Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » TRADICIJE MOSTARA » KUHINJA » Hurmasice » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
buckuris buckuris is a Female
buduca bahra :)




Poruka: 2084
Location: SFRJ Njemacka

Shocked help Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

treba mi recept za hurmasice 07.gif
al ne odoka,taka tri imam 13.gif
nego ono bas,koliko cega i kako se pravi 29.gif

i jel zna neko kako se podvarak pravi? 14.gif

fala vi unapred 01.gif 33.gif

___________________________________________________________________
muskarci imaju problem za svako rjesenje 29.gif

01-15-2005 15:05 buckuris is offline Posalji email za buckuris Pregledaj poruke od buckuris Dodaj buckuris u listu prijatelja
nidze veze nidze veze is a Female
miss foruma '05


Poruka: 4765
Location: na stolu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ja pravim


dva jaja

dva fildjana secera

dva fildjana ulja ili trecina margarina

1 p.za pecivo

1 vanilin secer

3 fildjana oraha

3 kokosa ( a moze samo jedno..u mene djeca vole kombinaciju orah-kokos)

brasno po potrebi)
( znas...mijesas dok ne postane tijesto tako da se nelijepi po rukama al ne previse tvrdo, uvaljas male kuglice i oblikujes kako zelis i ono starinski ocrtas stranicu rende na njima 13.gif )

zaljev...zavisi koliko socne volite..u mene vole da plivaju u serbetu..bljak

al na 2 litar( ili malo vise) vode stavim 700 g secera i pola limuna

tako ih ja uvijek i cesto pravim 10.gif

___________________________________________________________________

    Ljudi su, opcenito,
    nalik na pse koji pocnu lajati
    cim izdaleka zacuju
    lajanje drugih pasa.

01-15-2005 15:16 nidze veze is offline Posalji email za nidze veze Pregledaj poruke od nidze veze Dodaj nidze veze u listu prijatelja
Branto Branto is a Female
seka




Poruka: 703
Location: MEKLAUDLAND

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kiseli podvarak 29.gif
Rendani kis.kupus u vrelu vodu i malo se obari. Suho meso se posebno skuha. Kupus se ocijedi,zalije se sa mesnom vodom. Kad provre doda se malo rize,bibera i vegete. Biber i u zrnu ako hos 18.gif

___________________________________________________________________
ahtung ahtung

    ahtung ahtung
    01.gif ~287~ ~289~ smile332.gif SMRT MATERACIJU

    01-15-2005 16:12 Branto is offline Posalji Email za Branto Pregledaj poruke od Branto Dodaj Branto u listu prijatelja
    Branto Branto is a Female
    seka




    Poruka: 703
    Location: MEKLAUDLAND

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    HURMASICE bosanske a bogami i od mlade 25.gif
    1jaje,1kasika secera,1/4neslanog putera 1kasika kiselog mlijeka
    sve dobro izmjesati,stavit brasna po potrebi da ne bude tvrdo a ni mljecavo. Dodati malo sode bikarbone.
    Agda: 1 solja secera i vode da pliva,kad uvrije zaliti pecene hurmasice i po zelji malo limuna

    ___________________________________________________________________
    ahtung ahtung

      ahtung ahtung
      01.gif ~287~ ~289~ smile332.gif SMRT MATERACIJU

      01-15-2005 16:15 Branto is offline Posalji Email za Branto Pregledaj poruke od Branto Dodaj Branto u listu prijatelja
      hanka kafanka
      carica, gaborka i prva nanulasica

      Poruka: 1119

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      -

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane hanka kafanka dana 04-30-2006 u 12:35.

      01-15-2005 20:13 hanka kafanka is offline Pregledaj poruke od hanka kafanka Dodaj hanka kafanka u listu prijatelja
      buckuris buckuris is a Female
      buduca bahra :)




      Poruka: 2084
      Location: SFRJ Njemacka
      pokretac teme Thread Started by buckuris

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      E,fala 01.gif 33.gif
      Hanka,lijepi te sa orasima 01.gif
      Branto fala 07.gif
      ko bi reko da i hurmasice znas
      vidim ja,nadobudan 29.gif 25.gif
      NV,nikad nisam jela hurmasice sa kokosom?
      da i toga ima.. 21.gif 29.gif
      Djemka,fala i tebi,bas take znam 10.gif
      od prije
      hehe,jednom sam nesto pravila,a ovaj mladji
      pomaze 07.gif
      ja mu kazem za tijesto,da mora bit meko ko usna resica...
      pipka on svoju,pa moju,pa tijesto...
      hm,mekse tijesto...jos brasna 18.gif 13.gif
      a ovaj stariji,samo dodje,pregleda
      pa pita,jes ti sigurna da je to trebalo bas tako ispast 14.gif 29.gif 13.gif

      ___________________________________________________________________
      muskarci imaju problem za svako rjesenje 29.gif

      01-17-2005 09:10 buckuris is offline Posalji email za buckuris Pregledaj poruke od buckuris Dodaj buckuris u listu prijatelja
      Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
      Licnost godine '05




      Poruka: 9968
      Location: Eo me tu sam !!

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      jel to Gosti dolaze Bucki ? 14.gif 35.gif

      Imal bujruma za nas mladje ? 35.gif

      Sastojci:
      1 jaje
      15 dkg masla
      35 dkg secera
      sode bikarbone
      limun
      8 oraha
      (16 polovica jezgre)
      20 dkg brasna
      korica vanilije

      Priprema:
      Dobro izmijesati jaje, maslo, 15 dkg secera, malo sode bikarbone i malo limunovog soka, tako da smjesa postane pjenasta. Dodati brasno i mijesiti. Tijesto izdijeliti na 16 komada. Formirati elipsaste pljosnate kolacice (hurmasice) i poslagati u zamascenu tepsiju. Odozgo se malo pritisnu ribezom (erendom). U sredinu svake hurmasice utisnuti polovicu jezgre oraha. Hurmasice se peku na srednjoj vatri.

      ___________________________________________________________________


        Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
          13.gif

          01-17-2005 19:11 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
          hercegovka84 hercegovka84 is a Female
          raja




          Poruka: 1874
          Location: planet earth

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          1 jaje
          1 kafena soljica secera
          1 stangla maslaca (otopljenog) ili jedna kafena soljica ulja
          malo naribane korice od limuna
          pola praska za pecivo
          1 kaska vanilin secera
          brasno po potrebi, staviti dovoljno da se tjesto ne ljepi po posudi, oblikovati hurmasice i staviti da se peku na laganoj vatri dok ne porumene (al ne suvise) ..kad su gotove izvaditi i odmah zaliti zaljevom. 01.gif

          zaljev..
          3 solje secera
          2 solje vode
          limunov sok
          Staviti ovo da baci kljuc i dignuti sa vatre i ohladiti ( ako zelis jaci zaljev onda staviti vise secera)

          od ove mjere dobijes odprilike 15 hurmasica ako zelis vise samo poduplaj mjere.. 01.gif

          ___________________________________________________________________

            girl.gif

            11-02-2006 04:14 hercegovka84 is offline Pregledaj poruke od hercegovka84 Dodaj hercegovka84 u listu prijatelja
            behar behar is a Female
            samo sto nisam




            Poruka: 1141

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Samo bih da dodam da je ovaj Djemilin recept u stvari stari mostarski recept, nama ga dala rahm. Atifa Kurt. Uvijek uspiju i ispadnu odlicne, samo je zaljev 8 kasika secera, 8 vode.
            To su one nase hurmasice, ono za svaki dan. A prave, bosanske hurmasice su s kiselinom, jace su od ovih nasih. Moja svekrva rahm. ih je pravila ovako:

            1 jaje
            1 maslac (rastopiti na tihoj vatri pa dodati umucenom jajetu)
            2 fildzana secera,
            1 supena kasika dobre kiseline
            sve dobro umutiti,birvaktile rucno dva'es minuta,
            brasno i sodu bikarb. ili p.za pec. po potrebi.Sve dobro uraditi i ostaviti jedan sahatak u frizider, zatim oblikovati hurmasice
            ubaciti u vrelu rernu, zatim smanjiti na 200°C i tako jos nekih 20-25 min.
            Zaljev je bio dobro jak, oko 3/4 kg secera, vode prst da prelije , ukuhati, zaliti vruce hurmasice vrucim zaljevom, ko moze ohladiti, ko ne, kao ja, izvaditi jednu, puhati i probati 10.gif

            P.S. obicno ne znamo je li tvrdo/meko kao resica od uha jer je masa vruca rjedja nego sto je "za prave" zato je preporucljivo sve malo ostaviti u frizider pa onda provjeriti tvrdocu smjese, eventualno korigovati.

            ___________________________________________________________________

              11-02-2006 10:59 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
              buckuris buckuris is a Female
              buduca bahra :)




              Poruka: 2084
              Location: SFRJ Njemacka
              pokretac teme Thread Started by buckuris

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              10.gif 33.gif 33.gif fala vi
              ispade citava zbirka 13.gif

              ___________________________________________________________________
              muskarci imaju problem za svako rjesenje 29.gif

              11-05-2006 14:17 buckuris is offline Posalji email za buckuris Pregledaj poruke od buckuris Dodaj buckuris u listu prijatelja
              tascha
              SexNepoznat

              Poruka: 5

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Kad bi covjek u dalekom svijetu imao fildzane 16.gif pa da moze mjeriti brasno, secer i co.
              Ja sam nedavno nasla sljedeci recept u netu i po njemu napravila hurmasice ...Ne sjecam se da je moja mater stavljala kokos i orahe unutra, ali kako stoji u receptu, ja sam to lijepo napravila i ispale su odlicno...
              Jedna stvar me buni, da li hurmasice trebaju biti hladne, a prelijev topal, ili obrnuto, ili trebaju obadvoje biti topli, odnosno vruci?
              Hvala
              RECEPT
              450 g brasna
              250 g margarina
              100 g kokosovog brasna
              1 PZP
              2 jaja
              100 g secera
              sjeckanih oraha po zelji ( moze i bez njih al je bezveze )

              format u valjke, pa s dva prsta zgnjecit na trenici ( da dobiju one male mustrice po sebi )

              kad ih stavis pec, 600- 700 g secera stavis da se brcka u litru vode, vruce hormasice prelijes vodom i "zatusis"
              najljepse su sutra dan, servirat hladne, ledene

              ___________________________________________________________________
              velez do groba

              02-16-2007 15:20 tascha is offline Pregledaj poruke od tascha Dodaj tascha u listu prijatelja
              hercegovka84 hercegovka84 is a Female
              raja




              Poruka: 1874
              Location: planet earth

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od tascha:

                Kad bi covjek u dalekom svijetu imao fildzane 16.gif pa da moze mjeriti brasno, secer i co.
                Ja sam nedavno nasla sljedeci recept u netu i po njemu napravila hurmasice ...Ne sjecam se da je moja mater stavljala kokos i orahe unutra, ali kako stoji u receptu, ja sam to lijepo napravila i ispale su odlicno...
                Jedna stvar me buni, da li hurmasice trebaju biti hladne, a prelijev topal, ili obrnuto, ili trebaju obadvoje biti topli, odnosno vruci?
                Hvala
                RECEPT
                450 g brasna
                250 g margarina
                100 g kokosovog brasna
                1 PZP
                2 jaja
                100 g secera
                sjeckanih oraha po zelji ( moze i bez njih al je bezveze )

                format u valjke, pa s dva prsta zgnjecit na trenici ( da dobiju one male mustrice po sebi )

                kad ih stavis pec, 600- 700 g secera stavis da se brcka u litru vode, vruce hormasice prelijes vodom i "zatusis"
                najljepse su sutra dan, servirat hladne, ledene


              ja kad pravim hurmasice...uvijek ih zalijem kad ih izbacim iz pekare...predhondo napravim zaljev tako da je on sobne temparature...koliko se mogu sjetiti moja Majka rahmetili (mamina mama) je uvijek govorila da nesmije oboje da bude vruce...vruche hurmasice zaliti sa ohladjenim zaljevom 10.gif 33.gif 11.gif

              ___________________________________________________________________

                girl.gif

                02-16-2007 18:06 hercegovka84 is offline Pregledaj poruke od hercegovka84 Dodaj hercegovka84 u listu prijatelja
                Roko Prc Roko Prc is a Male
                mofo beba




                Poruka: 3
                Location: ma odavle

                RE: help Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                hm.............. pa sad umjesto da ti dajes recepte drugima i ucis njih ono ti trazis Recept..........sramota 13.gif 13.gif 21.gif

                02-17-2007 16:55 Roko Prc is offline Pregledaj poruke od Roko Prc Dodaj Roko Prc u listu prijatelja
                el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
                majkin fakin




                Poruka: 2333
                Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                topic up 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

                09-02-2009 13:04 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
                tvrancic tvrancic is a Male
                moforaja




                Poruka: 5028
                Location: Umag - Mostar

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  http://www.coolinarika.com/recept/hurmasicestare-i-moderne

                  http://www.coolinarika.com/recept/707012

                  http://www.prima-mid.com/index2.php?option=com_ricettario&func=detail&Itemid=112&func=rpdf&id=146

                  http://www.kuhar.bloger.hr/post/recept-za-hurmasice/797895.aspx

                  http://hem.passagen.se/bosanski.recepti/Hurmasice.html

                A ove su super:
                  http://www.cafe.ba/kulinarstvo/201_Hurmasice.html

                ___________________________________________________________________

                  09-02-2009 13:17 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                  el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
                  majkin fakin




                  Poruka: 2333
                  Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  moja hurmasica je naljepsa 01.gif

                  09-02-2009 13:27 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
                  tvrancic tvrancic is a Male
                  moforaja




                  Poruka: 5028
                  Location: Umag - Mostar

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od el-tozzinjo:

                    moja hurmasica je naljepsa 01.gif

                  Mora da ti je neka kupila šejtana hurmašicom!?

                  ___________________________________________________________________

                    09-02-2009 13:36 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                    el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
                    majkin fakin




                    Poruka: 2333
                    Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    11.gif

                    09-02-2009 13:40 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
                    tvrancic tvrancic is a Male
                    moforaja




                    Poruka: 5028
                    Location: Umag - Mostar

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    10.gif

                    ___________________________________________________________________

                      09-02-2009 13:44 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                      Carmela Carmela is a Female
                      vjeciti optimist




                      Poruka: 7603
                      Location: ja nisam odavle

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          citat od el-tozzinjo:

                        11.gif


                      Daj recept a ne neku 35.gif ...
                      znam ja ko ima recept...Djemilaaaa 01.gif

                      ___________________________________________________________________

                        Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

                      09-02-2009 13:50 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
                      Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                      Postavi novu temu Odgovori
                      Go to:
                      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com