Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » *** Zashto Bog dopushta zlo? *** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (7): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Gianni Gianni is a Male
raja




Poruka: 2201
Location: North see

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

MA to ti ga je isto ...trazis istomisljenike to jeste podrsku 29.gif

___________________________________________________________________
There are no wrong choices; there are only different choices.

01-14-2005 13:41 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
Black_Mamba Black_Mamba is a Female
rodjena




Poruka: 1055

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

What ever.... 32.gif

___________________________________________________________________
Eh kakve je Pesta kupleraje imala

01-14-2005 13:47 Black_Mamba is offline Pregledaj poruke od Black_Mamba Dodaj Black_Mamba u listu prijatelja
Dosadno
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Black_Mamba:

        citat od Gianni:

      Vjerovatno je mislila na krscanstvo jer MAmba spominje samo teorije koje je krscanstvo podrzavalo a ne ISlam ..pa vjerovatno nebi da se mjesaju jabuke i kruske


    Hoces li mi to reci da se u ime islama nikada nisu glave skidale? Nije islam ispiranje mozga, nego samo krscanstvo?Slucajno sam navela inkviziciju i ostalo jer je krscanstvo slucajno nastalo malo prije....

    Za tebe Dosadno, pitanje jedno. U sta su ljudi vjerovali dok nisu izmislili jednog boga?

    Mislim cast i slava svakome i svacijem razmisljanju, al da su religije i knjige stare kojih 2000 godina ili manje, apsolutna i ultimatna istina........pravo smijesno i arogantno razmisljanje. Isto kao i razmisljanje da je zemlja jedina naseljena planeta u kosmosu. Dje su civilizacije prije nas ? Izbrisane sa lica zemlje, jer su se vjerovatno tako arogantno kao vecina nas drzali jednoga.
    Arogantna smo vrsta pravo, moj ti Gianni... i nema jabuke i kruske...samo jabuke iz rajskoga vrta...

    Poguraj malo Tana07.gif


Mamba nema smisla prepirat se sa tobom a osim toga i nezelim.
Samo da napomenem da sam (nazalost) htjela AP samo jedan mali savjet dati
da trazi odgovore u knjigama od ucenjaka jer mi je zao bilo da cuje / sazna neku
neistinu.

Sa tobom Mamba necu dalje jer postavljas pitanja na koje i sama neznas odgovor? Gdje su civilizacije prije nas? Gdje? Haj mi ti reci? Haj mir reci sto ih je uopste bilo?

U sta su ljudi vjerovali dok nisu izmislili Boga? Pa kad su ljudi ti koji su bolji od Boga i Boga izmislili sto nesmisle nesto da neumiremo?? Meni je skroz bezveze to sto umiremo? Hajde kad su ateisti tako pametni de nesto smislite pa neka nas umjesto 70-80 godina 1000 godina na svijetu - ma malo je 1000 i to prodje, nego daj da vjecno zivimo. Cemu smrt? Zar nije nepravda da nasa djeca umiru? Zasto se gase zivoti? Zasto djeca umiru? De nesto uradite na tom polju pa neka nase djecice vjecno sa nama na ovom svijetu i onda me eto - prelazim vama odma istog trena...

Eeee to su pitanja gdje ja znam da ti neznas za odgovor - a razlog tome je jasan. Jer Ne radi se ovdje o vjeri ili nevjeri, ovdje se vise radi o pricipu ko ce imati pravo....

Ja ne zelim da te ubjedim o postojanju Boga. Ti ces jednog dana biti ubjedjenija nego sto sam ja ikada na ovom svijetu bila. Osjetices Njegovu moc i velicinu. Bice ti kasno...

Ali samo da ponovim da se nebi pogresno razumjele: u sta ti vjerujes i sta ce biti sa tobom ili drugima je moj najmanji problem 11.gif nego eto nekako moram odgovorit kad me neko proziva ili pita...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Dosadno dana 01-14-2005 u 13:56.

01-14-2005 13:54
Dosadno
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od antiprotivan:



    Cinjenica je da je kosmos tu, kazes ??

    Ne sjecam se da to pise u vjerskim knjigama, koliko znam iz istorije, zbog kosmosa su spaljivali na lomaci nevjernike...

    Sto se "zakona" tice, pretpostavljam da mislis na zakone fizike, i zakone prirode, ne sjecam se isto da su ti zakoni objasnjeni i u jednoj vjerskoj knjizi, nego su ljudi razmisljali i izvukli zakljucke... (biblija opisuje jabuku na jedan nacin, a Njutn na drugi)

    Sto se rodjenja i "bakterija" tice, znas ti to i bolje, ne treba karikirati, a isto tako ni citirati mene kada spominjem crve, inteligentna si i vise nego dovoljno da bi shvatila da je to sarkasticno i u zezi receno...


AP sve naucne odgovore na tvoja pitanja mozes ovdje dobiti
Link:
    http://www.harunyahya.com/other/download/download.php?id=14296

ali ti sigurno opet neces htjeti da razumis. Neces cak htjeti ni da procitas. Ali kako hoces...

Jesi li se ikada upitao koliko vrsnih naucnika vjeruje u Boga?
NASA astronauta, fizicara, Einsteina, pa cak i najpametnijih professora na Harvardu. Nauka ne ide bas u ruku ateista ali eto...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Dosadno dana 01-14-2005 u 14:04.

01-14-2005 14:04
antiprotivan antiprotivan is a Male
moforaja




Poruka: 2825
Location: Norway

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Dosadno:

    ..
    U sta su ljudi vjerovali dok nisu izmislili Boga? Pa kad su ljudi ti koji su bolji od Boga i Boga izmislili sto nesmisle nesto da neumiremo?? Meni je skroz bezveze to sto umiremo? Hajde kad su ateisti tako pametni de nesto smislite pa neka nas umjesto 70-80 godina 1000 godina na svijetu - ma malo je 1000 i to prodje, nego daj da vjecno zivimo. Cemu smrt? Zar nije nepravda da nasa djeca umiru? Zasto se gase zivoti? Zasto djeca umiru? De nesto uradite na tom polju pa neka nase djecice vjecno sa nama na ovom svijetu i onda me eto - prelazim vama odma istog trena...

    Eeee to su pitanja gdje ja znam da ti neznas za odgovor - a razlog tome je jasan. Jer Ne radi se ovdje o vjeri ili nevjeri, ovdje se vise radi o pricipu ko ce imati pravo....
    ...


Evo ja cu pokusati, samo jednim primjerom, ako nemate nista protiv..

I meni je skroz bezveze to sto umiremo...
Ali kad je bog toliko dobar, zasto je onda on izmislio da umiremo ??

A sto se umiranja tice, zna se da kroz vijekove ljudski zivot, zahvaljujuci nauci, postaje duzi.
Prije samo nekoliko stotina godina, prosjecan ljudski vijek je bio 40-tak godina, a sada je vec oko 60-tak, ugrubo, da sad ne trazim statistiku po web-u..
Ima li to veze sa bogom ???

___________________________________________________________________

    21.gif

    01-14-2005 14:04 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
    antiprotivan antiprotivan is a Male
    moforaja




    Poruka: 2825
    Location: Norway

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Dosadno, hvala na linku, pokusat cu pogledati to, cim uhvatim vremena, ne treba da mislis da necu htjeti...

    Ono sto mi smeta tu, to je sto kazes da cu tu naci "sve odgovore" ?!?

    Ne postoji nista na svijetu sto daje odgovore na sve, tako da cisto sumnjam da se i tu nalaze...ali, pogledati hocu, nemam predrasuda...

    Sa druge strane, zasto bi ovo sto mi pokazujes bila prava istina, a recimo Deniken nije ??
    (njega sam uzeo samo za primjer)

    ___________________________________________________________________

      21.gif

      01-14-2005 14:08 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
      Dosadno
      Gost


      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      apy naucne odgovore oko kosmosa itd...
      Odgovori sa naucnim argumentima, ajatima iz Kurana itd... a na tebi je naravno dali ces to ili Denikena vjerovat 01.gif

      01-14-2005 14:19
      Black_Mamba Black_Mamba is a Female
      rodjena




      Poruka: 1055

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Dosadno nie mi ni najmanje namjera bila da se raspravljam s tobom, al si se ti nasla tu nedje ..Sori
      Nea veze ovako da ja pojasnim to. Pitanje je bilo retoricko, bogami niko ne zna dje su te civilizacije al se zna da su postojale. I da su u nesto vjerovale. a to nesto nije bio ni alah ni isus, jer su oba pojma relativno nova i mlada. Al aj sad vidim ja da si se ti uzrujala pa necu vise bihuzurit. Meni ova pitanja nisu od tolike vaznosti da bi se raspravljala il sekirala zato
      Love peace and understanding

      Pravo velis antiprotivni, da se deniken rodio prije dvije hiljade godina i da je sirio svoje ideje i njega bi proglasili mozda svecem....

      ___________________________________________________________________
      Eh kakve je Pesta kupleraje imala

      01-14-2005 14:20 Black_Mamba is offline Pregledaj poruke od Black_Mamba Dodaj Black_Mamba u listu prijatelja
      Black_Mamba Black_Mamba is a Female
      rodjena




      Poruka: 1055

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Da imam posla sad bi otsla radit, nebi vodje naprdivala 11.gif

      ___________________________________________________________________
      Eh kakve je Pesta kupleraje imala

      01-14-2005 14:23 Black_Mamba is offline Pregledaj poruke od Black_Mamba Dodaj Black_Mamba u listu prijatelja
      antiprotivan antiprotivan is a Male
      moforaja




      Poruka: 2825
      Location: Norway

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Sorry, Dosadno, ali mi te dvije stvari nikako ne idu zajedno: "naucni odgovori" i "ajeti iz Kurana"...

      Mozda je do mene....

      ___________________________________________________________________

        21.gif

        01-14-2005 14:25 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
        Dosadno
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        nisam se ja uzrujala uopste - nego eto pocela i ja postavljat pitanja pa sa tim izgleda prekidoh pricu :) ali uredu je - nista drugo nisam ni ocekivala

        evo jedna za sve ateiste 33.gif za vjernike 33.gif i neradnike 33.gif (d.mahala 29.gif ) 19.gif

        01-14-2005 14:26
        antiprotivan antiprotivan is a Male
        moforaja




        Poruka: 2825
        Location: Norway

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ih, samo mahalu u neradnike svrstavas, a vidi sta nas je, cijeli dan se vrtim ovuda i nista ne stigoh (citaj nije mi se dalo) uraditi... 02.gif

        Sto se ruza tice, i od mene 33.gif i vjernicima, i 33.gif ateistima, a za neradnike sipak !!!
        (iako sam i sam medju njima, ali sam je dobio kao ateista...) 35.gif

        ___________________________________________________________________

          21.gif

          01-14-2005 14:32 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
          Gianni Gianni is a Male
          raja




          Poruka: 2201
          Location: North see

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

          de se zagrlite kolektivno : mir mir ko je kriv 19.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

          ___________________________________________________________________
          There are no wrong choices; there are only different choices.

          01-14-2005 14:38 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
          antiprotivan antiprotivan is a Male
          moforaja




          Poruka: 2825
          Location: Norway

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          evo ja rasirio ruke !!! 29.gif

          ___________________________________________________________________

            21.gif

            01-14-2005 15:12 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
            Black_Mamba Black_Mamba is a Female
            rodjena




            Poruka: 1055

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Vidi GioVanija sto je hinjo........ 21.gif

            e da oce ruze dati neradnicima ja bi imala pet buketa i to samo od jutros 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

            ___________________________________________________________________
            Eh kakve je Pesta kupleraje imala

            01-14-2005 15:12 Black_Mamba is offline Pregledaj poruke od Black_Mamba Dodaj Black_Mamba u listu prijatelja
            BiH BiH is a Male
            rodjeni




            Poruka: 953

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Evo vidim tema ode na raspravu ima li Boga ili ne, mada za to ima super tema. Pa ko voli nek izvoli. Evo ja bih da se vratim na temu, jer mislim da je izuzetno interesantna. U stvari moze se pitati milion pitanja zasto Bog radi ovako ili zasto ne radi onako a odgovore ne znamo, mozemo samo nagadjati.
            Mozemo postaviti i pitanja kao zasto Bog dopusta nepravdu. Zasto dopusta da je neko bogat a neko siromasan, neko pametan a neko glup, neko lijep a neko ruzan, neko uspjesan a neko neuspjesan, neko bolestan a neko zdrav, zasto neko umre mlad a neko zivi po sto godina i tako unedogled. Tesko je to objasniti, ali kako bi bilo da smo svi isti? Onda ne bi ni bili ljudi nego roboti. Osim toga neko ko pita "zasto Bog dopusta zlo" automatski priznaje i da vjeruje u NJEGA. Inace pitanje nema smisla. E, ako neko vjeruje u STVORITELJA onda mora znati da je On taj koji stvara. Neko ko je sve ovo stvorio mora biti izuzetno mocan i mudar. NJEGOVA mudrost je neuporedivo veca nego nasa. Pa ko smo onda mi da mu svodimo racune?
            Naravno diskutovati mozemo ali se diskusija neminovno zavrsava na nagadjanjima i na svadji.
            I zato svima 33.gif

            ___________________________________________________________________
            Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

            01-14-2005 15:16 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
            Dosadno
            Gost


            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od antiprotivan:

              [quote]
                citat od Dosadno:


              Evo ja cu pokusati, samo jednim primjerom, ako nemate nista protiv..

              I meni je skroz bezveze to sto umiremo...
              Ali kad je bog toliko dobar, zasto je onda on izmislio da umiremo ??

              A sto se umiranja tice, zna se da kroz vijekove ljudski zivot, zahvaljujuci nauci, postaje duzi.
              Prije samo nekoliko stotina godina, prosjecan ljudski vijek je bio 40-tak godina, a sada je vec oko 60-tak, ugrubo, da sad ne trazim statistiku po web-u..
              Ima li to veze sa bogom ???


            tek sam ovo vidjela (sefica me zahebaje uvjek ulazi na vrata 08.gif 11.gif )

            polako gosp. Aniti.. ja sam prva pitala. De ti meni kao ateista objasni te stvari.
            Reko si ateista si - nevjerujes u Boga i sad ga ostavi na miru. Recemo nema ga.
            E pa hajde ti meni onda objasni zasto umiremo?


            Nemoj mi to produzenje. Nego ja necu nikako da umrem. Gasi mi se zivot poslije nekog vremena a meni se to nesvidja...

            01-14-2005 15:19
            Dosadno
            Gost


            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            ma znam da nemas odgovor i hajde vidim ruze nas sto kvarimo temu pa zato odo malo do Svastare 02.gif

            01-14-2005 15:20
            antiprotivan antiprotivan is a Male
            moforaja




            Poruka: 2825
            Location: Norway

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Evo, ovako, Dosadno, preselit cemo se na vec postojecu temu, kad uhvatim vremena, tamo cu ti napisati....covjek je u pravu, kvarimo mu temu...

            ___________________________________________________________________

              21.gif

              01-14-2005 15:28 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
              Gianni Gianni is a Male
              raja




              Poruka: 2201
              Location: North see

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od Black_Mamba:

                Vidi GioVanija sto je hinjo........ 21.gif

                e da oce ruze dati neradnicima ja bi imala pet buketa i to samo od jutros 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif


              Hinjo 29.gif

              kakva su djeljenja ruza nije MArksova Utopija ovo 07.gif
              kad se s 38.gif e ne jede se za sobom , makar ne ja 23.gif

              ___________________________________________________________________
              There are no wrong choices; there are only different choices.

              01-14-2005 15:33 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
              Stranica (7): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com