Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » RAZNO » AUTO MOTO KLUB » Auto Putevi » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (5): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Ferrari Ferrari is a Male
mister foruma '03, '04




Poruka: 1841
Location: Maranello

Auto Putevi Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Danas sam bas zaljepio ovu novu Vinjetu ( Naljepnica za Auto Put ) ,
koja vrijedi od npr. 01.12.04. do 31.01.06. znaci 14 mjeseci ,
a kosta oko 72 Eura . A uz to zivim u pogranicnoj Zoni , pa 'moram'
imati i Vinjetu od Svice , koja kosta oko 30 Eura ,
pa to sve skupa dodje za godinu dana oko 100 Eura , plus
se moraju placati razni Tuneli (na mom putu do kuce cak 3 )
Plus ako ides u u neke trece zemlje , moras kupovati i njihove Vignete ,
ili kao u Hrvatskoj , Sloveniji , Italiji , gdje se placa na naplatnim stanicama .
Jedino Njemacka jos uvjek nista ne naplacuje putnickim Automobilima ,
od ove godine Kamioni placaju cestarinu.
Tako da to onoga ko puno putuje to godisnje dodje jedno pravo malo bogatstvo
Pa me interesuje kako je u vasim zemljama , ima li cestarie i kolika je ?
I inace jeste li zadovoljni Auto Putevima tu gdje zivite ?
Austrijski nisu losi , Njemacki su puno bolji , a meni je najbolji put u Italiji
izmedju Milana i Trsta , proso sam dobar dio Evrope , ali
mi je onaj put nesto osto u sjecanju , nemam pojma zasto,
I uvjek se rado vracam tamo , gdje su me ljudi prestizali (koda me nema) iako sam vozio
blizu 200 na sat . 27.gif

___________________________________________________________________
Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

02-01-2005 20:15 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
Armani Armani is a Male
avenija kruzno


Poruka: 170
Location: Belize

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Eh...cestarine u Danskoj nema.

Putevi su stvarno super, odrzani i mogu se slobodno mjeriti sa njemackim. Ako cak mozda nisu i bolji.

Ali zato ima nekih skrivenih poreza, koji finansiraju puteve :)

Svake pola godine placas za auto "zeleni porez", okolis itd. Primjer, Audi A3 1.8 placa 500 € godisnje.

Trebam li napomenuti da je cijena auta, kao i u Norveskoj mahnito luda?
Primjerje evo ..Novi Golf Trendline 1,6 16V FSI - 115 hk - 6-gear 264.719 kr. ( 35.333 €). Naj obicniji golf, nema ga sirotijeg :)

Znaci u Danskoj ne placas putarinu direktno, ali indirektno i te kako :)

___________________________________________________________________

    [/COLOR][/CENTER] [/SIZE]

    02-01-2005 20:23 Armani is offline Posalji email za Armani Pregledaj poruke od Armani Dodaj Armani u listu prijatelja
    GARAVUSA GARAVUSA is a Female
    Misiica ljeta 07




    Poruka: 8664
    Location: Holland

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    a bjeri po Austriji vazda nesto kopaju , vazda zaobilazi , a vazda i plati , vamo ima porez eto ko putarina koja se placa po tezini i vrsti auta tromjesecno , a putevi nako nema rupa ali se od kise ispere pa se linija slabo i vidi , jesi to se nasekiro 19.gif

    ___________________________________________________________________

      NIJE LAKO BITI JA ! ! !

    02-01-2005 20:25 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
    Gianni Gianni is a Male
    raja




    Poruka: 2201
    Location: North see

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    NOrveska nema autoputeva 21.gif 21.gif (jebem ti najbogatiju zemlju )
    ali su zato vrlo dobri za naplacivanje obicni cestarina ...ustvari dobri su u naplacivanju svega za sve zivo drmaju nenormalne poreze ...

    Sad su napravili takozvane krugove oko gradove gdje kad prolazis moras placat ulaz u grad..i ona u dodatak toga dolazi godisnja putarina koja kosta oko 400eura godisnje ..
    POsto radim u drugoj opstini svaki dan kada se vracam kuci placam otrilike 1.30 eura za prolaz ..znaci otprilike 250 radni dana puta 1,30 daje sumu od 325 eura godisnje ..

    A ko sto rece Armani cjene auta su basloslovne 21.gif 21.gif

    ___________________________________________________________________
    There are no wrong choices; there are only different choices.

    02-02-2005 00:03 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
    Gianni Gianni is a Male
    raja




    Poruka: 2201
    Location: North see

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Danska nije losa sto se tice autoputeve , vrlo je ravna tako da je skoro uvjek pravac a ni obicni putevi nisu losi tako da je bilo zadovoljstvo sada za viken vozat se Danskom ..

    A Austrija je katastrofa sto se tice naplacivanja vazda neki tuneli vozis 2 sata kroz nju a vec si platio 40 eura

    A sto se tice ljepi dionica nebi mogo posebno izdvojiti , fino je svuda gdje imaju autoputevi ,vozio sam odavde i do Spanije i do Rima ali nekako SVabija je Svabija 07.gif tamo pici koliko hoces a nezaustavljaju te svako malo da ti naplate nesto ... 10.gif

    ___________________________________________________________________
    There are no wrong choices; there are only different choices.

    02-02-2005 00:25 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
    obrisana
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    a sto si se raspiso 11.gif


    ma hajde sto svabo napravi 11.gif

    02-02-2005 00:56
    Zuta Zuta is a Female
    miss foruma '03




    Poruka: 1115

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Gianni:


      Sad su napravili takozvane krugove oko gradove gdje kad prolazis moras placat ulaz u grad..


    Nisu sad Gianni, postoji to vec ihahaj. U Oslu barem. A da je Norveska prvak u naplati poreza na budale - to stoji. Doduse, meni je porez 0% tako da se ne smijem zaliti 02.gif

        citat od Gianni:
      A ko sto rece Armani cjene auta su basloslovne 21.gif 21.gif


    Eno mog na finn.no, jesi li zainteresovan? Cijena: sitnica 11.gif

    ___________________________________________________________________

      02-02-2005 02:34 Zuta is offline Posalji email za Zuta Pregledaj poruke od Zuta Dodaj Zuta u listu prijatelja
      zucko zucko is a Female
      puterica


      Poruka: 80

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      u CA pa i u svim s.a.d. autoputevi su extra

      oko 4/5 traka u svakom smjeru, tkzv. freeway 02.gif

      samo sam se iznenadila kako su auta u danskoj skupa? taj isti golf ovdje kosta oko 20K maksimalno i to automatic

      ___________________________________________________________________
      *od koljevke pa do groba najljepse je u koljevci*

      02-02-2005 02:59 zucko is offline Posalji Email za zucko Pregledaj poruke od zucko Dodaj zucko u listu prijatelja
      shpica shpica is a Female
      hrcak




      Poruka: 2339
      Location: visim sa plafona

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      mhhhmm....zucko, ne bih se bas slozila s tobom da su putevi u cijeloj usa extra (ako si mislila da su dobri) niti da su svi djabe (freeways). to mi je posao a i obisla sam podosta amerike da znam za puteve koji se placaju (tollways). u mom kraju ih mozes naci na svim mostovima oko san francisca, za juzni kraj ne znam, a tamo si ti....pa je mozda sve djabera. kroz ostatak sjedinjenih ima puteva da povratis dusu iz sebe. sto od soli, sto od nehaja, sto od kretena, sto od manjka financija u ruralnim krajevima. takodje, glavni autoput kraj mene nema 5 traka nego 2 u svakom pravcu. sve zavisi....

      osamdesetka je kroz cijeli ohio tollway, nekih 260 milja, od kojih sam ucestvovala u izgradnji 21 milje, pa mi je to nesto najdraza trasa 04.gif. praaaaaavo dobar, ma pichish k'o po marshmallowu. ostatak autoputeva kroz ohio je apsolutno grozan, od snijega i soli.

      preko rocky mountains je prilicno fino preci sedamdesetkom, koja je djabe i ok za voziti, bez puno rupa s obzirom.....ali sa autom koje moze doooobro povuci uzbrdo i ima fine kocnice za nizbrdo heh.

      najljepsa trasa puta koju sam vidjela je u svicarskoj oko Lac Leman-a, i u USA autoput broj 1 koji ide zapadnom obalom. i dvan'eska kroz vinarije, hay ho 05.gif

      kroz utah te nekad policajci zaustave cisto jer im je dosadno, a u wyomingu nidje ziva roba....osim kad ja nagarim na gas...odjednom se stvore 14.gif 08.gif

      put QEW kroz Canadu (do Montreala sam bila, dalje ne znam) je isto finuskast, svasta za vidjeti, straaaasno obzirni vozaci oni kanadjani.

      najveca brzina koju sam imala hrabrosti zadati bila je 100mph (160kmh). kwaaak kwaak I know 07.gif

      eto, odoh ja malo s teme...na autoputu se fakat osjecam nekako slobodno pa mi ova tema vraca puno finih sjecanja.....

      19.gif

      ___________________________________________________________________
      nopityA.gif

      broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane shpica dana 02-02-2005 u 06:57.

      02-02-2005 06:55 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
      Nedim Nedim is a Male
      guster




      Poruka: 62
      Location: Atlanta,Ga

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Evo da se javim i ja i ako mi je puteva na vrh glave. prosli vikend sam nabio preko 1300 milja ideci od Atlante do St. Louis. putevi su dobri samo pustara nigdje nista kroz onaj kentucky. ali ako nista samo opali lijevom trakom. sto se tice Georgia putevi su pravo dobri. samo jedan put ima na kojem se placa putarina (toll) i to ovaj st sam ja na njemu svaki dan pet-sest puta ( ja baksuz pa eto ti. od ovlike georgia i dzaba puteva ja moram placati)

      02-02-2005 07:35 Nedim is offline Pregledaj poruke od Nedim Dodaj Nedim u listu prijatelja
      Gianni Gianni is a Male
      raja




      Poruka: 2201
      Location: North see

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Zuta:

            citat od Gianni:


          Sad su napravili takozvane krugove oko gradove gdje kad prolazis moras placat ulaz u grad..


        Nisu sad Gianni, postoji to vec ihahaj. U Oslu barem. A da je Norveska prvak u naplati poreza na budale - to stoji. Doduse, meni je porez 0% tako da se ne smijem zaliti 02.gif

            citat od Gianni:
          A ko sto rece Armani cjene auta su basloslovne 21.gif 21.gif


        Eno mog na finn.no, jesi li zainteresovan? Cijena: sitnica 11.gif


      POstojalo u OSLO i Kristijansandu ali od prosle godine tek uveli u STavangeru ....sreca ima imaju proleteri dezerteri pa ih rushe 19.gif

      KOje auto ? Corsa, Fiesta ? te marke nenazivam autom 19.gif 35.gif

      ___________________________________________________________________
      There are no wrong choices; there are only different choices.

      02-02-2005 09:50 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
      gandalf gandalf is a Male
      Mo-Starac




      Poruka: 4675
      Location: NEBUCHADNEZZAR

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      U Svedskoj nema putarine, ali krhnes porez na auto, benzin, i milion razlicitih poreza, da te Bog sacuva...

      Lijepa putarina 21.gif 18.gif !

      ___________________________________________________________________
      Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
      Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

      02-02-2005 10:23 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
      obrisana
      Gost


      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      nema ni vamo putarine...ali zato poreza 28.gif

      02-02-2005 10:51
      Armani Armani is a Male
      avenija kruzno


      Poruka: 170
      Location: Belize

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      A bjeri Gandalf :) Jeftiniji su vam bibiji nego u Danskoj :) DVAAA PUTA :)

      ___________________________________________________________________

        [/COLOR][/CENTER] [/SIZE]

        02-02-2005 11:19 Armani is offline Posalji email za Armani Pregledaj poruke od Armani Dodaj Armani u listu prijatelja
        Zuta Zuta is a Female
        miss foruma '03




        Poruka: 1115

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Gianni:


          KOje auto ? Corsa, Fiesta ? te marke nenazivam autom 19.gif 35.gif


        Golf IV.

        ___________________________________________________________________

          02-02-2005 14:21 Zuta is offline Posalji email za Zuta Pregledaj poruke od Zuta Dodaj Zuta u listu prijatelja
          Gianni Gianni is a Male
          raja




          Poruka: 2201
          Location: North see

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ako je GTI mozemo pricat 07.gif

          ___________________________________________________________________
          There are no wrong choices; there are only different choices.

          02-02-2005 14:52 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
          Ferrari Ferrari is a Male
          mister foruma '03, '04




          Poruka: 1841
          Location: Maranello
          pokretac teme Thread Started by Ferrari

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od GARAVUSA:

            a bjeri po Austriji vazda nesto kopaju , vazda zaobilazi , a vazda i plati , vamo ima porez eto ko putarina koja se placa po tezini i vrsti auta tromjesecno , a putevi nako nema rupa ali se od kise ispere pa se linija slabo i vidi , jesi to se nasekiro 19.gif


          jes u pravu si za ovo kopanje , uvjek nesto rovare
          i to uvjek u sezoni , ali sta ces vremenom naviknes na to.

          a nasekiro se nisam , nije mi zao platiti drzavi koja ima dobar
          auto put i koja `je 'sva' u auto putu pa zacas stignes gdje si poso 02.gif
          a ne ovako ko u austriji placas im godisnji auto put , placaj im tunele ,
          placaj mostove i jos placas za puteve uz auto osiguranje i dobar dio poreza
          od goriva ide za odrzavanje puteva i opet nije sva povezana auto putevima ,
          taman se opustis u voznji , kad ono prestanak auto puta , pa sve tako 21.gif
          zato kad idem kuci idem preko njemacke , ono jest mi malo duzi put , ali zato
          kad se popnes na auto put nema silaska do karlovca ( a sad ce biti skoro do splita 11.gif )

          ___________________________________________________________________
          Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

          02-03-2005 20:01 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
          La mirage La mirage is a Male
          bice nesto od mene




          Poruka: 406
          Location: N

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od gandalf:

            U Svedskoj nema putarine, ali krhnes porez na auto, benzin, i milion razlicitih poreza, da te Bog sacuva...

            Lijepa putarina 21.gif 18.gif !


          Ma sta lijepa putarina 08.gif Svi moguci porezi, i jos produzuju i poskupljuju putarinu svako malo, i niko da se buni. (U Norveskoj) Bilo prvo 5 NOK, do te i te godine i onda gotovo. Pa vidili da je to dobra lova, pa produzise i uduplase, ali haj opet bilo je samo 200NOK mjesecno (pretplata) i to samo radnim danima. Pa od lani opet placa se svaki prolaz, svaki dan (ne nedeljom) i kosta 15NOK svaki put. Od prije par dana hoce da naprave jos jedan krug oko grada, kao "da vise ljudi placa, ovako nije fer prema ovima koji samo voze kroz centar". "Srecom" nece poskupiti nego ce samo smanjiti popust kod pretplate, sa 50 na 40%.
          A sve ovo je da bi ljudi manje koristili auta a vise autobus. Jao terora 21.gif

          Pametni francuzi, cim im pukne film (svako malo) odmah zakrce saobracaj

          ___________________________________________________________________
          If God made anything better than a girl, He sure kept it to himself. —Nelson Algren, A Walk on the Wild Side

            02-04-2005 21:13 La mirage is offline Posalji email za La mirage Homepage of La mirage Pregledaj poruke od La mirage Dodaj La mirage u listu prijatelja
            ShuShuu ShuShuu is a Female
            avenija kruzno


            Poruka: 209

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            vala su mi putarine najmrze, gdje idu pare od poreza osiguranja

            La mirage ljubi malog secera i pozdravi dragu

            pada li ista u bergenu 04.gif 04.gif 05.gif

            02-04-2005 21:56 ShuShuu is offline Posalji Email za ShuShuu Pregledaj poruke od ShuShuu Dodaj ShuShuu u listu prijatelja
            La mirage La mirage is a Male
            bice nesto od mene




            Poruka: 406
            Location: N

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Fala i ti 04.gif

            Kisi, nista novo 21.gif

            ___________________________________________________________________
            If God made anything better than a girl, He sure kept it to himself. —Nelson Algren, A Walk on the Wild Side

              02-04-2005 23:27 La mirage is offline Posalji email za La mirage Homepage of La mirage Pregledaj poruke od La mirage Dodaj La mirage u listu prijatelja
              Stranica (5): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com