Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » RAZNO » AUTO MOTO KLUB » Auspuh » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Dr. Dr. is a Male
trudim se




Poruka: 189
Location: u blizini zena..

Auspuh Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Interesuje me jedna stvar.Imam sportski auspuh al nemam zvuk koji bi trebalo da ima.Malo ga ccujem kad vozim preko 140 al to nije to..
Fakat se ne razumijem oko ovoga pa bi molio da mi pomognete nekim savjetom ili shta vec..Moguce da ima negdje neki filter ili shta vec..
Evo par sliccica da vidite o ccemu se radi..










___________________________________________________________________

    ..100 ljudi,100 cudi..100 zena -> 200 sisa ...

05-17-2004 13:12 Dr. is offline Pregledaj poruke od Dr. Dodaj Dr. u listu prijatelja
pentatonika pentatonika is a Male
puter


Poruka: 99
Location: stala

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..........ako ti je samo zadnji kazan "sportski" onda se tu nista puno ne moze promijeniti.
Trebaao bi citav auspuh od "remusa" recimo, da stavis, da bi se zvuk znatno mjenjo. Samo sto je skupo.

Ali postoji alternativa....jeftinija........odes kod mehanicara da ti izvadi sve iz auspuha i gotovo.....samo sto je u vecini zemalja (evrope) zabranjeno. Isto tako je i opasno, zbog tmperature, samog auspuha koji izgubi na masi.
Ali je zvuk 27.gif 27.gif

Ja sam to radio par puta na autima i motorima, i najbolja je ova skupa varianta (komplet remus), i jos ako je kombinovano sa friziranjem motora. 04.gif

05-17-2004 15:10 pentatonika is offline Pregledaj poruke od pentatonika Dodaj pentatonika u listu prijatelja
Dr. Dr. is a Male
trudim se




Poruka: 189
Location: u blizini zena..
pokretac teme Thread Started by Dr.

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Imam kompletan auspuh..I kako sam vidio na net-u ni sebring ne zaostaje za remusom..nazzalost ja nisam birao koji cu neg sam tako auto dobio/kupio..
Sa chip tuningom,momo enterijerom i sportskim amortizerima..
Ccujem ja auspuh,al to nije kao shto bi trebalo.. 02.gif
Koliko se razumijesh u chip tuning?

___________________________________________________________________

    ..100 ljudi,100 cudi..100 zena -> 200 sisa ...

05-17-2004 15:36 Dr. is offline Pregledaj poruke od Dr. Dodaj Dr. u listu prijatelja
zvechka zvechka is a Female
samo sto nisam


Poruka: 1374
Location: Somewhere nice

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja ne znam koliko ga ti cujes i koliko je glasan auspuh,

ali mi se cini da je izgorijevanje slabo 23.gif 19.gif

zar kod vas ne mjere na tehnickom pregledu koliko je glasan auto 14.gif

kod nas izgeda to uvode i kazu tako je u Evropi 28.gif

05-17-2004 15:56 zvechka is offline Pregledaj poruke od zvechka Dodaj zvechka u listu prijatelja
pentatonika pentatonika is a Male
puter


Poruka: 99
Location: stala

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

......da jasno mi je , moglo bi malo bolje : 02.gif

ne radim vec 10 godina kao auto meh, tako da mi je "chip tuning" skoro strana stvar (a i ne volim nova auta nikako)

Ali ako je to vec uradjeno mozes recimo i novu "bregastu osovinu" valjda se tako zove (ohc, dohc), koja malo duze otvara ventile, tako da se ponekad ima onaj "lamburgini" efekt u tonu kad puca itd.......a i dobija se nekih par procenata na snagi motora, ali i vise trosi. Nekad je to kostalo oko (preracunato) 400 euro u njemackoj ili svici.



zvecka ...uvedeno je to i ovde, ali ako se uzme auspuh komplet koji ima vec tehnicki pregled, i bas je uradjen za taj auto (kao sto je vjerovatno kod Dr.), onda nema problema, ako je malo "jaci" na zvuku...

05-17-2004 16:07 pentatonika is offline Pregledaj poruke od pentatonika Dodaj pentatonika u listu prijatelja
babusha babusha is a Male
Licnost Foruma '03




Poruka: 2959
Location: donji trap

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dobra ti ona rora doktore 13.gif

___________________________________________________________________



      19.gif

      05-17-2004 16:20 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
      Dr. Dr. is a Male
      trudim se




      Poruka: 189
      Location: u blizini zena..
      pokretac teme Thread Started by Dr.

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od pentatonika:

        ......da jasno mi je , moglo bi malo bolje : 02.gif

        ne radim vec 10 godina kao auto meh, tako da mi je "chip tuning" skoro strana stvar (a i ne volim nova auta nikako)

          Ali ako je to vec uradjeno mozes recimo i novu "bregastu osovinu" valjda se tako zove (ohc, dohc), koja malo duze otvara ventile, tako da se ponekad ima onaj "lamburgini" efekt u tonu kad puca itd
        .......a i dobija se nekih par procenata na snagi motora, ali i vise trosi. Nekad je to kostalo oko (preracunato) 400 euro u njemackoj ili svici.



        zvecka ...uvedeno je to i ovde, ali ako se uzme auspuh komplet koji ima vec tehnicki pregled, i bas je uradjen za taj auto (kao sto je vjerovatno kod Dr.), onda nema problema, ako je malo "jaci" na zvuku...

      E toga ja nemam,a volio bih..Valjda mislimo na isto..Ono kad smanjujesh brzinu i prebacujesh u manju,i poccne pucketati..To je "pjesma" za moje ushi.. 11.gif

      ___________________________________________________________________

        ..100 ljudi,100 cudi..100 zena -> 200 sisa ...

      05-17-2004 16:57 Dr. is offline Pregledaj poruke od Dr. Dodaj Dr. u listu prijatelja
      Dr. Dr. is a Male
      trudim se




      Poruka: 189
      Location: u blizini zena..
      pokretac teme Thread Started by Dr.

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od zvechka:

        Ja ne znam koliko ga ti cujes i koliko je glasan auspuh,

        ali mi se cini da je izgorijevanje slabo 23.gif 19.gif

        zar kod vas ne mjere na tehnickom pregledu koliko je glasan auto 14.gif

        kod nas izgeda to uvode i kazu tako je u Evropi 28.gif

      Zashto mislish da je slabo sagorijevanje? Il se samo zezash jer vidim ove smajlije nakaccene.. 02.gif
      ccepam ga ja samo tako,i ccistim dizne redovno na auto-putu.Josh od kako su nam povecali ograniccenje za isti..milina..Znam ga sprzziti i do 210 KMh.. 19.gif

      ___________________________________________________________________

        ..100 ljudi,100 cudi..100 zena -> 200 sisa ...

      05-17-2004 17:00 Dr. is offline Pregledaj poruke od Dr. Dodaj Dr. u listu prijatelja
      Dr. Dr. is a Male
      trudim se




      Poruka: 189
      Location: u blizini zena..
      pokretac teme Thread Started by Dr.

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od babusha:

        Dobra ti ona rora doktore 13.gif

      Kod "doktora" je sve dobro.. 04.gif Ustvari da je sve k'o rora,ja bih bio najsretniji..Znash na koju roru mislim,valjda.. 13.gif 13.gif

      ___________________________________________________________________

        ..100 ljudi,100 cudi..100 zena -> 200 sisa ...

      05-17-2004 17:01 Dr. is offline Pregledaj poruke od Dr. Dodaj Dr. u listu prijatelja
      Ferrari Ferrari is a Male
      mister foruma '03, '04




      Poruka: 1841
      Location: Maranello

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ne znam sta ti treba od Auspuha
      ali znam da je Remus zakon u svemu

      evo mozes pogledati na ovoj stranici
      (odvrni zvucnike do daske) 02.gif



        http://www.remus-racing.com/

      ___________________________________________________________________
      Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

      05-17-2004 17:02 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
      Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
      Licnost godine '05




      Poruka: 9968
      Location: Eo me tu sam !!

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      da nisi s ebo filadendron !!! 07.gif 10.gif

      ___________________________________________________________________


        Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
          13.gif

          05-17-2004 22:42 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
          Dr. Dr. is a Male
          trudim se




          Poruka: 189
          Location: u blizini zena..
          pokretac teme Thread Started by Dr.

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ma otishao mi cincilator za mjerenje bakteriokomudavajuceg kurioziteta..
          Sperma tome konkrevetizirajmo stvar.. 13.gif 13.gif 13.gif

          ___________________________________________________________________

            ..100 ljudi,100 cudi..100 zena -> 200 sisa ...

          05-18-2004 01:45 Dr. is offline Pregledaj poruke od Dr. Dodaj Dr. u listu prijatelja
          Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
          Licnost godine '05




          Poruka: 9968
          Location: Eo me tu sam !!

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Slino jedan vjerujem svasta !!!!! 07.gif 10.gif

          ma nek on samo funkcionise pa taman !!

          ___________________________________________________________________


            Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
              13.gif

              05-18-2004 01:46 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
              Dr. Dr. is a Male
              trudim se




              Poruka: 189
              Location: u blizini zena..
              pokretac teme Thread Started by Dr.

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Ma ne funkionishe u tom i jeste stvar..Ccekam da dodje Kenzo,mozzda se on razumije.. 01.gif

              ___________________________________________________________________

                ..100 ljudi,100 cudi..100 zena -> 200 sisa ...

              05-18-2004 01:53 Dr. is offline Pregledaj poruke od Dr. Dodaj Dr. u listu prijatelja
              babusha babusha is a Male
              Licnost Foruma '03




              Poruka: 2959
              Location: donji trap

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              mislish u rore
              Razumije , se Kenzo razumije 13.gif 13.gif

              ___________________________________________________________________



                  19.gif

                  05-18-2004 07:33 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
                  Ferrari Ferrari is a Male
                  mister foruma '03, '04




                  Poruka: 1841
                  Location: Maranello

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  DR. jesi li uradio ista 02.gif

                  ___________________________________________________________________
                  Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

                  05-26-2004 22:05 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
                  BMW BMW is a Male
                  rodjeni




                  Poruka: 851

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  prodaj groba sedinu da mu on propuse ima da strcaju varnice ali kad Akobogda polozi ponovo 35.gif

                  ___________________________________________________________________
                  Nemam potpis

                  05-27-2004 00:52 BMW is offline Posalji Email za BMW Pregledaj poruke od BMW Dodaj BMW u listu prijatelja
                  Dr. Dr. is a Male
                  trudim se




                  Poruka: 189
                  Location: u blizini zena..
                  pokretac teme Thread Started by Dr.

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od Ferrari:

                    DR. jesi li uradio ista 02.gif

                  Sad tek vidjeh ovo :)
                  Nisam nishta uradio jarane,komp mi crknuo,pa dok sam sastavio novi..
                  Pojma nemam..Neki kazzu shto nema "rupica" unutra 14.gif Valjda misle na unutrashnjost izduvne cijevi.A neki opet da trebam imati neki filter naprijed..
                  Pojma nemam.Nema Kenza,vjerujem da bi on zna shta trebam raditi.. 01.gif
                  @BMW-Ni u ludilu,kad vidim kakvu mashinu prodaje..hmmmJa mu nebi biciklo dao voziti 05.gif

                  ___________________________________________________________________

                    ..100 ljudi,100 cudi..100 zena -> 200 sisa ...

                  05-28-2004 14:24 Dr. is offline Pregledaj poruke od Dr. Dodaj Dr. u listu prijatelja
                  Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
                  rezimski novinar




                  Poruka: 3241
                  Location: Iza

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Treba da se koncentrishesh na usisnu granu i vazdushni filter.
                  Jedan manijak je skinuo skroz filter i na mjesto njega rastego helanke. 21.gif Da su mu se otkacile 29.gif ....
                  Dakle nabaci sportski filter, usisnu granu, promjeni bregastu osovinu na glavi motora.
                  Ovim dobijash zvuk a ne gubish snagu.
                  Mozesh i da izbacish katalizator (ili da gaprepravish23.gif....pitanje je kontrolishu li ti ga na tehnickom pregledu ). Postoje katalizatori bez katalizatora, tj. izgleda ko katalizator, a nije.

                  Ako mene lazu, lazem i ja tebe 35.gif

                  ___________________________________________________________________
                  Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

                  07-05-2004 14:35 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
                  Dr. Dr. is a Male
                  trudim se




                  Poruka: 189
                  Location: u blizini zena..
                  pokretac teme Thread Started by Dr.

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Gledao sam ovdje nekakav sportski set filtera..nekih 100 € za moju kubikazzu.Usisna grana?To je odmah iza motora ili?Bregasta osovina?Koliki je to posao i smijem li dati svakom u ruke ili da idem u servis?Ustvari shta da im kazzem,koju bregastu da stavim?
                  I nisi mi odgovorio jel ima kakve veze shto mi je sadashnji remusov auspuh od pezzoa 106 1.8 a kod mene je 406 2.0? Ili nema nikakve veze? Jes da sam se namuccio da postavim i navarim nove nosacce jer,razumljivo nisu pasali..I koliko sma ja mogao primjetiti,razlika izmedju sebring koje vidish na slici i ovog kojeg imam sada je u zadnjem loncu.Sebring ima daleko veci lonac..

                  ___________________________________________________________________

                    ..100 ljudi,100 cudi..100 zena -> 200 sisa ...

                  07-05-2004 16:37 Dr. is offline Pregledaj poruke od Dr. Dodaj Dr. u listu prijatelja
                  Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                  Postavi novu temu Odgovori
                  Go to:
                  preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com