Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » ***H O D O Lj U B Lj A od R I C I N E*** 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (29): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1931
Location: Predaleko od Mostara
pokretac teme Thread Started by Ricina

"Oma Batlak" sendvic Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Skoro svi ste culi ili ga cak poznavali... Omer-Oma Batlak...Ispred kina, na tepi, u starom gradu...... Imao je svoj zivot... Kazu..da je bio lafcina i frajer u svoje doba... kao i Habiba rahmetli...lijepa i ponosna...ali su imali svoj zivot... jednom , davno ima 20 godina i vise... sjedimo nas nekoliko na istom mjestu gdje je i Meho Dzeger navijao muziku, preko puta kina Zvijezda iza kioska... Igramo saha... "gori" sve ...Kad eto Ome... "Sta je mafijo...sta radite " upita nas.... "Igramo core bake" odgovori Ada... Nasmija se slatko Oma i sjede.. Igrali smo "ko izgubi -ustaje"..Nakon sat-dva... rece Oma.."Mogu li ja probati"... "Moze..zasto ne... "..rekosmo... Svi smo ustali...samo je Oma sjedio i mijenjao igrace... Poslasmo "Pilota" mahlukata po kifle ,sir,kavadu,karpuzu, salamu i pastete...kad Oma njemu..ponesi 2-3 kajsije 2 breskve i jednu jabuku.. "Sto ce ti to"..upitasmo...Jescemo kifle, salamu, pastetu, kavade, sira i karpuzu hladjenu u Neretvi... " meni treba..." rece Oma. Znali smo da mahlukatu treba 2 sahata da dodje pa smo mi "klepili" u Mehe Kuresepija po 1-2 pite kao zagrijavanje... Dodjose kifle i ostalo... Uze Oma rah. kiflu, rasjece je, stavi pastete onda kajsije, breskve i jabuku... Pojede 2-3 kifle ... Smijali smo se.. "Moj Oma..kakav je to sendvic "...pitamo... "Oma Batlak-sendvic se zove ...djeco moja"..odgovara. "Sta sam duzan za kifle...." pita Oma.. "Mostarci ovde ne placaju, hvala na druzenju.."..rekosmo ko u glas..Probali smo kasnije i mogu vam reci nije mahnita kombinacija... Bio je izuzetno nadaren, pametan, mudar i dobar sahista...Omer-Oma Batlak..., rahmet mu dusi..

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

01-07-2005 03:39 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
Licnost godine '05




Poruka: 9968
Location: Eo me tu sam !!

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

valja i to probat !!! 10.gif

___________________________________________________________________


    Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
      13.gif

      01-07-2005 20:14 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
      Ricina Ricina is a Male
      raja




      Poruka: 1931
      Location: Predaleko od Mostara
      pokretac teme Thread Started by Ricina

      Nasrudin hodza Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Mozda ste culi o liskalucima Nasrudin hodze..... Jednom je pozajmio lonac kod bega... Proslo nekoliko dana on vraca lonac i jos jedan mali lonac... Pita ga beg " ja sam ti pozajmio samo veliki lonac, nisam mali..."...Odgovara Nasrudin hodza...."Znam...ali ovaj veliki je rodio ovog malog pa posto je tvoj veliki onda je i mali...". Kaze beg.."nema problema, moze ako je tako....". Proslo opet hefta-dvije... dolazi Nasrudin hodza i opet pozajmljuje veliki lonac. Nema lonca mjesec, dva.... Srete beg Nasrudin hodzu... "Jeli , sta bi sa mojim loncem...kadces ga vratiti??". Kaze Nasrudin hodza... "krepo je ima mjesec dana, bila je i dzenaza....". Gleda ga beg..."kako moze krepati metalni lonac ?".... Odgovara Narsudin hodza... "a nisi se bunio kad je rodio mali lonac??? Kako je mogao roditi moze i krepati..."....

      ___________________________________________________________________
      "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

      01-18-2005 14:24 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
      Ricina Ricina is a Male
      raja




      Poruka: 1931
      Location: Predaleko od Mostara
      pokretac teme Thread Started by Ricina

      Bajram Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Dragi forumasi....za dva dana je Bajram...

      Svim forumasima Islamske vjeroispovjesti zelim sretan i bericetan Bajram da ga provedete sa svojom rodbinom, familijom , prijateljima u rahatluku .

      BAJRAM SERIF MUBAREK OLSUN


      Zeli vam Ricina.........

      ___________________________________________________________________
      "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

      01-18-2005 14:31 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      fala ricina takodje

      bajram serif mubarek olsun

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      01-18-2005 18:22 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
      Licnost godine '05




      Poruka: 9968
      Location: Eo me tu sam !!

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Hvala na dosadasnjim sjecanjima !!!! 10.gif

      Bajram serif mubarek olsun svima vama !! 10.gif 33.gif

      ___________________________________________________________________


        Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
          13.gif

          01-18-2005 18:32 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
          Ricina Ricina is a Male
          raja




          Poruka: 1931
          Location: Predaleko od Mostara
          pokretac teme Thread Started by Ricina

          Cavela Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Dva brata oba baksuza. Goran i Zoran Kulusic. Stanovali su u Podhumu. Goran se ozenio Zlatom i ona je u ratu imala kiosk u M. Gupca kod malog mosta. Upoznali su se jer su skupa skakali sa padobranom. Divna raja. Na zalost, Cavela-Goran nije vise medju nama. Umro je prije rata . Bio je tesko bolestan. Zavrsio je za milicionara i svi smo se skupili da to proslavimo. Od zla oca od gore matere. Kolovodja Krcko-Zoran , njegov brat. Saznali smo da smjenu pocinje popodne iza Hita. Sjeli smo u auto, bilo nas je stotinu, hehehe. I cekamo. Dolazi marica i izbacuje drotove na sluzbena mjesta. Prva minuta Caveline dezure. Krcko pali auto i krenu na njega na trotoar. On se izmaknu, vidi idu budale. Svi smo izasli i skupili pare da nam naplati kaznu za pogresno parkiranje. To je ironija da mu rodjeni brat daje pare da naplati kaznu. Bjezi Cavela ko oparen..." bjezite od mene zvacu miliciju"... Mi smo se povaljali.. J 38.gif nam je svima mater... To je bilo zadovoljstvo...

          ___________________________________________________________________
          "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

          02-14-2005 03:39 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
          Ricina Ricina is a Male
          raja




          Poruka: 1931
          Location: Predaleko od Mostara
          pokretac teme Thread Started by Ricina

          Pavo i Maca Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          U Abrasevicu se igrao folklor, slusala muzika ( Miro Mestrovic) i jela dzigarica sa saransakom kod Pave i Mace (strine). Ona je bila fina zena ali pavo...tabijat gori od trovaca. Sjeli mi u zadnju sobu , tamo je bio najduzi stol. Pocetak 80´ . Ja, Krcko,Cavela, Fasa;Sejo,Civija, Pilot,Zlatko,Leni...
          Nategli smo Pilota (mahlukata) da sjedne ledjima okrenut sanku. Sjeo je izmedju mene i Krcka. A finih momaka, sve hairlije. E sada, kako ga nategnuti.. Krcko je imao veoma piskav glas....Kad vrisne oci ispadaju.. Kazem ja pilotu :" Hajde skupi saku i podigni ruku ako smijes..". Gleda onu mene i kaze : "Necu, nategnuces me negdje ". Odgovaram ja "Necu obraza mi"...uuuuu. Kaze on Krcku : "Hajde ti digni ". Nista Krcko, digne ruku. Pilot se okrece, niko ne sljivi ni 2 %. Mozes go proci.. Digne Pilot ruku, u to naidje Pavo, klimnu ja glavom na Krcka , a Krcko ciknu ko bodenik.
          Okrenu se Pavo i vidi Pilota kako drzi ruku u zraku. Pridje, puce ga tacnom po glavi i kaze : "kuci idiote pa se majki deri, majmune jedan ". Pocrvenio Pilot, kaze Pavi :"Nisam ja Pavo boga mi". Okrenu se Pavo :"Jos lazes...izlazi vani". A taman jadan Pilot dobio dzigaricu... Iscera ga ko cuku. Pojeli mi dzigaricu a on i dalje ceka vani. Odem ja do Pave i kazem : "Pavo, ti si razumaj covjek, on je malo umno poremecen pa mu dodju ti napadi. Nije on los. Pusti ga unutra..". Pusti Pavo njega i kaze mu "da nisi malouman nikad ga ti ne bi uso ". Gleda ga Pilot..."ja malouman"???. Kazem ja njemu : "Pa morao sam mu nesto reci da te pusti...". Sjetio mi se majke, nene, sestre......heheheheh

          ___________________________________________________________________
          "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

          02-14-2005 03:53 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
          imenik imenik is a Male
          bice nesto od mene


          Poruka: 285
          Location: u sevdahu

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          13.gif 13.gif

          02-14-2005 10:17 imenik is offline Pregledaj poruke od imenik Dodaj imenik u listu prijatelja
          Ricina Ricina is a Male
          raja




          Poruka: 1931
          Location: Predaleko od Mostara
          pokretac teme Thread Started by Ricina

          Dva brata Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ima jos jedna prica, negdje sam je pisao ali je nema ovdje.
          Imao babo dva sina. Jedan je imao dobru dusu i bio merhametli a drugi je bio skrt i zao. Babo je bio bogat i prije nego sto je umro , rece sinovima : Kad umrem, uzecete dva konja i trkacete se od ovog imanja do onog drugog. Imate 5 sati na raspolaganju. Nije daleko , oko 2 km. Ciji konj zadnji stigne, dobija 90 % imanja. Kad je babo umro, uzeli su dva konja i trka je pocela. Nikome se nije zurilo ali vrijeme ide. Pravili su pauze, stajali, odmarali se.....
          Ostalo je jos oko 100 m i 5 minuta vremena. Nisu znali sta da rade. Uto naidje jedan dedo. "Imate li malo hljeba i vode " upita dedo bracu. "Ne dam " odgovori onaj zli brat. "Evo dedo, uzmi" rece onaj drugi brat. Pita dedo ovog brata : "sta to radite djeco ?".
          Brat isprica dedi i kaze da je jos ostalo 1 minuta i 100 m . Kaze njemu dedo : "moj sine, dobre si duse pa cu ti pomoci ako mi obecas da ces sa bratom podijeliti hisu popola ." Odgovara brat : "Hocu dedo, obecavam." Sine moj, kaze dedo, ostalo ti je jos pola minute otprilike, uzmi bratovog konja i pozuri sto prije mozes. Tvoj konj ce doci zadnji.". Skoci brat na bratovog konja i pozuri, za njim brat na drugom konju ali je zadnji dosao. Podijelili su imanje na pola kako je obecao. Kao sto je moja nena rahmetli meni govorila : " Dobro radi pa se zlu nadaj a ne zlo radi a dobru se nadaj ".

          ___________________________________________________________________
          "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

          03-16-2005 03:52 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
          Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
          Licnost godine '05




          Poruka: 9968
          Location: Eo me tu sam !!

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          a tako ti ga dodje Ricina !!!! 10.gif

          ___________________________________________________________________


            Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
              13.gif

              03-16-2005 18:14 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
              GARAVUSA GARAVUSA is a Female
              Misiica ljeta 07




              Poruka: 8664
              Location: Holland

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Moj Ricina nisam znala da vako znash price pricat , od miline te slusat 10.gif

              ___________________________________________________________________

                NIJE LAKO BITI JA ! ! !

              03-16-2005 20:16 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
              Ricina Ricina is a Male
              raja




              Poruka: 1931
              Location: Predaleko od Mostara
              pokretac teme Thread Started by Ricina

              E da mi je.... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Da osjetim zrak sa Neretve, meni mi najdraze rijeke, sunce vrelog Mostara, pjev stiglica, vidim galebove i golubove ponovo na Neretvi i Banji, da cujem psovku ribara sa pecina, zvuk auta na Titovom mostu, kavade sa Tepe, luk iz basce, japrak i musaku na hastalu,saransak, lozu rakiju iz HEPOKA , sir iz Goranaca, malo soli i hljeb iz "Evrope", vode iz Radobolje , nadosiranje sa pravim mostarcima , cackanje mostarske mahaluse i jezikare, baklava od "Bajrama" i osmjeh naljepse djevojke na svijetu-mostarke.
              EEEEEE da mi je.....

              ___________________________________________________________________
              "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

              broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ricina dana 03-16-2005 u 20:56.

              03-16-2005 20:29 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
              GARAVUSA GARAVUSA is a Female
              Misiica ljeta 07




              Poruka: 8664
              Location: Holland

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              neka bola sta te spucala nostalgija prekinuce te 10.gif

              ___________________________________________________________________

                NIJE LAKO BITI JA ! ! !

              03-16-2005 20:31 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
              Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
              Licnost godine '05




              Poruka: 9968
              Location: Eo me tu sam !!

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              ehhhhhhhhhhhhhhh moj Ricina ! 10.gif ovo me pravo baci u sjecanja i nostalgiju ! 21.gif

              Ma zar ce biti bolje svima nama jednog dana !! 10.gif

              ___________________________________________________________________


                Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
                  13.gif

                  03-16-2005 20:31 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
                  Ricina Ricina is a Male
                  raja




                  Poruka: 1931
                  Location: Predaleko od Mostara
                  pokretac teme Thread Started by Ricina

                  ko bolje laze... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Rane 80´te sastala se ekipa i opklada ko ce bolje slagati ali da ispane uvjerljivo. Ja, UFO,Pilot,Krcko...
                  Kaze Ufo : Kad je moja mama bila trudna, ja u stomaku, ispo joj sapun u kadi. Ja izvukao ruku i dodao joj sapun.
                  Pilot: Otkino mi motoflex prst , ja uzeo plasticnu rukavicu i otkinuo jedan prst i zaljepio..
                  Dodje red na mene :

                  Upoznam ja curu, nevina jos. Kaze da sam joj prvi momak. Pozajmim stan u Zvjezdari na 8 spratu. I da skratim... Udjemo u stan, malo pica ....pa u spavacu. Kaze ona meni : "Polako molim te da me ne boli".
                  Legli mi u krevet i ja probam...ne moze. Zaletim se od vrata spavace, skocim na nju....nista. Odem u hodnik, pa u spavacu pa opet...nista. Odem do ulaznih vrata od stana, kroz hodnik, pa u spavacu...nista. Odem do komsije preko puta i pitam : " Koji dio stana ti je najdalji od ulaznih vrata ?". Kaze : "Balkon spavace". Odem ja na balkon,kroz njegovu spavacu,dnevni boravak,hodnik, basamke,pa hodnik stana i direkt u spavacu. Kad je PUKLO , od detonacije su pukli betonski zidovi, mogao si staviti prst u rupu u zidu, prozori sa stokom ispadali, ormari se raspadali i krevet puko. E tad je krenula krv, velim nece puno , koja kap.. Nastavi teci krv, natopi krevet, pa po podu do topraka, pa u hodnik pa niza basamke do prizemlja. Bilo nas je po dvoje na svakom spratu sa kantama i krpama ali nismo mogli osvojiti. Sjetim se ja da Zvonkica Karacic radi u Vartogasnoj pa njega zovnem. Dosao je sa dvije cisterne po 4 m3. Jedva smo sve skupili.
                  Poslije ove price , dobio sam prvu nagradu ali su mi rekli...: " nemoj vise majke ti."
                  Ne znam sto???? Samo sam maaaaalo uvelicao. 11.gif 24.gif 27.gif

                  ___________________________________________________________________
                  "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

                  03-16-2005 20:46 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
                  Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
                  Licnost godine '05




                  Poruka: 9968
                  Location: Eo me tu sam !!

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif Dobra !!!! 13.gif 13.gif 10.gif

                  ___________________________________________________________________


                    Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
                      13.gif

                      03-16-2005 21:03 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
                      beli beli is a Male
                      moforaja




                      Poruka: 4109
                      Location: USA

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Heheheeheeee Ricina gdje ovu bagru povadi, nezna se ko je gori... 10.gif 04.gif 04.gif
                      Josh ti fali dvoje-troje ispod nebodera i komplet ekipa.... 23.gif 29.gif 13.gif 13.gif

                      ___________________________________________________________________
                      audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
                      autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
                      Princ cuvaj mjesto na seciji....

                      03-16-2005 21:52 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
                      Ricina Ricina is a Male
                      raja




                      Poruka: 1931
                      Location: Predaleko od Mostara
                      pokretac teme Thread Started by Ricina

                      Nebodera?? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Da nisu Lipi i Boris Pribicevic, Ekra Dizdar, Miso Govorcin.....??

                      ___________________________________________________________________
                      "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

                      03-17-2005 03:37 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
                      beli beli is a Male
                      moforaja




                      Poruka: 4109
                      Location: USA

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Jesu i moj aduti "Bokce" i "Grashak"10.gif 13.gif 13.gif

                      ___________________________________________________________________
                      audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
                      autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
                      Princ cuvaj mjesto na seciji....

                      03-17-2005 04:05 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
                      Stranica (29): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                      Postavi novu temu Odgovori
                      Go to:
                      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com