Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » KULTURA » Trenutno Citam ... 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (46): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Sjeta Sjeta is a Female
seka




Poruka: 528

Text Trenutno Citam ... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Life of Pi
napisao Yann Martel

bestseller u Canadi,

IZN, javicu ti utiske, mogu ti i proslijedit knjigu kad je procitam posto je ($30 08.gif )


Kjiga je prica o zivotu, interesantno smjestena u ruke djecaka Pi, koji se zatekao na pucini, nakon potopa broda kojim je putovao, i s njim su 4 zivotinje. Ja sam tek na pocetku, ali je interesantno.

Dodiruje se religija, filozofija, mnogo se uplicu zivotinje i zivotinjsko carstvo.


Uzece mi jos barem heftu dana, posto citam jedno 5-6 knjiga istovremeno. Imam tu smjesnu naviku da mi je pored kreveta otvoreno 3-4 kjige isto tako u tasni i u dnevnom boravku. Naravno ovo je samo u periodima kad me "uhvati" citanje. Sramno moram da priznam da ima i perioda da ne taknem knjigu, nego samo magazine isl.

___________________________________________________________________

    03-06-2003 18:46 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9495
    Location: uh jebo te

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Svaka ti cast kad si u stanju da citas toliko knjiga u isto vrijeme. Ja mora da priznam da nisam u stanju ni jednnu zapoceti. Ponekad novina procitam i to je sve. Ima desetak godina, otkako sam u Norveskoj, nisam ni dotako knjige ne ide. 14.gif

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    03-06-2003 21:15 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    iznogud iznogud is a Male
    o'shta ti je to?


    Poruka: 170

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    dosao sam do 15tog poglavlja iste knjige.

    03-06-2003 21:16 iznogud is offline Pregledaj poruke od iznogud Dodaj iznogud u listu prijatelja
    Sjeta Sjeta is a Female
    seka




    Poruka: 528
    pokretac teme Thread Started by Sjeta

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    uh, uh

    a nabavila sam i 3 knjige od Kosinskog. Kokpit mi je u tasni. 10.gif

    ___________________________________________________________________

      03-06-2003 21:18 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
      iznogud iznogud is a Male
      o'shta ti je to?


      Poruka: 170

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      kokpit, obojena ptica... koje ono jos?

      pazi na kosinskog, malo teze se vari... preporucio bih ti da ne citas zaredom knjige istih autora, inace, ne samo s njim... ja sma probao obe fore i puno je bolje kad ih malo "razdvojis"

      03-06-2003 21:27 iznogud is offline Pregledaj poruke od iznogud Dodaj iznogud u listu prijatelja
      obrisana
      Gost


      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ja jedino sa knijgom mogu pobjeci od stvarnosti.
      Volim klasike . Romane bazirane na istinitim dogadajima. Bestselere.
      Pa kad se zavucem sa licnostim u njihovo vrijeme ,prostor, probleme.
      Sad trenutno citam i pri kraju sam, knjigu o zivotu tekstilnih radnika Stockholma u samim
      pocetcima razvoja tekstilne industrije.
      Zanimljivo je , jer opisuje podrucje u Stockholmu koje sam posjetila , pa slazem slike
      kako je to moralo izgledati u 18 -19 vijeku.
      Knjiga se zove"Vävarnas barn " od Per Anders Fogelström -a , mozda se neko od ovih
      Svedana ovdje , zainteresuje 02.gif

      03-06-2003 21:28
      nepoznata
      Gost


      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ja evo trenutno citam ovo sto pisem 04.gif nisam knjige procitala ima 100 godina 07.gif

      hm dosle su danas one nashe skandinavske novine "bosanska posta" moram malo to prelistat 07.gif

      03-06-2003 21:30
      iznogud iznogud is a Male
      o'shta ti je to?


      Poruka: 170

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od ajlic:

        ja evo trenutno citam ovo sto pisem 04.gif nisam knjige procitala ima 100 godina 07.gif

        hm dosle su danas one nashe skandinavske novine "bosanska posta" moram malo to prelistat 07.gif

      nije ti to bas ajlic za pohvalu, pogotovu s obzirom na tvoje godine. citanje nije lose, naprotiv.

      03-06-2003 21:32 iznogud is offline Pregledaj poruke od iznogud Dodaj iznogud u listu prijatelja
      Sjeta Sjeta is a Female
      seka




      Poruka: 528
      pokretac teme Thread Started by Sjeta

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      'being there" ; "blind date" su sto sam ja nabavila by kosinski,


      Znate sta je meni interesantno ... kako prema junacima knjiga (barem ja) imamo puno 'mekse' poglede i ne osudjujemo ih tako lako, kao na primjer ljude iz stvarnoga zivota.

      Tako da se pitam, da li smo pre-mehki prema juncima knjiga ili
      smo pre-strogi prema ljudima u zivotu?

      napr. Tarden, glavni junak Kosinskovog Kokpita ... oanko mi sasvim simpa u knjizi, al' sam sigurna da bih ga prezirala u stvarnom zivotu ..


      da li se vama ovo desava ?

      ___________________________________________________________________

        03-06-2003 21:34 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
        obrisana
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Evo pitanje za Sjetu i Iznoguda .
        Posto volite knjigu , da niste mozda procitali knjigu "Covjek koji se vjecno smije "
        od Viktora Igoa ?Nisam je mogla naci u nas , mislim na prijeratno vrijeme.

        03-06-2003 21:36
        Sjeta Sjeta is a Female
        seka




        Poruka: 528
        pokretac teme Thread Started by Sjeta

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ja nisam.

        Al' cim mi neko spomene neku knjigu .. ja trka trka da je procitam. Tako da cu je potraziti i dodati gomili pored uzglavlja moga kreveta. 05.gif

        ___________________________________________________________________

          03-06-2003 21:37 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
          obrisana
          Gost


          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Meni je tu knjigu obecao predsavnik Maslesine biblioteke . Poceo rat . Ostadih bez knjige .Ovdje u Svedskoj sam trazila i jos uvijek trazim. To je vec postao inat.

          03-06-2003 21:42
          iznogud iznogud is a Male
          o'shta ti je to?


          Poruka: 170

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ako se sjetim, reci mi citas li engleski lelo?

          03-06-2003 21:45 iznogud is offline Pregledaj poruke od iznogud Dodaj iznogud u listu prijatelja
          obrisana
          Gost


          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Nazalost Iznogude , samo svedski i nas naravno.
          Na veliku zalost.

          03-06-2003 21:48
          Sjeta Sjeta is a Female
          seka




          Poruka: 528
          pokretac teme Thread Started by Sjeta

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Evo sam trazila na netu, ne mogu da nadjem ovdje u Kanadi. Mislim da je i prevod drugaciji. Al' eto zbog eng. ne bi ti ni koristilo. Probaj neke nase sajtove.

          ___________________________________________________________________

            03-06-2003 21:50 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
            Sjeta Sjeta is a Female
            seka




            Poruka: 528
            pokretac teme Thread Started by Sjeta

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            izn,

            interesuje me tvoje misljenje o glavinim junacima, sto sam gore pisala

            ___________________________________________________________________

              03-06-2003 21:54 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
              iznogud iznogud is a Male
              o'shta ti je to?


              Poruka: 170

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              nista, potrazicemo :)

              03-06-2003 21:54 iznogud is offline Pregledaj poruke od iznogud Dodaj iznogud u listu prijatelja
              obrisana
              Gost


              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od Sjeta:

                'being there" ; "blind date" su sto sam ja nabavila by kosinski,


                Znate sta je meni interesantno ... kako prema junacima knjiga (barem ja) imamo puno 'mekse' poglede i ne osudjujemo ih tako lako, kao na primjer ljude iz stvarnoga zivota.

                Tako da se pitam, da li smo pre-mehki prema juncima knjiga ili
                smo pre-strogi prema ljudima u zivotu?

                napr. Tarden, glavni junak Kosinskovog Kokpita ... oanko mi sasvim simpa u knjizi, al' sam sigurna da bih ga prezirala u stvarnom zivotu ..


                da li se vama ovo desava ?

              Desava 02.gif ,onda mogu satima razmisljati , gdje ja grijesim ili jesam li u pravu ?
              Ali kad procitam knjigu, prvo , pa pogledam film . Pa se desi da glumac ne odglumi lik kako sam ga ja dozivjela .Bude mi zao sto sam gledala film. Ili obratno.

              03-06-2003 21:56
              iznogud iznogud is a Male
              o'shta ti je to?


              Poruka: 170

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              o glavnim junacima...
              ja ni ljude ne shvatam skroz ozbiljno. otpisujem ljude tek poslije "teskog" prekrsaja, trudim se da razumijem ili bar da shvatim razloge mrznje, niskosti, ne znam sad da ne nabrajam ljudske mane... imam prijatelje koji su bili po zatvorima i mogu ti reci da se osjecam cesto ugodnije u njihovom drustvu nego u drustvu "intelektualaca", jednostavno zato sto svojim prijateljima znam da mogu vjerovati ... znam i jednu kurvu, jednu pimp tetu (zena-svodnik), znam birtijasha, kafandzija, pijachara, probisvjeta bjelosvjetskih s kojima sam se i druzio... tako da ljude ne cijenim po tudjim opisima nego po svom iskustvu s njima.

              a likove knjiga... glavni junak jedne knjige dosao mi da se zali (dosao mi da se zali dosao mi ... da se zali)
              divno bjese glavni biti dok ga nisu procitali...


              ne znam. ja zivim u svijetu koji je sakriven u mojoj glavi, viteski se ponasam prema svojoj maloj principessi... vjerujem i u vitezove i u vjetrenjace...

              nisam ti ja neko mjerilo "normalnog", sjeta draga, da prostis... zivim u svijetu maste i nugatina :)

              03-06-2003 21:58 iznogud is offline Pregledaj poruke od iznogud Dodaj iznogud u listu prijatelja
              iznogud iznogud is a Male
              o'shta ti je to?


              Poruka: 170

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              jao

              jednu jednu jedinu knjigu sam procitao koja je bila losija od filma:
              bliski susreti trece vrste (i to je tako jer je knjiga u stvari prepravljen scenario)

              filmovi koji su skoro dodirnuli velicinu knjige:
              papion (leptir)
              let iznad kukavicijeg gnijezda

              svi drugi filmovi su bijedni pokusaji fotografisanja maste, obicno krvolocno rastrganog koncepta od strane holivudskih hijena... burn hollywood burn sto bi rekli BB.

              03-06-2003 22:00 iznogud is offline Pregledaj poruke od iznogud Dodaj iznogud u listu prijatelja
              Stranica (46): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com