Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » Narkomanija : Kako zashtititi djecu? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (6): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Branto Branto is a Female
seka




Poruka: 703
Location: MEKLAUDLAND

RE: Narkomanija : Kako zashtititi djecu? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

KO JE OVU LAZ NAPISO?

      citat od Senad Hadzifejzovic:

      U vecini slucajeva ovisnost pocinje sa kanabisom
    poshto se smatra da je najmanje 1 od 2 djeteta probalo "travu". Medjutim, pojedini adolescenti se ne zadovoljavaju sa povremenim jointom i vrlo brzo se okrenu testiranju jacih droga kao shto je :ekstazija, LCD kokain, heroin.


Najveca droga koju koristimo je duhan....u poredjenju sa istalim drogama najvise ljudi je radi duhana izgubilo zivot

Samo se probajte sjetiti koliko ste puta probali prestati koristiti ovu najopasniju drogu...

Pusim travu 40 godina i jos cu akobogda toliko...bilo je sprica i guzica oko mene ,na stolu i krevetu,pa sam jos njufer 10.gif
a vi se nadajte da cu se bocnuti i zicnuti da bi vam se ostvarile te teze

Smrt drogi,alkoholu,duhanu i seceru 08.gif
ZIVJELA ZIVJELA TRAVA 18.gif 18.gif
MENI JE RAHATLUK DALA 10.gif 18.gif

dje su oni iz unije da im pisem pjesme 24.gif 35.gif 18.gif

___________________________________________________________________
ahtung ahtung

    ahtung ahtung
    01.gif ~287~ ~289~ smile332.gif SMRT MATERACIJU

    05-13-2006 18:54 Branto is offline Posalji Email za Branto Pregledaj poruke od Branto Dodaj Branto u listu prijatelja
    metallica metallica is a Male
    moforaja




    Poruka: 8228
    Location: CH.WILLA(uglavnom)

    RE: Narkomanija : Kako zashtititi djecu? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Branto:

      KO JE OVU LAZ NAPISO?
          citat od Senad Hadzifejzovic:

          U vecini slucajeva ovisnost pocinje sa kanabisom
        poshto se smatra da je najmanje 1 od 2 djeteta probalo "travu". Medjutim, pojedini adolescenti se ne zadovoljavaju sa povremenim jointom i vrlo brzo se okrenu testiranju jacih droga kao shto je :ekstazija, LCD kokain, heroin.


      Najveca droga koju koristimo je duhan....u poredjenju sa istalim drogama najvise ljudi je radi duhana izgubilo zivot

      Samo se probajte sjetiti koliko ste puta probali prestati koristiti ovu najopasniju drogu...

      Pusim travu 40 godina i jos cu akobogda toliko...bilo je sprica i guzica oko mene ,na stolu i krevetu,pa sam jos njufer 10.gif
      a vi se nadajte da cu se bocnuti i zicnuti da bi vam se ostvarile te teze

      Smrt drogi,alkoholu,duhanu i seceru 08.gif
      ZIVJELA ZIVJELA TRAVA 18.gif 18.gif
      MENI JE RAHATLUK DALA 10.gif 18.gif

      dje su oni iz unije da im pisem pjesme 24.gif 35.gif 18.gif




    stvar je u tome da se djeca pogresno upucuju pa im se u isti kosh trpa i trava i alkohol i heroin i LSD (o koki necemo pricati jer za nju malo ko ima para jer je ovde gram 120km a ko je navucen treba mu 4/5 grama dnevno jer koka "drzi" pola sata sat pa se opet mora
    "kroz nos" i tako

    znaci da djeci trba pravilno objasniti sta je sta zasto


    a S.H. je u pravu da djeca pocinju sa travom i nastave sa jacom jer NE ZNAJU o cemu se radi

    ___________________________________________________________________

      05-13-2006 19:07 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
      Nevia1 Nevia1 is a Female
      bice nesto od mene




      Poruka: 279

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      metalni,nije da neznaju,itekako znaju,ali se povode za onim da treba neko vrijeme da se navuces i to je onaj glavni problem jer MISLE da to kontroliraju,a NE ZNAJU da su vec debelo navuceni....ne izazivaju sve droge fizicku ovisnost nego psihicku isto kao cigareta,a kao bivsi pusac itekako dobro znam da se toga uzasno tesko ostaviti,a svi pusaci misle da to kontroliraju i da mogu cigarete ostaviti kad god zele,a onda kad pokusaju vide da to i nije tako jednostavno.....
      ....najveci problem je bas to jer se u isti kos trpaju cigarete,alkohol i lake droge sa teskim drogama....primjera radi-alkohol i cigarete su legalni i svima dostupni pa nismo svi pusaci i alkoholicari,a ako policija nadje travu ili teske droge tretira se jednako....
      ....btw.netko je spominjao dilere...ti sitni ulicni dileri su mahom narkomani koji na taj nacin dolaze do droge jer drugacije vise nemogu....a najzalosnije je sto djeca od 12-13 godina postaju ovisnici jer se dila pred osnovnim skolama,a nitko nista ne poduzima da se to sprijeci jer kad zbuksaju jednog sitnog dilera na njegovo mjesto odmah dolazi drugi i tome nema kraja...

      05-13-2006 19:48 Nevia1 is offline Pregledaj poruke od Nevia1 Dodaj Nevia1 u listu prijatelja
      al capone al capone is a Male
      moforaja




      Poruka: 5015
      Location: grad andjela

      RE: Narkomanija : Kako zashtititi djecu? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Branto:

        KO JE OVU LAZ NAPISO?
            citat od Senad Hadzifejzovic:

            U vecini slucajeva ovisnost pocinje sa kanabisom
          poshto se smatra da je najmanje 1 od 2 djeteta probalo "travu". Medjutim, pojedini adolescenti se ne zadovoljavaju sa povremenim jointom i vrlo brzo se okrenu testiranju jacih droga kao shto je :ekstazija, LCD kokain, heroin.


        Najveca droga koju koristimo je duhan....u poredjenju sa istalim drogama najvise ljudi je radi duhana izgubilo zivot

        Samo se probajte sjetiti koliko ste puta probali prestati koristiti ovu najopasniju drogu...

        Pusim travu 40 godina i jos cu akobogda toliko...bilo je sprica i guzica oko mene ,na stolu i krevetu,pa sam jos njufer 10.gif
        a vi se nadajte da cu se bocnuti i zicnuti da bi vam se ostvarile te teze

        Smrt drogi,alkoholu,duhanu i seceru 08.gif
        ZIVJELA ZIVJELA TRAVA 18.gif 18.gif
        MENI JE RAHATLUK DALA 10.gif 18.gif

        dje su oni iz unije da im pisem pjesme 24.gif 35.gif 18.gif


      brantaga smrt drogi 08.gif
      a alkohol,duhan,secer mi ne diraj 18.gif
      smrt travi 35.gif

      ___________________________________________________________________



        http://www.youtube.com/watch?v=yqErQ-OeIoY

        05-13-2006 20:01 al capone is offline Posalji email za al capone Homepage of al capone Pregledaj poruke od al capone Dodaj al capone u listu prijatelja AIM Screenname: shef YIM Screenname: no name
        cok cok is a Male
        liska mjeseca maja


        Poruka: 5450
        Location: seher mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        13.gif 13.gif zivio avganistan 13.gif 13.gif

        ___________________________________________________________________
        28.gif BICE BOLJE,NEKO VICE 28.gifKAZUU 18.gif

        05-13-2006 20:12 cok is offline Pregledaj poruke od cok Dodaj cok u listu prijatelja
        Nevia1 Nevia1 is a Female
        bice nesto od mene




        Poruka: 279

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        13.gif 13.gif 13.gif smrt travi-zivjela konoplja 13.gif 13.gif 13.gif
        ...jos ce ispasti da je samo nas nekoliko vijorilo u dimu kanabisa....ja jesam i uvijek sam se samoj sebi divila kako sam u tim momentima pametna i produhovljena (to sto me drugi dan bilo sram sebe same nije me sprijecilo da ponovim postupak),ali nikad mi nije palo na pamet posegnuti za icim drugim bez obzira sto se svasta nudilo,jednostavno nisam imala zelju probati,ali da sam bila mrvicu radoznalija/labilnija tko zna....
        ....a tebi cok svaka cast i 10.gif drzim fige da tako i ostane,a oni koji te osudjuju zbog toga su ionako sitne duse jer svatko od nas moze pogrijesiti,ali ljudi koji su probali i zaglibili pa se izvukli iz toga zasluzuju itekakvo postovanje jer mnogi pokusaju,ali se nazalost mali broj njih zaista iz toga zauvijek izvuce......

        05-13-2006 20:17 Nevia1 is offline Pregledaj poruke od Nevia1 Dodaj Nevia1 u listu prijatelja
        Miron Miron is a Male
        brato




        Poruka: 722
        Location: Graz, A

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ovo je stvarno jedan veci problem u drustvu i to ne samo dole u Mo nego specijalno u "zapadnim demokratijama", jer se to sve valja samo do podrucja sa velikom kupovnom moci.
        Gledao sam neku emisiju u Talibanima nedavno grozno je bilo vidit koja je to industrija... Iran je prvi na "putu droge", tu je to jeftino, ali i mozda jos groznije za vidit. Radi se cini mi se o toliko OGRMNIM ciframa da ti policajcici i predjednicici u BiH ne da nemaju NIKAKVOG uticaja nego bi u slucaju bilo kakve pobune - bili jednostavno ZBRISANI! Kao i cijele drzave...
        ma u "ono vrijeme tamo" to jos nije moglo niti uzeti maha jer jednostavno policija je tukla ko luda, a zarada - mala. Sda je to sve busno ko cigansko sito.
        Licno mislim da se ta borba protiv trgovaca drogom moze jedino odvijat na dva "nezavisna fronta".
        Silom kao sto se IRA obracunala sa narko dilerima kad su pokusali da se uvuku u sjevernu irsku... dakle jedan metak u stomak a drugi u celo, ali svakom kod koga i "zamirise" droga. Belfast "ociscen" za mjesec dana. (postavlja se pitanje - a ko ih je sad poslo tamo 21.gif 14.gif ...). U ovom slucaju mozes jedino bit neki "otpadnik" od "medjunarodne zajednice" kao IRA ili Sadam(koji je uzgred imao slicne mozda i brutalnije metode)
        A cini mi se da je drugi - jedino pokusat djecu informisat i ... ma ne znam 21.gif to mi je jedan od najvecih strahova...

        Covjece, citam Zivcin text o Avganistanu... Pa zar Ameri nisu rekli da je iedan od razloga da uniste tu proizvodnju droge a tim i njem "put" kad su napali Avganistan. Ocito je da se od toga nista nije zbilo tj. da se tamo i dalje nesmetano prave teske droge i to je glavni export... bez obzira sto su Americki supci tamo!
        Pa nek mi neko sad nesto kaze o seficima policije u lokalnim kasabama 15.gif

        05-13-2006 20:19 Miron is offline Pregledaj poruke od Miron Dodaj Miron u listu prijatelja
        cok cok is a Male
        liska mjeseca maja


        Poruka: 5450
        Location: seher mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        jes to tako nevia ali ja jos nisam skroz van toga znasw posto kako sam doso i sad sam u kuci,mada se nadam i mislim da cu ostat dobar i kad pocnem hodat 10.gif ma ljudi smo

        ___________________________________________________________________
        28.gif BICE BOLJE,NEKO VICE 28.gifKAZUU 18.gif

        05-13-2006 20:27 cok is offline Pregledaj poruke od cok Dodaj cok u listu prijatelja
        Miron Miron is a Male
        brato




        Poruka: 722
        Location: Graz, A

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        10.gif drzi se Cok 10.gif

        05-13-2006 20:28 Miron is offline Pregledaj poruke od Miron Dodaj Miron u listu prijatelja
        laverna laverna is a Female
        seka




        Poruka: 898
        Location: i ja se pitam

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        uglavnom imas volju da se izvuces 10.gif

        05-13-2006 20:29 laverna is offline Pregledaj poruke od laverna Dodaj laverna u listu prijatelja
        cok cok is a Male
        liska mjeseca maja


        Poruka: 5450
        Location: seher mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ma imam ja volju ali me malo i strah da izadjem ono da se ne sjebem dje cu sta cu s kim cu pa da ne odletim dje ne treba 16.gif ~13 ma zna citav grad sta sam bio i tesko je meni sad nac nekog da izadjem,ne nekog nego jednog jedinog covjeka 10.gif toga se bojim

        ___________________________________________________________________
        28.gif BICE BOLJE,NEKO VICE 28.gifKAZUU 18.gif

        05-13-2006 20:34 cok is offline Pregledaj poruke od cok Dodaj cok u listu prijatelja
        Nevia1 Nevia1 is a Female
        bice nesto od mene




        Poruka: 279

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        cok,jedan moj jako drag prijatelj kojeg je vecina ljudi odbacila zbog toga sto je bio,a ne onoga sto on zaista i je se nakon nekih 5-6 godina sto je balansirao izmedju heroina,kriziranja i terapija (nekoliko puta smo morali posegnuti za soli - mislim da kuzis o cemu se radilo) odlucio da vise nece i jedan dan dosao kod mene sav ponosan da mi prijavi kako se nasao sa starim drustvom i kad ih je vidio kako kuhaju i cuo one svadje da mu se smucilo i da je samo otisao.....on je imao srecu da je nas nekoliko koji nisamo bili u tome ostalo uz njega onda kad nas je najvise trebao,a vjerujem da i ti imas neke ljude koji te i dalje gledaju kao onu osobu koja si bio prije nego si se navukao (makar to bilo samo dvoje ljudi) i drzi se njih dok ne osjetis da si dovoljno snazan da te ne povuce zelja.....mislim da si svjestan da ce ti trebati neko vrijeme dok te pocnu svi ljudi prihvacati (cesto zbog svoje neukosti i straha od nepoznatog ljudi reagiraju tako da osudjuju i odbacuju)....ali,sve je na tebi....zaista ti drzim fige da izdrzis bez obzira koliko tesko bilo 10.gif

        05-13-2006 20:40 Nevia1 is offline Pregledaj poruke od Nevia1 Dodaj Nevia1 u listu prijatelja
        laverna laverna is a Female
        seka




        Poruka: 898
        Location: i ja se pitam

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od cok:

          ma imam ja volju ali me malo i strah da izadjem ono da se ne sjebem dje cu sta cu s kim cu pa da ne odletim dje ne treba 16.gif ~13 ma zna citav grad sta sam bio i tesko je meni sad nac nekog da izadjem,ne nekog nego jednog jedinog covjeka 10.gif toga se bojim

        imas brata uostalom izadji koji put sam na kafu pa vidi reakcije ljudi mozda i nije tako crno ko sto ti se cini

        05-13-2006 20:43 laverna is offline Pregledaj poruke od laverna Dodaj laverna u listu prijatelja
        Carmela Carmela is a Female
        vjeciti optimist




        Poruka: 7603
        Location: ja nisam odavle

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Da ja odem malo dalje u svojoj tezi kako je u kuæi problem. Kad se veæ dogodi, narkomana treba spašavati a ne kriti kao što je to sluèaj u skoro svim obiteljima. Da li zbog sredine ili neèeg drugog ko zna, ali roditelji prvo ne žele vjerovati, pa onda priznati a svaki narkoman je èovjek i podsvjesno ipak traži utjehu kod najbližih.
        Druga stvar, Nevia piše kako nije bila radoznala pa otišla dalje a ja joj ne vjerujem, nego mislim da je znala popuniti praznine u životu pa se to nije dogodilo. Mi smo manje više svi barem probali marihuanu i droge je uvijek bilo na ulicama. Èak se ne bi zaklela da je danas više. Stvar je u tome što se prije nije mogla kupiti kod svakoga, znalo se ko prodaje i da bi kupio nešto konkretnije morao si preko milion kanala do konkretne persone. Droga je bila kvalitetnija pa nije bilo overdosea skoro svaki dan. A danas mi se èini da ko god kupi doda malo i na kraju ispadne umjesto heroinom puknu se ko zna èim, ne drži ih dugo pa èešæe kupuju i bodu se...itd.
        A ti Cok, radna terapija ti je najbolji lijek i moj ti savjet da ako nemaš posao nadješ za poèetak bilo kakav samo da popuniš par sati dnevno kako o prošlosti zasad ne bi razmišljao više nego što treba. 33.gif

        ___________________________________________________________________

          Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

        05-13-2006 20:48 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
        cok cok is a Male
        liska mjeseca maja


        Poruka: 5450
        Location: seher mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        pa s bratom i izadjem ponekad,i vidim ljudi me gledaju ko da sam tifusar ono ali ima nekoliko ljudi koji znaju bas sve i kojima je vidim iskreno drago sto sam dobar ali su to raja koja znaju moju porodicu i citav moj zivot ono ko sam i sta sam,mada ja pokupim koju informaciju od nekoga i znam da vec dosta ljudi govori ono jes vidio coka sto je dobar samo sto je puno teze skinut etiketu nego stavit.ma nevia najgore je sto sam se ja izdvojio od svoje raje i preso na jace dok je njih pola cak i travu prestalo pusit i mene ono napadali starce mi zvali ma bas se ono oko mene zabavili da mi pomognu.ma ufati me nekad nakva paranoja nakva ona situacija bezperspektivna sjebana pa se sav sjebem 14.gif

        ___________________________________________________________________
        28.gif BICE BOLJE,NEKO VICE 28.gifKAZUU 18.gif

        05-13-2006 20:51 cok is offline Pregledaj poruke od cok Dodaj cok u listu prijatelja
        Nevia1 Nevia1 is a Female
        bice nesto od mene




        Poruka: 279

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ne carmela,grijesis,rekla sam tocno sta sam i mislila-nisam bila radoznala/labilna jer svatko od nas zna da to nije dobro,ali netko ce se usuditi probati,a netko nece......ja nisam ali ne zato jer sam znala ispuniti rupe nego zato jer sam se bojala-panicno bojala- da bi mi se ako probam moglo svidjeti da pozelim opet,a onda vise nisam sigurna bi li mogla reci ne.....eto,nisam probala iz straha od same sebe....

        05-13-2006 20:53 Nevia1 is offline Pregledaj poruke od Nevia1 Dodaj Nevia1 u listu prijatelja
        cok cok is a Male
        liska mjeseca maja


        Poruka: 5450
        Location: seher mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ma imam ja poso carmela drzi mi staru radnju samo sto mi neda primaknut ni blizu jos jedno vrijeme,radio je cok bona od 3 srednje pa zna stari nekad rec i ono da ti nisi imo para,auto i slobodu ne bi ti nikad,iako to nije tako 10.gif taj overdose-to ti se desi bona kad se skinu neko vrijeme pa se oplete ko sto je i prije a na cist organizam to ti je maltene ko prvi put

        ___________________________________________________________________
        28.gif BICE BOLJE,NEKO VICE 28.gifKAZUU 18.gif

        05-13-2006 20:54 cok is offline Pregledaj poruke od cok Dodaj cok u listu prijatelja
        Nevia1 Nevia1 is a Female
        bice nesto od mene




        Poruka: 279

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        cok,nazovi te ljude jer su na djelu pokazali da im je stalo....mozda nece odmah sve biti kao prije,ali ako su ti zvali starce da ti pomognu onda je jasno koliko si im drag i da na te ljude mozes racunati iako ce trebati neko vrijeme da uspostavite odnos kao nekada....samo se nemoj povlaciti i izolirati i nemoj se stiditi reci tim ljudima da ih trebas,ali ovaj puta da ostanes cist jer je to najbolji nacin za ponovno uspostavljanje povjerenja...ipak ti si jednom odustao od njih i odlucio se za dop i povratak na staro ti nece biti lak,ali je moguc....

        05-13-2006 21:00 Nevia1 is offline Pregledaj poruke od Nevia1 Dodaj Nevia1 u listu prijatelja
        Miron Miron is a Male
        brato




        Poruka: 722
        Location: Graz, A

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od cok:

          pa s bratom i izadjem ponekad,i vidim ljudi me gledaju ko da sam tifusar ono ali ima nekoliko ljudi koji znaju bas sve i kojima je vidim iskreno drago sto sam dobar ali su to raja koja znaju moju porodicu i citav moj zivot ono ko sam i sta sam,mada ja pokupim koju informaciju od nekoga i znam da vec dosta ljudi govori ono jes vidio coka sto je dobar samo sto je puno teze skinut etiketu nego stavit.ma nevia najgore je sto sam se ja izdvojio od svoje raje i preso na jace dok je njih pola cak i travu prestalo pusit i mene ono napadali starce mi zvali ma bas se ono oko mene zabavili da mi pomognu.ma ufati me nekad nakva paranoja nakva ona situacija bezperspektivna sjebana pa se sav sjebem 14.gif


        Pa COk jebo ga ti... sjedi sljludima, kafu popi i otvori se ko sto i prilici prijateljima... Cini mi se da su ti ti ljudi ipak prijatelji dok su te pokusali iz govana izvuc. Misljenja sam da se ne moras sa njima druzit, ali pokusaj makar jednom iskreno popricat.
        A isto mislilm sto i Camela... jebo pare - akcija ti treba... to reci caci.

        05-13-2006 21:00 Miron is offline Pregledaj poruke od Miron Dodaj Miron u listu prijatelja
        Carmela Carmela is a Female
        vjeciti optimist




        Poruka: 7603
        Location: ja nisam odavle

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Nevia1:

          ne carmela,grijesis,rekla sam tocno sta sam i mislila-nisam bila radoznala/labilna jer svatko od nas zna da to nije dobro,ali netko ce se usuditi probati,a netko nece......ja nisam ali ne zato jer sam znala ispuniti rupe nego zato jer sam se bojala-panicno bojala- da bi mi se ako probam moglo svidjeti da pozelim opet,a onda vise nisam sigurna bi li mogla reci ne.....eto,nisam probala iz straha od same sebe....


        Život ti je bio sadržajniji nego što bi danas bio, barem na mostarskoj omladini vrijedi ova komparacija.

        ___________________________________________________________________

          Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

        05-13-2006 21:01 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
        Stranica (6): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com