Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » "Zivot poslije zivota" » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Mika Mika is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 310

"Zivot poslije zivota" Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Da li vjerujete u zivot poslije smrti?
Ja sam kao dijete iznenada izgubila oca, i evo ni posle 20 godina ne mogu ni da zamislim da ga vise nikada necu "sresti". Znam da zvuci naivno, ali kada je gubitak veliki i ostane praznina u dusi posle toga, ljudi se nadaju (tjese).
Kakvo je vase misljenje o tome? Sta nas ceka posle ovog zivota?

___________________________________________________________________

    03-06-2003 18:02 Mika is offline Posalji Email za Mika Pregledaj poruke od Mika Dodaj Mika u listu prijatelja
    Joki
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ja ne vjerujem u to.

    03-07-2003 07:07
    miki miki is a Female
    proplivala


    Poruka: 19

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ja vjerujem u vjecni zivot. Mislim da smo mi samo "energija" i da sa smrcu nestaje nase tjelo ali ono što nas zapravo cini samo mjenja oblik!

    03-25-2003 17:55 miki is offline Pregledaj poruke od miki Dodaj miki u listu prijatelja
    Carinsko djete Carinsko djete is a Male
    DAIDJA




    Poruka: 76

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    JA VJERUJEM U ZIVOT POSLJE SMRTI,NEMAM POJMA ZASTO ALI IPAK VJERUJEM! MOZDA JE SAMO TO NEKA LAZNA NADA KOJOM TJESIM SAM SEBE A MOZDA I NIJE! VIDIT CE SE ,ZNAT CE SE JEDNOG DANA 14.gif

    ___________________________________________________________________

      03-25-2003 18:10 Carinsko djete is offline Posalji email za Carinsko djete Pregledaj poruke od Carinsko djete Dodaj Carinsko djete u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      vjerujem da covjekova dusa ide negdje pa zvao ti to dzenet/dzehenem, ili "druga dimenzija" ili sta ti ja znam vec.
      jer inace sve skupa ne bi imalo velikog smisla. mislim da tako savrseno djelo ko sto je covjek nije napravljen da postoji 60-70 godina i onda koda te nikad bog nije dao. sva ta covjekova kreativnost, sva ljubav i sve ostalo ne mogu da traju tako kratko. mislim da covjek jednostavno ode na neki veci nivo zivljenja kada umre. cista logika.

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      03-25-2003 18:16 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      Monija Monija is a Female
      puterica


      Poruka: 94

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      zivot poslije zivota....hmmm...ko to zna..

      kao mala plasila sam se smrti, jako puno. valjda zato sto sam mlada naucila sta znaci "smrt"...izgubila sam dedu koji je bio moj idol.

      majka i dedo su me odgajali i jos uvijek se sjetim da bi majka cesto znala da me upita (navece prije spavanja) da li cu je se ikada sjetiti kada umre i da li se sjecam dede?...njen glas kao da cujem i sada...iako ne vjerujem u zivot poslije smrti (jer cemo to znati samo onda kada nismo vise tu)... moja zelja i nadanja su da postoji neki bolji zivot poslije ovoga... zivot gdje su ona i dedo i svi ostali dragi mi ljudi sretni...
      svi imamo pravo da sanjamo i da se nadamo. i ako nas ti snovi i nade cine sretnim' i boljim osobama, tim bolje...

      ___________________________________________________________________
      Prijateljstvo se ne bira, ono biva, ko zna zbog cega, kao ljubav. -Mesa Selimovic

      03-25-2003 20:17 Monija is offline Posalji Email za Monija Pregledaj poruke od Monija Dodaj Monija u listu prijatelja
      Aleksandra Aleksandra is a Female
      moforaja




      Poruka: 10252
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      da ne filozofiram puno

      ja vjerujem u zivot poslije zivota

      ___________________________________________________________________






              03-25-2003 20:20 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
              R2-D2 R2-D2 is a Male
              BUKACHAAAAA


              Poruka: 5594
              Location: La La Land

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Vjerujem i ne vjerujem....Vidjece se kada odem gore...
              Reinkarnacija je jebena tema za pricanje....

              ___________________________________________________________________
              I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
              Sha-Shi is my name..and off course,

                I do piss excellence in the morning..

              03-25-2003 21:37 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
              San Hople
              SexNepoznat

              Poruka: 708
              Location: California

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Vjerujem...ne vjerujem (Bajaga)
              ...ne vjerujem ali se potajno nadam...
              cuj nema me vishe...auuu...
              ...hladan ko`boza prelazim preko ove teme ne ostavljajuci traga istini..ha,ha...
              ...kad` ciknem slobodno me zalipa i prospi u eter...



              ...predomislio sam se,mojne litpa...zaledi, pa sta bude...nikad se ne zna. 19.gif

              03-25-2003 23:07 San Hople is offline Posalji Email za San Hople Pregledaj poruke od San Hople Dodaj San Hople u listu prijatelja
              mala A mala A is a Female
              trudim se




              Poruka: 190
              Location: peroni sudbine

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              O ovome bi se dalo filozofirati pravo.
              Sta je to sto cini zivu materiju zivom? Vjernici kazu Bog je udahnuo zivot, znaci neka dusa. Kad covjek umre, tijelo, fizicki dio nas propada. Sta se desava sa dusom? 29.gif

              Zbog nekih dragih ljudi koje sam izgubila i previse rano i iznenada, a kojih sam ostala zeljena i koji mi bez obzira na vrijeme koje prolazi jos uvijek strasno nedostaju, zelim i nadam se da postoji zivot poslije smrti. Bilo bi divno sresti ih opet.

              ___________________________________________________________________

                03-26-2003 01:21 mala A is offline Pregledaj poruke od mala A Dodaj mala A u listu prijatelja
                Rondo Rondo is a Male
                stalni dopisnik


                Poruka: 1085

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Kao sto San Hople rece, potajno se nadam jer mi treba dokaz da vjerujem! Ali ne patim od konacnih istina, taj dan taj belaj!

                03-26-2003 01:29 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
                Sona Sona is a Female
                gusterica




                Poruka: 80

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Uh, naslov teme malo me je zbunio.

                Vjerujem u zivot poslije zivota, u jendom astralnom, nematerijalnom svijetu. Nisam nacisto sa sobom u kojm obliku tamo zivot postoji, ali ne zamaram se time - jednostavno vjerujem da ne moze tek tako dusa nestati.

                Naslov me malo zbunio jer postoji onaj medicniski(?) fenomen koji se bavi iskustvima ljudi koji su bili klinicki mrvti, ali su se vratili u zivot.Vjerujem da vas je vecina makar nacula za to.

                Uglavnom, covjek kad bude klinicki mrtav, jako je svjestan dogadjaja oko sebe - vidi cak svoje tijelo, lijecnike kako rade oko njega, ali ne moze s njima komunicirati. Sva iskustva su jedistvena u "dozivljaju" - ljudi pamte kako su putovali kroz neki mracni tunel, kako je na kraju tunela bila svjetlost, kako su prozivjeli sve emocije svog zivota, kao i one koje su prouzrocili drugima. Jako slozena i zanimljiva tema, tesko ju je opisati ovako ukratko. Dosta sam citala o ovome u jednom periodu svog zivota i jako mi je to pomoglo da se suocim i prebolim smrt moje mame.

                03-26-2003 16:03 Sona is offline Posalji email za Sona Pregledaj poruke od Sona Dodaj Sona u listu prijatelja
                Medo Medo is a Male
                kicsi szivem




                Poruka: 45
                Location: Mostar

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Dobrisa Cesaric:

                POVRATAK

                K'o zna (ah niko, niko ni¨ta nezna.
                Krhko je znanje!)
                Mo¸da je pao trak istine u me,
                A mo¸da su sanje.
                Jo¨ bi nam mogla desiti se ljubav,
                Desiti- velim,
                Ali ja neznam da li da je ¸elim,
                Ili ne¸elim.

                U moru ¸ivota ¨to vjeèito kipi,
                ¨to vjeèito hlapi,
                Stvaraju se opet, sastaju se opet
                Mo¸da iste kapi-
                I kad proðe vjeènost zvjezdanijem putem,
                Jedna vjeènost pusta,
                Mogla bi se opet u poljupcu naæi
                Neka ista usta.

                Mo¸da æe¨ se jednom uveèe pojavit
                Prekrasna, u plavom,
                Ne sluteæi da si svoju svjetlost lila
                Mojom davnom javom,
                I ja, koji pi¨em srcem punim tebe
                Ove èudne rime,
                Oh, ja neæu znati, èe¸njo moje biti,
                Niti tvoje ime!

                Pa ako i du¨a u tome trenutku
                Svoje uho napne,
                Sigurnim æe glasom zaglu¨iti razum
                Sve ¨to slutnja ¨apne;
                Kod veèernjih lampa mi æemo se kradom
                Pogledat k'o stranci,
                Bez imalo svijesti koliko nas ve¸i
                Neki stari lanci.

                No vrijeme se kreæe, no vrijeme se kreæe
                K'o sunce u krugu,
                I nosi nam opet ono ¨to je bilo:
                I radost, i tugu.
                I sinut æe oèi, naæi æe se ruke,
                A srce se diæi-
                I slijepi za stope biv¨ega ¸ivota
                Njima æemo iæi.

                K'o zna (ah, niko, niko ni¨ta ne zna.
                Krhko je znanje!)
                Mo¸da je pao trak istine u me.
                A mo¸da su sanje.
                Jo¨ bi nam mogla desiti se ljubav,
                Desiti velim,
                Ali ja neznam da li da je ¸elim,
                Ili ne ¸elim.

                ___________________________________________________________________

                  ...kada vas zaboli dusa, ili vas pukne nostalgija..posjetite:


                    Ipak, ni na trenutak nisam uspeo pod njenim prozorom te noci da je cujem kako dise, kako dise u snu...

                  03-27-2003 10:54 Medo is offline Posalji Email za Medo Homepage of Medo Pregledaj poruke od Medo Dodaj Medo u listu prijatelja
                  Zadavalica Zadavalica is a Female
                  bice nesto od mene




                  Poruka: 1632
                  Location: s dna kace

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  smrt...........uhhhhhhhhhh,ne volim na nju ni pomisliti akamo li o njoj pricati.....brrrrrrrr

                  ___________________________________________________________________
                  ...ko ne pamti, iznova prozivljava...

                  03-27-2003 14:40 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
                  airuno airuno is a Male
                  trudim se


                  Poruka: 162

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Ja sam neki dan prvi put cuo teoriju o multi-slojevitosti... Da pojednostavim, znate kako je priroda do perfekcije dovela sve ovo oko nas, pocevsi od sastava atoma, atomske tezine, broja molekula... sve do covjeka i svega onoga sto nas okruzuje.

                  E sad, postoji grupa (ne mala grupa) svjetskih naucnika koji su ovu teoriju razvili i pokusali objasniti na taj nacin da ako zamislimo jedan prekidac koji regulise sve ono sto je priroda postavila ovakvo kakvo je sada, i zamislimo da taj prekidac ima vise polozaja (npr. da je u drugom polozaju atomska tezina nekog elementa malo drugacija od ove sadasnje; da je elektricitet elektrona malo drugaciji od sadasnjeg; itd)...Tesko zamisliti, ali nije tesko razumijeti.

                  Takav jedan novi svijet u kojemu bi stvari koje mi uzimamo kao nesto konstantno i od cega u nasem svijetu sve polazi, mogao bi da egzistira na isom podrucju kao i nas (znaci oko nas i u isto vrijeme), a da ga mi ne vidimo i ne osjetimo...

                  A sto se tice smrti, to je jedan relativno novi pojam, kada se uzme u obzir duzina postojanja zivota na planeti zemlji... Smrt (prirodna) nije postojala dok su na zemlji zivjeli samo jednocelijski organizmi. Celije su bile unistavane fizicki npr. padne kamen i ubije zivi organizam, ali prirodno nisu umirale. Samo su se dijelile na dvije nove itd.

                  Sta je sve dovelo do zivota ovakvog kakvog ga mi znamo, tesko da ce ljudi ikada znati. Pa i za mozak kazu da koristimo samo oko 2% kapaciteta, a ja cisto sumnjam da se priroda zajebala... 13.gif

                  broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane airuno dana 08-05-2003 u 06:42.

                  08-05-2003 04:26 airuno is offline Posalji email za airuno Pregledaj poruke od airuno Dodaj airuno u listu prijatelja
                  unija bass unija bass is a Male
                  trudim se




                  Poruka: 232
                  Location: NY(za sad)

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  sve su nagadjanja i prizeljkivanja,znacemo nekad,ili nikad.Koliko je moguce postojanje sjecanja bez prisustva mozga,kako ,na koji nacin bi sve to trebalo funkcionisati,nauka nikada nece imati odgovor.(Ovo sve jednom kada dusa napusti tijelo,da li je svijest moguca bez prisustva pobudjivaca-mozga,nesto kao katodna za tv-aparat)
                  Kroz istoriju postojali su ljudi koji su tvrdili da komuniciraju sa umrlima,najpoznatiji od njih,koji se pristao podvrgnuti svim mogucim testovima,i nikada nije pao ,bio je Leslie Flint

                    http://www.xs4all.nl/~wichm/deathnoe.html

                  08-05-2003 09:50 unija bass is offline Posalji Email za unija bass Pregledaj poruke od unija bass Dodaj unija bass u listu prijatelja
                  San Hople
                  SexNepoznat

                  Poruka: 708
                  Location: California

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  ...hmmm....ja mislim kad`ugasish lampu (mozak)...svjetla vishe nema...
                  ...zao mi je...zao mi je...neeeeemaaa... 21.gif


                  ...a bilo bi dobro da ima...ono:"Dje si posho ?...Idem na kafu kod (rahmetli)Dede...oblak broj 784-21 28.gif

                  21.gif 19.gif

                  08-05-2003 18:10 San Hople is offline Posalji Email za San Hople Pregledaj poruke od San Hople Dodaj San Hople u listu prijatelja
                  Aleksandra Aleksandra is a Female
                  moforaja




                  Poruka: 10252
                  Location: Mostar

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  ima li svjecu upalit 05.gif

                  ___________________________________________________________________






                          08-05-2003 20:11 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
                          Branto Branto is a Female
                          seka




                          Poruka: 703
                          Location: MEKLAUDLAND

                          Zamolio bi vas nesto Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          Kad sam bijo mali prepricavali su mi veliki jednu knjigu o reinkaraciji
                          Oni citali pa nas male strasili...kazu ziva istina
                          npr...sjecam se ovog ko da mi je juce ispricano:

                          Vozio se oficir i zena u dzipu(dvoja vrata)jednim putem kraj sume..mrcina...nidje nikog..zima,oni duga svjetla upalili,kad u daljini vidjese neku bijelu siluetu.Oficir smanji gas.Kako su se priblizavali vidjese djevojku mladu u bijeloj spavacici kako stopira.Prodjose malom brzinom i zena viknu na muza,stani da joj pomognemo.Vratili su se u rikverc i otvorili prozor...cura je bila ljubazna i upitala ih je da je povedu do kuce..naravno kaze zena i ustade da joj otvori vrata...u medjuvremenu cura je vec sjedila pozadi na sjedistu.Malo ne jasno bi zeni ali konta ono ma uspjela je sjesti ali ne znam kako i kad prije.U autu su postavljana mnoga pitanja na koje je cura kratko odgovarala.Kad su se priblizili kuci cura im je rekla da stanu i oni su stali.Isto kao sto je usla u auto tako je i izasla.Propratili su je pogledom i dodali gas........E SAD SE NE SJECAM zasto su se vratili nakon pola sata na vrata te kuce......i zakucali su.Vrata je otvorila jedna starija zena i oficir je upita da li im je kcerka usla u kucu?
                          Tada ih je zena pozvala na caj i ispricala:
                          Niste ni prvi ni posljedni sto kucate u ovo doba noci...to je moja kcerka sto je poginula u saobracajnoj nesreci prije nekoliko godina i vjerovatno zeli doci na taj nacin u kontakt s nama ili zeli da dokaze da je jos medju nama,..itd..itd..


                          MENE SAD INTERESUJE,jeli i ko citao tu knjigu i kako se zove i gdje je mogu naci?????

                          ps.
                          Mislim da je pisao nekakav BENEDITK koliko se mogui sjetiti...


                          sto se tice teme:


                            ...a vidi koja me knjiga interesuje....

                            Moje misljenje i ova knjiga ne ide jedno uz drugo....E HAJ GA SAD ZNAJ 04.gif

                            ___________________________________________________________________
                            ahtung ahtung

                              ahtung ahtung
                              01.gif ~287~ ~289~ smile332.gif SMRT MATERACIJU

                              08-06-2003 00:37 Branto is offline Posalji Email za Branto Pregledaj poruke od Branto Dodaj Branto u listu prijatelja
                              Branto Branto is a Female
                              seka




                              Poruka: 703
                              Location: MEKLAUDLAND

                              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                              ispravka
                              reinkarnaciji

                              ___________________________________________________________________
                              ahtung ahtung

                                ahtung ahtung
                                01.gif ~287~ ~289~ smile332.gif SMRT MATERACIJU

                                08-06-2003 00:38 Branto is offline Posalji Email za Branto Pregledaj poruke od Branto Dodaj Branto u listu prijatelja
                                Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                                Postavi novu temu Odgovori
                                Go to:
                                preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com