Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » RAZNO » SVAŠTARA » Ponesto o Kusturici » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (17): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] 7 8 9 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
glumica glumica is a Female
Trn u oku


Poruka: 4415

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od zgembo:

      Mislim da je bez veze sada pljuvati po nemanji bez obzira sto je necovjek . Izabro je ono sto je zelio i sta sada . Isto tako ne bih se nikad uplitao u bilo kakve konevrte tipa tajson itd ( neko spomenu cecu ) Ljudi imaju svoj privatni zivot i imaju pravo da izaberu svoj put ma sta radili i govorili o drugima i na kojoj strani bili . Dakle , njegov prelazak na hriscanstvo me uopste ne tangira .

    Inace Emir Kusturica je medju prvima javno napadao Titu i partiju jos sredinom 80-ih u Dugi i drugim novinama . snimo , za moj ukus bezvezne filmove osim doli bel , stajao uz Milosevica i podrzavao ono sta on radi . 29.gif


evo zgembo rece..sto opet ne znaci da ga ja stojim u tome...

vjeruj mi senade, da cu uvijek rado odgledati i doli bel i oca..jer, generacija kojoj ja pripadam, a i one priije mene , pronadjose mnogo ''scena'' iz vlastitih zivota.

10-22-2006 22:02 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

I?
Ne vidim uzrocno-posljedicnu vezu.
Ono sto je vrijedno napravio je dok se bavio bosanskim miljeom i saradjivao sa bosanskim scenaristima.
Pluskvanperfekat.
Vjerovatno je on i tad bio djubre, samo nismo primjecivali.

      citat od Senad Hadzifejzovic:

    ko Hum svakom onom koji za gledanje njegovog filma ili koncerta plati kartu.

___________________________________________________________________
Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

10-28-2006 14:39 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ama djaba mu pa i da je najbolji reziser na svijetu.


tolko mi je odvratan kusturica da mi se povraca kad mu ime cujem(novo ili staro svejedno) .... taman posla jos da mu gledam filmove

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

10-29-2006 07:38 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
behar behar is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1141

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Predstavlja na filmskom festivalu Cannes, u zvanicnoj konkurenciji, najnoviji film pod naslovom "Promets -le moi" ili "Promise Me This " ili Zavet (domaci naslov)

glavne uloge:

Miki Manojlovic

Mirjana Karanovic

Juliette Binoche

Ljiljana Blagojevic....

Buzdet filma 7 miliona eurcica 18.gif

___________________________________________________________________

    05-16-2007 17:33 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
    Losa cura
    SexNepoznat



    Poruka: 977

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ta osoba nikad nece uspjeti! 12.gif Mozda u Indiji, ili u nekoj drugoj zemlji kica i kopija, ali dok je pravih umjetnika i pameti jos na zapadu: never, ever! To je moj stav! Citav zivot mu je jedan jedini blam. Boze ti sacuvaj! 21.gif 29.gif

    ___________________________________________________________________

        VIDI STVARNO: pink slonici! 17.gif 29.gif

    broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Losa cura dana 05-16-2007 u 18:45.

    05-16-2007 18:44 Losa cura is offline Pregledaj poruke od Losa cura Dodaj Losa cura u listu prijatelja
    Provler2 Provler2 is a Male
    moforaja




    Poruka: 3154
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Svaka ti je na MJESTU. 13.gif 13.gif Kraljice.

    05-16-2007 18:47 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
    Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
    rezimski novinar




    Poruka: 3241
    Location: Iza

    Text Nisam cetnik Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    O liku i delu Emira Kusturice ne treba mnogo govoriti. O njemu govore filmovi koji su pobrali sve svetske nagrade, zlatne i srebrnih lavove, palme i medvede. Osvojio je svet, ali ne i Beograd. Jer, najteže je biti pop u svom selu. Emir Kusturica ni danas nije miljenik srpske prestonice.

    Vidno ogorcen, kaže da snobovima iz kruga beogradske „dvojke“ ni danas njegov uspeh nije po volji. Zato ce sa svojom „Operom“ doci u Centar „Sava“, ne radi pet odsto politicke volje koja drži 80 odsto medija u Srbiji, vec radi ljudi koji ga vole.

      Da li je beogradska „elita“ zaslužila da vidi „Operu“ uživo?


    - Postavicemo „Operu“ u Beogradu, ne zbog te „elite“ i politicara, vec zbog pet miliona ljudi koji nas vole. Tu elitu predstavljaju „soroševci“, izdajnici ove zemlje. Zarad svojih špijunaža, napadaju nas patriote. Ti boljševici preko svojih špijunskih organizacija huškaju tu „elitu“ protiv nas. U Beogradu, nas kao retrogradnu silu predstavlja deo medija. Ti ljudi nikada nisu bili na vetrometini tržišta, izgubili su kompas. Jednostavno, pogubljeni su u vremenu i prostoru.

      Kalio si se po svetu, osvojio ga, ali te je ovde docekao ideološki sutlijaš, zar ne?


    - Najteže je biti pop u svom selu. Posle svih tih pohoda - pljackaš kase po svetu, izvlaciš im pare iz džepa i šlajpika - dodeš ovde, i neko ti objašnjava liberalni kapitalizam! Pola noge mu još na onoj plodnoj ravnici, tece blato oko njega, onu drugu cipelu jedva navuk’o, pa hoce med svet. Ti se kališ tamo, razbijaš se, a ovde dodeš na ideološki sutlijaš.

      Umanjuju tvoj znacaj, a preko tebe bi ipak da se domognu slave? Jer, u svetu reci Kusturica, to znaci uspeh?


    - Nama se nabija na nos da smo cetnicka banda koja samo što ne kolje sve redom. Ne umanjuju oni moj znacaj, nego se generalno ne uklapaju u sliku sveta, a uz naš osmeh hoce da idu u svet. Citava tajna nove svetske vlasti je u tome da ti maznu ženu, a da se ti smeješ. Da ti uzmu kucu, a da ti kažeš „zanimljivo“, otkriju ti Kosovo i kažu da nije tvoje, a ti da kažeš „super“! A, u tome im pomažu ovi „naši“.

      Prirodno, jer biti uspešan, danas znaci samo imati pare, zar ne?


    - Na liberalnom planu, mi smo njihovi neprijatelji zato što kupimo ogromnu porciju tržišta u svetu, a ne što smo cetnici. Svaki narod ima pravo na svoju boju ociju i na svoju tradiciju. Tako i svaki Srbin ima pravo da bude dovoljno Srbin, onoliko koliko želi, a ne da bude fabrikovan. Hvala bogu, pa još uvek postoji slobodni Zapad, koji nama obezbeduje da budemo ono što jesmo. Malo sutra bi nam to dozvolila ta beogradska elita. Ne može biti da dr Nele Karajlic sa svojim novim delima vec sedam-osam godina bude zvezda u Cileu, a da u Beogradu još kupi slavu sa „Ja nisam odavle“. Ne daj ti bože da je neko od njihovih napravio frtalj naše slave! Ne biste mogli da živite od toga da on doživi da mu Njujork tajms posveti stranu!

      Dakle, kako se prepoznaje beogradska „elita“?


    - To su ti što drže spuštene roletne, jer ne žele da se suoce s realnošcu. Cinjenica je da se „Opera“ ne smatra u Srbiji za kulturni dogadaj. Znaci, i dalje postoji sindrom Mire Markovic, koja je reagovala kad smo se Nele i ja pojavili u Beogradu.

      Hoce li biti Oskara?


    Posle sahrane Brusa Vilisa, Nikiti Mihalkovu može da se desi da mu otmu i onog Oskara što je dobio, a ne da mu daju još koji. Ako otcepe Kosovo, Srdan Golubovic ce za „Klopku“ dobiti Oskara, ako Kosovo podele, onda nema Oskara.

    (KURIR)

    ___________________________________________________________________
    Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

    01-19-2008 13:54 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
    HoneyMNE HoneyMNE is a Female
    moforaja




    Poruka: 2645
    Location: Montenegro

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Kurir su jedne mafijaske novine. inace ima dosta izmisljotina u toj novini...tako da treba provjeriti sve sta tamo pise..te recenice samo ostavljaju snazan utisak na citaoca, njihova vjerodostojnost je veliki znak pitanja...

    ___________________________________________________________________
    HoneyMNE
    *Što ja volim kad me ne znaju...a ne volim kada lažu* 18.gif
    puca.gif

    01-19-2008 14:10 HoneyMNE is offline Posalji Email za HoneyMNE Pregledaj poruke od HoneyMNE Dodaj HoneyMNE u listu prijatelja
    HoneyMNE HoneyMNE is a Female
    moforaja




    Poruka: 2645
    Location: Montenegro

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    zaista je to jedna mafijaska novina koju pvdje skoro niko ne kupuje..
    previse lazi ima u njoj
    ne vjerujem im sta pisu.treba kusturicu samog pitati
    sta je rekao,za svaki slucaj :)

    ___________________________________________________________________
    HoneyMNE
    *Što ja volim kad me ne znaju...a ne volim kada lažu* 18.gif
    puca.gif

    01-19-2008 14:13 HoneyMNE is offline Posalji Email za HoneyMNE Pregledaj poruke od HoneyMNE Dodaj HoneyMNE u listu prijatelja
    Miron Miron is a Male
    brato




    Poruka: 722
    Location: Graz, A

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Text je obicno smece.

    Mali "novinarcic" hoce da se probije na racun poznatog rezisera...
    Nista novo... 21.gif

    I nije mi jasno sta je to Kusturica nekom uradio da ga treba pljuvat...?

    01-19-2008 19:08 Miron is offline Pregledaj poruke od Miron Dodaj Miron u listu prijatelja
    Aleksandra Aleksandra is a Female
    moforaja




    Poruka: 10252
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    opet cetnici 21.gif 21.gif 21.gif

    je l ovo nova nafaka u 2008-oj godini

    ___________________________________________________________________






            01-19-2008 19:15 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
            Sunshine Sunshine is a Female
            moforaja




            Poruka: 2365
            Location: ..na suncanoj strani zivota

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Ne može meni niko s Danisom Tanoviæem!! U svakom pogledu je 10.gif

            ___________________________________________________________________


              jao u onog Blagajca potpisa 04.gif
              Sunshine je saznala vrlo intrigantnu, krajnje neoèekivanu istinu:
              Blagajac voli da se igra sa barbikama.... 13.gif 13.gif


                23.gif

                01-19-2008 19:20 Sunshine is offline Posalji email za Sunshine Pregledaj poruke od Sunshine Dodaj Sunshine u listu prijatelja
                mogvaj mogvaj is a Female
                gusterica




                Poruka: 79
                Location: zemlja dobrih ljudi

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Danis i slavna Bosna bez Hercegovine....kakv je samo docek u MO nakon toga imao 24.gif

                A o Kusturici,
                ako je tako lako biti reziser, nagradjivani, zasto se i svi ostali koji pljuju po njegovom djelu ne late posla 23.gif ,
                o tome kakav je kao covjek mi je totalno besmisleno pisati, nikad ni kafu popili nismo.

                01-19-2008 22:10 mogvaj is offline Pregledaj poruke od mogvaj Dodaj mogvaj u listu prijatelja
                Aleksandra Aleksandra is a Female
                moforaja




                Poruka: 10252
                Location: Mostar

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                konacno nesto pametno!

                ___________________________________________________________________






                        01-19-2008 22:23 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
                        glumica glumica is a Female
                        Trn u oku


                        Poruka: 4415

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            citat od Miron:

                          Text je obicno smece.

                          Mali "novinarcic" hoce da se probije na racun poznatog rezisera...
                          Nista novo... 21.gif

                            I nije mi jasno sta je to Kusturica nekom uradio da ga treba pljuvat...?


                        uspio covjek u zivotu...a to se tek tako ne oprasta

                        01-19-2008 22:25 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
                        Ferrari Ferrari is a Male
                        mister foruma '03, '04




                        Poruka: 1841
                        Location: Maranello

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        SAHRANA LOŠEG-U SLAVU DOBROG FILMA

                        Uvijek iznova nepredvidivi filmski režiser Emir Kusturica, na otvaranju svog prvog filmsko-muzièkog festivala “Kustendorf”, u svom Drvengradu na Meæavniku, u ponedeljak je pred rekordnim brojem novinara priredio pravi performans- simboliènu sahranu Holivudskog filma “Umri muški 4”.Povorka uèesnika festivala sa kovèegom, u kojoj su vijenac jedino nosili “Èvake i Stojan” ( preobuèeni u mafijoze ), krenula je ispred crkve Svetog Save, uz pratnju trubaèa Dejana Petroviæa sa Zlatibora, koji su svirali posmrtni marš. Krst sa natpisom “Die hard 2007-2008” nosio je Kusturièin sin Stribor , a opijelo u odori sveštenika obavio je Nele Karajliæ. Meðu ožalošæenima su bili i svi èlanovi kustinog Benda, dok je
                        Emir Kusturica ovom prilikom na glavi imao crvenu zaštitnu kacigu.Nakon što je pogrebna povorka stigla do novoformiranog “groblja loših filmova” na Meæavniku, od “pokojnika” prvo se oprostio Emir Kusturica.

                        -Bio je dobar èovjek i komšija, ali je šteta što je živio samo godinu dana, pa više neæe moæi snimati nastavke svojih filmova “Umri muški”, rekao je Kusturica.

                        Nakon opijela, u svojoj kratkoj oproštajnoj besjedi Nele Karajliæ je poruèio: “Neka ti je Vilise Bruse laka srpska mokrogorska zemlja, živio si muški i umro muški-amin”!

                        Uslijedilo je bukvalno bacanje kovèega u iskopanu raku, nakon èega je na scenu, opet neoèekivano, stupio bager koji ga je iz dva poteza zagrnuo! U tom momentu trubaèi su, umjesto posmrtnog marša, poèeli svirati užièko kolo, a èulo se i nekoliko petardi.

                        Predhodno su helikopterima, na heliodrom u Drvengradu, stigli glavni gosti festivala, proslavljeni ruski režiser Nikita Mihalkov, kome je posveæena retrospektiva njegovih filmova, kao i njemaèki pisac Peter Handke, predsjednik troèlanog žirija.

                        Pojašnjavajuæi osnovnu ideju ovog festiovala Emir Kusturica je naglasio da je ovo filmska smotra koja ima za cilj da na scenu vrati dignitet istinskim filskim stvaraocima, koja je lišena lažnog Holivudskog glamura, reklama i kièeraja.

                        -Studenti filmskih škola iz više zemalja imaæe priliku da vide i nauèe kako se prave dobri filmovi, te da se u svojoj konkurenciji bore za tri nagrade, zlatno, srebrno i bronzano jaje, naglasio je Kusturica, najavljujuæi brojne goste festivala, meðu kojima turskog režisera Fatiha Akina i zvijezdu francuskog filma Odri Totu.

                        Svake veèeri, u preureðenoj sportskoj sali na Meæavniku, uz novu scenu i izvanredno ozvuèenje brojne muzièke grupe æe prireðivati ponoæne koncerte.

                        Pozdravljajuæi uèesnike festivala Nikita Mihalkov je izrazio zadovoljstvo što prisustvuje ovom festivalu posveæenom filmu, a ne njegovoj negaciji.

                        -Moja majka me nauèila da nije važno gdje si, veæ sa kim si. Dakle, ja sam ovdje kod Emira Kusturice i siguran sam da sam na pravom mjestu, a nadam se da ni jedan moj film nikada neæe biti sahranjen na ovom mokrogorskom groblju loših filmova, naglasio je Mihalkin.

                        Otvarajuæi ovaj festival predsjednik Vlade Srbije Vojislav Koštunica je popdsjetio da je prije par godina Meæavnik bio pusti proplanak, po kome su tokom zime vejali vjetrovi i meæave.

                        -Danas je to najmlaði grad u Srbiji i jedini od koga su njegovi stanovnici stariji. Kusturica je ovde, na sebi svojstven naèin, izgradio filmski grad iz svoje mašte, po kome slobodno hodaju njegovi filmski junaci. Zato je sasvim prirodno što je Drvengrad prerastao u veliki i istinski kulturni centar gde se uèvršæuje bratstvo po talentu stvaralaca, onih afirmisanih i onih koji su tek na putu uspeha, naglasio je Koštunica.

                        Sveèanom otvaranju ove filmsko-muzièke smotre prisustvovao je i ministar kulture Srbije, inaèe proslavljeni srpski glumac Vojislav Brajoviæ, zatim pisac i akademik Matija Beækovi, brojni filmski i kulturni stvaraoci iz Srbije, te stotinjak novinara raznih medijskih kuæa.

                        Nakon otvaranja prve veèeri je prikazan film Nikite Mihalkova “Dvanaest”, a zatim je orkestar Kacatur Almaziana iz Jermenije održao ponoæni koncert ozbiljne muzike u izvanrednoj etno i rok obradi.

                        Drugog dana festivala u zvaniènom programu prikazana su èetiri filma mladih stvaralaca iz Poljske, Srbije, Italije I Velike Britanije, a održan je I ponoæni koncert grupe “Kal” iz Srbije.

                        Festival se završava 21. januara.


                        evo i par slika sa sahrane .


                          http://visegrad24.info/galery/categories.php?cat_id=30






                        OK Film jest sranje , uostalom kao i vecina smeca koja dolazi iz Hollywood-a u zadnje vrijeme. Ne pamtim kad sam pogledo dobar Film , da bi ga pozelio jos jednom pogledati.
                        Ali Emir da nekom nesto kaze , valjda bi kritiku trebali da upucuju ljudi sa karakterom , a ne bezkicmenjaci kao on .
                        Izdo je i oca i mater , da ne govorimo o narodu i drzavi , sta on nekom treba da kaze ,
                        sramota neka ga je imena i prezimena majmun jedan obicni , ak pogledate ove gore slike vidi mu se na ocima da ima nesti nenormalno u njima , oci nikad ne lazu.

                        ___________________________________________________________________
                        Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

                        01-19-2008 22:44 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
                        glumica glumica is a Female
                        Trn u oku


                        Poruka: 4415

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        je l ubio nekog?
                        oteo necije?


                        neka svako bude ono sto hoce i ono sto misli da jeste....

                        01-19-2008 22:46 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
                        Carmela Carmela is a Female
                        vjeciti optimist




                        Poruka: 7603
                        Location: ja nisam odavle

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          Kusturica je ovde, na sebi svojstven naèin, izgradio filmski grad iz svoje mašte, po kome slobodno hodaju njegovi filmski junaci.


                        Odavno PreCjednik ne reèe pametniju. Kusturici veæ dugo samo mašta radi reklo bi se.
                        Gledala sam fragmente sa snimanja Opere, reklo bi se dobro djelo slijedi. No, zašto sve ovo sad pred izbore pitam se?

                        ___________________________________________________________________

                          Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

                        01-19-2008 22:54 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
                        Kutljaca Kutljaca is a Female
                        Kuharica ipo




                        Poruka: 6617
                        Location: V.I.P

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        kakav god da si ne valjas ljudima..haj kd neko sa 20 ne zna dje ce i sta ce od zivota...al ovi sa 40... 19.gif glumica me podsjeti na stihove: budi sto zelis, idi gdje ti se ide, radi sto ti se radi..

                        ___________________________________________________________________
                        simply the best

                        01-19-2008 22:58 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
                        bosonoga bosonoga is a Female
                        lela




                        Poruka: 2804
                        Location: daleka polja

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        cooooooooooook ,dolazi ovamo iz kuhinje. de ti meni reci o cemu se ovdje pise 19.gif

                        ___________________________________________________________________
                        ^¨tamo me nema , ovdje nisam ^¨ jok.gif

                        01-20-2008 01:32 bosonoga is offline Pregledaj poruke od bosonoga Dodaj bosonoga u listu prijatelja
                        Stranica (17): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] 7 8 9 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                        Postavi novu temu Odgovori
                        Go to:
                        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com