Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » ŽENSKI KUTAK » *cvijece* » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (14): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
nidze veze nidze veze is a Female
miss foruma '05


Poruka: 4765
Location: na stolu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

hm..bila sam malo ''zbunjena'' tim da cu uskoro zivjeti u kuci...ali mi se sve vise svidja ideja kad vidim ovako nesto


malo je zapusteno..ali bit ce bolje kad ga se ja docepim 10.gif

___________________________________________________________________

    Ljudi su, opcenito,
    nalik na pse koji pocnu lajati
    cim izdaleka zacuju
    lajanje drugih pasa.

06-01-2005 00:22 nidze veze is offline Posalji email za nidze veze Pregledaj poruke od nidze veze Dodaj nidze veze u listu prijatelja
nidze veze nidze veze is a Female
miss foruma '05


Poruka: 4765
Location: na stolu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

01.gif

___________________________________________________________________

    Ljudi su, opcenito,
    nalik na pse koji pocnu lajati
    cim izdaleka zacuju
    lajanje drugih pasa.

06-01-2005 00:24 nidze veze is offline Posalji email za nidze veze Pregledaj poruke od nidze veze Dodaj nidze veze u listu prijatelja
nidze veze nidze veze is a Female
miss foruma '05


Poruka: 4765
Location: na stolu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

jos kad bi mi neko znao objasniti..sta snjima da radim

imam mdvije plme i nekako mi izgledaju...istroseno, zapusteno 29.gif

___________________________________________________________________

    Ljudi su, opcenito,
    nalik na pse koji pocnu lajati
    cim izdaleka zacuju
    lajanje drugih pasa.

06-01-2005 00:28 nidze veze is offline Posalji email za nidze veze Pregledaj poruke od nidze veze Dodaj nidze veze u listu prijatelja
Mo_NavijaC Mo_NavijaC is a Male
Mister 07


Poruka: 1176
Location: Jamio kucu u Mahali

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ovo je jedino cvijece koje ja posjedujem i u zivotu i na kompu :) 33.gif

___________________________________________________________________
POBJEDIO SAM ANOREKSIJU...
19.gif 19.gif

06-01-2005 19:24 Mo_NavijaC is offline Homepage of Mo_NavijaC Pregledaj poruke od Mo_NavijaC Dodaj Mo_NavijaC u listu prijatelja
shpica shpica is a Female
hrcak




Poruka: 2339
Location: visim sa plafona

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

trenutno stanje na balkonu....


Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

___________________________________________________________________
nopityA.gif

04-17-2006 20:14 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
shpica shpica is a Female
hrcak




Poruka: 2339
Location: visim sa plafona

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

....


Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

___________________________________________________________________
nopityA.gif

04-17-2006 20:14 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
shpica shpica is a Female
hrcak




Poruka: 2339
Location: visim sa plafona

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

.....


Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

___________________________________________________________________
nopityA.gif

04-17-2006 20:15 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
shpica shpica is a Female
hrcak




Poruka: 2339
Location: visim sa plafona

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

i kraj .....


Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

___________________________________________________________________
nopityA.gif

04-17-2006 20:16 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
Layla12 Layla12 is a Female
trudim se




Poruka: 195
Location: Too daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Konacno nadjoh ovu temu..znam da je bila jedna o cvijecu 01.gif
E ovako... Imam ti ovu zaru,kad sam je kupila prije 3-4 mjeseca bila je ono skroz mala...
Sad je prelijepa i raste ko luda,ne mogu je vise drzati na prozoru jer je prevelika i sada ima oko 10 velikih cvjetova....mislim da bi je trebala presaditi opet al neznam dok cvjeta jel je dobro dirati...zna li iko ista o zarama,cula sam da nisu lake za gojiti
Evo slika nije najbolja ali eto

___________________________________________________________________
mostarka.gif

08-04-2006 11:30 Layla12 is offline Posalji email za Layla12 Pregledaj poruke od Layla12 Dodaj Layla12 u listu prijatelja
zalik13 zalik13 is a Male
moforaja




Poruka: 4619
Location: Rio de Zalik

Hoja ili vostani cvijet Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

08-19-2006 17:08 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
zalik13 zalik13 is a Male
moforaja




Poruka: 4619
Location: Rio de Zalik

HOYA CARNOSA (Hoja karnosa) Roja, vostani cvijet Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

djemila
bogami cu ti ostaviti pelcer pa kad dodjes u Mostar da ti poklonim.

HOYA CARNOSA (Hoja karnosa) Roja, vostani cvijet
Roja je porijeklom iz juZne Kine i Indonezije, au Evropi se
uzgaja vec vise od 100 godjlia. Lisce joj je jajoliko, tamnozeleno, mesnato i koznato. Najljepsi su na njoj mali cvjetici bijele boje koji se prelijevaju svijetloruZicasto kao da su od voska.
Cvjetovi ugodno mirisu, ana laticama izbijaju medne kapljice koje se na suncanoj svjetlosti prelijevaju poput duge. Iz lisnih cvorova izbijaju mesnate pete.ljke, na kojima stoji cvat u obliku stitca. Cvjetovi se pojavljuju uvijek na istoj stapci. Kad stitac ocvate, ne smijemo stapku odrezati, jer ce na njoj i dogodine biljka cvasti. Mlade hoje ne cvatu, pa treba strpljivo cekati da nam biljke procvatu, ali sto su starijeJ to obilnije cvatu.
Roju d:rzimo u sobi na svijetlu i suncanu mjestu, ali zasticenu od direktnih suncanih zraka komadom bijela papira. Treba joj dos~a zraka, jer ako biljke stoje na pretoplom mjestu, napadaju ih usi i ostali stetriici koje mozemo unistiti jedino tako, da pere- mo lisce. Zimi ne smijemo otvarati prozor na kojemu hoja stoji, jer je osjetljiva na struju hladnog zraka. Najbolje prezimi kod temperature od 10-15° C, a zalijevati je treba tek toliko da se grumen potpuno ne osusi. Nije potrebno da hoja za vrijeme mi. rovanja tjera. Treba je uzgajati uz cvrsti zicani potporanj u obliku piramide ili lepeze, jer se sama ne moze drzati uspravno radi svog teskog lisca i cvata.
U proljece kad biljka potjera, a i Ijeti, treba je obilno zalije- vati i redovno prskati. Mora se pri tom paziti, da u podlosku ne stoji voda, jer je biljka na to osjetljiva. Hoju ne treba cesto pre- sadivati, jer to nepovoljno utjece na cvatnju. Bolje je da je svakih 14 dana dohranjujemo otopinom gnojiva. Tek kada biljka potpuno preraste lonac, presadimo je u proljece, ali ne u preveliki lonac. Za sadnju upotrebljavamo smjesu listovnjace, ilovace i ostrog pi- jeska. Na dno lonca metnemo dosta krhotina da osiguramo dobro otjecanje vode. ,
U proljece i Ijeti hoju je lako razmnazati reznicama od zrelih proslogodisnjih izboja. Treba paziti da se reznice uzimaju s ma- ticnih biljaka koj{t obilno cvatu, jer se sposobnost za cvatnju iz. razito nasljedyje.,,-Reznice, duge 10-15 cm, utaknemo u pjesko- vitu listovacu koju treba umjereno vlaziti, i drzimo ih na toplom mjestu zasticene od jakog sunca. Dobro je posudu s reznicama pokriti staklenim I zvonom ili staklepkom za ukuhavanje.
Hoja, na zalost, cesto odbacuje pupove. Treba pronaci uzroke te pojave, koji mogu biti razliciti. U prvom redu biljka se ne smije pomicati, ni okretati u doba cvatnje. Treba paziti da se zalijeva redovito, sto rjede presaduje, a gnojenjem i zalijevanjem ne treba pretjerivati.
Osim Hoyae carnosa uzgaja se i Hoya folius variega.ta sa zuto- mramoriranim listovima, vrlo prikladna za uzgoj kao viseca biljka ili kao penjacica. Zimi se mora drzati kod temperature od 16- 20° C. Raste polagano i prikladna je za ukras zidova.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane zalik13 dana 08-20-2006 u 11:27.

08-20-2006 11:26 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
Aleksandra Aleksandra is a Female
moforaja




Poruka: 10252
Location: Mostar
pokretac teme Thread Started by Aleksandra

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od shpica:

    trenutno stanje na balkonu....


kako je ovo dooooooooooobro! 10.gif 10.gif 10.gif

___________________________________________________________________






          08-20-2006 12:37 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
          Aleksandra Aleksandra is a Female
          moforaja




          Poruka: 10252
          Location: Mostar
          pokretac teme Thread Started by Aleksandra

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od alaga:

            Malo podataka o "Aleksandri"

            Porijeklo : Brazilska prasuma
            Cvjetanje :rano proljece ili kasna jesen(okt-nov)
            Visina: do 60 cm
            Sirina rosete : do 50 cm
            temperature :20-30 /moze nadole do 12
            Mjesto : dobro osvjetljeno mjesto(puno svijetla), bez direktnih suncevih zraka
            Zalijevanje: u rozetu biljke (odozgo), dozvoliti da se zemlja isusi izmedju dva zalijevanja
            Prociscavanje zraka : Dobro unistava formaldehid u prostoriji



          nisam mu obezbjedila potrebne uslove ...nisam sigurna da ce procvjetati opet 29.gif 28.gif 32.gif

          ___________________________________________________________________






                  08-20-2006 12:56 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
                  buckuris buckuris is a Female
                  buduca bahra :)




                  Poruka: 2084
                  Location: SFRJ Njemacka

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  imala je ja...7-8 godina...i porasla ogromna...morala je premjestit na drugo mjesto...prvo vise nije cvala... 21.gif a onda polako... list po list i sad je cvrc 26.gif

                  ___________________________________________________________________
                  muskarci imaju problem za svako rjesenje 29.gif

                  08-20-2006 18:33 buckuris is offline Posalji email za buckuris Pregledaj poruke od buckuris Dodaj buckuris u listu prijatelja
                  amra p. amra p. is a Female
                  carica mjeseca maja




                  Poruka: 5017
                  Location: DK

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Ja imam dvije u prozoru , ali su gusce nego ta gore na slici , i cvjetaju pravo , imala sam po 3 cvijeta na jednoj , manje su , kidam ih , nedam da previse rastu jer idu u krug pa nema mjesta . A imam i 3 decembra , e to cvijece volim pravo , u mene su sva 3 bijela pa kad se okite cvjetovima uzivam !

                  ___________________________________________________________________

                    28.gif

                    08-20-2006 21:23 amra p. is offline Pregledaj poruke od amra p. Dodaj amra p. u listu prijatelja
                    buckuris buckuris is a Female
                    buduca bahra :)




                    Poruka: 2084
                    Location: SFRJ Njemacka

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    u mene je bilo po 15-20 cvjetova 26.gif

                    i to dva-tri puta zaredom cvatu...

                    i ode 26.gif

                    ___________________________________________________________________
                    muskarci imaju problem za svako rjesenje 29.gif

                    08-20-2006 21:32 buckuris is offline Posalji email za buckuris Pregledaj poruke od buckuris Dodaj buckuris u listu prijatelja
                    amra p. amra p. is a Female
                    carica mjeseca maja




                    Poruka: 5017
                    Location: DK

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Evo moje Hoye 11.gif

                    ___________________________________________________________________

                      28.gif

                      08-24-2006 21:32 amra p. is offline Pregledaj poruke od amra p. Dodaj amra p. u listu prijatelja
                      alaga alaga is a Male
                      moforaja




                      Poruka: 5566
                      Location: Zabrdalje

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          citat od Layla12:

                        Konacno nadjoh ovu temu..znam da je bila jedna o cvijecu 01.gif
                        E ovako... Imam ti ovu zaru,kad sam je kupila prije 3-4 mjeseca bila je ono skroz mala...
                        Sad je prelijepa i raste ko luda,ne mogu je vise drzati na prozoru jer je prevelika i sada ima oko 10 velikih cvjetova....mislim da bi je trebala presaditi opet al neznam dok cvjeta jel je dobro dirati...zna li iko ista o zarama,cula sam da nisu lake za gojiti
                        Evo slika nije najbolja ali eto


                      evo ti linkove pa procitaj.naci cesh tamo i nove linkove 05.gif
                        http://www.svetbiljaka.com/index.php?name=Forums&file=viewtopic&t=533

                        http://www.svetbiljaka.com/index.php?name=Forums&file=viewtopic&p=76011


                      Inace ti se biljka strucno zove Coleus 19.gif

                      ___________________________________________________________________
                      UT TU MIHI , ITA EGO TIBI

                      08-25-2006 07:25 alaga is offline Pregledaj poruke od alaga Dodaj alaga u listu prijatelja
                      Layla12 Layla12 is a Female
                      trudim se




                      Poruka: 195
                      Location: Too daleko

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Alaga hvala ti puno na linkovima 10.gif Evo taman sam malo citala o coleusu 07.gif

                      Djemila bila si u pravu...cvjetove je najbolje otkinuti jer crpe hranu a i da biljka dobije lijep (zbunasti) oblik 01.gif 33.gif

                      ___________________________________________________________________
                      mostarka.gif

                      08-25-2006 15:04 Layla12 is offline Posalji email za Layla12 Pregledaj poruke od Layla12 Dodaj Layla12 u listu prijatelja
                      hercegovka84 hercegovka84 is a Female
                      raja




                      Poruka: 1874
                      Location: planet earth

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      33.gif 33.gif 33.gif 33.gif EVO I MOJIH PAR RUZA IHHH U ZUTU...MOJE SU BILE POSADJENE U VRTU ... AL PRODA KUCU PA ODOSE I RUZE 26.gif 26.gif 26.gif 26.gif

                      ___________________________________________________________________

                        girl.gif

                        10-19-2006 21:21 hercegovka84 is offline Pregledaj poruke od hercegovka84 Dodaj hercegovka84 u listu prijatelja
                        Stranica (14): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                        Postavi novu temu Odgovori
                        Go to:
                        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com