Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » LJUBAV » Mijesani Brakovi » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (23): « prva ... « prethodna 18 19 20 [21] 22 23 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Rene Rene is a Female
trudim se




Poruka: 173
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja licno nikad nisam imala vezu sa momkom druge vjere,ne zato sto sam to izbjegavala vec eto jednostavno mi se nije dogodila tako da bas ne mogu da pisem o tome jer nisam to dozivila.
A da mi se dogodi,vjerovatno je ne bih izbjegavala.

06-22-2006 16:46 Rene is offline Pregledaj poruke od Rene Dodaj Rene u listu prijatelja
giovanni giovanni is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1902
Location: na beloj ladji

p Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od nidže veze:

    wow...necu da kazem ono standardn ''ima tema''...vec mi malo stariji po forumskom stazu smo je prezvakali vise puta a jedva cekam da vidim sta ovi mladji misle....pa se mozda jos nadovezem kojim postom 10.gif
ja spadam medzu ove starije 13.gif 13.gif 10.gif

___________________________________________________________________
Malik,Malik,na govno si nalik 05.gif ljuta.gif

06-22-2006 16:51 giovanni is offline Pregledaj poruke od giovanni Dodaj giovanni u listu prijatelja
Cokolada
miss foruma '06



Poruka: 359

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Imala sam momaka razlicitih vjera i nacija i boja koze i uvijek sam za - i sve vise i vise sto godine idu manje me nasi muskarci privlace - neke sarajlije mogu i mostarce do duse ne sve, ali to je to iz nase nam drzave...

___________________________________________________________________

    06-22-2006 17:39 Cokolada is offline Pregledaj poruke od Cokolada Dodaj Cokolada u listu prijatelja
    metallica metallica is a Male
    moforaja




    Poruka: 8228
    Location: CH.WILLA(uglavnom)

    RE: Razlicite vjere... Veza, vjeridba, brak? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od MJESECARKA:

      Sta mislite o ovome... Poslije svega sta je bilo, i silnih propalih mjesanih brakova (ja licno poznajem 6 parova, koji su se razveli zbog vjere, jer ni jedno nije htjelo popustiti)...
      Mozete li zamilsiti da zapocnete nesto ozbiljnije sa nekim druge vjere?
      Nemislim sad "one night stands" ili one glupe vezice od dvije-tri sedmice, dok ne naleti neka/neki bolja/i...

      Za ili protiv...?



      "jer ni jedno nije htjelo popustiti"
    14.gif sta zar treba da jedno od njih odluci da promijeni vjeru da bi bili zajedno 14.gif 21.gif

    u tih 5/6 parova koje ti znash nije bilo ne dovoljno nego skoro nikako ljubavi 21.gif budi sigurna u to 18.gif

    ja imam prilicno godina i veza 11.gif i iskustva iza sebe 18.gif i da ti kazem mada ne moram da sam Bosnjak a cijeli zivot imao sam raznih veza 70% mojih cura bile su hriscanke (ili pravoslavne ili katolicke vkere9 i NIKAD bas NIKAD nisam imao problema zbog razlicitosti

    A nisu to bile bezeveze veze ja nemam vremena za zajebanciju ja kad kazem da imam vezu onda to nije nesto labavo i beze ja radije "furam fazon" sam nego da imam neku obavezu a ne osjecam nista kontash ? 10.gif

    E sad, zar se dvoje ljudi ne mogu neke stvari dogovoriti 14.gif meni ni jedna moja cura nije pravila probleme niti postavljala glupa pitanja vezano za moja obiljezavanja Kurban Bajrama a svake godine kupim ovna 01.gif

    niti sam ja njima pravio probleme ako odemo na moru u piceriju pa ona jede pizzu sa salamom svinjskom sta ima veze to je njen obicaj i volja i kuci da donese pa da jede neka samo neka pazi da meni ne nareze a nece garant 01.gif

    i imena i to se moze dogovoriti ima masa imena koja su i Arapska i Hriscanska (Daria,Faruk,Jasmina,itd itd )

    a moze jedno dijete imati ime jednog naroda a drugo drugog bla bla

      ako se ljud zaista vole sve se da dogovriti)



    moj amidza ima zenu pravoslavne vjere i dvoje djece i nikad se nisu "zakacili" zbog takvih razloga nikad niti je ona niti je on morao da pravi ustupke nema tu ustupaka nego samo ljubav i dogovor 10.gif

    ___________________________________________________________________

      06-22-2006 17:43 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
      Maggie Maggie is a Female
      moforaja




      Poruka: 2736
      Location: daleko

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      vjera, nacija, boja koze mi nikad nisu predstavljali uslov za vezu ili protiv iste

      ako se ljudi vole i slazu sve se moze dogovoriti

      ako neko "tjera" na svoje onda prvo ne postuje svog partnera i ako nema postovanja, nema ni ljubavi, nema ni srece ni u braku ni u vezi

      mislim da svi mi mozemo i trebamo zadrzati sebe u vezama, ako nam nije "dopusteno" ili ako mi ne "dopustamo" isto onda ta veza nikada nece uspjeti

      ___________________________________________________________________

        06-22-2006 18:14 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
        TigricaX TigricaX is a Female
        zvrk hanuma




        Poruka: 6105
        Location: Nesvrstana

        RE: Razlicite vjere... Veza, vjeridba, brak? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od MJESECARKA:

          Sta mislite o ovome... Poslije svega sta je bilo, i silnih propalih mjesanih brakova (ja licno poznajem 6 parova, koji su se razveli zbog vjere, jer ni jedno nije htjelo popustiti)...
          Mozete li zamilsiti da zapocnete nesto ozbiljnije sa nekim druge vjere?
          Nemislim sad "one night stands" ili one glupe vezice od dvije-tri sedmice, dok ne naleti neka/neki bolja/i...

          Za ili protiv...?


        ZA.

        Kad spomenu propale "mjesane" brakove - kao prvo, broji li iko propale "1/1" brakove? Jok. Statistika se samo u jednom slucaju vodi. Kao drugo, mislim da je "vjera" samo izgovor u tim slucajevima (vecinom), i da nije to, bilo bi nesto drugo, mozda dvije godine kasnije, mozda pet, mozda deset.....il' bi mizerno zivjeli jedno pored drugog, igrajuci se "sretne familije" do kraja zivota.

        Power to the love 11.gif 10.gif

        ___________________________________________________________________
        "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
        i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

        06-22-2006 18:48 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
        Tuborg Tuborg is a Male
        bice nesto od mene




        Poruka: 668
        Location: Sarajevo-Moscow

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Licno nisam nacioanalista,tako da ja u vjeru ne gledam,ako se meni osoba svidi da ne znam koje je vjere ja cu biti sa njom i ako je vec ozbiljno znaci i proziviti ostatak zivota sa tom osobom....po meni je glupo ako ti se neko svidja da jednostavno neces sa njim da budes zbog vjere pa to je u danasnjem vremenu apsurd i u jednu ruku moze se protumaciti i kao primitivizam!!!!! 10.gif 10.gif

        ___________________________________________________________________
        "This American system of ours, call it Americanism, call it capitalism, call it what you will, gives each and every one of us a great opportunity if we only seize it with both hands and make the most of it"

          Al Capone


        "I am like any other man. All I do is supply a demand"

          Al Capone

        06-22-2006 18:57 Tuborg is offline Posalji Email za Tuborg Homepage of Tuborg Pregledaj poruke od Tuborg Dodaj Tuborg u listu prijatelja
        lannchy lannchy is a Female
        seka




        Poruka: 716
        Location: uvijek na tockovima

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ja sam produkt uspjesnog mjesanog braka....i vjera mi ne predstavlja nikakav problem.

        Ko pokvarena gramofonska ploca sam, rekla sam ovo vec u dosta navrata na ovom forumu 19.gif

        ___________________________________________________________________

        06-22-2006 18:57 lannchy is offline Posalji Email za lannchy Pregledaj poruke od lannchy Dodaj lannchy u listu prijatelja
        R2-D2 R2-D2 is a Male
        BUKACHAAAAA


        Poruka: 5594
        Location: La La Land

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        I ja sam produkt "mjeshanoga" braka....
        I svakim danom sto vise starim..sam sebi govorim...DA MI BOGDO HOCE BITI KAO STO MI JE BILO OCU I MATERI..
        Inace,vjera,nacija ili recimo boja koze moze ograniciti samo nekog "plitkog" u glavi i nista vise...
        NE KAZE SE DJABA ....SRCE BIRA...A ONO NEMA PAMETI NI PREDRASUDA...
        Sada je samo pitanje...koliko ga ko ima i kakvo je u koga (srce)...

        ___________________________________________________________________
        I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
        Sha-Shi is my name..and off course,

          I do piss excellence in the morning..

        06-22-2006 19:37 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
        Indijanac Indijanac is a Male
        bice nesto od mene




        Poruka: 530
        Location: Fuckin' Germany

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Freedom and Sex for all 25.gif

        ___________________________________________________________________
        Ko bi mogo opjevati redom
        sve ljepote divnoga Mostara,
        zar se èudiš srce što ga ljubim
        sa ljubavlju sinovskoga žara?

        06-22-2006 20:18 Indijanac is offline Posalji Email za Indijanac Pregledaj poruke od Indijanac Dodaj Indijanac u listu prijatelja
        Mo-beba Mo-beba is a Female
        Momentalno na daljinskom




        Poruka: 7486
        Location: Trebinje-Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ma kakva vjera,nikad na to gledala nisam

        samo da je covjek pa makar i ciganin bio 10.gif

        ___________________________________________________________________
        Ne postoji beskraj koji ja ne mogu prosiriti,ne postoji zelja u kojoj ti ne zivis,ne postoji dubina veca od moje ljubavi niti ja postojim bez tebe najdrazi Volim te girl_zaljubljena.gif


          33.gif

          06-22-2006 20:20 Mo-beba is offline Posalji email za Mo-beba Pregledaj poruke od Mo-beba Dodaj Mo-beba u listu prijatelja
          antiprotivan antiprotivan is a Male
          moforaja




          Poruka: 2825
          Location: Norway

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od nidže veze:

            wow...necu da kazem ono standardn ''ima tema''...vec mi malo stariji po forumskom stazu smo je prezvakali vise puta a jedva cekam da vidim sta ovi mladji misle....pa se mozda jos nadovezem kojim postom 10.gif


          Kako NV kaze,
            . ja udruzio temu
              "Razlicite vjere...Veza, vjeridba, brak?"
            sa postojecom "Mijesani brakovi", iz slicnog razloga, da ovi mladji vide sta stariji misle ! 19.gif

            ___________________________________________________________________

              21.gif

              06-22-2006 20:32 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
              Indijanac Indijanac is a Male
              bice nesto od mene




              Poruka: 530
              Location: Fuckin' Germany

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              evo muzickog intermezza

                ___________________________________________________________________
                Ko bi mogo opjevati redom
                sve ljepote divnoga Mostara,
                zar se èudiš srce što ga ljubim
                sa ljubavlju sinovskoga žara?

                06-22-2006 20:49 Indijanac is offline Posalji Email za Indijanac Pregledaj poruke od Indijanac Dodaj Indijanac u listu prijatelja
                Carmela Carmela is a Female
                vjeciti optimist




                Poruka: 7603
                Location: ja nisam odavle

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Prava ljubav ne poznaje granice niti kad je vjera u pitanju, pa tako veze i brakovi bilo "èiste" bilo "miješane" mogu uspjeti samo ako ima ljubavi. To da se netko razišao zbog vjere, nije sigurno, tu je nestalo ljubavi. Kako netko može provesti godine zajedno a da ne zna šta ono drugo misli i osjeæa po tom pitanju? Ne kontam?! 14.gif 21.gif Uostalom, ovo je toliko široka tema èudo jedno, ja bih na svom primjeru mogla napisati roman u tri toma 18.gif

                ___________________________________________________________________

                  Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

                06-22-2006 23:39 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
                Indijanac Indijanac is a Male
                bice nesto od mene




                Poruka: 530
                Location: Fuckin' Germany

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Gdjo, smijem li se drznuti i zamijetiti
                da izgledate elegantno veceras ? 01.gif

                Ne, ne,
                ne samo veceras,
                ali veceras posebno 33.gif

                ___________________________________________________________________
                Ko bi mogo opjevati redom
                sve ljepote divnoga Mostara,
                zar se èudiš srce što ga ljubim
                sa ljubavlju sinovskoga žara?

                06-22-2006 23:44 Indijanac is offline Posalji Email za Indijanac Pregledaj poruke od Indijanac Dodaj Indijanac u listu prijatelja
                Gogi81 Gogi81 is a Male
                brato


                Poruka: 522
                Location: Atlanta

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                eo da se puspasim sto se tice mjesanog braka Tata musko, Mama zensko zar nije mjesan 04.gif sala mala....
                Meni je to nekako apsurdno reci mjesani brak, opet je*ena izmisljotina dusmana 08.gif

                Al kad vec tako plasiramo ovde...imao sam par ozbiljni veza i ujvek mi je nasa cura bila muslimaka (jer ja nepitam i negledam, ako mi se svidja mora biti moja 19.gif )....al one se tako izjavljivaju i ja sam to postova i one su mene nikad nismo problema imali nit je iko gledao na to...

                Prva cura u koju sam se stvarno zaljubijo ono do bola i ludo smo se volili, trajala je negdje oko malo vise od godine dana. Njeni roditelji posebno njen otac je sve moguce ucinijo da nas rastavi. Nismo bili dovoljno odrasti za zenidbe ali smo htjeli da budemo skupa al stari nije dao. Jedne prilike sam imao i cast da mu upoznam sjekiru dok mi je mahajuci i prijeteci snjom je*avao sve od do (a sigurno mozete skontat)

                Drugu vezu sto sam imao trajala je 3 godine niko nam nije kriv nego sami sebi sto smo se rastali, puklo i gotovo. Tu je na pocetku bilo malo problema ali nista strasno. Mama i sestra su znale za nasu vezu, tata je sumljao ali nije nikad nista govorijo. I kad je doslo do raskida nas dvoje, tad je i Tata saznao, vise mu je krivo bilo sto nije znao prije nego nesto ste strane. Malo je ko branijo ali opet sam saznao na kraju da mu je zao, al eto

                Dvije price dvije razlicite stvari..
                Nikad s tim djevojkama nisam imao problema sto se tice vjera ili bilo cega. Nego da se stariji manje mjesaju mladima u ljubav dosta bi ljepse bilo.

                Uglavno ja sam ZA....ako se volite jos bolje...Srce ima samo dva osjecaja jedan kad voli i jedan kad boli......

                ___________________________________________________________________
                jope ti
                -----------------------------------------------------------------------------
                Gogi81:

                The penis mightier than the sword.
                ---------------------------------------------------------------------------
                kore mi Sahbaz 13.gif 13.gif

                broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Gogi81 dana 06-23-2006 u 00:24.

                06-23-2006 00:22 Gogi81 is offline Posalji email za Gogi81 Pregledaj poruke od Gogi81 Dodaj Gogi81 u listu prijatelja
                TigricaX TigricaX is a Female
                zvrk hanuma




                Poruka: 6105
                Location: Nesvrstana

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od Gogi81:

                  Srce ima samo dva osjecaja jedan kad voli i jedan kad boli......


                10.gif


                .......a boli samo onda kad voli....

                ___________________________________________________________________
                "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
                i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

                06-23-2006 01:54 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
                obrisana
                Gost


                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Nisam vidjela da tema vec postoji...
                Hvala sto ste ih spojili...
                Moje pitanje je nastalo na osnovu razgovora sa jednom prijateljicom, katolkonjom...
                Kaze, upoznala momka, fin pravo, dobro izgleda... "al`j 38.gif i ga, srbin!"

                Neznam, nisam nikad bila u nedoumici, ili u situaciji da se moram odluciti...
                I neznam kako bih se odlucila, ovako dok vas citam, slazem se sa svima koji su za... 33.gif

                06-23-2006 14:13
                cica
                SexNepoznat

                Poruka: 19

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Slazem se da vjera ne smije biti prepreka ako je ljubav prava.
                Ali ima slucajeva kad se pametni roditelji umjesaju i upitaju u cijem ce duhu biti uzgajano djete kada se rodi.U npr.srbskom ili hrvatskom.Zena kaze u srbskom naravno,a muskarac se osjeti malo povrjedjen pa kaze a zasto ne bi u hrvatskom.I evo drame.Ko ce popustiti prvi?Ma ne znam.jebeno je.
                Da smo svi isti na svjetu ne bi bilo problema.I da nema vjera lakse bi nam bilo.A ovako dok je vjere bit ce problema.Na zalost nasu. 21.gif 21.gif 21.gif

                06-24-2006 14:11 cica is offline Pregledaj poruke od cica Dodaj cica u listu prijatelja
                cica
                SexNepoznat

                Poruka: 19

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od babusha:

                  Da si najveci internacionalac i ateista kad ti punica odvede dijete u crkvu i pricestii ga ili svekrva osuneti malog ( i obratno), a sve jos uzainad, pocinju pucat shavovi.
                  Tesko je da se dijete oslobodi roditeljskog uticaja.
                  I u ono doba cuo sam a i dozivio da su brakovi pucali ne zbog supruznika , nego zbog mjesanja roditelja i silne rodbine.
                  Kako smo mi zivili u plemenskom poretku ( a i sada je dole tako) i bez nezavisne socijalne zastite (ddakle zavisish u dobroj mjeri od familije) , jedina shansa za mjesani brak gdje su roditelji i okolina religiozni ili malogradjani (sta ce rodbina i carsija reci , moja), je da po mogucnosti zbrise najbolje u drugi grad i pocne odpocetka ziviti svoj zivot , a roditelje primati uz najavu.
                  Inache no chance. 11.gif

                10.gif 10.gif 10.gif
                Svaka cast babusa

                06-24-2006 14:20 cica is offline Pregledaj poruke od cica Dodaj cica u listu prijatelja
                Stranica (23): « prva ... « prethodna 18 19 20 [21] 22 23 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                Postavi novu temu Odgovori
                Go to:
                preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com