Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » ***H O D O Lj U B Lj A od R I C I N E*** 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (29): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 8 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1931
Location: Predaleko od Mostara
pokretac teme Thread Started by Ricina

stocna pijaca... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bio ti ja sa jednim mojim kolegom u Nevesinju. Cetvrtak..pazarni dan....davne 1980-81..ne sjecam se tacno. Huso Salcin rahmetli, ljudina, dobar covjek , iz Dracevica. Kupicemo ja i on popola jedno tele. "Pusti ti mene mali, jacu pazariti..."..veli on meni. "Dobro.."..odgovaram ja. Nadjemo mi jedno fino tele 60-65 dana staro ima jedno 70-80 kg. Ko bombona... "Posto tele " pita Huso.... Ne znam koliko bi kilo, i oni se pogode. Kaze nevesinjcu Huso..."mi cemo kasnije doci po tele evo ti kapara". Sve je u redu ali nevesinjac hoce da vaga tele odmah... Huso ni da cuje... i na kraju tako i ostane. Mi cemo doci po tele pa kasnije vagati. Dosli mi kasnije i to dooooobro kasnije. Izvagali tele.Huso platio i mi utovarismo tele u kombi i niz Busak. "Sto ste se svadjali"..pitam Husu ?
" J.... on svoju seljacku mater....najedu tele navece solju....tele pije vodu cijelu noc ...popije 10-15 litara vode ...sutra ga izvaga ujutro...i naplati. Tele se ispisa i ja platim 10-15 kg mesa bez veze......". Smijao sam mu se do suza... Sve treba nauciti. Nikad...nikad..ne kupujte tele ujutro.....to vazi i za janje, ovna,kozu........ svi oni vole ili tacnije obozavaju so.....

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ricina dana 12-04-2004 u 16:31.

12-04-2004 16:29 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1931
Location: Predaleko od Mostara
pokretac teme Thread Started by Ricina

Aleksa Santic..1868-1924 Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nas stari dome...

Nas stari dome, kako si oron`o
kapije tvoje niko ne otvara
po njima mirno crv dube i sara
grize. ko ceznja jedno srce bono.

Evo mi sobe ! O duvaru joste
ikona visi, prasnjava i sama,
i u me gleda i sapuce iz rama
o dobu srece, djetinjstva, miloste.

Ovdje sam prve stihove napis´o
ovdje je s dusom poletila mis´o
visoko, tamo gdje se istok zari....

Ovdje mi negda bjese raj...A sada ?
Na moje srce grobna zemlja pada,
i ja se rusim k´o ti , dome stari.....




Aleksa Santic...rodjeni mostarac

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

12-05-2004 17:09 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1931
Location: Predaleko od Mostara
pokretac teme Thread Started by Ricina

Ostajte ovdje.... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ostajte ovdje


Ostajte ovdje !...Sunce tudjeg neba
nece vas grijat ko sto ovo grije,
gorki su tamo zalogaji hljeba
gdje svoga nema i gdje brata nije.

Od svoje majke ko ce naci bolju ?
A majka vasa zemlja vam je ova,
bacite pogled po krsu i polju,
svuda su groblja vasih pradjedova.

Za ovu zemlju oni behu divi,
uzori svijetli, sto je branit znase,
u ovoj zemlji ostanite i vi,
i za nju dajte vrelo krvi vase.

Ko pusta grana, kad jesenja krila,
trgnu joj lisje i pokosi ledom,
bez vas bi majka domovina bila,
a majka place za svojijem cedom.

Ne dajte suzi da joj s oka sleti,
vrat´te se njojzi u narucja sveta,
zivite zato da mozete mrijeti,
na njenom polju gdje vas slava sreta !

Ovdje vas svako poznaje i voli,
a tamo niko poznati vas nece,
bolji su svoji krsevi i goli
no cvjetna polja kud se tudjin krece.

Ovdje vam svako bratski ruku steze,
u tudjem svijetu za vas pelen cvjeta,
za ove krse sve vas , sve vas veze,
ime i jezik, bratstvo i krv sveta.

Ostajte ovdje ! sunce tudjeg neba
nece vas grijat ko sto ovo grije,
gorki su tamo zalogaji hljeba
gdje svoga nema i gdje brata nije...



Aleksa Santic

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

12-05-2004 17:20 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1931
Location: Predaleko od Mostara
pokretac teme Thread Started by Ricina

Ljudsko je prastati a bozije suditi... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bilo je svega i bice jos... Insan je cudna biljka... Nigdje takva ne raste... Prvi svetski rat je poceo kada je Gavrilo ubio Ferdinanda, drugi 6. aprila 1941. u nedelju, napadom na Beograd... Tadasnja vlada je prkosila Hitleru i ....eto opet rata... treci.... Davno je bilo...1987..oktobar...ja sam bio sa mostarskom brigadom "Hasan Zahirovic-Laca" na radnoj akciji u Zvorniku..Tacnije Tuzla Zvornik pruga.. Kopa se tunel Krizevici...sama glina... na pola puta od Zvornika...Eto jednog dede i kaze... "Djeco ..ne prizivajte belaj...". hmmm Cuj belaj.. "Sto dedo upitah"..."Pocet je 1913...pa zarati...nastavljen 1940 ...pa zarati ..nemojte djeco"...Niko nije obracao paznju na njegove rijeci...cuj rat...aha..jasta. Ali nakon 4 godine eto rata. Sucur Allahu, tunel je gotov a i nadam se prica o ratu. Gluho bilo nikad se ne ponovilo. Na tu temu cu ubaciti jedan mali odlomak iz pjesme A. Santica.. " Ne vjeruj"


....


Zaboravimo slike proslih dana
kad nismo znali da smo pleme isto
kad je u ruci ljut jatagan blist´o
poprskan krvlju bratovljevih rana.

Zaboravimo da smo bojem dugim
ognjista svoja pokopali sami
sa svoje mrznje ostali u tami
i svoje glave spustili pred drugim.

Zaboravimo ! Jedna nam je mati
jedno smo stablo a sa druge grude.
Pa neka nam jedna i misao bude
sto cenam srcu nove snage dati.

U tvrda rala nek se njiva nasih
odjekne pjesma jaka k´o val brzi,
pjesma mirenja koju tudjin mrzi
i kao sova sunca nje se plasi.


Posijmo sjeme, a da zdravo bude
i bog ce svoga blagoslova dati
i jednog dana svijet ce nas zvati
da zlatnom zetvom nagradi nam trude.
....

Zaboravimo ! jedna nam je mati
jedna nas zemlja jednim hljebom hrani,
a neka brata brat rodjeni brani
i Bog i Allah dobra ce nam dati.....



Mislim da je poucna pjesma...za one koji zele da procitaju i shvate na pravi nacin. Svaki rat je razarao i odvajao narode. Ovaj sada je to konacno uradio...zavrsni cin... Tri bratska naroda su se podijelila i naoruzala... Sljedeci rat, nedaj boze da dodje, bice katastrofalan ...
Zasto da se dijelimo...nasa se djeca igraju zajedno..zasto ne pratimo njihov primjer.
Ko je dobio u ratu ?? Niko do sada nije dobio rat...niko nije uspio unistiti jedan narod.Bez obzira ko je dobio rat...civili na obe strane su ga izgubili. Svi su uspjeli samo jedno...umnoziti toliko mrznju da ne vjerujes... Ceceniju nisu uspjeli unistiti Rusi iako su jaci 100 puta.... Boj ne bije svijetlo oruzje vec boj bije srce u junaka.
HVO je imao sve ali nikad nije usao na lijevu obalu..... Treba li pratiti Milosevica i pricati o bitci na Kosovu koja je bila prije 500 godina ??? treba li trovati narod i zavaditi nasu djecu za novi rat??? Dokle...postavlja se pitanje,... Jesmo li toliko glup narod ili ??? Kako su se Ceska i Slovacka fino razisli...? Je li to tesko ??? Ne moramo se voliti ali se ne moramo isto ni ubijati... Kad sam bio mali..moja majka je davala snitu sa mermeladom i Dinku i Jovi kao i meni... Zasto to ne bi moglo i sada... Ne radi nas... mi smo zatrovani, nego radi pokoljenja koja dolaze. Nase je da prastamo, ne treba zaboraviti ali upamtite.... samo je bozije da kaznjava i sudi......

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Ricina dana 12-06-2004 u 02:25.

12-05-2004 17:49 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1931
Location: Predaleko od Mostara
pokretac teme Thread Started by Ricina

Davne ´80... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tepa...subota...vrvi od grmalja...Prodaju sve i svasta.. Ja dosao malo da prevarim koga ako nema niko onda cu sebe.. Mostaraca ni za lijeka..pokoji se nazire od kalosara..
Idem prema tepi kad, pred mene izleti rah. Nino Sukovic. "Licnu i vozacku...brzo ".
Gledam ga ja , on mrtav ozbiljan... " dobro licnu a sto vozacku...?" pitam ja. "Cuj sto..preticao si pjesaka na punoj liniji ". Onda se pozdravimo i cirkuzamo dalje. Dolaze mu braca Miro i Seno...Pozdravljam se sa njima.. Seno je imao kafic...ima i sada samo puno veci. Bila je tu i buregdzinica.... Stojimo onako , bez nekog cilja...prodajemo zjale i maglu u gajbama...kad...otamo ide Cavela..smetljar. Dobricina covjek, krupan...rom-svi ga znaju. Usvojio je , nisam siguran, 7-8 djece bez roditelja. Bio je veoma omiljen medju mostarskom rajom. Vozi trokolicu , u kanti naprijed metla i lopata. Ja i Nino ga zaustavljamo...poznajemo se naravno, mi mrtvi ozbiljni... "vozacku i saobracajnu"...
Staje Cavela, silazi sa trokolice...vadi licnu i nakav papir...bez veze... Ja ga pretresam , on stoji rasirenih noga kao u americkim filmovima. Nino gleda po trokolici ,kontrolise rucnu kocnicu, kontrola da nema oruzja, droge i sl. Uto nailazi i Haso.., njegov kolega... i njega zaustavljamo..isti ritual... Okupilo se seljancina ..oci im ispadose. Skupilo se naroda...svi cekaju sta ce biti...
Ode Nino u kafic...dolazi sa papirom ..".ne diraj...oduzeto..drzavna imovina". Stavlja na trokolicu i mi ulazimo u kafic . Tu se onda zasjedne po nekoliko sahata... Cirkus... Nista narodu nije jasno.... Tako i treba...samo da nisu rahat
Suad - Nino Sukovic je nazalost umro prije 16 godina. Divan covjek , mostarac....neka mu je rahmet dusi . Svaki put kad dodjem u Mostar odem u Sarica harem na njegov mezar...

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane Ricina dana 12-07-2004 u 02:37.

12-07-2004 01:59 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1931
Location: Predaleko od Mostara
pokretac teme Thread Started by Ricina

1986.... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Podsjeti me "Jova Krcun" , da ne spominjem pravo ime, na jedan dogadjaj iz 1986... Restoran "Montenegro"...tek otvoren... preko puta Bristola. ( Sada je tu Hara ). Ja nikakav...mahmuran ko cep.. ulazi grupa talijana...oko 20.. sa vodicem. Sejo je bio vodic.. Upitah se pravo sa Talama...ko da se znamo 100 god. Bilo je tu dosta mostarske raje..smiju mi se... baksuzi.. Narucise tale da jedu i piju..... vidim da su "ocepili" ...dobro je
velim sebi. Sjedi nekoliko stolova , vidim nasa raja , goli ko pistolj... Skinem ja mesa i krtole sa ovala za Tale i odnesem raji... Kasnije donosim pice Talama i raji istovremeno... Pita raja "sta je bolan ovo...nismo narucili...". Gledam ih ja.. "Suti bolan, Tale caste.. " . Smiju mi se ...masu glavom..."koji si ti...hhmmmm ". Donosim ja i sto Tale nisu narucile, nista oni..
Slazem ja ublehe a oni samo klimaju glavom..... E sada treba ici.... kaze Sejo...traze racun da plate...i to zajedno... uuuuuuuuuuu Dje me nadje.....Ja uracunao i ono sto su raja pojela i popila, i zrak i miris neretve i ublehe...i na kraju.....A.P....i neka cifra.
Platili oni i trebaju ici... Sejo dobio svoju "pinku",...svi zadovoljni...dijelim ja nakve suvenire...bez veze. "Da te pitam nesto.."...rece Sejo. Dodjem ja do njega... "Sta je ono A.P. ..nije im jasno na racunu". Ja odgovaram..."E moj Sejo...to ti je Ako Prodje...a proslo je...". " E svasta sam vidio ali ovo....jesi petljanac..svaka cast..." . Odose Tale jos mi masu a pokoja posla i poljubac....heheheh ovaca.....

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane Ricina dana 12-07-2004 u 02:17.

12-07-2004 02:12 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
Licnost godine '05




Poruka: 9968
Location: Eo me tu sam !!

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

13.gif A sto me nasmija Ricina sa Ganci sa trokolicom !!!!!! 21.gif 13.gif 10.gif

___________________________________________________________________


    Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
      13.gif

      12-07-2004 02:21 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
      Ricina Ricina is a Male
      raja




      Poruka: 1931
      Location: Predaleko od Mostara
      pokretac teme Thread Started by Ricina

      sto ti je reci seljak... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ulazi grmalj sa curom u restoran.... On sada hadzija.... Ja sav kulturan...prilazim.."Dobro vece , izvolite...sta zeli gospodin...?"..." Ja cu jedan Balantajn..bez vode i leda...ja znam sta je viski , ne moj mi donositi nesto drugo..." odgovara gospodin. Ja sav kulturan, krpa preko ruke... "A sta zeli mlada dama...pitam"..."ja cu stok sa kolom ali posebno...pravi stok. To ja pijem odavno...". Gledam ih ja ...ok. Donosim ja stvarno pravi viski i stok...nisam bio raspolozen za zajebanciju... Narucise oni i 2 pljeskavice i 2 salate.
      Donio ja jelo , kad nakon 2-3 minute zove "gospodin".. "Halo konobar......dodjider ovamo.." ..Tlak mi udari u glavu... Fin ja ko sultanija , donio sve fino a on mene .... ok.
      "Izvolite mladi gospodine...." pridjem ja. "Ovo ti nije viski a nije ni stok...nemoj nas varati a i pljeskavica nije pecena...a salata nije zacinjena dovoljno....". Ja gorim...dodje mi da eksplodiram..."nema nikakvih problema mladi gospodine, zamijenucu sve a osoblje cu otpustiti veceras...". Drago njemu, hadzija ispo pred klinkom. Dodjem u sank...uspem 2 MB konjaka...veoma su slicni viskiju i stoku, uspem malo vise..ubacim jednu kocku leda.
      Odem u kuhinju...ostalo na ovalu nakvih pljeskavica..ja to bacam...uzmem 2 pa na rostilj...dodam jos koji cevap, da se ne baci... i bilo je nakve stare salate... zamijenim... Ne bi ja to pojeo nema tih para... Jos malo dekoracije sa kavadom i krastavcem i ja to odnesem njima. "Jos jednom se izvinjavam..."..Proslo 5-10 minuta...ne javlja se "hadzija"...pasu li pasu. Pridjem ja stolu..." oprostite sto smetam, je li sve u redu...?". Jeste..vidis kako kritika utice, je li tako. ".. " U pravu ste mladi gospodine, ja se jos jednom izvinjavam...". Odnesem ja jos jedan "viski i stok"...kuca casti... Drago "hadziji". Nasla se i tu jedna ruza za "mladu damu".. Kad je posao, platio je racun sa A.P. i jos ostavio baksis... Svaka cast prijatelju,....Kad podjes kuci nemoj zaboraviti obuci kalose....
      P.S....To AP se stavi na racun i znaci "Ako Prodje" ..ako neko upita onda to brisemo a ako ne upita ...Proslo....hehehe

      ___________________________________________________________________
      "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

      broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Ricina dana 03-30-2006 u 11:57.

      12-07-2004 02:32 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
      Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
      Licnost godine '05




      Poruka: 9968
      Location: Eo me tu sam !!

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      13.gif 13.gif 13.gif

      ___________________________________________________________________


        Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
          13.gif

          12-07-2004 02:36 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
          al capone al capone is a Male
          moforaja




          Poruka: 5015
          Location: grad andjela

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          sto je ricina na cupri uzim'o 10.gif 07.gif

          ___________________________________________________________________



            http://www.youtube.com/watch?v=yqErQ-OeIoY

            12-07-2004 02:41 al capone is offline Posalji email za al capone Homepage of al capone Pregledaj poruke od al capone Dodaj al capone u listu prijatelja AIM Screenname: shef YIM Screenname: no name
            glumica
            Gost


            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            divna tema 10.gif

            12-07-2004 14:17
            tana tana is a Male
            rigorozni




            Poruka: 17879
            Location: na prinudnom radu :)

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            hehehehhehehehehe e esto se nasmija i sto se potsjeti starih vremena

            najbolji je pajdo sto pije viski 13.gif

            ricina 10.gif 10.gif 10.gif

            ___________________________________________________________________
            kad ce mostar mama?

            12-07-2004 17:05 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
            ShuShuu ShuShuu is a Female
            avenija kruzno


            Poruka: 209

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            za ricinu 33.gif 10.gif

            12-07-2004 20:58 ShuShuu is offline Posalji Email za ShuShuu Pregledaj poruke od ShuShuu Dodaj ShuShuu u listu prijatelja
            Ricina Ricina is a Male
            raja




            Poruka: 1931
            Location: Predaleko od Mostara
            pokretac teme Thread Started by Ricina

            Smaja Kljako Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Kad se poceo praviti most na Tekiji , bila je kafana na desnoj obali iznad mosta u brdu. Kad se sve kafane zatvore u Mostaru , eto raje kod Smaje... Tu je bio cirkus do zore... Kad ulazis, zamal da nogu ne slomijes. Ali dok dodjes do gore baildises ko konj. Sa desne strane je bio otvor , kao salter , za kuhinju a sa lijeve jedna veca prostorija sa stolovima. Tu je bila jedna pec "naftara ". Pojasnjenje za mladju raju... to je pec na naftu, ima mali rezervoar za naftu i u sredini moras zapaliti da bi se ugrijala naftara i pocela grijati.
            Uvijek je bilo kuhanih jaja u korpi na tom otvoru kuhinje. Bilo je i nakve meze, cevapa...ali sve boze sacuvaj. Ko je gledao na kvalitet u 4 ujutro???
            Dolazimo mi , sjedamo... Ulazi frajer sa curom..sjeda. Prilazi Smaja... "Dobro vece , sta zeli mladi gospodin."..."konjak "..odgovara frajer .."Dobro mladi gospodine, konjak za vas , a picka...? "...rece Smaja... Mi se povaljali od smijeha. Zove ga opet frajer..." moze li malo vode uz konjak ?"...."Moze.." odgovara Smajo. Donosi smajo pice ali nema vode. "A voda " ..pita frajer.. "Sve ti je unutra pomijesano"..odgovara Smajo.
            "Smajo, kad si kuho ta jaja ??"...pitamo ga. "Jos su vruca." ..odgovara Smajo a ima sigurno 10 dana od kako ih je skuhao. Nema veze, sve se jede....
            Grijemo se mi uz onu naftaru, ali hladno pa hladno. Dignem ja poklopac, kad unutra mala svijeca gori. Nidze kapi nafte... Skot.. Zovemo mi Smaju... "Sta je bolan ovo...?" pokazujemo na naftaru. "Dobicete turu pica da se ugrijete, ne gledajte naftaru mater vam j...."....odgovara Smaja. Dobra stara vremena.....

            ___________________________________________________________________
            "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

            12-08-2004 00:51 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
            glumica
            Gost


            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            moram ja jednu (kad si vec spomenuo smaju) koju mi je pricao Euzebio

            docek nove godine i pocela smaju pjevacica ucjenjivati kako joj je mali ''honorar'..
            smaja naravno neda pare ...
            i da popiju ''oprostajnu kafu'' u koju je smaja sipao ricinus.

            samo sto je popila, trka u wc, a smaja ce joj na to:

            ''pos** se i ti u karijeru''

            12-08-2004 00:58
            Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
            Licnost godine '05




            Poruka: 9968
            Location: Eo me tu sam !!

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            ahahhahahaha Ricina !!! 10.gif Josma Legenda !!!! 10.gif

            De jos neki ako ti nije tesko !!! 10.gif

            ___________________________________________________________________


              Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
                13.gif

                12-08-2004 01:02 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
                Ricina Ricina is a Male
                raja




                Poruka: 1931
                Location: Predaleko od Mostara
                pokretac teme Thread Started by Ricina

                ova je dobra... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Pravi se Centar 2....veliko gradiliste. Zove Safa ( nije Orucevic ..hehehe ) da mu pomognemo malo zakrpiti avliju. Ja ko neki gradjevinac i jos 2-3 hostaplera. Sve je u redu ali Safa nema love da kupi cimentu i krec..koju ciglu... Bio ti je jedan drot tada, Stajic, bistar...sve mu se vidi kroz glavu... Nagovorimo mi Branku i ona oko njega u "Age" na starom mostu..., copne mu sluzbenu legitimaciju tadasnjeg SUP-a.
                Odemo ja i Zlatko, hairlije... popodne do gradilista...bilo je oko 7-8 navece..aksam pada. Zovnem ja cuvara... pokazem legitimaciju SUP-a i kazem... "Slusaj..ima ovde jedna grupa koja krade materijal..."... "znam , ja sam ih gonjo neki dan , majku im j..."..odgovara cuvar. "Pazi sada, mi smo culi da ce oni doci veceras...nemoj da reagujes, odmakni se i pusti ih da uzmu sta hoce...mi cemo ih pratiti i vratiti sav materijal kasnije..."..rekosmo mu. "Nema problema...kaze pajdo...". Nadjemo mi jedan japaner ( kolica na 2 tocka, dobro velika..) i posaljemo Safu i Adu... "Vi niste normalni..."..govori nam Safa. "Samo ti hajde i uzmi 2-3 vrece cimente, jednu kreca, kablova, uticnica..." ..rekosmo mu.. "A konja, majko moja..." govori Safa ali ode sa Adom. Guraju oni onaj japaner i idu prema kapiji... Mi smo vec na kapiji i masemo cuvaru...ode cuvar u kucicu i sjede.. Nakupili mi svega...i preko kapije. Odemo mi do cuvara... " Ni rijeci nikome...idemo mi za njima...". Gleda nas cuvar..."Hvala vam momci...samo tako...nema problema....". Otisli smo mi do Safe, istovarili i prodali japaner. Sa tom lovom smo se namirili tu vece ko deve....e dobra stara vremena.

                ___________________________________________________________________
                "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

                broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ricina dana 12-08-2004 u 01:21.

                12-08-2004 01:18 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
                Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
                Licnost godine '05




                Poruka: 9968
                Location: Eo me tu sam !!

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                13.gif 13.gif 13.gif hhahahhahaaha 10.gif 10.gif

                ___________________________________________________________________


                  Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
                    13.gif

                    12-08-2004 01:22 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
                    Ricina Ricina is a Male
                    raja




                    Poruka: 1931
                    Location: Predaleko od Mostara
                    pokretac teme Thread Started by Ricina

                    Dr. Mahic Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Dr. Mahica poznaju svi mostarci.... isao jednom doktor preko Titovog mosta i sretne ga jedan pacijent. "Doktore, nesto me probada u prsima i tesko disem a i osjecam bolove u nogama ..sta bi to moglo biti..?...pita pacijent. "Dodji sutra kod mene pa cemo viditi..." ..odgovara doktor. "Zar mi ne mozes reci sada, kakav si ti doktor ..?"..odgovara pacijent. Vidi doktor sa kakvim hajvanom ima posla, izvadi stetoskop iz dzepa i rece pacijentu.." dobro, skini se...". "Kako mislis..skini se, dje cu na sred mosta...?"..odgovara pacijent. "E onda nista od dijagnoze..kakav si ti pacijent..."..odgovori doktor i ode dalje...

                    ___________________________________________________________________
                    "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

                    broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Ricina dana 12-12-2004 u 17:02.

                    12-08-2004 01:34 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
                    Ricina Ricina is a Male
                    raja




                    Poruka: 1931
                    Location: Predaleko od Mostara
                    pokretac teme Thread Started by Ricina

                    smotaj.... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Prozvali ti jednog .."Sarma".. Ljutio se on ali ne pali...Svadjao se sa svima.. Ulazi jednom u kafanu...ljut vidi se.. Docekuju ga raja...dje si.... pa stanu... onda dodaju..."kupus i meso".... Gleda on... "Smotajte to majku vam j...."..nasa posla.....

                    ___________________________________________________________________
                    "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

                    12-08-2004 01:39 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
                    Stranica (29): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 8 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                    Postavi novu temu Odgovori
                    Go to:
                    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com