Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » ***H O D O Lj U B Lj A od R I C I N E*** 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (29): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1931
Location: Predaleko od Mostara
pokretac teme Thread Started by Ricina

otac Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Imao otac sina i snahu. Ostario otac, nije mogao o sebi. Pao na postelju... Nakon izvjesnog vremena kaze zena muzu : " Slusaj muzu, ja ne mogu vise njega dvoriti. Ili on ili ja iz kuce. Biraj...". Sta ce sin... razmisljao dugo. Babo je babo ali zena i djeca..... Jednog dana on kaze zeni.." u redu. odvescu ga u sumu , ubiti i tamo zakopati". Kaze zena muzu . " Tako je. Mi smo ti preci nego on...". Sutra posao sin sa babom prema sumi. Jedva ide babo, zastajkuje. "Sta je babo. Ne mozes hodati?? " pita sin. " Ne mogu sine , ostario sam i onemoco.. nego sto ce ti taj handzar za pasom???" pita babo. "Treba mi nesto babo u sumi ". Pita babo dalje : " a sto ce ti lopata sine??". Odgovara sin.. "Treba mi babo da nesto zakopam".Nastave oni dalje. Ne moze babo ici. Ukrki sin babu, nosi ga na ramenima. Kad su dosli duboko u sumu, stade sin. Razgleda sin sumu, gdje je najbolje da zakopa babu. Gleda ga babo i rece : " Sine, moze li zadnja zelja?". Gleda ga sin...:"Moze babo" . "Nemoj me kopati ovdje, tu sam ja svog babu zakopao kad me je zena poslala kao i tebe "..rece babo svom sinu... Gleda ga sin, gleda, uze babu ponovo na ledja i vrati ga kuci.....
Poenta ove price nije da je sin htio babu stvarno ubiti i zakopati ...nego je poenta sasvim nesto drugo...razmislite

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ricina dana 12-03-2004 u 11:46.

12-03-2004 11:25 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1931
Location: Predaleko od Mostara
pokretac teme Thread Started by Ricina

mladost-ludost Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mlado - ludo kazu stari ljudi.... Imao otac sina- hairlija. U svaku ce boju... Kocko, pio, kurvo se.....nema sta nije radio. Jednom, sjede njih dvojica za sinijom. Pita babo sina : " Da te pitam nesto. Koliko ti imas pravih, ali pravih prijatelja?". " E moj babo, prosla su tvoja vremena, ja ih ima stotinu....".....rece sin. Jedu oni, zavrsise " Bismilahi-rahman-irahim"rece babo.... "Nego ovako, hajde da se ja i ti opkladimo...po 100 dukata"..rece babo. " Zaklacemo janje , sakricemo ga ...ti reci svom najboljem prijatelju da si ubio nekog i sakrio u kuci pa neka dodje u aksam sa lopatom da ga zakopate u basci. Ja cu reci mom prijatelju. Onda cemo sjesti i pojesti janje...". Kaze sin... "Nema problema". "Da vidimo ko ima pravog prijatelja"...rece babo. "E moj babo, davna su ta vremena bila...." ..rece sin..."imam ja takvim prijatelja na stotine". Kaze babo..."Ja imam samo jednog". Dodje aksam.....zacu se halka na vratima , otvara sin . . kad njegov prijatelj ulazi...smije se sin i gleda u babu. "Sta sam ti rekao ".. Iza njega ulaze 2 zandara. "To je taj o kome sam vam govorio" ..rece sinov prijatelj. Prebrase zandari kucu, nadjose samo zaklano janje u musanderi. Odose svi, a sin gleda u zemlju. Prodje malo, kad opet halka na vratima zakuca..otvara babo... Ulazi njegov prijatelj i nosi zamotanu lopatu ... "Ve-sellamu-alejkum, hajde ta to zavrsimo" ....rece babin prijatelj kad je usao. "Hvala ti prijatelju sto si dosao, taman nam je neko trebao da pomogne oko janjeta...."....rece babo.. Sjeli su njih trojica i divanili cijelu noc...sin nije mogao pogledati babu u oci .........

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Ricina dana 12-04-2004 u 02:28.

12-03-2004 11:40 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
Plastic Plastic is a Male
moforaja


Poruka: 2533
Location: space

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ricina, nije vazno koliko imas godina, koliko si star ili mlad, preme tome nema potrebe da se obaziremo na to, sve je apsolutno do tebe licno, kako se ti osijecas i postavis prema godinama, mene sto zanima su postovi, ono sto pises, dijelis sa nama, i ja to cijenim, a koliko je neko star, to mi apsolutno nije vazno, uciti mozemo i od mladjih i starijih, s toga, samo naprijed i hvala ti na svakom postavljenom postu, svi koji volimo Mostar, znamo koliko su vrijedni 10.gif

12-03-2004 12:51 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1931
Location: Predaleko od Mostara
pokretac teme Thread Started by Ricina

nema problema Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Volio bih da sve postove postavite u jednu temu... Nema nikakvih problema...Ricina

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

12-03-2004 13:57 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
nidze veze nidze veze is a Female
miss foruma '05


Poruka: 4765
Location: na stolu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ricina

postovi su divni 33.gif

rado ih citam

nekako vracaju...,nekad su bolni( bude razna sjecanja,osjecaji naviru) a nekad se i nasmijem

samo nastavi 10.gif

___________________________________________________________________

    Ljudi su, opcenito,
    nalik na pse koji pocnu lajati
    cim izdaleka zacuju
    lajanje drugih pasa.

12-03-2004 14:02 nidze veze is offline Posalji email za nidze veze Pregledaj poruke od nidze veze Dodaj nidze veze u listu prijatelja
shpica shpica is a Female
hrcak




Poruka: 2339
Location: visim sa plafona

RE: " Nemoj tu...tu sam ja...." Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Ricina:


    Mozda sam dosadan sa ovim pricama i sjecanjima...nekome jesam sigurno.


nisam ni citala jutros dalje (a citacu, samo da ti na ovo odgovorim)....NEMOJ DA BI SE NASALIO!! meni su ove tvoje price k'o da rahmetli dedu slusam....i vjeruj mi tako mi dusu razgale da ih znam po nekoliko puta vracati se i citat'.

samo naprijed 10.gif 11.gif

___________________________________________________________________
nopityA.gif

12-03-2004 14:10 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
shpica shpica is a Female
hrcak




Poruka: 2339
Location: visim sa plafona

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ama babusha....puno puta pozelim da sam se rodila u vase vrijeme....da sam bila hipik, da sam jela sa sinije, ma makar muzla krave, sta fali....nego sa 17 u fabriku pa rintaj....ali to je druga prica.....

htjela sam ti reci, bolje i socijala da se brine, a nek su i roditelji i djeca zivi i zdravi nakon svega sto nas je snaslo. kukali smo onda na besparicu, kukali smo na milion stvari (pamtim majku kad nije kraj s krajem od plate mogla sastaviti, a ipak mi je sve priustila)....nemoj brate da bogohulimo, jes da smo razbacani po dunjaluku ali ipak nek je ziva glava, i vise ne puca. jes da zivotarimo, ali bogami ruku na srce, moglo bi biti i gore!!!!

33.gif

___________________________________________________________________
nopityA.gif

12-03-2004 14:15 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
nadia nadia is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 400
Location: CH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ne znam , ricina odakle ti uopste i ideja da nekome smetaju tvoji postovi , posebno nama malo tradicionalno nastrojenim.

od tvoga prvog posta se osjeca pozitivna energija i stvarno si obogatio forum.

samo tako nastavi ( ne volim one palceve i ruze ) i zato ti evo ovo ~360~

___________________________________________________________________

    \ | /

    (@ @)

    -----o00-(_)-00o-----

12-03-2004 14:15 nadia is offline Posalji Email za nadia Pregledaj poruke od nadia Dodaj nadia u listu prijatelja
Selmic Selmic is a Female
puterica


Poruka: 83

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ricina, od pocetka rado citam tvoje postove

zaista su predivni a uz to i poucni

samo natavi tako 10.gif

___________________________________________________________________
.

12-03-2004 17:53 Selmic is offline Posalji email za Selmic Pregledaj poruke od Selmic Dodaj Selmic u listu prijatelja
adis b adis b is a Male
rambling reck




Poruka: 1083

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

onaj drugi post, to sam cuo odavno, jedna od boljih poucnih narodnih prica
nikad mi nije mrsko opet cuti/procitati 10.gif

dok se starina i stari obicaji postuju
taj narod nece nestati
cim se prestanu postovati nestaje i naroda...

brato, ti si jedan od onih koji te obicaje prenose sa koljena na koljeno
svaka cast 10.gif

___________________________________________________________________
...

12-03-2004 18:13 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
Licnost godine '05




Poruka: 9968
Location: Eo me tu sam !!

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja sam ti vec objasnio Ricina !!!!! 10.gif

Samo nastavi tovjim pricama docarujes proslost i duh nasih najmiliili !!!! 10.gif

___________________________________________________________________


    Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
      13.gif

      12-03-2004 18:17 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
      Ricina Ricina is a Male
      raja




      Poruka: 1931
      Location: Predaleko od Mostara
      pokretac teme Thread Started by Ricina

      jasta Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Davno je to bilo....dolazilo se sa konjima i prodavala roba po Mostaru. Na ulazu u Mostar, zato se carina i zove , stajali su cuvari... Svi koji su ulazili u Mostar da prodaju placali su "ulaz" i imali su odredjeno vrijeme da se zadrze u gradu. Po nekoliko konja je bilo vezano jedan za drugi sa raznom robom...tkanina, mlijecni proizvodi, cupovi, ...... Najcesci su bili Podvelezci sa svojom robom...prodavala se roba , mijenjala za drugu-trampa i ispijale kahve u "Luft kafani" na tepi....
      Najveci grijeh, bar za mene je bio 1964 kada je poravnat harem ( danasnja autobuska stanica) i napravljeni objekti. To je haram i nije dozvoljeno pomjerati mrtve.... To ce se jednom osvetiti..
      Musala ( naziv dolazi od...trg gdje masa klanja ) je kasnije preuredjena u parkiraliste autobusa...bio je mali trotoar uz "Muzicku skolu" . Tu su bili dvospratni autobusi ( oni engleski) a kasnije zuti obicni autobusi....

      ___________________________________________________________________
      "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

      12-04-2004 02:40 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
      Ricina Ricina is a Male
      raja




      Poruka: 1931
      Location: Predaleko od Mostara
      pokretac teme Thread Started by Ricina

      znas li plivat ??? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Drugaciji je vakat bio...Bila je velika raja i mala raja... Ja sam cesto bio na "ploci" ispod Cernice.. Velika raja je igrala remija , tefericila....
      "Mali, hodi ovamo... hajde kuci donesi malo struce..."...ako si htio biti medju velikom rajom ,morao si poslusati... Donesi vode, kupi cigare..... Prvi put sam tada probao strucu i grozdje..cudna kombinacija ali ide.. Posalju te pred kino ..ljetno kino (ono u Santicevoj ) da tucas pare i kupis kartu za kino.... Ljetno kino je imalo frisko okrecene zidove, soder na zemlji i velika vrata. Bile su stolice na rasklapanje... Modernije kino je bilo kod kafane "Zagreb" ( kasnije prodavnica autodijelova). Naravno ne treba zaboraviti kino "Aurora" koje je dobilo kasnije ime "Zvijezda".
      Ucio sam plivati u Neretvi kada sam imao 6-7 godina. "Znas li plivati mali"..pitali su me.
      Dje cu reci da ne znam... "znam, jasta"..."Da vidimo....." i gurnuse me. Neretva ko djavo hladna i brza...odnese me ko slamku...uhvati me pura i zavrti.. "ispravi noge...sjedi u vodi " dere se neko. Povuce me pura (vir u vodi)...poslusah onoga sto viknu..ispravih noge...vrati me voda na povrsinu... Zagrcno sam se ali se ne dam...pomogli su mi da izadjem... Modar ko civit... ali se ne dam.. Kasnije sam naucio da dobro plivam..postao velika raja..i zaradio 4 upale pluca....super.

      ___________________________________________________________________
      "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

      12-04-2004 03:18 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
      Ricina Ricina is a Male
      raja




      Poruka: 1931
      Location: Predaleko od Mostara
      pokretac teme Thread Started by Ricina

      Ciro-voz Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Krenes na stanicu, napijes se vode kod Ricina dzamije , pa uzastranu pored "Bate" ( Borovo cipele) ,pored Plastike, Expres restorana ( PBS). Dodjes do podvoznjaka sav u bijelom kamenu... ides ispod zemlje do Gimnazije... Bili su veliki simsiri kao "stit" od voza u citavoj duzini Bulevara. Na drugoj strani , kod Gimnazije je bila cenifa...javna.
      Zeljeznicka je stanica bila gdje je kafana "Ciro". A jes dimio...majko moja.. Bili su malo bolja mjesta naprijed u prednjim vagonima i "krmak" vagoni...ona jeftinija mjesta pozadi. Krmak vagon se zvao vagon bez kupea sa drvenim klupama , slicno u parku sto ima. Putovao si milion godina do Sarajeva.. a uzastranu nije ciro mogao sam pa je isao uz pomoc zupcanika koji su ga izvlacili. Mogao si komotno izaci i ici pored voza kako je "brzo " isao.Kad dodjes u Sarajevo, moras se kupati koliko ima cadji i prljavstine. Ali je i to imalo svog cara.

      ___________________________________________________________________
      "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

      broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Ricina dana 03-16-2005 u 03:33.

      12-04-2004 03:38 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
      al capone al capone is a Male
      moforaja




      Poruka: 5015
      Location: grad andjela

      RE: Omnia mea mecum porto...... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Ricina:

        Ili u prevodu sa latinskog....Sve sto vrijedi nosim u sebi (misli na dusu)......
        Prije nego sto je aga umro , bio mu je amanet da kad ga budu nosili na tabutu , izbace ruke vani sa otvorenim sakama da narod vidi sta je odnio na ahiret.....
        Nemojte i vi tako...treba da se svi pazimo, ucinimo koliko ko moze za nas Mostar, jedan je i ostace iza nas...neka nas spominju po dobru a ne po zlu...
        Stari su uvijek govorili...dobro radi pa se zlu nadaj a ne zlo radi pa se dobru nadaj....
        Ne treba biti grabljiv....egoista...cinik.... Sto je moja nena govorila, rahmet joj dusi...baci niz vodu dodje uz vodu...nisam mogao odgnetnuti godinama...sada znam...
        Ne jede se meso od svake ptice......samo puna vreca uzgor stoji....ne zatvaraj vrata guzicom......to su me ucili svi , tada nisam znao pravo znacenje, sada znam........
        ,...............Bio bogatas i nije bio bas mehrametli.....razboli se tesko i prepo se...moli Allaha za zdravlje....odgovara Allah dz. , uzmi malo vode, sira i jednu strucu...popni se na brdo ali pjeske... Uze bogatun sir,strucu i vode i krenu uz brdo.Javlja mu se Allah dz.....pazi samo da kad dodjes na vrh brda nemas nikakav kamen kod sebe inace cu te pretvoriti u kip kameni....Prebra se bogatun...nema kamena , ni u cipelama...ide dalje...sjedi stara nena pored puta...sine imas li malo vode, zedna sam, pita nena.....nemam ni sebi a kamoli tebi , rece on i nastavi.....na po puta srece jednog slijepca...imas li malo hljeba, gladan sam....nemam ni sebi a ne tebi..odgovara bogatun...pred vrh sjedi starac i drzi komad hljeba...imas li bar komad sira da ne jedem suh hljeb...nemam..treba meni za nazad..
        Dolazi na vrh, prebra se jos jednom...ni kamicka nije imao....pita ga Allah dz....imas li kakav kamen kod sebe....nemam, odgovara on. Ja sam stavio ovo troje pored puta da vidim kakav si covjek.....srce ti je kameno ....rece mu Allah dz. i pretvori ga u kameni kip.....




      dobra prica ricina 10.gif 29.gif sve su ti nako poucne 07.gif

      ___________________________________________________________________



        http://www.youtube.com/watch?v=yqErQ-OeIoY

        12-04-2004 03:45 al capone is offline Posalji email za al capone Homepage of al capone Pregledaj poruke od al capone Dodaj al capone u listu prijatelja AIM Screenname: shef YIM Screenname: no name
        Ricina Ricina is a Male
        raja




        Poruka: 1931
        Location: Predaleko od Mostara
        pokretac teme Thread Started by Ricina

        sta je... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Sta je najlakse a sta najteze na svijetu...? Dvije su stvari koje su misterija hiljdama godina... Ni naucnici nisu mogli naci odgovor.. Davne 1977, zima u Mostaru... Pade malo snijega , koja mrva... Mi mostarci volimo vise ugaziti u govno nego u snijeg... Doso mojoj neni rahmetli cumur. Stanovala je u Husrefovica sokaku... ( kod Torle brice i bivseg Krasa i slasticarne Kahrimanovica ). Da lakse pojasnim...tu je uvijek stajala tabla koji filmovi igraju u kinu... Meni 20 god. Ko medjed jak. Kuca nista narocito, mala, tipicna muslimanska, cesma i cenifa u avliji... Unio sam cumur ..crko ko konj.. "Hajde nenino zlato da sa mnom popijes kahvu"...rece nena. "Serbet sam ti napravila". Moja nena, ...uvijek ciste dimije..klanja svaki dan svaki vakat...plave krupne oci...rahmet joj dusi ko da je sad gledam..
        Udjem u sobu, vruce ko u dzehenemu... Iznese nena 2 fildzana... Sjedili smo dugo, pricali. Donio sam joj olovnu cijev, skroz isjecenu na male komade. Taman za kasike.. Treba joj kad izljeva strave. Naso sam majzlo i isjeckao nasitno cijev. Prije su se koristile olovne cijevi 50 mm precnika kao odvodne jer su se lako savijale i montirale u zidu. Napune se przinom i onda savijaju, da se ne bi presavile nego da zadrze normalan protok vode.Kasnije se izbaci przina i tako savijene montiraju. "Bog ti i od mog zdravlja dao "...rekla je milion puta.. Imala je malu stokrlu..tu sjedne "pacijent" i onda ona u tis sporet otvori vratasca i ubaci kasiku sa olovom da se rastopi" Znas li ti sta je najlakse a sta najteze na svijetu"...upita me jednom... Ne znam neno.... "Najlakse ti je povrijediti majku a najteze majcine suze....". To sam upamtio i dan danas se sjecao kao da je bilo prije 5 minuta......

        ___________________________________________________________________
        "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

        broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane Ricina dana 12-08-2004 u 00:30.

        12-04-2004 12:12 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
        Ricina Ricina is a Male
        raja




        Poruka: 1931
        Location: Predaleko od Mostara
        pokretac teme Thread Started by Ricina

        "Dom omladine" Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Da se vratim na ono pitanje ..kuce Mujage Komadine rah. Na Lenjinovom je bila jedna od kuca , preko puta velikog parka, Dom omladine davno i iza poplocana avlija. Kaldrma kao u starom gradu. Kasnije je bila "Univerzitetska biblioteka" . Mislim da mu je bio ducan tamo gdje je bio "Riz" prije rata na pocetku M. Balorde ulice...tako su bar govorili.. Dom omladine, svako ljeto haos...tu smo sjedili u basci i naprdivali. Ramiz , konobar, metar i zilet ali vizle... Nosi aluminijsku tacnu punu pica... "Ramize, koliko je sati".. okrece Ramiz ruku da vidi koliko je sati...zaboravio je da je u toj ruci tacna... Ode sve u helac..stakla do koljena... "J.. vam pas mater..budale jedne..."..pomazemo mu da pokupi staklo...naravno svaljujemo krivicu na onoga sto je to rekao. Kao mi "fini". Ista bagra samo ofarbana...Pa onda na zidicu pored doma..sjedis i zezas cure... Tu je bilo glavno korzo .. pa kad dodjes sa curom...malo u veliki park ....Pun park ko sibica Napravis guzvu...razbijes sijalicu da se ne vidi i onda stavis ciglu u mrak... Ide par zagrljenih...pa "gruh" u ciglu..."Ko je ovo stavio, majku mu j.....". Naravno, mi nemamo pojma o tome... Onda sastanci na bazenu , pa se ljubis sa curom, naslonis na drvo da se ona ne isprlja, a ono smola na drvetu...uuuuuuu Bolje da si u ljepilo ugazio.... Prve farmerke iz Trsta.- Ponta rosa, prvi poljubac, prva ljubav, malo para u dzepu, molis boga da ne naruci cura nesto vise od kole..... To su bila zlatna vremena......

        ___________________________________________________________________
        "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

        broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Ricina dana 12-06-2004 u 02:20.

        12-04-2004 12:25 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
        Plastic Plastic is a Male
        moforaja


        Poruka: 2533
        Location: space

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ja sam praunuk mujage komadine, i u toj istoj kuci, moja mama je zivila ok je bila djevojcica. Ja nikada nisam usao u tu kucu, mozete zamisliti, tuga..... 21.gif

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Plastic dana 12-04-2004 u 14:31.

        12-04-2004 14:18 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
        shpica shpica is a Female
        hrcak




        Poruka: 2339
        Location: visim sa plafona

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        hocemo jos!

        ___________________________________________________________________
        nopityA.gif

        12-04-2004 15:48 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
        Ricina Ricina is a Male
        raja




        Poruka: 1931
        Location: Predaleko od Mostara
        pokretac teme Thread Started by Ricina

        Kod Huse Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Magaza na Tepi...ima 30 god... svega ima...preko puta "Tepa" kafane. Zelena vrata...jedno krilo otvoreno.. pored vrata cesma , a pored cesme vreca sa kahvom... Prodaje Huso kahvu... Iz vrece viri kanafa pa ide negdje na pod.... "Sta li je ovo"...pitao sam se... Ja baksuz ..njuskam oko vrece i pipkam kanafu... "Ostavi to mali, taksirat te stigo"..vrisnu Huso iz cose... Ostavim ja ..ali opet suhva.. Sto ce mu kanafa u vreci...?
        Pitam babe rahmetli, on se smije... " Huso je stari ublehas" , kaze mi babo.. " Stavi kanafu u vrecu, a drugi kraj i valjnik sa vodom.. Vlaga ide kanafom u vrecu i kafa upija vlagu i bude teza... Na vreci dobije 3-4 kg kafe ." E svasta li ce se mostarci sjetiti....

        ___________________________________________________________________
        "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

        12-04-2004 16:20 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
        Stranica (29): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com