Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Sociolosko pedagoski gledano » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
nepoznat
Gost


Lamp Sociolosko pedagoski gledano Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

1. Mi nemamo umjetnosti - mi samo radimo kako mozemo

2. Sto manje jesi - to manje ispoljavas svoj zivot





Elaboriraj i napisi svoju tezu i vidjenje ove "poruke".

11-30-2004 20:59
antiprotivan antiprotivan is a Male
moforaja




Poruka: 2825
Location: Norway

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Iskrivljeno se slazem sa 1. tezom, ja bih je koristio za definiciju moderne umjetnosti.
Za razliku od umjetnosti 18, 19. stoljeca, slikarstvo, kiparstvo, muzika, gradjevina...
Ovo sada u poredjenju sa onim prije po meni nije ni blizu...

(znam da nisi mislila na ovo, u svom pitanju, ali ja odgovaram kako ja vidim...)

Ovo drugo, znaci li to da bucne i samouvjerene osobe, osobe u centru paznje vise jesu, pa time i vise ispoljavaju svoj zivot, za razliku od skromnih i povucenih ??

To nije tacno, ali, ako prevodis to na nacin -->" prazna dusa - prazan i zivot ", onda je sve samo po sebi receno !!!

___________________________________________________________________

    21.gif

    11-30-2004 22:23 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
    nepoznat
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      1. Mi nemamo umjetnosti - mi samo radimo kako mozemo


    Zasto nemamo umjetnosti?
    Zato sto svoju kreativnost neumijemo kanalizirati i pretvoriti u nesto
    nalik umjetnosti?
    Ko vrednuje umjetnost?
    Zasto moj neki slikarski rad nije vrijedan kao npr Mikalandjelov iliti motiv Dolce Gabane?



      2. Sto manje jesi - to manje ispoljavas svoj zivot


    Ako nisi dozivio, nemozes ni uvidjeti razlicite "proporcije" i parametre zivota?
    Nisi u stanju pokazati ili biti primjer drugima...neumijes ispoljiti ono sto zapravo posjedujes, a ono sto nisi dozivio tesko je i shvatiti, primjeniti u nekoj datoj situaciji!?
    Ili? 14.gif


    Nema pravo i krivo...ima samo ''moje'' individualno misljenje...pa da Vas cujem!? 01.gif


    Btw:
      "prazna dusa - prazan i zivot "
    - bas tako, AP!

    12-01-2004 10:13
    Armani Armani is a Male
    avenija kruzno


    Poruka: 170
    Location: Belize

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    1. Mi nemamo umjetnosti - mi samo radimo kako mozemo

    - Ako dovoljno zelis, samo je nebo granica.


    2. Sto manje jesi - to manje ispoljavas svoj zivot

    - Ne postoji prazna dusa, postoji prazan mozak. Ako se covjek smatra manje vrijednim to je problem.

    Sto vise jesi - manje ispoljavas sebe, vise ispoljavas svoj zivot, a sa tim samim indirektno i sam sebe. Tvoj zivot si ti.

    ___________________________________________________________________

      [/COLOR][/CENTER] [/SIZE]

      12-01-2004 13:09 Armani is offline Posalji email za Armani Pregledaj poruke od Armani Dodaj Armani u listu prijatelja
      nik obrisan
      Gost


      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      21.gif Jao jao jao! 04.gif 13.gif

      12-01-2004 14:17
      VolimRodjene VolimRodjene is a Male
      rodjeni




      Poruka: 1037
      Location: Prve proleterske 1

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      1. Mi nemamo umjetnosti - mi samo radimo kako mozemo

      Ako volis ono sto radis, onda tvoj rad moze predstavljati pravo umjetnièko djelo, dakle samo je bitno voliti i onda mozemo raditi cuda.

      2. Sto manje jesi - to manje ispoljavas svoj zivot

      Zivot cine male stvari i one ga ispoljavaju vise nego bilo sta drugo, pa tako i kad idemo dole ispoljavamo svoj zivot samo sa jedne druge tacke gledista. Ne mozes biti prazan unutra, mozes samo uskladistiti to i da ne znas kako da ga otpakujes i smjestit na pravo mjesto, a najlakse se raspakivas malim stvarima, najlakse, jer i put do velike stvari je poploèan malim stvarima kao njenim sastavnim djelovima.

      ___________________________________________________________________

        07-08-2005 20:27 VolimRodjene is offline Pregledaj poruke od VolimRodjene Dodaj VolimRodjene u listu prijatelja
        kapljica
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        a vidi filozofa 02.gif

        07-09-2005 19:54
        Lvisz Lvisz is a Male
        avenija kruzno




        Poruka: 114

        RE: Sociolosko pedagoski gledano Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Enigma:

          1. Mi nemamo umjetnosti - mi samo radimo kako mozemo

          2. Sto manje jesi - to manje ispoljavas svoj zivot

          Elaboriraj i napisi svoju tezu i vidjenje ove "poruke".


        1...umjetnost je izraz nadahnuæa ... od pristupa tom nadahnuæu ovisi i izražavanje kroz umjetnost

        2...život se ispoljava kroz momenat sadašnjosti...koji je opet svedok bivstvovanja...u odsustvu bivstvovanja nema ni ispoljavanja života...èesto kažem da je, matematièki gledano, život jedna kriva linija sastavljena od taèaka, koje su svjedok sadašnjosti...

        ___________________________________________________________________

            08-24-2005 23:31 Lvisz is offline Posalji Email za Lvisz Homepage of Lvisz Pregledaj poruke od Lvisz Dodaj Lvisz u listu prijatelja
            nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com