Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » RAZNO » AUTO MOTO KLUB » Auspuh » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Vazdushni filter su ti pluca motora, filteri K&N su ti najbolji za to shto ti hocesh. 10.gif
Usisna grana ti je izmedju karburatora i motora.
Bregasta osovina ti se nalazi na glavi motora, odmah iznad ventila (pentatonika ti je piso). U pitanju su shiroke bregaste koje drze ventile duze otvorenim od ovih standardnih.
Logicno je brato da je najbolje da mjenjash u servisu (garancija).

Dalje...
Logicno je i da uvijek treba ici ka originalnim i atestiranim komponentama, pa time i zadnjeg lonca. Nishta nije preporucljivo variti, jer shta cesh sutra (zadnji lonac najbrze propada, valja ga ponovo mjenjat).
Ali... 19.gif
...fercera li sa novim auspuhom?
Fercera. Voziiiiiii.
Po meni za "zvuk" i performanse su ti auspusi od inoxa marke "Prowler" zakon.

Inace, ako repa nisu problem.
Hocesh "zvuk", e onda nije dovoljno da promjenish zadnji lonac. I izduvnu granu ti valja mijenjati i to da bude u inoxu jer je inox za "zvuk" najbolji, a i ljepshi je i duze traje i cijevi koje dodju izmedju lonaca. Sve u inoxu naravski.

Za katalizator sam ti vec reko. On je taj 08.gif koji najvishe utice na smanjenje zvuka a i krivac za gubljenje konjskih snaga jer sprijecava brz prolaz gasa. I sve to u ime smanjenja polucije zraka. Uaaaa!!! Nosi 38.gif napolje! Zivio Geroge Bush 35.gif !!!
Umjesto njega stavish obicnu cijev od inoxa ili mali prohodni lonac. Vishe KS i bolji zvuk garantovan
P.S.
Za zvuk i performance ti je najbolje da sam napravish vas izduvni sistem, a i najjeftinije ti je.
Eeee 29.gif to je vec tuning.
Sve ovo povecava i snagu motora 23.gif

___________________________________________________________________
Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

07-05-2004 23:11 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza

Big Grin Uopshteno O Auspuhu Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Auspuh se sastoji iz izduvne grane, katalizatora, prednjeg lonca (ne uvijek), cijevi izmedju dva lonca i zadnjeg lonca.

U praksi se ne prave izduvne grane za pojedine motore nego postoje standardni tipovi: 4-1, 4-2-1, 3-2-1,...


Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

___________________________________________________________________
Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Senad Hadzifejzovic dana 07-06-2004 u 02:23.

07-06-2004 02:23 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Cijev izmedju lonaca sluzi da prenese gas do zadnjeg lonca. Prednji lonac je tu da smanji buku kao i da sprijeci povrat vatre. On je prakticno shuplja komora koja se moze zamjeniti sa cijevi (sl. dolje) koja je namjerno nije prava.


Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

___________________________________________________________________
Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

07-06-2004 02:24 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Na lijevoj slici se vidi kroz shta sve gas iz motora mora na svom putu da prodje pa je logicno da se zbog toga gubi snága motora i prigushuje zvuk. Desno je sportski katalizator koji u biti ima iste problema ali ne u istoj mjeri izrazene.
Katalizator je tu da smanji zagadjivanje vazduha.


Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

___________________________________________________________________
Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

07-06-2004 02:25 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza

Big Grin Dr-e obrati paznju Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Na desnoj slici vidish zashto ne cujesh motor kao shto bi zelio. 19.gif
Gas u zadnjem loncu (koje su zvucno i termo izolovane) prolazi kroz vishe podkomora i mjenja smijer kretanja shto smanjuje brzinu protoka gasa i snagu motora, povecava duzinu puta zvuka, a time i absorpciju zvuka.
Na desnoj slici je sportski zadnji lonac.


Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

___________________________________________________________________
Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

07-06-2004 02:25 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
Dr. Dr. is a Male
trudim se




Poruka: 189
Location: u blizini zena..
pokretac teme Thread Started by Dr.

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od KENZO:

    Vazdushni filter su ti pluca motora, filteri K&N su ti najbolji za to shto ti hocesh. 10.gif
    Usisna grana ti je izmedju karburatora i motora.
    Bregasta osovina ti se nalazi na glavi motora, odmah iznad ventila (pentatonika ti je piso). U pitanju su shiroke bregaste koje drze ventile duze otvorenim od ovih standardnih.
    Logicno je brato da je najbolje da mjenjash u servisu (garancija).

    Dalje...
    Logicno je i da uvijek treba ici ka originalnim i atestiranim komponentama, pa time i zadnjeg lonca. Nishta nije preporucljivo variti, jer shta cesh sutra (zadnji lonac najbrze propada, valja ga ponovo mjenjat).
    Ali... 19.gif
    ...fercera li sa novim auspuhom?
    Fercera. Voziiiiiii.
    Po meni za "zvuk" i performanse su ti auspusi od inoxa marke "Prowler" zakon.

    Inace, ako repa nisu problem.
    Hocesh "zvuk", e onda nije dovoljno da promjenish zadnji lonac. I izduvnu granu ti valja mijenjati i to da bude u inoxu jer je inox za "zvuk" najbolji, a i ljepshi je i duze traje i cijevi koje dodju izmedju lonaca. Sve u inoxu naravski.

    Za katalizator sam ti vec reko. On je taj 08.gif koji najvishe utice na smanjenje zvuka a i krivac za gubljenje konjskih snaga jer sprijecava brz prolaz gasa. I sve to u ime smanjenja polucije zraka. Uaaaa!!! Nosi 38.gif napolje! Zivio Geroge Bush 35.gif !!!
    Umjesto njega stavish obicnu cijev od inoxa ili mali prohodni lonac. Vishe KS i bolji zvuk garantovan
    P.S.
    Za zvuk i performance ti je najbolje da sam napravish vas izduvni sistem, a i najjeftinije ti je.
    Eeee 29.gif to je vec tuning.
    Sve ovo povecava i snagu motora 23.gif

Ehh,da krenem iz poccetka :)
Nisam vario zadnji lonac neg drzzacce za isti..A da fercera,fercera i imam malo bolji zvuk neg shto sam imao sa Sebringom.Primjetio sam shto duzze vozim,bolje se ccuje :) Tj kad je zagrijan.
Dalje,mislim da ovaj set (nemogu nigdje da naguglam bolje,sem ove slike
    http://asmarketing.dk/produkter/jr/jr_airfilter.html
) zraccnih filtera omogucava to sa usisnom granom,ccim pishe da "je bolji zvuk i da zrak ulazi direktno u motor"..
Bregastu nebi mijenjao,jedino da mi neshto crkne ili ode (gluho bilo) pa da tad o istom troshku zamijenim i bregastu :)
Jedina stvar koja me smeta je shto nisam siguran ako ugradim ovaj set filtera,da necu dobiti bolji zvuk..Pitao sam tipa koji radi tu i on mi kazze da skinem zraccni filter i probam koji zvuk imam tad.Ako bude bolji zvuk,on kazze da ce sama promijena zraccnog filtera donijeti poboljshanja.A ako ne budem imao "kvaliteniji" zvuk da dzaba mijenjam isti.Taccno? I smijem li izvrshiti probu? :) Pitam o promjeni zraccnog filtera ne kompletnog seta..U svakom sluccaju hvala na opsirnim objashenjima.Bumo se videl tamo negdje u septembru,planiram kod seke pa ako budesh tu,ima da kahvenishemo :D

___________________________________________________________________

    ..100 ljudi,100 cudi..100 zena -> 200 sisa ...

07-06-2004 02:33 Dr. is offline Pregledaj poruke od Dr. Dodaj Dr. u listu prijatelja
Dr. Dr. is a Male
trudim se




Poruka: 189
Location: u blizini zena..
pokretac teme Thread Started by Dr.

RE: Dr-e obrati paznju Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od KENZO:

    Na desnoj slici vidish zashto ne cujesh motor kao shto bi zelio. 19.gif
    Gas u zadnjem loncu (koje su zvucno i termo izolovane) prolazi kroz vishe podkomora i mjenja smijer kretanja shto smanjuje brzinu protoka gasa i snagu motora, povecava duzinu puta zvuka, a time i absorpciju zvuka.
    Na desnoj slici je sportski zadnji lonac.

Pa poenta je da ja imam fakin zadni sportski lonac sa izduvnom granom/rorom :) I ono shto je najgore ; Ista cijena je i remusovog auspuha za 2.0 102 fi (oko 300 €) i mog starog sebringa..
    http://www.sebring.at/sebring.php?ln=2

Potpuno ista stranica kao za remus?! U svakom sluccaju kontam da stravim na aukciju ovaj svoj stari sebring i malo dolatim i kupim remus.Kontam,po nekoj logici da ako imam bolji zvuk sa remusovim auspuhom od 106 pezzoa 1.8 od sebringovog originalnog za 406 i 2.0 da cu imati puno bolji zvuk ako zemim remusa sa istim performansama kao shto sam imao sebring..Jel mi logika dobra ili pishem bez veze..?:)

___________________________________________________________________

    ..100 ljudi,100 cudi..100 zena -> 200 sisa ...

07-06-2004 02:41 Dr. is offline Pregledaj poruke od Dr. Dodaj Dr. u listu prijatelja
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Dr.:

    Ehh,da krenem iz poccetka :)
    Nisam vario zadnji lonac neg drzzacce za isti..A da fercera,fercera i imam malo bolji zvuk neg shto sam imao sa Sebringom.Primjetio sam shto duzze vozim,bolje se ccuje :) Tj kad je zagrijan.
    Dalje,mislim da ovaj set (nemogu nigdje da naguglam bolje,sem ove slike
      http://asmarketing.dk/produkter/jr/jr_airfilter.html
    ) zraccnih filtera omogucava to sa usisnom granom,ccim pishe da "je bolji zvuk i da zrak ulazi direktno u motor"..
    Bregastu nebi mijenjao,jedino da mi neshto crkne ili ode (gluho bilo) pa da tad o istom troshku zamijenim i bregastu :)
    Jedina stvar koja me smeta je shto nisam siguran ako ugradim ovaj set filtera,da necu dobiti bolji zvuk..Pitao sam tipa koji radi tu i on mi kazze da skinem zraccni filter i probam koji zvuk imam tad.Ako bude bolji zvuk,on kazze da ce sama promijena zraccnog filtera donijeti poboljshanja.A ako ne budem imao "kvaliteniji" zvuk da dzaba mijenjam isti.Taccno? I smijem li izvrshiti probu? :) Pitam o promjeni zraccnog filtera ne kompletnog seta..U svakom sluccaju hvala na opsirnim objashenjima.Bumo se videl tamo negdje u septembru,planiram kod seke pa ako budesh tu,ima da kahvenishemo :D


Ovo su ti JR filteri.
Imo sam ga na BMW-u. Izmedju ostalog su prakticni jer ih mozesh "prat" ili ih samo pod kompreiranim pritiskom produvash i ko novi.
Nisu oni loshi, samo shto su KN bolji.

Probu smijesh, rahat, napravit. 19.gif

Za bregastu sam ti tek onako spomenuo, mogu ti dat pdf za instalaciju, ali na engleskom.

P.S.
A ako hocesh vatru iz auspuha dovoljno bi ti bilo instalirat
    .
    Princip rada je da se gasovi zapale uz pomoc jedne male elektrode.
    Kit ti je 295 € i dodje sa uputstvom za instalaciju i dugmetom kojim aktivirash vatru19.gif

    ___________________________________________________________________
    Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

    07-06-2004 02:56 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
    Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
    rezimski novinar




    Poruka: 3241
    Location: Iza

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Logika ti je dobra samo shto to ne mora da znaci da ce tako bit.

    Ja sam ti reko shta sam nacuo, a ti sam kontaj koliko se mozesh protegnut.

    ___________________________________________________________________
    Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

    07-06-2004 03:02 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
    Dr. Dr. is a Male
    trudim se




    Poruka: 189
    Location: u blizini zena..
    pokretac teme Thread Started by Dr.

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ovo su ti JR filteri.
      Imo sam ga na BMW-u. Izmedju ostalog su prakticni jer ih mozesh "prat" ili ih samo pod kompreiranim pritiskom produvash i ko novi.
      Nisu oni loshi, samo shto su KN bolji.

      Probu smijesh, rahat, napravit.

      Za bregastu sam ti tek onako spomenuo, mogu ti dat pdf za instalaciju, ali na engleskom.

      P.S.
      A ako hocesh vatru iz auspuha dovoljno bi ti bilo instalirat Flamm'R .
      Princip rada je da se gasovi zapale uz pomoc jedne male elektrode.
      Kit ti je 295 € i dodje sa uputstvom za instalaciju i dugmetom kojim aktivirash vatru

    Bolja je i cijena,ovaj JR koshta (mislim samo na obiccni zraccni) 40 € a K&N oko 55 €. U svakom sluccaju moram uzeti KN jer imaju izvedbu za moj pezzo.To sam i mislio prvo promijeniti,pa onda da idem "dalje"..
    Probu izvodim sutra,ccim svane 02.gif Jedino shto ne znam jel da kupim samo zraccni filter ili ovaj komplet set koji je malo skuplji od zraccnog.U setu ne dolazi fakin zraccni..Ma da mi je da ti pokazzem na shta mislim 11.gif Ccekaj da probam sa digitalcem,kad je mogao guzice slikavati,mozze vala i sliku iz novina..Sad cu ja 19.gif
    A kad ti dunem pa vatru sunem (ne tebi :)) mi ne treba,nemam bash toliko love,mada bi volio 11.gif

    ___________________________________________________________________

      ..100 ljudi,100 cudi..100 zena -> 200 sisa ...

    07-06-2004 03:05 Dr. is offline Pregledaj poruke od Dr. Dodaj Dr. u listu prijatelja
    Dr. Dr. is a Male
    trudim se




    Poruka: 189
    Location: u blizini zena..
    pokretac teme Thread Started by Dr.

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Evo tog zraccnog filtera




    A evo i tog seta o kojem pishem ;






    I jel ovaj set ima tu mogucnost za usisnu granu?


    E ja se dvoumim shta prvo da uradim,oboje ne mogu.. 19.gif

    ___________________________________________________________________

      ..100 ljudi,100 cudi..100 zena -> 200 sisa ...

    07-06-2004 03:22 Dr. is offline Pregledaj poruke od Dr. Dodaj Dr. u listu prijatelja
    Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
    rezimski novinar




    Poruka: 3241
    Location: Iza

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Prvi ti je sporski filter koji je u principu isti kao original samo shto pushta vishe vazduha shto daje bolju performansu motoru

    Drugi ti je neshto sasvim drugo (a to je to shto ti hocesh) direktni dovod vazduha. Ovim se

      potpuno izbacuje iz upotrebe standardni sistem
    i akcenat je na zvuku motora.

    ___________________________________________________________________
    Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Senad Hadzifejzovic dana 07-06-2004 u 04:02.

    07-06-2004 03:40 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
    Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
    rezimski novinar




    Poruka: 3241
    Location: Iza

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Postoji i sistem dinamickog dovoda vazduha, ali to ti nije na slikama. 14.gif

    ___________________________________________________________________
    Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

    07-06-2004 03:58 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
    Dr. Dr. is a Male
    trudim se




    Poruka: 189
    Location: u blizini zena..
    pokretac teme Thread Started by Dr.

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od KENZO:

      Prvi ti je sporski filter koji je u principu isti kao original samo shto pushta vishe vazduha shto daje bolju performansu motoru

      Drugi ti je neshto sasvim drugo (a to je to shto ti hocesh) direktni dovod vazduha. Ovim se
        potpuno izbacuje iz upotrebe standardni sistem
      i akcenat je na zvuku motora.


    Hmm,sutra probam za sportski fileter..
    E ovaj sportski set,koji bi mozzda mogao ugraditi (fazon je da firma nema u katalogu za pezzoa 406 2.0 8 ventilsku tehnologiju,neg imaju za 16-ventilsku,navodno ce da provjere jel mozze ugradnja bez problema),ce mi dati bolji zvuk?Nisam znao da se izbacuje standardni sistem filtera..Pretpostavljao sam da ove rore idu negdje (sa ovim se prvi put susrecem,tako,ako provalim shta ne zamjeri :)) tj da bi mozzda imao tu usisnu granu,o kojoj si vec pisao.Moguce da se ovaj set razlikuje od modela do modela,pojma nemam za koje je auto ovaj na slici.
    Interesuje me onaj karakteristiccan zvuk,kad prebacujesh iz vece brzine u manju,ono pucketanje u auspuhu,vjerujem da znash na shta mislim.E taj sam zvuk imao neposredno kad sam stavio ovaj remus auspuh.I odjednom ga nemam vishe?Tj imao sam ga jako kratak period :)
    U svakom sluccaju hvala na strpljenju 01.gif
    I hvala za stranicu shto si ostavio,sledeci put kad budem u Lux,zeta za rukav i po ovim firmama.Vec sam nashao dobru stvar,koju odavna trazzim,



    Jes da nisam naccisto koliko je zakonom dozvoljeno ovdje,ali cu da provjerim..Ccudno da je dozvoljeno u Lux..

    ___________________________________________________________________

      ..100 ljudi,100 cudi..100 zena -> 200 sisa ...

    07-06-2004 04:19 Dr. is offline Pregledaj poruke od Dr. Dodaj Dr. u listu prijatelja
    Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
    rezimski novinar




    Poruka: 3241
    Location: Iza

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    14.gif
    Nisam ja nishta govorio o luksemburshkim regulama 14.gif , nego o mogucnostima koje ti se pruzaju, a ti vidi shta smijesh u svojoj drzavi, a ni onaj sajt ti nije luksemburshki
    nego Francuski.

      Power Tuning & H.Power

    25, rue du 4 septembre
    F-03000 MOULINS
      ( France )


    Slike dolje su sistem bikonicnog filtera za direktan dovod vazduha i dinamickog dovoda marke Green.

    Dre, ponovo sve procitaj, ali sutra (danas) kad se naspavash 19.gif


    Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

    ___________________________________________________________________
    Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

    07-06-2004 04:33 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
    babusha babusha is a Male
    Licnost Foruma '03




    Poruka: 2959
    Location: donji trap

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Doc naj ti je bolje
    sastavi ti novo auto
    ko i komjuter 04.gif 13.gif
    Dok kenzina objasnjenja montirash
    doce te Pezo ko sputnjik 13.gif

    ___________________________________________________________________



        19.gif

        07-06-2004 09:30 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
        Dr. Dr. is a Male
        trudim se




        Poruka: 189
        Location: u blizini zena..
        pokretac teme Thread Started by Dr.

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od KENZO:

          14.gif
          Nisam ja nishta govorio o luksemburshkim regulama 14.gif , nego o mogucnostima koje ti se pruzaju, a ti vidi shta smijesh u svojoj drzavi, a ni onaj sajt ti nije luksemburshki
          nego Francuski.

            Power Tuning & H.Power

          25, rue du 4 septembre
          F-03000 MOULINS
            ( France )


          Slike dolje su sistem bikonicnog filtera za direktan dovod vazduha i dinamickog dovoda marke Green.

          Dre, ponovo sve procitaj, ali sutra (danas) kad se naspavash 19.gif

        Iz nekog razloga,ftp sajt mi je otisho u helac..Na slici koju nisi vidio se nalazi sprej za zadnje shtopove 02.gif I jesam,mislio sam da je stranica Lux :)
        Proccitao sam sve iz poccetka i skontao shta mi pokushavash reci,bezobzira shta to babusha prigovara 18.gif
        Mislim da ovdje kod mene mogu narucciti i ugraditi dinamiccki sistem dovoda..

        ___________________________________________________________________

          ..100 ljudi,100 cudi..100 zena -> 200 sisa ...

        07-06-2004 14:34 Dr. is offline Pregledaj poruke od Dr. Dodaj Dr. u listu prijatelja
        Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
        rezimski novinar




        Poruka: 3241
        Location: Iza

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        'ta ce babusha
        ko da su ga u Somaliji galofagom hranili.....svudje ga ima. 19.gif

        ___________________________________________________________________
        Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

        07-07-2004 02:31 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
        Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
        rezimski novinar




        Poruka: 3241
        Location: Iza

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ako cesh da mjenjash vazdushni filter kupi karbonski BMC air filter. Dobijash osjetno na snazi i na zvuku.
        Reko sam ti da stavljanjem sportskog filtera dobijash na snazi (neshto loma), a ne na zvuku.


        Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

        ___________________________________________________________________
        Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

        07-07-2004 02:44 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
        Dr. Dr. is a Male
        trudim se




        Poruka: 189
        Location: u blizini zena..
        pokretac teme Thread Started by Dr.

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Probao sam danas malo auto bez zraccnog filtera,naravno bez vozznje,samo turiranje u mjestu..I mogu ti reci da je zvuk "sam taki" 02.gif Imam ccak i one "povratne" gasove,kad pustish papuccicu pa se ccuje ono karakteristiccno "broom-brooom." 19.gif Tako da cu za poccetak definitivno zamijeniti zraccni za sportski...
        Nego,jaran mi recce,koji je vozio za Bosnu svoju hondu sa remus auspuhom,da posle 4-5 sati neprekidne vozznje nije mogao izdrzzati od buke?! 14.gif

        ___________________________________________________________________

          ..100 ljudi,100 cudi..100 zena -> 200 sisa ...

        07-07-2004 23:07 Dr. is offline Pregledaj poruke od Dr. Dodaj Dr. u listu prijatelja
        Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com