
          Lucky Lucky is a Male
          .iznogud




          Poruka: 65

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ... dvaput ko jednom... triput taman 29.gif

          nego... u zivotu sam imao jako puno negativnih iskustava sa ljudima koji su me prvo pitali kako se zovem pa onda odredjivali svoj stav prema meni, tako da mi se nece lako ni desiti da se zblizim do veze sa djevojkom koja ima takve stavove i dolazi iz takve kuce.

          dalje.. mislim da rondo kvalitetno razmislja ali mora da radi jos malo na dikciji (a ko ne mora? 21.gif ) ali bih se slozio s njim... jos me neke stvari bune u zivotu. po odlasku u inostranstvo (tek prije dvije godine) sam upao u corbu kultura. u new yorku zajedno zive 162 razlicite nacije svijeta.. ni sa kim nemam problema, odusevljava me sto ucim o drugim kulturama, upadam u stereotipe pa cudno iskacem iz njih, ucim o ljudima, ucim o sebi... znam za sigurno da cu ozeniti osobu koja ce mi biti prijatelj (bar drugi put, ako slucajno prvi put bude za papire... imam dva zvrka svakako na glavi - kazu dvaput cu se zenit. ako tako bude bar onda daj da spojimo ugodno sa korisnim) elem... svidjale su mi se djevojke iz raznih domena... ali se ne sjecam da sam se duze zabunio od petnest dana sa trebama koje su bile i "remotely" papankaste (svasta se vidi u dvije hefte:) ali sad nailazim na cudnu stvar... znam par djevojaka koje su odrasle u mom komsiluku i iako ih znam cio zivot (ili bar vjecnost i po), nikad se nismo intenzivno druzili. izuzetno je zanimljivo da sa njima paralelno gledam sebe i kad razgovaramo shvatam da se sa njima ne moram objasnjavati.. one me razumiju, i osjetim povezanost stvarnih prijatelja, prijatelj - kome mozes i zelis sve reci... izgleda da je kombinacija slicnog komsiluka i odgoja jako pozitivna kombinacija...ne znam, kazem puno, daleko manje truda sam ikad ulozio u postizanje kvaliteta komunikacije sa te dvije djevojke koje znam naspram svih drugih djevojaka koje sam htio upoznati, ali sam uvijek s ovim dvjema i pred njima bio pun povjerenja i sigurnosti... mozda je nekom interesantno - sve troje smo razlicite nacionalnosti.. mene stvarno ne zanimaju ljudi koji stvari u zivotu gledaju negativno: zasto gledas kombinovanje dvaju nacionalnosti ili religija, kultura, boja, samo kroz negativnu prizmu? postoji bar isto toliko stvari koje jesu pozitivne u spoju dvaju razlicitosti... sve je stvar balansa, postovanja, razumijevanja... ove crte u covjeku dolaze do izrazaja onda kada postigne nivo svijesti dovoljno visok da zna logicki i samostalno razmisljati, za takvo nesto je

            skoro
          uvijek neophodno obrazovanje ... uz obrazovanje dolazi i nekoliko besplatnih stvari u paketu... kao npr. inteligentan sagovornik, elokventna osoba, cesto i skromna, umjerena i ne prenapadna, spremna za kompromis... ne uvijek, na zalost. jako je puno onih koji znanje koriste kao alatljiku ne razumijevajuci ga. ali odo ja sa teme... znaci.. cura ... hm. ko ce shvatit zene. odo na kompjutere, lakse mi je.

          03-15-2003 17:39 Lucky is offline Pregledaj poruke od Lucky Dodaj Lucky u listu prijatelja
          Maks Maks is a Male
          ZVER


          Poruka: 202
          Location: Sverige

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          fino si ti to "skoro" podvukao, vrlo takticno sto cijenim
          evo slucaj kod nas je da je moja zena prosvjetno lice, a ja sofer, nigdje veze, reklo bi se
          to obrazovanje i ne igra neku veliku ulogu u nasem slucaju
          jer sve ovo sto si naveo u "paketu" mi manje vise upraznjavamo
          i jos bih upotpunio ovaj paketic sa svakodnevnim pregrstom zdravog seksa

          a za mijesane brakove mislim da je samo prednost u smislu upoznavanja drugih i
          bogacenja svog bitisanja
          nazalost mnogi ovakvi brakovi nisu uspjeli opstati
          jer smo majstori da sjebemo stvar

          03-15-2003 17:56 Maks is offline Posalji Email za Maks Pregledaj poruke od Maks Dodaj Maks u listu prijatelja
          Lucky Lucky is a Male
          .iznogud




          Poruka: 65

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Maks:

            ...............
            nazalost mnogi ovakvi brakovi nisu uspjeli opstati
            ..............r


          ja bih samo iz te recenice izbacio "ovakvi". generalno ne znam previse uspjelih brakova po nekim idejama kako ja zamisljam zivot.

          malli offtopic -
            skoro
          je skoro jer nikad ne reci nikad (opet parola). vidio sam da bih pogrijesio i jos nekog uvrijedio usput. procitat poruku prije postavljanja znaci cudo u kontekstu pravilnog izrazavanja svoje misli. ne mislim ni na kog posebno nego na sviju nas generalno.

          03-15-2003 19:45 Lucky is offline Pregledaj poruke od Lucky Dodaj Lucky u listu prijatelja
          Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
          rezimski novinar




          Poruka: 3241
          Location: Iza

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          .

          ___________________________________________________________________
          Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Senad Hadzifejzovic dana 02-12-2005 u 11:26.

          03-16-2003 20:46 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
          malisa malisa is a Female
          mofo beba


          Poruka: 5

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ako ce prezivit prezivit ce u oba slucaja. Ali cinjenica je ta da ce ovaj na zapadu proci sa puno manje oziljaka

          03-17-2003 00:58 malisa is offline Posalji Email za malisa Pregledaj poruke od malisa Dodaj malisa u listu prijatelja
          Aleksandra Aleksandra is a Female
          moforaja




          Poruka: 10251
          Location: Mostar
          pokretac teme Thread Started by Aleksandra

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ovdje su veca iskusenja za par

          ali ipak tvrdim da je do samog para najvise
          dakle do psihe covjeka

          ako imas taj sklop u glavi -mozes opstati pod svim okolnostima
          ako nemas,onda .....nista 05.gif

          ___________________________________________________________________






                  03-17-2003 06:38 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
                  babusha babusha is a Male
                  Licnost Foruma '03




                  Poruka: 2957
                  Location: donji trap

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od KENZO:

                    Salu na stranu, evo jednacine sa jednom nepoznatom.
                    Mjesani brak (x) na nasim prostorima(z) i isti na zapadu(y).Koji ima vece sanse da prezivi?
                    x+z=?
                    x+y=?
                    --------


                  Ka d rijesim tvoje jednacine ispadne mi
                  Y=Z , dakle isti k.. i na zapadu i dole.

                  Ovde vazi pravilo:
                  Cim su zene dobile soc. sigurnost i svoj dinar
                  50% ih je dalo nogu muzevima
                  bez obzira na djecu
                  i nasle sebi mladje chune.
                  A ako je mjesani brak dobro im dodje kao izgovor.

                  I ja bih da sam na njihovu mjestu 10.gif

                  ___________________________________________________________________



                      19.gif

                      03-17-2003 10:08 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
                      Zadavalica Zadavalica is a Female
                      bice nesto od mene




                      Poruka: 1630
                      Location: s dna kace

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Izgleda da u mojoj glavi taj sklop dobro funkcionise....................blago meni

                      ___________________________________________________________________
                      ...ko ne pamti, iznova prozivljava...

                      03-17-2003 14:17 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
                      tekija2 tekija2 is a Female
                      carica decembra '03


                      Poruka: 1116

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          citat od Zadavalica:

                        Ja vec napisah...........iz mjesanog braka(roditelja) usla u jos mjesaniji.................i nama super

                        samo ne volim tu rijec mijesani


                      VOLILA IL NEVOLILA MJESANAC TI JE 27.gif

                      ___________________________________________________________________
                      ZaGuzicu.gif

                      03-17-2003 19:03 tekija2 is offline Homepage of tekija2 Pregledaj poruke od tekija2 Dodaj tekija2 u listu prijatelja AIM Screenname: . YIM Screenname: .
                      tekija2 tekija2 is a Female
                      carica decembra '03


                      Poruka: 1116

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          citat od BMW:

                        MJESANI BRAKOVI NEGO STA MUSKO I ZENASKO. NISTA ZENSKO ZENSKO ILI OBRATNO. NARAVNO ISTE VJEROISPOVIJESTI.


                      10.gif

                      ___________________________________________________________________
                      ZaGuzicu.gif

                      03-17-2003 19:10 tekija2 is offline Homepage of tekija2 Pregledaj poruke od tekija2 Dodaj tekija2 u listu prijatelja AIM Screenname: . YIM Screenname: .
                      Lutka Lutka is a Female
                      ne more meda




                      Poruka: 46
                      Location: UK

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Nisam udata, i u principu ne gledam na vjeru ni nacionalnost. Ali bi mi lakse bilo zbog familije i svega ako je bosanac.

                      ___________________________________________________________________

                        03-17-2003 19:48 Lutka is offline Pregledaj poruke od Lutka Dodaj Lutka u listu prijatelja
                        Stranica (23): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                        Postavi novu temu Odgovori
                        Go to:
                        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com