Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » LJUBAV » Da li postoji....(jos jedan pokusaj) » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
TigricaX TigricaX is a Female
zvrk hanuma




Poruka: 6104
Location: Nesvrstana

Cool Da li postoji....(jos jedan pokusaj) Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Da li postoji ljubav, nakon ljubavi? Da li vjerujete u to? Sta Vi mislite, da li je istinito kada kazu 'samo se jednom u zivotu iskreno i potpuno voli' ?
Bujrum .............

___________________________________________________________________
"Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

04-15-2004 17:43 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
GARAVUSA GARAVUSA is a Female
Misiica ljeta 07




Poruka: 8658
Location: Holland

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

jok brate cuj jednom 28.gif

___________________________________________________________________

    NIJE LAKO BITI JA ! ! !

04-15-2004 17:48 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
Sandy Sandy is a Female
moforaja




Poruka: 3840
Location: kod Hita...

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

sve vise vjerujem u to "samo jednom"........s malom rezervom za ono "nikad se ne zna" 29.gif

moze se voljeti vise puta, ovako i onako, biti zaljubljen, uzivati u necijem drustvu....ali voljeti iskreno, najiskrenije, vjerovati bezgranicno nekome, voljeti dobre i lose strane partnera...cini mi se da se to dozivi samo jednom u zivotu......poslije takve jedne prave ljubavi, posebno ako te na kraju razocara, tesko je odluciti ponovo nekome isto vjerovati, isto se predati cijelom dusom, plasis se da zavolis.....jer ako je bila prava ljubav, nije prestala sama od sebe, odrekli smo je se iz nekog razloga, najcesce smo povrijedjeni....a jednom slomljeno srce 21.gif ...vjeciti cinik il' kukavica na temu ljubavi......ako se cudo ne desi 19.gif

...al' ipak, hrabri vole 23.gif

04-15-2004 18:02 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
TigricaX TigricaX is a Female
zvrk hanuma




Poruka: 6104
Location: Nesvrstana
pokretac teme Thread Started by TigricaX

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Meni se cini da su sve ljubavi nekako drugacije. Ne vjerujem bas da se moze voljeti cetiri puta godisnje, kako znam nekih ljudi da "vole", ali vise puta u zivotu.....moguce.
Istina, bar ono po sebi sto vidim, mnogo je lakse bilo pustiti emocijama na volju kad se mladje. Sa godinama, i srcem na zakrpe, se sve nekako drugacije gleda. Je li to, mozda, strah od te ljubavi, ili jednostavno trazimo vise, ili nam samo vise smeta i teze nam udovoljiti - ne znam!? 29.gif

Hvala Sandy na lijepom odgovoru 33.gif U pravu si...Mozda treba biti dovoljno hrabar da bi se opet voljelo... 29.gif 01.gif I treba to dovoljno zeljeti, da bi sami sebi pruzili sansu. 23.gif

___________________________________________________________________
"Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

04-15-2004 18:18 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
daors daors is a Male
brato




Poruka: 817
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

slusaj ti sandy
...............
Brena je Brena
al davaput je dvaput

13.gif 13.gif 13.gif

zar vam ljubav izgleda konacna

i da citiram ovu ogozgo


...al' ipak, hrabri vole 10.gif

___________________________________________________________________
Budi na kojoj si

04-15-2004 18:29 daors is offline Posalji Email za daors Homepage of daors Pregledaj poruke od daors Dodaj daors u listu prijatelja
TigricaX TigricaX is a Female
zvrk hanuma




Poruka: 6104
Location: Nesvrstana
pokretac teme Thread Started by TigricaX

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Fakat na ovom forumu ima 10% ljudi koji mogu i po vise od dvije recenice sastaviti 18.gif

___________________________________________________________________
"Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

04-15-2004 18:31 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
Maggie Maggie is a Female
moforaja




Poruka: 2736
Location: daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mislim da se moze voljeti dva ili vise puta, iz prostog razloga sto svi ljudi i sve ljubavi nisu iste. Ljubav se moze razviti iz prijateljstva, strasti, postovanja. Svaka ljubav je razlicita i svaki put volimo drugacije.
Medutim kada smo mladi, lakse se zaljubiti, jer mislim da jos uvijek u potpunosti ne shvatamo posljedice ljubavi. Ljubav nas cini cijelima, ali isto tako ljubav boli. I taj dio ljubavi je strah o kojem je pisala Sandy. Strah da ponovo ne budemo povrijedeni.

Ja, ja vjerujem u ljubav....














evo vise od dvije recenice 35.gif

___________________________________________________________________

    04-15-2004 19:53 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
    beli beli is a Male
    moforaja




    Poruka: 4103
    Location: USA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    U mom slucaju, ne postoji, ili je neznam, ili je tu samo je ne vidim...
    Prvo trebas da definises, sta je ljubav za tebe(samu/og)pa tek onda da vidis
    da li si imao tu "jedinu" koja vrijedi, i da li se pika, ili nisi i neces do kraja zivota....
    Neznam koja su mjerila za to, ali znam da sam svaku volio posteno i dok je trajalo...
    Doduse zadnja malo duze traje, ali se ne zamaram da li je to "ona" prava ili nije....
    Fino nam je oboma tako da po trenutnoj situaciji na terenu moze se reci "prava" do sada
    a ako bude srece potrajace jos, ta tek smo nekih 20-tak godina zajedno....
    Ovo samo da sam vise napisao od Maggie.... 23.gif 29.gif 05.gif 05.gif

    ___________________________________________________________________
    audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
    autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
    Princ cuvaj mjesto na seciji....

    04-15-2004 20:12 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
    obrisan
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    tigrice

    pa zar opet ti 21.gif 21.gif

    04-15-2004 20:19
    nadia nadia is a Female
    bice nesto od mene




    Poruka: 397
    Location: CH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    nema ljubavi poslije LJUBAVI...

    i ako imas srece u zivotu da sretnes tu jednu LJUBAV onda si sigurno u boljem polozaju od mnooogo drugih koji i nemaju srecu da upoznaju pravu ljubav.

    ___________________________________________________________________

      \ | /

      (@ @)

      -----o00-(_)-00o-----

    04-15-2004 20:27 nadia is offline Posalji Email za nadia Pregledaj poruke od nadia Dodaj nadia u listu prijatelja
    TigricaX TigricaX is a Female
    zvrk hanuma




    Poruka: 6104
    Location: Nesvrstana
    pokretac teme Thread Started by TigricaX

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Beli, ne polazim od toga ko je prava osoba za nas, jer nekako mi to previse idealno zvuci a ne vjerujem u ideale. Vise je pitanje, kad volis, pa onda onda se rastanete iz nekog razloga, i onda, u neka doba...da li je moguce da opet tako volis!? Ili nekako drugacije? Ili ikako?
    Jasno mi je da ne treba porediti, ali je, opet, ljudski, i vjerujem da se vecini nas to nekad desilo....I ebi ga....kad se malo zadje u godine, onda ta ljubav, cini mi se, pali na guranje. Vise nece, nego sto hoce....Il' sam samo ja naopaka 14.gif 29.gif 02.gif


    Maggie, znala sam da me ti neces razocarati 05.gif 33.gif

    Harise, jezik cu ti iscupati....il' prste 35.gif

    ___________________________________________________________________
    "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
    i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

    04-15-2004 20:30 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
    Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
    Licnost godine '05




    Poruka: 9946
    Location: Eo me tu sam !!

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    qq sta joj je ovi zadnji nekoliko dana!!!! Sto se mene tice nisam bio zaljubljen jos tako da nebi mogao objasnit citavu definiciju ljubavi. Prema tome nebi mogao diskusovati ovako nesto na ovom nivou. Inache ljudi uzmu tu rijec za mnogo drugi razloga nego sto ta rijec znaci. Ali opet neznam ali ako ikad budem onako prirodno zaljubljen i ako ovaj Forum bude jos tu, majke mi cu se vratit na ovu temu i na tanane cu vam objasnit taj process. 10.gif

    ___________________________________________________________________


      Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
        13.gif

        04-15-2004 21:21 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
        beli beli is a Male
        moforaja




        Poruka: 4103
        Location: USA

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od TigricaX:

          Beli, ne polazim od toga ko je prava osoba za nas, jer nekako mi to previse idealno zvuci a ne vjerujem u ideale. Vise je pitanje, kad volis, pa onda onda se rastanete iz nekog razloga, i onda, u neka doba...da li je moguce da opet tako volis!? Ili nekako drugacije? Ili ikako?
          Jasno mi je da ne treba porediti, ali je, opet, ljudski, i vjerujem da se vecini nas to nekad desilo....I ebi ga....kad se malo zadje u godine, onda ta ljubav, cini mi se, pali na guranje. Vise nece, nego sto hoce....Il' sam samo ja naopaka 14.gif 29.gif 02.gif


          Maggie, znala sam da me ti neces razocarati 05.gif 33.gif

          Harise, jezik cu ti iscupati....il' prste 35.gif

        mozda tu i lezi odgovor, jer ja nisam od onih tipova sto se bacaju pod voz,
        ali takodje nisam od onih koji mjenjaju cure k'o carape...
        Sve sto je bilo dosad islo se s'punim jedrima i do kraja, pa koliko - toliko rezultat je tu
        jer kao sto ja ne volim foliranje, takodje ne volim da ja foliram druge, a to je danas
        u strasno malom postotku zastupljeno kod momaka i cura....
        Neznam, ponavljam mozda je i do mene, mozda moja konta ne valja, ali sam sve svoje veze
        pazio podjednako.... 10.gif

        ___________________________________________________________________
        audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
        autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
        Princ cuvaj mjesto na seciji....

        04-15-2004 21:58 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
        Balnovac Balnovac is a Male
        trudim se




        Poruka: 176
        Location: Slovenija

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Moze se voljeti i vise puta u zivotu,ali neko nema tu srecu da cak i jednom zavoli.
        Stvar bioritma srca.Nema tu kako JA odlucim,vec kako srce odluci.
        Koliko puta podivlja u zivotu.
        Moze se jednom iskreno voljeti.Ali to jednom se moze ponoviti i jos koji put.nije sramota ako je tako.Sramota je "MRZITI".
        A voljeti???To je uzitak da veceg nema.I zato sam na strani one tvrdnje da mozes voljeti koliko puta ti to srce u zivotu dozvoli. 33.gif 10.gif

        ___________________________________________________________________
        Salomljen je ibrik,uvelo je cvjece,al pjesma o Emini nikad umrjet nece...

        04-15-2004 22:07 Balnovac is offline Pregledaj poruke od Balnovac Dodaj Balnovac u listu prijatelja
        TigricaX TigricaX is a Female
        zvrk hanuma




        Poruka: 6104
        Location: Nesvrstana
        pokretac teme Thread Started by TigricaX

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Beli, razumljivo je meni da kad si s nekim i volis, dajes sve od sebe (bar bi trebalo tako biti), ali onda kad ateriras na trepavicu i, 'nako, srce ti se slomi u hiljade komadica, pozelis da vise nikad ne osjetis takvo nesto. Koliko god zelis, ima ono nesto sto ti vise ne da 29.gif
        Kako se osloboditi toga, i koliko ta ljubav koja nekad poslije naleti, je stvarna, koliko je to zaista to a nije vadiona ili neko ko je totalno drugaciji, pa kontamo da ce to bolje upaliti?

        ___________________________________________________________________
        "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
        i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

        04-15-2004 22:42 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
        TigricaX TigricaX is a Female
        zvrk hanuma




        Poruka: 6104
        Location: Nesvrstana
        pokretac teme Thread Started by TigricaX

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ovo sam nasla na jednoj od stranica....Meni bilo interesantno, pa rek'o da podijelim to s vama....


        Istinska ljubav podrazumijeva prihvacanje druge osobe bezuvjetno i u potpunosti. Kroz nju mi dozivljavamo stvari iz njezina psihickog okruzenja. Kao da gledamo svijet njezinim ocima. Ma kroz sto on ili ona prolazili, ma sto osjecali - mi smo s njima u ljubavi. Kad volimo druge mi ih vidimo na njihovom putovanju do vise svijesti. Uvidjamo da svi mi, ma kako bili tragicni nasi zivoti, tezimo istoj ljubavi i sjedinjavanju na istom nivou svijesti.

        Kad nekog volimo ne moramo se uzivljavati u njegov "film". Jednostavno ga volimo i uvazavamo da smo i mi nekoc mozda bili kao on, odnosno da smo ionako svi mi jedno.

        Svi smo mi na putu ka visoj svijesti. Neki medju nama culi su vec poruku zivota i marljivo rade na uklanjanju nedostataka. Drugi napreduju sporije jednostavno stoga sto jos nisu naucili kako mogu raditi na sebi.

        Moramo znati kako voljeti druge, ali isto tako nauciti kako voljeti sebe ovdje i sada. Ma kako okrutno sudili o svojim postupcima iz proslosti ne smijemo zaboraviti da nam svaki novi dan donosi novi zivot. Uvijek smo bili voljeni. Ako smo i bili zlocesta djeca - roditelji su nas voljeli. Cijeli zivot bit cemo djeca. Melodrame zivota jednostavno moramo prihvatiti jer one su dio zivota i put su naseg sazrijevanja.

        Da bismo bezuvjetno voljeli moramo odbaciti obrazovanje koje su nam dali. Nas um je prepun instrukcija koje stizu od nize svijesti. Njih moramo odbaciti i nauciti zivjeti slobodno. Moramo nauciti kako prihvacati ono sto izgleda neprihvatljivo.

        Volite sve bezuvjetno - ukljucujuci sebe. - Ken Keyes

        Sto je to sto uzrokuje i cini da se atomi sjedinju s atomima, molekule s molekulama, da velike planeti lete prema drugima, da postoji privlacnost muskarca prema zeni i obratno, ljudskih bica naspram ljudskih bica, zivotinja naspram zivotinja, ... vodeci citav univerzum kao cjelinu prema jednom centru? to je ono sto je nazvano LJUBAV. Njena manifestacija je kroz najgrublji atom do najviseg ideala: sveprisutna, sveprozimajuca, sveobuhvatna je ta Ljubav...
         

        ___________________________________________________________________
        "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
        i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

        04-16-2004 01:53 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
        Sjeta Sjeta is a Female
        seka




        Poruka: 528

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Mislim da je smijesno ograniciti ljubav, bilo koje vrste, na jednu osobu. Ljubav se ne dijeli, ljubav se mnozi.

        Samo kao primjer, navescu roditeljsku ljubav. Kada sam rodila svoje prvo dijete, kcerku .... bila sam na sedmom nebu. Osjetila sam ljubav i nesto sto nikada do tada nisam osjetila. Vezu, za koju sam znala, da ce trajati cijeli zivot. Jedno vrijeme, cak nisam ni htjela da imam vise djece. Nisam imala potrebu. Kada sam zatrudnila sa drugim djetetom, osjecala sam se cudno ... u ranim mjesecima trudnoce sam se cak osjecala i krivom, jer sam kao unaprijed znala da necu to dijete moci voljeti kao nju, moju prvu kcerkicu.

        e, boze dragi, koja zabluda.

        Volim ih oboje, najvise na svijetu. Rodjenjem svoga sina, nisam morala da dijelim ljubav kcerke ... samo sam se obogatila jos jednom ljubavlju. Volim ih podjednako i neizmjerno.



        Mislim da se moze slicno primjeniti i na prijatelje i na romanticne ljubavi.

        ___________________________________________________________________

          04-16-2004 02:57 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
          babusha babusha is a Male
          Licnost Foruma '03




          Poruka: 2957
          Location: donji trap

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Prema nekim mojim saznanjima
          svaki period u zivotu ima svoju najvecu ljubav
          ne radi se o intenzitetu
          nego o okolnostime
          pa zato izgleda drugcije 11.gif

          ___________________________________________________________________



              19.gif

              04-16-2004 04:27 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
              Dr. Dr. is a Male
              trudim se




              Poruka: 189
              Location: u blizini zena..

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Vjerujem da jeste taccno i da mozzemo voljeti vishe puta.Pitanje je samo koliko smo voljeli ako vishe nismo sa tom osbom a voljeli smo je.
              Volio jesam,ali mislim da to nije "voljenje" o kojem se ovdje pishe..Nisam nikog volio toliko da bih sve uradio za nju.Ama bash sve..
              Mozzda je do mene i mozzda je ovo pogreshno ali..

              ___________________________________________________________________

                ..100 ljudi,100 cudi..100 zena -> 200 sisa ...

              04-16-2004 13:29 Dr. is offline Pregledaj poruke od Dr. Dodaj Dr. u listu prijatelja
              obrisana
              Gost


              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Ma moze se voljeti vise puta...svako se voli na drugi nacin. I bilo bi tuzno kad bi jedan covjek/zena samo jednom volio.

              Svaka veza je drugacija, svaka cura, svaki momak....ma ima tu pisat kijamet 07.gif

              04-16-2004 14:09
              Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com