Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » III Osnovna, Hamza Humo » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (9): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Alene jesi li ti ono sa Vahinom kcerkom isao u razred??

03-18-2004 17:03 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Boli Vahu Dzon ....Trener PSG odo ga zovnut kad mi koljeno bude bolje.... 35.gif

03-18-2004 17:04 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
StariMOSTar StariMOSTar is a Male
ne more meda




Poruka: 46
Location: Mostar/Oslo

Lamp III Osnovna, Hamza Humo Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Za sve generacije ove skole,napisite nesto u ime dobrih starih vremena.

___________________________________________________________________
POKRET SVI ZA MOSTAR, MOSTAR ZA SVE!
MOSTAR MOSTARCIMA!

11-20-2004 13:58 StariMOSTar is offline Posalji Email za StariMOSTar Pregledaj poruke od StariMOSTar Dodaj StariMOSTar u listu prijatelja
shpica shpica is a Female
hrcak




Poruka: 2339
Location: visim sa plafona

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja sam......generacija prvacica godine '83, ucitelj Djoko Dodig (cini mi se da sam potrefila prezime...da li sam?)

onih sto su poslije nastave bili u produzenom boravku gore na zadnjem spratu.....

onih sto su jos uvijek znali ko je tito i pjevali pjesme o titu punim srcem....

onih sto su sadili drvo iza skole u pionirskoj marami i kapici....

onih curica sto su svaki veliki odmor kradom prelazile ulicu i kucale na vrata Semira Tuce, a on nam iznosio bombone svaki dan....





koliko sam puta krisom u biblioteku na drugom spratu uletila, mada prvacici nisu mogli uzeti knjige bez roditelja....mene teta znala....i nije mi branila uzeti sta sam god htjela.....

5 razred sam vec presla u drugu skolu....ali u Hamza Humo su prvi dani nezaboravni.

33.gif


edits:

gdje su sada Natasa Pasajlic, Natasa Catic, Minja, Sasha, Bajram i Belma, Milena sto je svirala violinu, Amela iz cernice, Ivana i Selena moje prve prijateljice iz skole.....Jasmina iz Australije????

___________________________________________________________________
nopityA.gif

broj ispravljanja poruke: 6, zadnji put od strane shpica dana 11-20-2004 u 17:26.

11-20-2004 14:51 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
GARAVUSA GARAVUSA is a Female
Misiica ljeta 07




Poruka: 8664
Location: Holland

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Heheheheheh vidi njega , dje si bola dobro nam dosao 10.gif

jao skole , nidje veze , al finih uspomena je bilo , sto jes jes , ha Starmo 10.gif

___________________________________________________________________

    NIJE LAKO BITI JA ! ! !

11-20-2004 14:57 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
anonimni
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

III O.Š....prelijepa uspomena...prvi skolski dani...prve simpatije,raja,uciteljica...tako se jako urezalo u sjecanje i zauvijek ce ostati tu. Sve bi dala samo da se jedan dan vratim u ono vrijeme...na Kantarevcu sam pocela trenirati rukomet...bila sam predposljednja generacija pionira i takodjer smo zasadili boric pored skole,a pionirska zakletva je bila u Domu mladih (sada je Herceg Stjepan Kosaca)

    ...na dan kada postajem pionir dajem casnu pionirsku rijec da cu marljivo uciti i raditi i biti dobar drug...
Lijepa stara vremena 33.gif

StariMOSTar dobro dosao 33.gif

11-20-2004 16:00
shpica shpica is a Female
hrcak




Poruka: 2339
Location: visim sa plafona

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

malena, koja si ti generacija, da nismo skupa isle u trecu?? 33.gif

___________________________________________________________________
nopityA.gif

11-20-2004 16:04 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
anonimni
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja sam '81 godiste,a ti si '83 godine posla u prvi razred,bila si V ili VI razred kad sam ja posla u prvi 01.gif 33.gif

11-20-2004 16:09
shpica shpica is a Female
hrcak




Poruka: 2339
Location: visim sa plafona

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

oh...sowwie 33.gif

___________________________________________________________________
nopityA.gif

11-20-2004 16:10 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
anonimni
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ma bitno je da imamo nesto zajednicko, Prelijepu uspomenu iz djetinjstva 33.gif

11-20-2004 16:15
shpica shpica is a Female
hrcak




Poruka: 2339
Location: visim sa plafona

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

koliko sam se puta okliznula na onoj zadnjoj stepenici kad se silazi na prizemlje....bila je nekakva obla kamena koliko se sjecam....

i izlasci na veliki odmor vani iza skole....neko lopte, neko granicara, neko jede sendvic i sapuce sa prijateljicama.....

eh...sto kazes sad bih dala milione da se samo da mogu opet jedan dan proziviti....a kako sam ih tada mrzila....

___________________________________________________________________
nopityA.gif

11-20-2004 16:19 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
anonimni
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jes jes zadnja stepenica je bila obla i klizava i malo udubljena sa jedne strane 13.gif vidis ja sam na to zaboravila 21.gif 13.gif moja prijateljica je jednom kliznula i slomila pola prenjeg zuba bas zbog te stepenice 19.gif 13.gif
Sjecas li se ti onog velikog Robe ili Robija sto je djeci uzimao pare ispred skole?

11-20-2004 16:38
shpica shpica is a Female
hrcak




Poruka: 2339
Location: visim sa plafona

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

joj ne sjecam....ali sjecam se sashe sto je zivio preko puta skole, u onoj velikoj kuci....a gluho bilo bio je malo na "jednu vodu".....i vazda ga ucha sjedne kraj mene da mu pomazem....a on meni uzme pernicu i sve mi olovke polomi i gumice pobaca kroz prozor.....pa kad kuci dodjem jos degenek dobijem od stare.....

zato sam mrzila te dane....

srecom taj me Robi nije nikad gnjavio.... 19.gif

___________________________________________________________________
nopityA.gif

11-20-2004 16:44 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
shpica shpica is a Female
hrcak




Poruka: 2339
Location: visim sa plafona

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

a jesi li se ti takmicila Titovim Stazama Revolucije? 13.gif

___________________________________________________________________
nopityA.gif

11-20-2004 16:45 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
anonimni
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nisam ja jesi li ti? 13.gif 35.gif

11-20-2004 16:47
Kise II
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pocurite malo na temu:


    http://www.moforaja.com/thread.php?threadid=4217&sid=&hilight=III
OSNOVNA&hilightuser=0

P.S. imam nekih "friskih" fotografija III Osnovne, kako sada izgleda i iz unutra.
Jos u njoj im "zaostalih" bunkera od rata. 21.gif

Postavim kada nadjem i stignem, ali mi zao kvariti vam preljepa sjecanja na nju kakva je nekada bila.
Sada samo tuga i zalost 15.gif

11-20-2004 16:48
shpica shpica is a Female
hrcak




Poruka: 2339
Location: visim sa plafona

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

moje najgore sjecanje o trecoj osnovnoj.....e sad cu se malo obrukati ali hebiga, ko se ne zna i sebi smijati nema smisao za humor.....

ja prvacic....mama radi duze nego sto je moja skola....upisala me u produzeni boravak gore na vrh trece osnovne....

i sad ti mi tu imamo kojekakve igrice, imamo rucak, sta ja znam....spavanja jedno pola sata k'o sardine u onoj jednoj velikoj sobi.....ali posto je to mansandra da bi otisli u wc moramo sici dole jedan sprat, na treci meni se cini od skole.

jedan dan meni se pripisalo.....ja mala, u nekakvim pantalicama.....i sve stiscem i ne mogu da izdrzim vise, upitam onu vaspitacicu "teta mogu li ja u wc?"

posto nas one nisu smjele same pustiti tako male da lunjamo po skoli jer bi mogle omesti casove ako uletimo u ucionicu....a neka djeca upravo u taj momenat napravila rusvaj sa flomasterima po zidu....kaze ona meni "cekaj".

i cekam ti ja i cekam.....i nacekala se ja, ali bogami.....uhh....popustila mi prijateljica 05.gif i pocne meni kliziti lagani vruci mlaz niz noge.....i praviti lokvicu na podu.

ja se ukocila u mjestu, ostala djeca me prvo gledaju sa cudjenjem pa se onda pocese smijati na sav glas.....ja mijenjam boje k'o semafor......i na kraju se jos rasplacem k'o da me neko davi - cijela je treca od mene odjekivala.....dolazili ucitelji da se zale kako ometam casove.....a ja ljuta k'o ris sto sam se obrukala tako 08.gif

zovnuse mamu s posla, jer niko me drugi nije mogao smiriti....dosla mama, izroncala se toj vaspitacici sto me patila i nije mi dala u wc da piskim kad sam joj fino rekla da mi se pishki....nije dugo ta teta potrajala u skoli....zalili se i drugi roditelji na nju valjda.....

nikad necu zaboraviti te suze od srama pred svojim drugovima i drugaricama, a ja se upisala u gace.


21.gif

___________________________________________________________________
nopityA.gif

11-20-2004 16:51 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
shpica shpica is a Female
hrcak




Poruka: 2339
Location: visim sa plafona

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od PrEvRtLjIvIcA:

    Nisam ja jesi li ti? 13.gif 35.gif


jesam....ja sam redovno bila pobjednik svog razreda, pa onda pobjedim u generaciji (zavisi koji sam razred)....i kad pocnu spominjati takmicenje sa ostalim skolama ja namjerno propadnem da ne idem na to.....uvijek sam imala strah od nastupa u publici, a tu bi bilo gledaoca i navijaca, i roditelja....tako da sam se laganice izvukla iz toga..... 07.gif

___________________________________________________________________
nopityA.gif

11-20-2004 16:53 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
JEDAN_MOSTARAC JEDAN_MOSTARAC is a Male
mofo beba


Poruka: 25
Location: Pa zna se....

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo jos jedan iz 3. osnovne. Ja sam 1980 godiste ali posao sam godinu ranije, sto znaci bio sam 6. razred 1992 kad je zaratilo.

11-21-2004 21:01 JEDAN_MOSTARAC is offline Pregledaj poruke od JEDAN_MOSTARAC Dodaj JEDAN_MOSTARAC u listu prijatelja
obrisana
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

tema je spojena , sa vec postojecom

Lela

11-21-2004 21:12
Stranica (9): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com