Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » KULTURA » Trenutno Citam ... 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (46): « prva ... « prethodna 40 41 42 [43] 44 45 46 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Hogar Hogar is a Male
moforaja


Poruka: 2729
Location: daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od kaokakao:

        citat od asataN:

      "Snow" - Orhan Pamuk

      Mazula kcerki knjigu .....Rekoh ako do treceg poglavlja ne prestane padati , odustajem 13.gif


    ipak æe padati, padati, padati ...
    no, roman je 10.gif 10.gif 10.gif
    a tek "Zovem se crvena" 10.gif 10.gif 10.gif


Dobra knjiga koja me je nategnula da kupim "Istanbul" ali sam odustao nakon procitane trecine. Malo je melanholicna.

___________________________________________________________________
lose,lose MSP

03-26-2009 17:30 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
grozdana grozdana is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1047

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

trenutno citam recepte za moje malo zlato
ima pravo interesantnih kasica i supica i svasta nesto 01.gif

___________________________________________________________________

    03-26-2009 22:01 grozdana is offline Posalji email za grozdana Pregledaj poruke od grozdana Dodaj grozdana u listu prijatelja
    el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
    majkin fakin




    Poruka: 2333
    Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    stare dilan dogove koje je pisao sclavi vecinom.

    izuzetni. remek djela

    03-26-2009 22:02 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
    kaokakao kaokakao is a Female
    raja


    Poruka: 1583
    Location: A11-A@

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Hogar:

          citat od kaokakao:

            citat od asataN:

          "Snow" - Orhan Pamuk

          Mazula kcerki knjigu .....Rekoh ako do treceg poglavlja ne prestane padati , odustajem 13.gif


        ipak æe padati, padati, padati ...
        no, roman je 10.gif 10.gif 10.gif
        a tek "Zovem se crvena" 10.gif 10.gif 10.gif


      Dobra knjiga koja me je nategnula da kupim "Istanbul" ali sam odustao nakon procitane trecine. Malo je melanholicna.

    ''Istanbul'' još nisam èitala. Sad æe sajam u SA pa je namjeravam kupiti.
    Inaèe, sada više slušam romane.

    ___________________________________________________________________
    = Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kada smo drugaèije budni? =

    03-27-2009 01:26 kaokakao is offline Posalji email za kaokakao Pregledaj poruke od kaokakao Dodaj kaokakao u listu prijatelja
    bosonoga bosonoga is a Female
    lela




    Poruka: 2804
    Location: daleka polja

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    tozinu zbirku pjesama ---vidovitost

    ___________________________________________________________________
    ^¨tamo me nema , ovdje nisam ^¨ jok.gif

    03-27-2009 01:52 bosonoga is offline Pregledaj poruke od bosonoga Dodaj bosonoga u listu prijatelja
    asataN asataN is a Female
    moforaja




    Poruka: 4110

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Odustala od " snow" .....procitala trecinu knjige i toliko mi je bila dosadna, spora i ne interesantna da sam odustala....Sorry kakakao , ali nije po mom ukusu.

    Pocela novu knjigu " Angela's Ashes" by Frank Mccourt

    ___________________________________________________________________

      04-13-2009 16:10 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
      orion orion is a Female
      samo sto nisam




      Poruka: 1113
      Location: mobilna

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Upravo sam procitala knjigu Khaleda Hosseina
      The kite runner
      Lovac na zmajeve

      potresna knjiga koja me se jako dojmila

      ___________________________________________________________________

        07-06-2009 12:06 orion is offline Pregledaj poruke od orion Dodaj orion u listu prijatelja
        ozon ozon is a Female
        mofo beba




        Poruka: 8
        Location: sunèana strana

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        KAZIVANjA JEDNOG BOGOTRAZITELjA
        SVOM DUHOVNOM OCU - autor nepoznat....

        fascinantnost u jednostavnosti

        07-06-2009 13:43 ozon is offline Pregledaj poruke od ozon Dodaj ozon u listu prijatelja
        Pipi Duga Carapa
        SexNepoznat



        Poruka: 2170
        Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Roger Claessens "What is the bank?"
        Interesantna i izuzetno dobro uradjena knjiga, sazeto i jasno opisano funkcionisanje banaka, njihov nacin poslovanja, kao i sve strukture banke.
        U koliko ste skloni citanju "izmedju redova" iz knjige se moze izvuci puno suptilnih poruka.
        Za one kojima je engleski slaba tacka, a knjiga im djeluje interesantna, prevedena je na srpski, te ju je moguce naci i na nasem trzistu. (srpsku verziju koristi cak i BiH Asocijacija Banaka)

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Pipi Duga Carapa dana 07-07-2009 u 12:12.

        07-07-2009 11:55 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
        el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
        majkin fakin




        Poruka: 2333
        Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        orion

        lovac na zmajeve je izvikan...bar po meni


        izvikana je i koliba, aloi je koliba ipak bolja..procitaj..

        07-07-2009 20:16 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
        ozon ozon is a Female
        mofo beba




        Poruka: 8
        Location: sunèana strana

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Listam neke linkove i Doðe mi juèer pod ruku link na "Malog princa".....proèitala.....i vraæala se na neka mjesta po pet puta....s vremena na vrijeme volim ga opet proèitati i oduševiti se......èek moram bar malo od te divote iskopirati ovdje:

        "Šta znaèi to »pripitomiti«? To je nešto što se davno zaboravilo, reèe lisica. To znaèi »stvoriti veze«... Stvoriti veze? Naravno, rece lisica. Ti si za mene samo mali djeèak slièan stotinama tisuæa drugih djeèaka. I ti mi nisi potreban. A ni ja tebi nisam potrebna. Ja sam za tebe samo lisica slièna stotinama tisuæa lisica. Ali, ako me pripitomiš, biti æemo potrebni jedno drugom. Ti æeš za mene biti jedini na svijetu. Ja æu za tebe biti jedina na svijetu... Poèinjem shvaæati, reèe mali princ. Postoji jedna ruža... mislim da me pripitomila... To je moguæe, reèe lisica. Èega sve nema na Zemlji... Ah! to nije na Zemlji, reèe mali princ. Lisica je izgledala vrlo radoznala: Na nekoj drugoj planeti? Da. Ima li lovaca na toj planeti?

        Ne. Gle, pa to je zanimljivo! A kokoši? Ne. Ništa nije savršeno, uzdahnu lisica. Ali lisica se ponovo vrati na svoju misao: Moj život je jednolik. Ja lovim kokoši, ljudi love mene. Sve kokoši su sliène, i svi ljudi su slièni. Meni je dakle, pomalo dosadno. Ali, ako me pripitomiš, moj život æe biti kao obasjan suncem. Upoznat æu par koraka koji æe biti drukèiji od svih ostalih. Drugi koraci me tjeraju pod zemlju. Tvoj æe me kao glazba pozivati da iziðem iz rupe.

        A zatim pogledaj! Vidiš li, tamo dole, polje puno žita? Ja ne jedem kruh. Za mene žito ne predstavlja ništa. Žitna polja ne podsjeæaju me ni na što. A to je žalosno! Ali ti imaš kosu boje zlata. Bit æe divno kada me pripitomiš! Žito, koje je pozlaæeno, podsijeæat æe me na tebe. I ja cu voljeti šum vjetra u žitu... Lisica ušuti i dugo gledaše malog princa: Molim te... pripitomi me, reèe ona. Vrlo rado, reèe mali princ, ali nemam mnogo vremena. Trebam pronaæi prijatelje i upoznati se s mnogim stvarima. Èovjek poznaje samo one stvari koje pripitomi, reèe lisica. Ljudi nemaju više vremena da bilo šta upoznaju. Oni kupuju gotove stvari kod trgovaca. A kako nema trgovaca koji prodaju prijatelje, ljudi više nemaju prijatelja. Ako hoèeš prijatelja pripitomi me! Što trebam uèiniti? upita mali princ. Trebaš biti puno strpljiv, odgovori lisica. Najprije èeš sjesti malo dalje od mene, eto tako, na travu.

        Gledat æu te krajièkom oka, a ti neèeš ništa govoriti. Govor je izvor nesporazuma. Ali, svakog dana sjest èeš malo bliže... "

        ZA one koji se žele podsjetiti koliko je divno sve napisano u ovoj knjižici.....evo linka.....za pola sata se proèita......

          http://www.umas.hr/~majap/mali%20princ/#

        07-08-2009 09:26 ozon is offline Pregledaj poruke od ozon Dodaj ozon u listu prijatelja
        cok cok is a Male
        liska mjeseca maja


        Poruka: 5450
        Location: seher mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ozon javi se samo da skontam ko si moze na pp ili mail

        ___________________________________________________________________
        28.gif BICE BOLJE,NEKO VICE 28.gifKAZUU 18.gif

        07-09-2009 12:40 cok is offline Pregledaj poruke od cok Dodaj cok u listu prijatelja
        orion orion is a Female
        samo sto nisam




        Poruka: 1113
        Location: mobilna

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od el-tozzinjo:

          orion

          lovac na zmajeve je izvikan...bar po meni


          izvikana je i koliba, aloi je koliba ipak bolja..procitaj..


        ja sam knjigu iskljucivo posmatrala sa aspekta ljudskih sudbina
        a ne kroz prizmu desavanja u Afganistanu

        ___________________________________________________________________

          07-14-2009 10:19 orion is offline Pregledaj poruke od orion Dodaj orion u listu prijatelja
          Mara
          SexNepoznat

          Poruka: 806

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Pero Simic - "Tito, fenomen stoljeca".

          Zadnja u nizu od preko 1000, voljeli ga ili ne voljeli, vrlo interesantna knjiga.

          ___________________________________________________________________

          07-14-2009 16:07 Mara is offline Pregledaj poruke od Mara Dodaj Mara u listu prijatelja
          kaokakao kaokakao is a Female
          raja


          Poruka: 1583
          Location: A11-A@

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Hanif Kureishi - Da ti nešto kažem 10.gif

          ___________________________________________________________________
          = Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kada smo drugaèije budni? =

          08-06-2009 00:48 kaokakao is offline Posalji email za kaokakao Pregledaj poruke od kaokakao Dodaj kaokakao u listu prijatelja
          pravimostarac
          SexNepoznat

          Poruka: 3132
          Location: Zaluto

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          evo ovaj zadnji post od medolina

          ___________________________________________________________________
          Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

          08-06-2009 04:00 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
          asataN asataN is a Female
          moforaja




          Poruka: 4110

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Arch of Triumph- Erich Maria Remarque

          ___________________________________________________________________

            08-06-2009 04:48 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
            JABUKA JABUKA is a Female
            avenija kruzno


            Poruka: 134
            Location: Skandinavija

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od kaokakao:

              Hanif Kureishi - Da ti nešto kažem 10.gif


            I ja citam Hanifa-"Buda iz predgradja", dobra je...

            08-06-2009 14:31 JABUKA is offline Pregledaj poruke od JABUKA Dodaj JABUKA u listu prijatelja
            MoJaVi
            SexNepoznat


            Poruka: 1705

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            John Braithwaite - "Crime, Shame, and Reintegration" 01.gif 10.gif

            08-06-2009 16:58 MoJaVi is offline Posalji email za MoJaVi Pregledaj poruke od MoJaVi Dodaj MoJaVi u listu prijatelja
            MoJaVi
            SexNepoznat


            Poruka: 1705

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Emotional Intelligence - Gerald Matthews , Moshe Zeidner and Richard D. Roberts 10.gif

            08-06-2009 18:17 MoJaVi is offline Posalji email za MoJaVi Pregledaj poruke od MoJaVi Dodaj MoJaVi u listu prijatelja
            Stranica (46): « prva ... « prethodna 40 41 42 [43] 44 45 46 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com