Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » ***H O D O Lj U B Lj A od R I C I N E*** 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (29): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] 7 8 9 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1931
Location: Predaleko od Mostara
pokretac teme Thread Started by Ricina

telefon Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Procitah negdje o brojevima telefona pa se sjeti 1978....ljeto ..Velika Duba ..kamp..pored Zivogosca.. Sve hairlije..ja, Tula. Srecko,Sarajlija,Pilot,Miso...Ponijeli ti mi jedan sator za 2 osobe a nas milion...spavamo na smjenu..heheh Pocetak je najvazniji...
Krenemo mi iz Mostara..autobus iz rimskog doba....jedva ide...na prije par mjeseci ..uletio neki Ceski autobus u more i podavilo se pola putnika... Sjeli mi na seciju...bihuzur autobus od nas..sve se kondukter okrece i opominje nas... Ispred nas sjedi jedna zena..."Moze li to malo tise...citam knjigu"..rece ona.... uuuuuuuuuu primadona cita knjigu u autobusu...dobro. Poce neko.."sjecate li se da je upo autobus u more , sacemo na to mjesto...svi mrtvi.."..
Nemamo pojma dje je upo ali.....kad mi nismo rahat neka nisu ni oni... Okrece se zena...
Mi nastavili, koliko je mrtvih, bez ruka, ispala crijeva...proso se mozak...Srecko je studirao medicinu i on nam je to sa "strucne strane" objasnio.... Nakon nekoliko minuta...pije zena tabletu za smirenje i ode od nas... "boze sacuvaj.."..rece. Ne znam sto... 35.gif 35.gif
E sad je na redu sofer i kondukter... Odem ja i pitam.." oprostite, malo smo bucni...smiricemo se, mozete li samo ukljuciti radio da slusamo muziku"..upitah kulturno.. Autobus jedva ima sjedista a ne radio ali...treba pitati... 11.gif
"nemam momak radio...rado bi vam pustio malo muzike..."..Odgovara sofer.. "Hvala"..i odem ja. Prilazim mojim kriminalcima kad skandiranje.."korpa,korpa".. Majku im j 38.gif .
Ide inda Sarajlija,pa Miso, pa Srecko... i na kraju ide Tula....isto pitanje... Zaustavi sofer autobus na sred ceste...poce lupati po instrument tabli... "evo vid..neeeeema radio na tabli, neeeema...." Vas je bio crven ko paprika. Dolazi Duba, mi izlazimo ...svi u autobusu koji su ostali kao u horu " hvala ti boze"... ne znam sto ?? 18.gif
Dolazimo u Dubu...recepcija...sjedi "pajdo ".....rekoh .."prijava 2 osobe i jedan sator.."..gleda on ostale.. "a ostali..?".. odgovorih.."ostali ce montirati sator..." ..nista mu nije jasno.... Montirali mi sator...jeli nesto, nakve konzerve...i na plazu...
Puno ko sibica...ima nakva kafana na plazi....sokovi , bira , .... Eto Tule sa budilnikom i telefonom... "Sta ces to.." upitasmo... "da zovem Mostar, mrtav hladan odgovara". Ok..
prihvatamo igru...navili smo sat da zvoni i zakopali ga u pijesak...kabl smo isto zakopali da se ne vidi kraj... zvoni sat...Tula ga iskljuci...ja dizem slusalicu.." jesi li to ti tetka Rasema...kako je u Mostaru..." Kakva Rasema...ispricah se ja jedno 10 minuta onda svi redom zvali i napravismo mi pauzu...Kad eto jedno po jedno... "kako je momci...ja bi zvao Zenicu samo 5 minuta, platicu, ja bi zvala Sarajevo,..Bihac.... 13.gif .. "izvinjavamo se ovo je privatna linija, malo kasnije ocekujemo vazan poziv,.." ... ludo sve..... e dobra stara vremena 26.gif 26.gif

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ricina dana 09-25-2006 u 01:42.

12-12-2004 16:47 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1931
Location: Predaleko od Mostara
pokretac teme Thread Started by Ricina

"Hotel Nimfa"-Zivogosce Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Od Velike Dube je bio hotel i disco...3-4 km otprilike. Isli smo svako vece..upamtili nas vise , kasnije nam nisu ni kartu naplacivali.. Ulazimo mi u disco, uvijek mene guraju prvog... m. im j 38.gif , zaustavlja mene na vratima ..."placa se ulaz..."..gledam ga ja.. "Pa sta, zar mislis da bi ja usao a da ne platim...kako mozes to misliti...i napanem ga ja.."..."NIsam to mislio, poceo se on pravdati...".. " Ja imam para da kupim i tebe i ovaj hotel..." odgovaram ja a imam jedva za jednu pivu... 07.gif .. "Oprostite gospodine...nece se vise ponoviti..". "Tu sam sa pratnjom...zadnji ce platiti..on je zaduzen za finansije.."..odgovaram ja... Udjosmo mi kad Tula pita..."koji zadnji..? ".. "Sta ja znam ko ce zadnji uci u disco...kako me mozes to pitati...?? ".. Poslije toga nas nije ni pogledao kad smo nailazili.. "Dobro vece, izvolite...bilo je... 18.gif "...Sarajlija je bio kosarkas...zavrsio je karijeru negdje u Ljubljani , koliko ja znam..... Pilot je u Mostaru , nikad nije ni sjeo u avion... Tula je u Jablanici zavrsio na kraju... Srecko je zavrsio medicinu a gdje je...ne znam..otac mu je bio profesor u Gimnaziji..Miso...nemam pojma gdje je...

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

12-12-2004 16:56 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1931
Location: Predaleko od Mostara
pokretac teme Thread Started by Ricina

Mujo "trovac" rahmetli Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Rahmet mu dusi...bio je pravi mostarac..tabijat, ters..ali ljudina..dobar covjek. Ponekad smo i pretjeravali u zajebanciji.., Noni, Hamo Buljubasic, Perika, Sasa , Daba....bilo ih je milion..i na kraju ja... Trovac je dobio ime kad ih je nekoliko sto su jeli sladoled , dobili virus..nakav, povracanje, bol u stomaku.. Dolazila sanitarna inspekcija...frka citava.. Ali na kraju nista. Poslije toga je dobio nadimak "trovac" i nije se mogao ni do dana danasnjeg odreci toga. Ja sam sa njegovom najstarijom kcerkom Adisom "Doktoricom..ljubi je majka" isao u skolu pa me tako bolje poznavao nego druge. Poznavao je i mog rah. babu...
Jedno ljeto...negdje..80´ svi idu na posao a mi ko "deve" idemo kuci... Mujo jos nije otvorio a ni dosao.. Da ga pitamo da nam proda kolace sabahile...sjetice nam se majke.. Taman da iz Fejiceve skrenemo pored "Krasa" kad vidimo mi Muju na biciklu i na guverneru nosi neku tepsiju.... Vozi Mujo ko avion....zuri mu se. Sakrijemo se mi iza zida "Krasa" i curimo ga kroz izlog... Kad je prisao mi, ko bajagi se gonjamo , pa na njega... On je pokusao da skrene, pade tepsija na cestu, on jedna odrza kontrolu , i stade. Sjetio nam se majke, tetke i citave rodbine.. Baklava je bila hmmmmmmmm Mi kao da pokupimo one sto su na cesti i stavimo u tepsiju..." Ne stavljaj te peksine...hajvani jedni".. "Dobro Mujaga, nema problema"..odgovorismo mi.... Ode Mujo, gori ko zerava.. E tada smo mi fino sjeli na kraj trotoara, ispruzili noge i poistilahu jeli baklavu... Ispalo je 10-15 komada....taman...

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

12-12-2004 17:21 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1931
Location: Predaleko od Mostara
pokretac teme Thread Started by Ricina

Banja... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

" Evo ljudi napravio sam vam Banju..ko ima para neka ide a ko nema eno Neretve" sto rece nas gradonacelnik Mujaga...Odemo mi u Banju..Mali je bazen ali dovoljan za "gonje-ronje".. Tu je bio Zoran zvani "zandar", stalno nas je proganjao..kasnije je dosao i Dobrivoje..zvani Car sto je trcao Sarajevo-Mostar i trenirao tenis..., neki se vjerovatno sjecaju..
Elenejse, mi zavrsili kupanje , idemo u belaj negdje, ali treba malo ciganluka prije.. Tu je radio Rifa ( Rifet Z. ) zvani "Daidja"...stariji, sijed, frizura "Karadzic".. Mi se otaremo peskirom i onda kod Daidje na susenje kose. Tu pocinje svadja... jedan drugog nagovaramo da skinemo kupace jer su mokre ali niko ne priznaje da su mokre. Pricalo se da je daidja bio " halkic" .. Onda mi kazemo daidji..." De ti Daidja vidi , boga ti , jesu li mu mokre kupace..." Onda dodje Daidja, opipa po prknu..."nalet te bilo, mokre su malo ozepces...skidaj to...". Onda se skidaju kupace tu..i svi , naravno roncaju.." sto se skidas ovde, nismo zeljni 38.gif ". "Neka , pustite ga..sta fali ovde..." kaze daidja.. I tako svi redom...jedan po jedan... Poslije se pokupimo, dobije daidja koji dinar za susenje kose i kontrolu kupacih i onda u "Lale" piceriju na carini na tankovanje..... nekad bilo sad se spominjalo....

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

12-12-2004 17:39 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
Licnost godine '05




Poruka: 9968
Location: Eo me tu sam !!

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

hahahahah dobre price Ricina, pogotovo telefon i disco !!hahaha sjecam se Cara, na teniskom visio i vizao zenske kroz ogradu na bazenu !!! 10.gif

___________________________________________________________________


    Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
      13.gif

      12-13-2004 19:22 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
      Ricina Ricina is a Male
      raja




      Poruka: 1931
      Location: Predaleko od Mostara
      pokretac teme Thread Started by Ricina

      Kasim...zvani "Sisak" Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Davno je to bilo..kraj ´80...sakupljala se hairli raja u "Liri" na Carini pa kad je tamo fajrunt , negdje u zoru...selimo se na autobusku stanicu.... Cesto smo sretali Kasima..zvanog Sisak ne po gradu Sisku nego po sisanju alkohola... Bio je raja, rahmet mu dusi, miran ko baja.. obilazio je sve kafane Mostara. Pocinje navece kod "Zeke" na Carini, pa Lira , pa Autobuska...
      Umro je iznenada...svima je bilo zao..sahranjen je u Sarica haremu,...taj dan..skoro svi taksisti su napravili kolonu prije dzenaze...isli od kafane do kafane gdje je on imao obicaj ici i trubili pred svakom njegovom kafanom... Prevoz je taj dan bio besplatan ko je htio ici na dzenazu..Taxi je vozao sve koji su isli do Sarica harema... Svaka cast raja, Mostar ima srce i zato je opstao i zivice i dalje pored svih nastojanja da ga uniste. Volja i ljubav je neunistiva dragi moji unistivaci grada i njegove duse.... To je kao energija...ne unistava se samo se pretvara u drugi oblik energije... E= mc2 ili u prevodu Energija = mostarac x cast na kvadrat....

      ___________________________________________________________________
      "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ricina dana 12-16-2004 u 12:59.

      12-16-2004 06:49 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
      Ricina Ricina is a Male
      raja




      Poruka: 1931
      Location: Predaleko od Mostara
      pokretac teme Thread Started by Ricina

      snijeg u Mostaru... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Vidim temu ...Denis pise o snijegu u Mostaru.. Mostar nije imao puno snijega ali je imao leda i zime... Sjecam se 1966..mali sam bio.. Moj brat rah., Tofa Bajgoric rah., Zlatko Bajgoric i Sejo, Levi, Dragan Nikolic..( kosarkas-otisao u Beograd kasnije)..., Sejo , Miro, Tomo...raja iz Santiceve i Cernice...
      Ide "tristac".( fiat 1300 ) ..murija sa Musale... Raja se kliza od Gimnazije..nizastranu..neko na najlonu,kartonu, neko u skipu, neko u lavoru...sve nalet do naleta.
      Hoce drot uza stranu prema Gimnaziji ali... ne ide kliza... Raja popadala od smijeha...Hakaju ga i smiju mu se... Pokusao je on 3-4 puta...ne ide previse je strmo.. Onda se skupili svi i okrecu auto na ledu...u krug pred "Bristolom".. Cirkus .... Nakon desetak minuta eto dvije "marice" puna policije...kakva je bjezanija bila....heheheheheh
      marica....kombi sto je tada policija imala ..ima i sada za kupljenje

      ___________________________________________________________________
      "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ricina dana 12-16-2004 u 07:03.

      12-16-2004 06:59 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
      imenik imenik is a Male
      bice nesto od mene


      Poruka: 285
      Location: u sevdahu

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      lijepe priche Ricina, stvarno lijepe

      01-04-2005 16:20 imenik is offline Pregledaj poruke od imenik Dodaj imenik u listu prijatelja
      Ricina Ricina is a Male
      raja




      Poruka: 1931
      Location: Predaleko od Mostara
      pokretac teme Thread Started by Ricina

      oci su ogledalo duse... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Cijeli svoj zivot, ili skoro cijeli, sam ima cuku u avliji.... Prvo je bio vucijak...crn ko tava, zvali smo ga Garo..krepo je 1965... Plako sam ko godina... moj babo rahmetli, rahmet mu lijepoj dusi, donese malo stene, vucijak, star 2-3 mjeseca... " Ovo ti je poslao Bozo Kulas, milicioner. On ima sluzbenog cuku koji se zove Cargo i dobili su stenad...." rece mi. Cim sam ugledao cuku, ko da me sunce ugrijalo... "Boze sta cu mu dati da jede ???" Odem ja do starog Bajrama i donesem par kolaca "Babo ce platiti" rekoh ...odmahnu Bajram rukom..."Dobro..komsija "..rece mi.. Pojede cuko kolace ko da nikad nije jeo u zivotu... Igrao sam se sa njim stalno...naucio je plivati sa mnom na Neretvi, tesko pliva kao iu svaki cuko...ali ide nekako. Ja i moj brat Bekir rahmetli, smo cesto isli na Neretvu sa njim...Nazvali smo ga Dzoni....ne znam sto... 1978...meni 20 god...ko na brdu odvaljen..pardon ko od brda odvaljen ..hehehe , a njemu 13 punih godina... dobio nakvu bolest jedna hoda...
      to je otprilike kao covjek od 90 god. Jedna pseca oko 7 ljudskih godina.,,,,kazu.Poslije nekoliko dana nije ni mogao ustati...donosio sam mu mlijeka i secera...nije mogao jesti..samo piti... Mase malo repom i gleda me...zove me pogledom...Ja ga pomilovah..on me malo liznu po ruci...Ali oci.... u ocima je sve sto se treba reci...sva dusa je u ocima, sve rijeci , sve misli..... Dosao nas komsija veterinar Avdic iz Santiceve... "Nema ovde nista...treba ga ubiti".. rece.... "Ubiti?? koga ?? Mog cuku?? Nema sanse komsija..." rekoh.
      "Pati se samo ovako, poslusaj me..." ..rece mi Avdic... Dva dana se nisam odvajao od njega...Zovnem komsiju , on dodje a ja izadjoh iz kuce... Dao mu je inekciju...ubio ga i odnijeli su ga... Sebi nisam dosao nekoliko dana...Ko da sam izgubio clana porodice...Njegove oci ne mogu zaboraviti...isto kao ni dan kad mi je otac rahmetli umro...kada su mi brata rahmetli ubili snajperom.....to je kao zigosano ostalo u mom mozgu...
      Teska tema...znam...ali zelim reci svima , mojim mostarcima, sarajlijama, banjalucanima, tuzlacima........svima koji ovo budu citali.....
      Nemojte uraditi nikad ono sto ne bi vi volili da vama urade...volite se, druzite se, ne gledajte na vjeru, boju koze, jezik, ko je bogatiji, ko ima vise... svi cemo otici sa rukama nizase neko u dzenet a neko u dzehenem...kako ko zasluzio. Ko pljuje na drugog pljuje iznad sebe...pada na njega ne na tog drugog...I pored svega, priznajte, ostalo vam je dosta toga iz djetinjstva u pamcenju...ko vas je udario, uradio vam na zao, razocarao, koga ste volili vise oca ili majku, prva ljubav, prvi randes........ne zaboravlja se.. Je li ?? Toliko nam malo treba da budemo sretni u dusi...iznenadite prijatno svoju rodbinu, prijatelje, djecu, zenu, muza...dajte im dio sunca, dio srece. Dovoljno je jedna ruza, jedan poljubac bez hile, mala cokolada...nista vise. Male stvari cine zivot ne velike...upamtite.
      Neka vam je sretna i bercetna nova 2005 ...puno srece, zdravlja i rahatluka vam zeli vas Ricina.....

      ___________________________________________________________________
      "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

      broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Ricina dana 01-04-2005 u 23:15.

      01-04-2005 23:07 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      svaka cast ricina 10.gif 33.gif

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      01-04-2005 23:12 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
      Licnost godine '05




      Poruka: 9968
      Location: Eo me tu sam !!

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Svaka Cast !!! 10.gif

      ___________________________________________________________________


        Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
          13.gif

          01-04-2005 23:15 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
          Ricina Ricina is a Male
          raja




          Poruka: 1931
          Location: Predaleko od Mostara
          pokretac teme Thread Started by Ricina

          znamo babo sta ces ti a sta cemo mi?? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Prije se pitalo babu sta ce biti za rucak...ujutro je ceremonija od ustajanja, kahve pa nadalje.. Prije rucka ide babo u carsiju i onda kaze sta ce biti rucku kad se vrati i u koliko ce se vratiti. Jednom babo bio ljut , nije bilo soli u kuci, pa treba ici ranije u carsiju... Obuce se i krene... zaboravio reci sta ce biti rucku pa salje zena sina da pita babu sta ce ona pripremiti dok se on vrati... "Babo, babo, ..pita majka sta cemo rucku ???"...trci sin za babom i pita ga.... Babo ljut odgovara..."govana, eto sta "... gleda ga sin.. "Dobro babo tebi a nama ??? ....hehehe ..... Kaze moja majka da je ziva istina...negdje 1938-39 na Mejdanu... ako znate gdje je Mejdan... Znate li ??? A mozda i znate sta znaci mejdan ???
          Mejdan je mjesto za dvoboje, bitke itd... a mejdan je kod "Mimoze " na tepi.

          ___________________________________________________________________
          "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

          01-04-2005 23:23 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
          al capone al capone is a Male
          moforaja




          Poruka: 5015
          Location: grad andjela

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ricina bola pa mostarci smo zaboga normala da znamo gdje je mejdan i dan danas se tako zove 07.gif 10.gif

          ___________________________________________________________________



            http://www.youtube.com/watch?v=yqErQ-OeIoY

            01-04-2005 23:32 al capone is offline Posalji email za al capone Homepage of al capone Pregledaj poruke od al capone Dodaj al capone u listu prijatelja AIM Screenname: shef YIM Screenname: no name
            Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
            Licnost godine '05




            Poruka: 9968
            Location: Eo me tu sam !!

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Dok sam manji bio negdje 7-10 godina vazda sam mjesao te rijeci MEJDAN I MEJTEF dok mi Nena rahmetli nije objasnila ! 10.gif

            ___________________________________________________________________


              Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
                13.gif

                01-04-2005 23:35 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
                Ricina Ricina is a Male
                raja




                Poruka: 1931
                Location: Predaleko od Mostara
                pokretac teme Thread Started by Ricina

                " Cveke " Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Godina 1935-36...moja majka 14-15 godina...dimije...kupio joj babo nanule.. Imao je moj dedo rahmetli Han na Mejdanu.. ( Han...restoran sa prenocistem i stalom za konje ).. ona sva sretna...sprema se za aksam da izadje sa novim nanulama... Obukla se ona ..kad joj babo rece... " Otidji do Hajre i reci da sam te ja poslao..." Ode ona, ne znajuci sto ide ali...babo reko... Hajro je bio suster...stavi joj "cveke " na nanule i vrati joj nanule. "Poselami babu"..rece joj. Ide ona, suza, suzu goni ...sta ce. Cveke su metalne ploce koje su se stavljale na nanule a kasnije i na cipele, da se manje deru i izlizu. Ali kad ides po kaldrmi starog grada...ko da ceta vojnika ide...hehehe eeeeeeeee nekad bilo sad se spominjalo.... Sada su u modi "Nike" do mjesec dana stare , "Puma".."Adidas".....cveke ???? nema sanse.... E moj dedo rahmet ti lijepoj dusi...
                Bio je partizan ubijen-zaklan u logoru Stara Gradiska, tadasnji logor "Poglavnika Ante Pavelica"........1943... Kosti mu nisu nikad nadjene jer su tijela bacali u rijeku.... Ploca stoji na "Partizanskom groblju"......

                ___________________________________________________________________
                "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

                broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ricina dana 01-04-2005 u 23:48.

                01-04-2005 23:36 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
                Ricina Ricina is a Male
                raja




                Poruka: 1931
                Location: Predaleko od Mostara
                pokretac teme Thread Started by Ricina

                Mejtef Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Mi koristimo turske rijeci ali malo prilagodjene nasem jeziku...

                recimo...Mejtef nije ispravno...kaze se Mekteb

                ........ramazan................kaze se Ramadan po 9 mjesecu kalendara
                ima jos primjera....ako vam nesto nije jasno....pitajte slobodno

                ___________________________________________________________________
                "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

                01-04-2005 23:38 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
                nadia nadia is a Female
                bice nesto od mene




                Poruka: 400
                Location: CH

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                evo da se nadovezem na ovo , ricina ... za mnoge rijeci mi i ne znamo da su turcizmi . na primjer , rijec HAJDE ili MAJMUN ! za te rijeci mi i nemamo adekvatnu zamjenu . no nema veze !


                ja sam samo htjela da pohvalim i tvoj trud i temu , ovo mi je najdraza tema i ne propustam ni jedan ispisan text.svaka ti cast !!!

                ___________________________________________________________________

                  \ | /

                  (@ @)

                  -----o00-(_)-00o-----

                01-05-2005 06:57 nadia is offline Posalji Email za nadia Pregledaj poruke od nadia Dodaj nadia u listu prijatelja
                imenik imenik is a Male
                bice nesto od mene


                Poruka: 285
                Location: u sevdahu

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                ...chekich, merdevine, beshika... a mozda i ono bre u Srbiji vuce korijen od turskog abe, sto bi bilo nesto kao nashe brato, mada ne znam nisam lingvista

                jedna rijec koja je izgleda samo nasha je behar, cini mi se da prevod ne postoji na ovo nesto malo jezika sto znam.

                ricina tvoje price me malo najeze, ali je stvarno dobro ponekad stati i pogledati unazad, u ovome vremenu kad vazi izgleda samo ona hocu sad i hocu sve i libo me za ostale

                malo off-topic, ali i ovi su me stihovi nedavno najezili, pa ih pomalo asociram s tvojom temom:

                  01-05-2005 07:57 imenik is offline Pregledaj poruke od imenik Dodaj imenik u listu prijatelja
                  Gianni Gianni is a Male
                  raja




                  Poruka: 2201
                  Location: North see

                  RE: oci su ogledalo duse... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od Ricina:

                    Ja i moj brat
                      rahmetli, smo cesto isli na Neretvu sa njim...Nazvali smo ga Dzoni....ne znam sto... 1978...meni 20 god...ko na brdu odvaljen..pardon ko od brda odvaljen ..hehehe , a njemu 13 punih godina... dobio nakvu bolest jedna hoda...
                      to je otprilike kao covjek od 90 god. ..kada su mi
                        .....to je kao zigosano ostalo u mom mozgu...

                        .....



                      Ako sam sada dobro skonto iz ovoga sada posta onda si ti sam za sebe postavljo temu na TRAZI SE : "Zna li neko NECKa" 29.gif

                      pozdrav kolega 32.gif 02.gif 10.gif

                      ___________________________________________________________________
                      There are no wrong choices; there are only different choices.

                      01-05-2005 13:08 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
                      Ricina Ricina is a Male
                      raja




                      Poruka: 1931
                      Location: Predaleko od Mostara
                      pokretac teme Thread Started by Ricina

                      u pravu su.... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Velika vecina stvari sto su nam stari govorili a mi se smijali.......u pravu su. 80-desete...Rondo..ljeto .. sjedi Franja Zubac i pije Lozu... Mezi jedno kuhano jaje i pola narance.. "Kako je Franjo...?"...upitah. Podize starina pogled..nasmija se ... "dje si mali".... Pun Rondo..nas dvojica , hajde ..negdje cemo se prislepati.. "Sta je...?? Nema mjesta ?? " pita Franja... "Ima , nacicemo..."..rekoh.. "Ja sam star ali nisam bolestan...u svakom slucaju nista prelazno..."..rece Franja i pokaza na stolicu za njegovim stolom. Uzesmo jos jednu stolicu i sjedosmo. " Nismo ti htjeli smetati"..rekoh ,. "Ne kopam njivu da mi metas "..odgovori Franjo.. Slatko se nasmijasmo... Narucili smo pice... dolazi Lizde konobar...tabijasus sa Domanovica... malo se salimo sa njim.. "Kakva je to kombinacija..jaje i naranca..?"..upitah Franju... "E ovako, mali... gledaj i uci... jaje je posoljeno i dobro je za stomak kad pijes ljuto... a naranca... ona upija alkohol..mozes popiti duplo vise sa jednom narancom... ".. Smijali smo se tome..joj teorije. Ali, ali....ispravna je vjerujte samo sto umjesto jajeta treba uzeti vise hrane...a za narancu...100 % istina... Probajte sa koktelom, na pr.. u velikoj conti kao...Punc... stavite jabuku isjecenu na 3-4 dijela. Poslije nekoliko sati...pojedite jabuku...bicete ko "deve" pijani... samo ...tablete za srce i smirenje ne pijte kada pijete alkohol....

                      ___________________________________________________________________
                      "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

                      01-07-2005 03:25 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
                      Stranica (29): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] 7 8 9 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                      Postavi novu temu Odgovori
                      Go to:
                      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com