Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » RAZNO » SVAŠTARA » Ponesto o Kusturici » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (17): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
antiprotivan antiprotivan is a Male
moforaja




Poruka: 2825
Location: Norway

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ima li iko mail-adresu od ovog Nemanje, da ga pitam koji su mu sve papiri trebali da sredi taj svoj preobrazaj ???

Vidim on ima iskustva u tome, a ja razmisljam ozbiljno da predjem u marsovce, jedini mi je problem sto bi mi se onda moglo poceti povracati na zemljane... 21.gif

___________________________________________________________________

    21.gif

    08-23-2005 00:28 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
    gandalf gandalf is a Male
    Mo-Starac




    Poruka: 4675
    Location: NEBUCHADNEZZAR

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Izdvojiti jednu malu sliku iz "Big picture" u ovom slucaju je stvarno nisko.

    Mislim da malo ko od ljudi (osim mozda zgembe i jos po kojeg) osudjuje i sa gadjenjem prica o ljudima koji deklarativno mijenjaju naciju, i konvertiraju u drugu vjeru. Licno ne smatram da je to cin koji bi trebao da izazove gadjenje ili neku osudu.

    Slucaj sa ovom osobom je malo, malo, specifican s obzirom na dogadjanja kojih smo bili svjedoci u zadnjih 13 godina, i s obzirom na SVE okolnosti, a ne samo konvertiranje ili nacionalno izjasnjavanje.

    Licno me boli neka stvar sta on radi, a povracanje je metafora za jedan osjecaj koji se vjerovatno moze opisati na drugi nacin. I zato, molim vas, vi koji ste toliko visoko iznad nas obicnih ljudi, kojima smeta licemjerstvo, kojima smeta potpuno nepostovanje zrtava tog prokletog rata, prestanite da serete...

    ___________________________________________________________________
    Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
    Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

    08-23-2005 09:16 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
    liberty liberty is a Male
    brato




    Poruka: 645
    Location: Washington

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Hebe mi se kako ze zove i kako se krsti, a jos me ima manje na sta "podsjecati". Hebe mi se za njegovom "istorijom i etnogenezom" taman da je i u pravu..Kusta je samo potrosna komercijalna roba mitomanima..
    Ali, neka se on prekrstio u Nemanja, pa je nama sada svima drago radi toga. Nikada nisam èuo da se neki Ciganin zove Nemanja, ali, eto sada i to postoji, pa neka je tako.

    ___________________________________________________________________
    Prosla recesija.

    08-23-2005 09:57 liberty is offline Pregledaj poruke od liberty Dodaj liberty u listu prijatelja
    mahalusa_dk mahalusa_dk is a Female
    trudim se


    Poruka: 246

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ne znam sta polemisete toliko o njemu,romina nije vrijedan spomena
    ~319~

    ___________________________________________________________________
    Tajne su tu zato
    da ih neko nasluti
    postoji rec koja vredi
    tek kad se odcuti
    Bogu je kanuo caj
    svud je prsnuo sjaj

    08-23-2005 10:04 mahalusa_dk is offline Posalji Email za mahalusa_dk Pregledaj poruke od mahalusa_dk Dodaj mahalusa_dk u listu prijatelja
    antiprotivan antiprotivan is a Male
    moforaja




    Poruka: 2825
    Location: Norway

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    hajde sad svi vi koji spominjete "cigane", fino se malo zamislite...

    Sta za vas znaci rijec "ciganin", i upitajte se malo da li mozda vrijedjate neke ljude ili etnicke grupe, koji naravno nemaju nista sa ovim o cemu se ovdje pise...

    ___________________________________________________________________

      21.gif

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane antiprotivan dana 08-23-2005 u 10:16.

      08-23-2005 10:05 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
      nepoznata1
      Gost


      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Meni je skroz OK sta je covjek uradio. Ako se je osjecao kao srbin i pravoslavac, super je sto je to i oficionalno uradio 10.gif

      08-23-2005 10:10
      gandalf gandalf is a Male
      Mo-Starac




      Poruka: 4675
      Location: NEBUCHADNEZZAR

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od mahalusa_dk:

        ne znam sta polemisete toliko o njemu,romina nije vrijedan spomena
        ~319~


      13.gif 19.gif 13.gif

      ___________________________________________________________________
      Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
      Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

      08-23-2005 10:15 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
      liberty liberty is a Male
      brato




      Poruka: 645
      Location: Washington

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od antiprotivan:

        hajde sad svi vi koji spominjete "cigane", fino se malo zamislite...

        Sta za vas znaci rijec "ciganin", i upitajte se malo da li mozda vrijedjate neke ljude ili etnicke grupe, koji naravno nemaju nista sa ovim o cemu se ovdje pise...


      Nemam veze sa rasizmom.
      Èinjenica da je Emir Kusturica ¨bijeli Ciganin¨ jeste samo èinjenica. To da je iznošenje te èinjenice ¨pokušaj da se neko ocrni¨je apsurdno. Dakle, nisam pokušao nekoga ¨ocrniti¨, naprotiv, Kusturicu sam ¨objelio¨, a ne ¨ocrnio¨. 13.gif

      Mnogim Bošnjacima doista je sasvim svejedno što se Emir Kusturica izjasnio kao Jugoslaven a onda kao Srbin a onda zatim kao velikosrbin, odn. èetnièki simpatizer itd. Nama su mnogo opasniji, mnogo odvratniji oni koji se predstavljaju kao ¨veliki Bošnjaci¨ odn. ¨veliki muslimani¨, a ustvari rade za velikosrpski projekt (nekada Avdic)....

      ___________________________________________________________________
      Prosla recesija.

      08-23-2005 10:26 liberty is offline Pregledaj poruke od liberty Dodaj liberty u listu prijatelja
      antiprotivan antiprotivan is a Male
      moforaja




      Poruka: 2825
      Location: Norway

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ma dajte ljudi, postoji cijeli jedan narod, Romi, ili Cigani..kako hocete...i njih, kao i svih nas ostalih, ima svakakvih...

      Ja naravno znam sta se hoce reci kada se taj naziv prikaci nekome u negativnom kontekstu, ali, to su mahalski tracevi, a drugo bi trebali biti postovi na forumu, pisane rijeci, mislim da je zaista nepotrebno da se pozivamo na pravilnik, kristalno je jasno...

      ___________________________________________________________________

        21.gif

        08-23-2005 10:34 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
        liberty liberty is a Male
        brato




        Poruka: 645
        Location: Washington

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Vaš pogled na svijet koji implicira da je eksponiranje neèijeg porijekla kao ¨bijeli Ciganin¨, ujedno automatski i uvreda, predstavlja veoma loš pogled na svijet uvazeni AP. Jednostavno reèeno, èinjenica poznata u Sarajevu, je ta da je Emir/Nemanja Kusturica bijeli Ciganin sa Gorice. To, samo po sebi, nije nikakav pokušaj vrijeðanja, kao što nije pokušaj vrijeðanja nekoga eksponirati kao Albanca, Kurda, itd. Emir Kusturica je bijeli Ciganin koji se je jako dobro u životu prodao kao Jugoslaven, pa Srbin, pa velikosrbin odn. èetnik ... i to su èinjenice koje èitaoci ovog foruma trebaju imati na umu kada se veæ ova tema diskutira.

        ___________________________________________________________________
        Prosla recesija.

        08-23-2005 10:39 liberty is offline Pregledaj poruke od liberty Dodaj liberty u listu prijatelja
        antiprotivan antiprotivan is a Male
        moforaja




        Poruka: 2825
        Location: Norway

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Liberty, ovo sto sam ja napisao nije upuceno samo tebi, nego i drugima ovdje, to si vjerovatno primijetio.

        Mene ne interesuje (ni privatno, a ni kao moderatora) da li je neko ovo ili ono, bijeli ili crni, sareni ili zuti..
        Mozes me nazvati neinformisanim, ali, ja ne dijelim ljude ni na kakav drugi nacin nego na "ljude" i "neljude".
        Jedino sto znam i sto me interesuje, to je da postoji cijeli jedan narod, "Romi" sa svojim jezikom, kulturom i tradicijom, i, kao moderator, trazim da se to uvazava ovdje na forumu.

        Rijec "ciganin", ili "romina" je u nekim postovima spomenuta, i to na zna se koji nacin, i zbog toga sam reagovao. 10.gif

        ___________________________________________________________________

          21.gif

          08-23-2005 10:52 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
          mahalusa_dk mahalusa_dk is a Female
          trudim se


          Poruka: 246

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od antiprotivan:

            Liberty, ovo sto sam ja napisao nije upuceno samo tebi, nego i drugima ovdje, to si vjerovatno primijetio.

            Mene ne interesuje (ni privatno, a ni kao moderatora) da li je neko ovo ili ono, bijeli ili crni, sareni ili zuti..
            Mozes me nazvati neinformisanim, ali, ja ne dijelim ljude ni na kakav drugi nacin nego na "ljude" i "neljude".
            Jedino sto znam i sto me interesuje, to je da postoji cijeli jedan narod, "Romi" sa svojim jezikom, kulturom i tradicijom, i, kao moderator, trazim da se to uvazava ovdje na forumu.

            Rijec "ciganin", ili "romina" je u nekim postovima spomenuta, i to na zna se koji nacin, i zbog toga sam reagovao. 10.gif



          emirov/nemanjin otac je prvi rodjak mome dedi,emirova majka je bijela romkinja,prema tome to sto sam pomenula da je romina nisam nikog uvrijedila,niti mi je to bila namjera,a on jeste romina

          ___________________________________________________________________
          Tajne su tu zato
          da ih neko nasluti
          postoji rec koja vredi
          tek kad se odcuti
          Bogu je kanuo caj
          svud je prsnuo sjaj

          08-23-2005 11:02 mahalusa_dk is offline Posalji Email za mahalusa_dk Pregledaj poruke od mahalusa_dk Dodaj mahalusa_dk u listu prijatelja
          adis b adis b is a Male
          rambling reck




          Poruka: 1083

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od tana:

            mamba, ako se ikad upoznamo nas dvoje ne zaboravi me pitati da ti objasnim znacenje rijeci "iskljuciv"



          mozes pokusati

          sada hoce li skontati to je druga prica 04.gif 04.gif

          ___________________________________________________________________
          ...

          08-23-2005 13:02 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
          Black_Mamba Black_Mamba is a Female
          rodjena




          Poruka: 1055

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          tebe i tanu nista ne kontam


          mores se na glavu posadit ja te skontat necu

          zato se nemoj ni trudit , nema smisla 19.gif

          ___________________________________________________________________
          Eh kakve je Pesta kupleraje imala

          08-23-2005 13:05 Black_Mamba is offline Pregledaj poruke od Black_Mamba Dodaj Black_Mamba u listu prijatelja
          nepoznata1
          Gost


          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          neka si 12.gif

















          samo pazi u koju kantu sta ide 19.gif 35.gif

          08-23-2005 14:32
          adis b adis b is a Male
          rambling reck




          Poruka: 1083

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Black_Mamba:

            tebe i tanu nista ne kontam

            mores se na glavu posadit ja te skontat necu

            zato se nemoj ni trudit , nema smisla 19.gif



          nije do nas... 04.gif 11.gif

          vezano za Kusturicu, nije to nista u vezi promjene religije
          ali je iskljucivo u vezi Kusturice
          a odavno ima tema posvecena tom papku

          ___________________________________________________________________
          ...

          08-23-2005 14:46 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
          pasha pasha is a Male
          Super Moderator




          Poruka: 9503
          Location: uh jebo te

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          evo kontam preci na islam
          ali postati srbin
          pa mora da je bio napusen pa odlucio da malo leti 18.gif

          ___________________________________________________________________

            neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
          Oscar Wilde

          08-23-2005 17:15 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
          Aleksandra Aleksandra is a Female
          moforaja




          Poruka: 10252
          Location: Mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          jos ste na ovom ?!

          ___________________________________________________________________






                  08-23-2005 17:18 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
                  pasha pasha is a Male
                  Super Moderator




                  Poruka: 9503
                  Location: uh jebo te

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  jok sad smo na amfetaminu 17.gif

                  ___________________________________________________________________

                    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
                  Oscar Wilde

                  08-23-2005 17:20 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
                  tana tana is a Male
                  rigorozni




                  Poruka: 17879
                  Location: na prinudnom radu :)

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od gandalf:

                    Izdvojiti jednu malu sliku iz "Big picture" u ovom slucaju je stvarno nisko.

                    Mislim da malo ko od ljudi (osim mozda zgembe i jos po kojeg) osudjuje i sa gadjenjem prica o ljudima koji deklarativno mijenjaju naciju, i konvertiraju u drugu vjeru. Licno ne smatram da je to cin koji bi trebao da izazove gadjenje ili neku osudu.

                    Slucaj sa ovom osobom je malo, malo, specifican s obzirom na dogadjanja kojih smo bili svjedoci u zadnjih 13 godina, i s obzirom na SVE okolnosti, a ne samo konvertiranje ili nacionalno izjasnjavanje.

                    Licno me boli neka stvar sta on radi, a povracanje je metafora za jedan osjecaj koji se vjerovatno moze opisati na drugi nacin. I zato, molim vas, vi koji ste toliko visoko iznad nas obicnih ljudi, kojima smeta licemjerstvo, kojima smeta potpuno nepostovanje zrtava tog prokletog rata, prestanite da serete...


                  e nek' se ja jednom slozim s tobom 10.gif

                  ___________________________________________________________________
                  kad ce mostar mama?

                  08-23-2005 17:25 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                  Stranica (17): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                  Postavi novu temu Odgovori
                  Go to:
                  preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com