Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » ŽENSKI KUTAK » Depilacija » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (13): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] 7 8 9 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
R2-D2 R2-D2 is a Male
BUKACHAAAAA


Poruka: 5594
Location: La La Land

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo ja volontiram ako kome treba pomoc za cupkanjem ili recimo trganjem,nazovi kako god ...

Za poneku sjedu je diskrecija zagarantovana 27.gif 27.gif 13.gif

___________________________________________________________________
I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
Sha-Shi is my name..and off course,

    I do piss excellence in the morning..

05-11-2006 21:35 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
bublica bublica is a Female
trudim se




Poruka: 269
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od R2-D2:

    10.gif 10.gif
    Jaka ova svaka chast...A zamisli sada da je bila krema za hemoroide hehehehe...
    Sta bi onda..

13.gif 13.gif 13.gif e onda bi kaladont na guzicu stavljo

___________________________________________________________________
I could never change what I feal , my face will never show what is not real

05-11-2006 21:39 bublica is offline Pregledaj poruke od bublica Dodaj bublica u listu prijatelja
Maggie Maggie is a Female
moforaja




Poruka: 2736
Location: daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

i vamo zilet 02.gif

ponekad nair, ali rijetko jer imam osjecaj da ce mi pojesti noge,

u ratu smo ja i kolegica pravile ljepak od secera, vode i limuntosa i krale majkine carsafe, ali je bogami ferceralo 02.gif

tolerancija prema boli mi je nula, tako da zivio zilet 10.gif 10.gif

pet minuta sve gotovo

___________________________________________________________________

    05-11-2006 21:40 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
    Nevia1 Nevia1 is a Female
    bice nesto od mene




    Poruka: 279

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ako netko razmislja o laserskom odstranjivanju neka ovo procita....ja sam za isprobana kratkorocna rjesenja-zilet,vosak,kreme,gelovi za depilaciju i glasam za njih....
    Veæ dulje vrijeme u kozmetiku se pokušava uvesti laser i primijeniti ga usvrhu otklanjanja dlaèica, uklanjanja bora i poboljšavanja tonusa mišiæa itd Da bi smo bolje razumjeli problem, moramo znati što je to laser i na kojem principu djeluje na ljudsku kožu i na druge organe. Naime, laser je usmjerena svjetlost pa ima fokusiranih i defokusiranih lasera. Najbolja podj ela lasera u kozmetici bila bi na one s veæim štetnim posljedicama i na one s manjim štetnim posljedicama, odnosno na lasere s manje i više snage. Naime, prouèavajuæi razne vrste lasera koji se mogu nabaviti na svjetskom tržištu i pažljivo prouèavajuæi prezentacije tih lasera u praksi, proizvoðaèi najèešæe izbjegavaju pokazati pripremu površine za njezinu obradu i prikriju princip djelovanja lasera na kožu. N aime, izrazi s kojima se uvijek susreæemo jesu termoliza i melanin.
    Termoliza je zapravo spaljivanje. To je proces koji se dogaða u peæi, odnosno, da pojasnimo, to proces kojim se od ugljena u peæi dobiva pepeo, i to je prava definicija termolize.
    Melanin je pigment, odnosno boja kože.
    Uobièajeno je da se laser primjenjuje u medicini, kod razlièitih kirurških zahvata, a njime rukuje lijeènik specijalist koji vrlo dobro poznaje performanse i štetne posljedice odreðenog
    zahvata, te je ovlašten i obrazovan da u svrhu pacijentovog zdravlja izvrši odreðene zahvate s odreðenim nuspojavama.
    No, upravo je suprotno u kozmetièkom salonu. Tamo se ne raspravlja o zdravlju, nego o ljepoti, pa kozmetièari nemaju dovoljnu struènost da bi pristupili takvom zahvatu i procijenili je li to u klijentovom interesu.
    Laser pri uklanjanju dlaèica djeluje postupkom termolize, odnosno, prevedeno, spaljuje dlaku u samoj koži odnosno u dlaènom folikulu, i to apsorcijom svjetlosne energije, odnosno laserskom zrakom.
    Prije nego što se odreðena površina obradi laserom dlake se moraju obrijati prije svega zbog neugodnog mirisa dok dijeluje postupak termolize-spaljivanja, te posebno i zbog razloga apsorcije svijetla. Naime, što je dlaka manja, potrebna je manja kolièina energije za njeno spaljivanje, pa su time u konaènici manje štete i ošteæenja na koži i u potkožnom tkivu.
    Dakle, vrlo je bitno da je boja kože što svjetlija, a dlaka što tamnija tako da koža upije što manje svijetla, te se pri tome i manje ošteti.
    Problem lasera s fokusiranim svjetlom jest taj što je bez obzira na udaljenost zrake od laserskog pištolja snaga jednaka pa ne znamo koliko duboko ona može prodrijeti u ljudsko tijelo, te što se zbiva sa vodom u koži, a i s ostalim organima na koje laser djeluje. Naime, postavlja se dobro pitanje, ako spali dlaku dolazi li ili ne do vrenja vode unutar kože?
    Suvišno je spomenuti da uz svaki laser obavezno dolaze i zaštitne naoèale, jer ukoliko laserska zraka pogodi oko, ona æe ga trajno oštetiti.
    U posljednjih nekoliko godina kao osobito sigurne reklamiraju tzv. pulzirajuæe lasere. Neki struènjaci raspravljaju jeli takav ureðaj uopæe i laser. Ureðaj radi na principu bljeskalice i obièno je zraka defokusirana. Time su proizvoðaèi postigli da se manja energija apsorbira u kožu i tume izazovu manje štetne posljedice koje nastaju spaljivanjem (opekline).
    Osim toga, kod difuznog lasera zraka svjetlosti i gubi snagu eksponencijalno od pištolja lasera.
    Maksimalna snaga kod difuznog lasera samo je nekoliko milimetara od kraja pištolja, èime se izbjegavaju nesretni sluèajevi pri rukovanju, ali su zaštitne naoèale i dalje obvezna oprema.
    Kod najnovijih uputa za upotrebu proizvoðaèi se služe i trikovima kao npr. da se pištolj jaèe nasloni na kožu da bi se dlaèni folikul okrenuo u vodoravni položaj, te tako apsorbirao veæu kolièinu energije emitirane iz pištolja. No, osnovno je da se spaljivanjem dlake trajno ne odstranjuju. Samo trajnim uništenjem kože mogu se uništiti neželjene dlaèice. Opæe je poznato da, ako se koža oporavi od opeklina prvog i drugog stupnja dlaèice ponovo narastu, odnosno one poènu rasti kada se i koža obnovi.

    da nebude zabune,ni kod estetskih kirurga gdje se nudi lasersko odstranjivanje dlacica nije nista bolja situacija sto se tice ozljaka

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Nevia1 dana 05-12-2006 u 16:47.

    05-12-2006 16:41 Nevia1 is offline Pregledaj poruke od Nevia1 Dodaj Nevia1 u listu prijatelja
    orion orion is a Female
    samo sto nisam




    Poruka: 1112
    Location: mobilna

    Question Depilacija laserom-da ili ne? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Veæ neko vrijeme neki kozmetièki saloni u Mostaru nude moguænost trajnog uklanjanja dlaèica uz pomoæ lasera. Moja kozmetièarka mi reèe da se kod nje pravo uhvatio red, kandidata million. Meðutim, meine interesuje da li je ta metoda bezopasna po zdravlje i da li je uèinak zaista trajan. Može li mi neko pomoæi?

    ___________________________________________________________________

      11-10-2006 15:31 orion is offline Pregledaj poruke od orion Dodaj orion u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      mislim da je jako skupo.
      nasim haharima se ne bi bas dala u ruke...nemam bas toliku zelju da mi koza izgori 02.gif
      no, definitivno sam za ali ne u ovoj drzavi.

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        11-10-2006 15:37 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        diva diva is a Female
        bice nesto od mene




        Poruka: 530
        Location: tamo gdje je sve po mom

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Refleksija je dobro rekla.Ni ja se ne bih dala ovim nasim u ruke.Mislim da nema uticaja na zdravlje.S tim da taj tretman moras ponoviti dva ili tri puta zavisno od debljine dlake.

        ___________________________________________________________________
        Ma ko te šiša ja neslusam.gif neslusam.gif

        11-10-2006 15:41 diva is offline Pregledaj poruke od diva Dodaj diva u listu prijatelja
        Carmela Carmela is a Female
        vjeciti optimist




        Poruka: 7602
        Location: ja nisam odavle

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ja se upravo spremam na nešto takvo i imam povjerenja u naše ljude. Na koncu konca, zbog po zdravlje ozbiljnijih stvari (a i novèanika 19.gif ) mnogi koji žive van BiH svašta nešto rade kad dodju upravo ovdje. Ni po èemu sem vjerojatno interijeru salona ne odskaèu ni kozmetièari vani. Naravno da æu gledati kod koga idem (ja kod žene koja svako malo putuje na seminare i usavršavanje svog zanata, koja dobija i robu otamo gdje se školovala...itd).
        Ne mislim da ima više posljedica od recimo kvarcanja 19.gif

        ___________________________________________________________________

          Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

        11-10-2006 15:49 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
        refleksija refleksija is a Female
        moforaja




        Poruka: 3364
        Location: dark side

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ofaj carmela, ne znam, laser je jako opasna spravica s kojom moras bas biti strucan a ne vjerujem da je neko strucan ko ide na kurs mjesec dana pa se prihvati te spravice (ovo je moje misljenje) a sto se tice ove nase dijaspore koja ovdje ide u kozmeticara...pa ruku na srce ne idu zbog kvalitete nego jeftinih usluga.

        ___________________________________________________________________


          Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

          11-10-2006 15:53 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
          orion orion is a Female
          samo sto nisam




          Poruka: 1112
          Location: mobilna

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ma i ja se pravo premisljam..tretman je skup, mora se ponoviti barem 3 puta, ali na stranu to,
          nego pitanje je baš da li su u nas stvarno struèni ili ne, zamisli rješiš se dlaèica ali ti ostanu trajni ožiljci od spržotina 29.gif
          e samo bi mi to falilo 19.gif

          ___________________________________________________________________

            11-10-2006 15:55 orion is offline Pregledaj poruke od orion Dodaj orion u listu prijatelja
            orion orion is a Female
            samo sto nisam




            Poruka: 1112
            Location: mobilna

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od Carmela:

              Ja se upravo spremam na nešto takvo i imam povjerenja u naše ljude. Na koncu konca, zbog po zdravlje ozbiljnijih stvari (a i novèanika 19.gif ) mnogi koji žive van BiH svašta nešto rade kad dodju upravo ovdje. Ni po èemu sem vjerojatno interijeru salona ne odskaèu ni kozmetièari vani. Naravno da æu gledati kod koga idem (ja kod žene koja svako malo putuje na seminare i usavršavanje svog zanata, koja dobija i robu otamo gdje se školovala...itd).
              Ne mislim da ima više posljedica od recimo kvarcanja 19.gif


            ja mislim da je kvarcanje pravo opasno za kožu

            ___________________________________________________________________

              11-10-2006 15:58 orion is offline Pregledaj poruke od orion Dodaj orion u listu prijatelja
              Carmela Carmela is a Female
              vjeciti optimist




              Poruka: 7602
              Location: ja nisam odavle

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Ja i ne mislim iæi na laser nego elektro epilaciju. A usavršavanje traje Refleksija na kursevima, do usavršavanja ima iohoho da se prodje.
              I Orion, zato i pazi kome se puštaš u ruke, neæeš valjda nekom ko je kao što Refleksija reèe na tamo nekom kursu "nauèio" kako se to radi ili neko ko epilaciju radi usput sa šminkanjem 19.gif

              ___________________________________________________________________

                Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

              11-10-2006 15:59 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
              Venus
              SexNepoznat



              Poruka: 19
              Location: Mostar

              RE: Depilacija laserom-da ili ne? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od orion:

                Veæ neko vrijeme neki kozmetièki saloni u Mostaru nude moguænost trajnog uklanjanja dlaèica uz pomoæ lasera. Moja kozmetièarka mi reèe da se kod nje pravo uhvatio red, kandidata million. Meðutim, meine interesuje da li je ta metoda bezopasna po zdravlje i da li je uèinak zaista trajan. Može li mi neko pomoæi?



              bezopasna NE!
              dugotrajna isto NE!

              uspjeh uopste zavisi od koze, dlake i td.
              jedino DA u svemu ovome je da je stvarno preskupo, a ispod 5 tretmana ne trebas racunati 21.gif i to u razmaku od 3-6 sedmica, ovisno na kojem mjestu se vrsi depilacija. npr. nausnica treba svako 3-4 sedmice, bikini 4-5, ruke i noge 4-6 i td ...

              ___________________________________________________________________

                broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Venus dana 11-10-2006 u 16:09.

                11-10-2006 16:04 Venus is offline Posalji email za Venus Pregledaj poruke od Venus Dodaj Venus u listu prijatelja
                refleksija refleksija is a Female
                moforaja




                Poruka: 3364
                Location: dark side

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                ma carmela iskreno ne idem po tim kozmetickim salonima ali eno jedan se otvorio u biosferi i stvarno je ekstra napravljen...ko iz filmova 02.gif 04.gif ali recimo pola odjela im ne radi kao ona hidro masaza...kao proradit ce cim ovi kurs zavrse...jakog ti kursa...ne vjerujem ja sve dok recimo minimalno pola godine ne radis kao pomocnik nekome ko je u tom poslu godinama...ovako covjek bi rekao hidro masaza...pa ne moze ti nista bit...ne moze djavola....moze doci do milion komplikacija isto kao i sa saunom i uklanjanja dlacica laserom...
                sto se tice kvarcanja pa nije ni lasersko uklanjanje dlacica zdravo!

                ___________________________________________________________________


                  Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

                  11-10-2006 16:08 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
                  Carmela Carmela is a Female
                  vjeciti optimist




                  Poruka: 7602
                  Location: ja nisam odavle

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od refleksija:

                    ma carmela iskreno ne idem po tim kozmetickim salonima ali eno jedan se otvorio u biosferi i stvarno je ekstra napravljen...ko iz filmova 02.gif 04.gif ali recimo pola odjela im ne radi kao ona hidro masaza...kao proradit ce cim ovi kurs zavrse...jakog ti kursa...ne vjerujem ja sve dok recimo minimalno pola godine ne radis kao pomocnik nekome ko je u tom poslu godinama...ovako covjek bi rekao hidro masaza...pa ne moze ti nista bit...ne moze djavola....moze doci do milion komplikacija isto kao i sa saunom i uklanjanja dlacica laserom...
                    sto se tice kvarcanja pa nije ni lasersko uklanjanje dlacica zdravo!


                  Baš tako 01.gif obiènu vosak depilaciju radim zadnjih godina sama jer je moja dugogodišnja kozmetièarka prestala raditi zbog zdravstvenih problema. Vidim, sve kozmetièarke preko noæi postale, ženske po gradu plaæaju skupo šminkanje i èim temp. skoèi na 20, sjaje se ko lutke 19.gif

                  ___________________________________________________________________

                    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

                  11-10-2006 16:12 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
                  hercegovka84 hercegovka84 is a Female
                  raja




                  Poruka: 1874
                  Location: planet earth

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  21.gif 21.gif 21.gif 21.gif 21.gif 21.gif 21.gif 21.gif 21.gif 21.gif 21.gif 21.gif

                  ___________________________________________________________________

                    girl.gif

                    11-10-2006 16:36 hercegovka84 is offline Pregledaj poruke od hercegovka84 Dodaj hercegovka84 u listu prijatelja
                    orion orion is a Female
                    samo sto nisam




                    Poruka: 1112
                    Location: mobilna

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        citat od Carmela:

                      Ja i ne mislim iæi na laser nego elektro epilaciju. A usavršavanje traje Refleksija na kursevima, do usavršavanja ima iohoho da se prodje.
                      I Orion, zato i pazi kome se puštaš u ruke, neæeš valjda nekom ko je kao što Refleksija reèe na tamo nekom kursu "nauèio" kako se to radi ili neko ko epilaciju radi usput sa šminkanjem 19.gif


                    ja sam bila pravo zainteresovana za elektro epilaciju, moja prijateljica je to uradila prije rata i nikada vise nije imala na tom mjestu dlaèica. Meðutim, kada sam se ja raspitivala kod kozmetièarki, rekle su da to rade samo kada je u pitanj nekoliko dlaèica 14.gif dok npr. za nausnice ne rade elektro epilaciju 15.gif

                    ___________________________________________________________________

                      11-10-2006 17:25 orion is offline Pregledaj poruke od orion Dodaj orion u listu prijatelja
                      obrisana
                      Gost


                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      nije opasno, kao sto Venus rece, samo sto prije tretmana obavezno
                      treba posjetiti dermatologa da bi utvrdio
                      da ja koza zdrava na mjestima gdje ce se vrsiti laserska depilacija
                      koza treba da ima prirodnu boju sto je moguce vise tj. da nije crna od suncanja
                      a poslije depilacije makar mjesec dana upotrebljavati kremu za zastitu od sunca, sa sto moguce vecim faktorom zastite , naravno ako se depilacija vrsi ljeti
                      ako ima nekih zapaljenja na kozi moraju biti zalijecene prije tretmana
                      zabranjena je upotreba alkohola i lijekova prije tretmana

                      Orion , mozes biti sigurna da nece biti nekih oziljaka i sprzotina
                      efekat se postize sa blagim svjetlosnim zrakama koje probijaju kozu sve do korijena dlake pigment koji se nalazi u kozi i dlaci apsorbuje svijetlost i energija svijetlosti unistava korijen dlake, a ne ostecuje kozu
                      posto dlake rastu nejednako, jedan dio je aktivan drugi je u fazi odmaranja tretman ne moze biti efikasan 100 % uprkos cestim ponavljanjima
                      svaki tretman je razlicit , sto zavisi od osobe , njene koze -uopste od organizma

                      ovo ti pisem, ne ,iz vlastiog iskustva , nego iskustva moje prijateljice
                      pratila sam je i dok su njoj depilirali noge , ja sam pricala sa jednom od gospodja koje tamo rade i dobila sam brosure i instrukcije sta i kako
                      radjeno joj je Alexandritlaserom
                      moja prijateljica je dobila alergiju poslije toga ...koza joj je bila crvena i sva se osula
                      dobila je neku masnu kremu i sve je za dva tri dana bilo u redu

                      sad ima jedna nova metoda tzv. Powerlite-600 metoda , koja je daleko efikasnija i bezbolnija od lasera i sigurnija
                      raspitaj se da li ima u mostaru

                      11-10-2006 17:27
                      orion orion is a Female
                      samo sto nisam




                      Poruka: 1112
                      Location: mobilna

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      nema jos Lelo, valjda cu još uvijek biti mlada 02.gif dok to doðe do Mostara

                      ___________________________________________________________________

                        11-10-2006 17:35 orion is offline Pregledaj poruke od orion Dodaj orion u listu prijatelja
                        nik obrisan
                        Gost


                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        Ja ne znam nista o toj metodi, ipak ne bih to radila. 33.gif 02.gif

                        11-10-2006 17:47
                        Stranica (13): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] 7 8 9 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                        Postavi novu temu Odgovori
                        Go to:
                        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com