Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » KULTURA » Trenutno Citam ... 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (46): « prva ... « prethodna 43 44 45 [46] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
STECAK STECAK is a Male
moforaja

Poruka: 3604

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Upravo sam "procitao" svoju macu "Lolu"
kako mi ocima sareti da je pustim vani u avliju
sto sam rado i ucinio. 07.gif

05-25-2014 21:38 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja

Poruka: 3323

Stecak,i ja imam macka,a kako zivim u stanu ne pustam ga vani,pa mi vazda uz nogu 01.gif odosmo na kucne ljubimce

05-25-2014 21:51 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
ajris ajris is a Female
gusterica

Poruka: 49

Druzba Pere Kvrzice.

ili smo to bolji bili mi

ONLINE KNJIZARA "NASA KNJIGA"

05-29-2014 00:29 ajris is offline Posalji email za ajris Homepage of ajris Pregledaj poruke od ajris Dodaj ajris u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator

Poruka: 8943

Šta čitati ljeti? Ovo su idealna lagana štiva za odmor i preporuke bh. knjižara

Bliži nam se ljeto i vrijeme godišnjih odmora, a ukoliko ste u potrazi za zanimljivim naslovima kojima ćete se zabaviti u slobodno vrijeme odmora, kod kuće ili na plaži, ovo su preporuke izdavačkih kuća Buybook i Šahinpašić, te knjižare Kultura iz Banje Luke.

U knjižari Šahinpašić iz Sarajeva preporučili su nam novu knjigu Johna Greena "Gradovi na papiru".

"Film će biti premijerno prikazan u julu, tako da je to naslov koji će sigurno obilježiti ovo ljeto, baš kao što je to bio slučaj sa filmom i knjigom 'Krive su zvijezde' istog autora prošle godine", kazao je za Klix.ba Ajdin Šahinpašić, direktor ove izdavačke kuće.

U knjižari Šahinpašić preporučuju i knjigu "Marsovac" Andyja Weira za koju kažu kako je interesantna, zanimljiva i humoristična te će pomoći svakome ko bude želio da se malo udalji od naše teške zbilje. U pitanju je, kako navode, veoma interesantna knjiga koja je posebno u Americi izazvala veliku pažnju i po kojoj Ridley Scott snima film sa Matom Damonom u glavnoj ulozi.

"Pored toga, tu je i nova knjiga Harukija Murakamija 'Hronika ptice navijalice' koja je objavljena za Sajam knjige i sigurno će biti uzdanica u narednom periodu", naveo je Šahinpašić i dodao kako su u posljednjem periodu u njihovim knjižarama bili posebno aktuelni naslovi beletristike, kao i knige "Ja sam Malala", "Opet on" i "Sarajevska princeza", koja se ponovo vraća na liste kao jedna od naprodavanijih.

U knjižari Buybook, najčitaniji naslovi u posljednjih nekoliko godina su romani Elif Shafak, a u izdanju ove izdavačke kuće objavljena su tri romana "Četrdeset pravila ljubavi", "Čast", te najnoviji "Mimarov šegrt".

"Sva tri naslova su svakako nešto što se uvijek može čitati u trenucima opuštanja, ali su u isto vrijeme i kvalitetno štivo", kažu iz Buybooka.

Preporuke iz Buybooka su i knjiga "Pokoravanje" Michela Houellebecqa, vrijedan naslov sa svjetske literarne scene koji svakako ne treba propustiti, kao i neopterećujuća ljetna štiva - trileri Joa Nezboa "Crvendać", "Nemesis", te uskoro i "Đavolja zvijezda".

"Jedan od romana koji ne treba zaobići je 'Potpis u svim stvarima' Elizabeth Gilbert, nešto posve drugačije od njenog izdanja 'Jedi, moli, voli', te autor Richard Flanagan koji je u protekloj godini osvojio neke od najcjenjenijih nagrada i priznanja za književnost, a čiji je roman 'Uska staza ka dalekom sjeveru' poslastica za prave sladokuce i ljubitelje književnosti", kazala je za Klix.ba Ida Hamidović iz knjižare Buybook.

U knjižari Kultura u Banjoj Luci trenutno najpopularnija knjiga je "Orhanovo naslijeđe" Alin Ohanesjan, a naslovi koje preporučuju za naredni period su "Osmijeh za svaki dan" blogerice Jelice Greganović, "Noć karnevala" Hanne Fielding, "Biciklom oko sveta" Snežane Radojičić, "Recept za ljubav" Katie Fox, te roman "A tako je dobro počelo" Branka Rosića.

06-03-2015 06:36 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
Stranica (46): « prva ... « prethodna 43 44 45 [46] nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com