Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » KULTURA » Flert » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
mala A mala A is a Female
trudim se




Poruka: 190
Location: peroni sudbine

Flert Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sta je flert?

Vec par dana probam da nadjem pravu definiciju toga. Takodje, probam da shvatim gdje lezi granica obicnog druzenja i flerta kod nasih ljudi, kod Norvezana, kod drugih...

Vise puta sam bila "optuzena" da flertujem sa ovim ili onim i ostala sokirna. Meni to nije bilo ni na kraj pameti, niti sam smatrala da to radim. Da ne bude zabune - ne mislm sad na forum, vec uopste u zivotu.

Kad bi veselo pricala sa ljudima i salila se, smijala se i bila dobro raspolozena Albanci i ostali u Azil-kampovima su smatrali da flertujem. Nista cudno. Ono sto me je iznenadilo je da sam naisla i na Norvezane koji su to tako protumacili. Nedavno sam imala jednu, takvu neugodnu situaciju koje me je i ponukala da pisem o ovome.

Sta je flert za vas? Gdje lezi granica? Koliko vam je to prihavtljivo? Koliko cesto vi to radite? Kako podnosite ako vidite/cujete/saznate da vam partner to radi?



Moderatori, ako smatrate da ova tema vise odgovra u nekoj drugoj rubric, prebacite je slobodno. Ja sam je stavila ovdje razmisljajuci o tome kako ona govori i o kulturi ponasanja.

___________________________________________________________________

    03-22-2003 01:50 mala A is offline Pregledaj poruke od mala A Dodaj mala A u listu prijatelja
    Ferrari Ferrari is a Male
    mister foruma '03, '04




    Poruka: 1841
    Location: Maranello

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Mala A , to bi ti najvise odgovaralo nasoj rijeci - CHOSANJE .
    kao nesto hoce i jedno i drugo , a ni sami nisu sigurni sta u stvari hoce.
    A granicu je lako poznati , kad pomislis na nekoga i ako u tom trenutku osjetis Leptire u stomaku , znaj da to vise nije samo simpatija.






    Ovo za Leptire sam posudio iz jedne pjesme od Herbert-a Grönemeyer-a , i to mi je
    najdrazi osjecaj koji postoji. 02.gif 07.gif 10.gif

    ___________________________________________________________________
    Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

    03-22-2003 02:00 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
    mala A mala A is a Female
    trudim se




    Poruka: 190
    Location: peroni sudbine
    pokretac teme Thread Started by mala A

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Lako je meni za mene Ferrari. Znam ja kad i zasto flertujem.

    Vise me zanima kad vam izgleda da neko drugi flertuje. Sta smatrate normalnim ponasanjem, a sta flertom? Kad i po cemu shvatate da neko drugi pokusva da flertuje? Ili da okrenem situaciju - kako vi flertujete?

    Leptir u stomaku ja divan. Prljece je, bice sad leptira. 27.gif 35.gif

    ___________________________________________________________________

      03-22-2003 02:09 mala A is offline Pregledaj poruke od mala A Dodaj mala A u listu prijatelja
      obrisana
      Gost


      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ovo sto cu reci nece ti puno pomoci .

      Govorim o periodu kada sam bila mlada .

      Po prirodi vesela , iskrena , zezancija u glavi

      Tako sam nastupala i u muskom drustvu i dolazila u situaciju da moram da se branim

      da mi ni na kraj pameti nije bilo " to " sto bi doticni protumacio.

      Ali ne uvijek . Zavisi i od muskarca sta ima u glavi .

      U pocetku sam to uzimala kao neku moju gresku .

      Preispitala sebe . Nastavila da budem vesela , otvorena i veoma ostra prema onome ko bi

      to iskoristio da me optuzi za flert. Najbitnije je da si sigurna u ono sto ti osjecas .

      A to sto neko dozivljva tvoje ponasanje, kao flert ,neka bude njegov problem.

      03-22-2003 02:18
      gandalf gandalf is a Male
      Mo-Starac




      Poruka: 4675
      Location: NEBUCHADNEZZAR

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Lelo, svaka ti je na mjestu! 10.gif

      ___________________________________________________________________
      Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
      Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

      03-22-2003 02:28 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
      Lucky Lucky is a Male
      .iznogud




      Poruka: 65

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      a ako im se "zdopadas" mozda su papci pa ne znaju na drugi nacin da ti kazu da im se svidjas.

      03-22-2003 02:29 Lucky is offline Pregledaj poruke od Lucky Dodaj Lucky u listu prijatelja
      obrisana
      Gost


      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Samo istinska Ganda 11.gif

      03-22-2003 02:30
      mala A mala A is a Female
      trudim se




      Poruka: 190
      Location: peroni sudbine
      pokretac teme Thread Started by mala A

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Lucky:

        a ako im se "zdopadas" mozda su papci pa ne znaju na drugi nacin da ti kazu da im se svidjas.


      E, ako su to zbog toga uradili onda su se samo otpisali.
      Uvijek sam cijenila musko koje je musko, pa ima petlju i kaze neke stvari. Na ovaj nacin, da optuzuje mene za nesto...Neka hvala. 21.gif



      I ja sebe Lelo, cesto preispitujem. Da nisam slala pogresne signale? Da nisam nesto pogresno uradila ili rekla? Znam da je ne valja sto sebe preispitujem, al' je i valjda tipicno zenski. 29.gif

      Probala sam par puta, da bi izbjegla ovakve situacije, unaprijed naglasiti neke stvari - pa mi onda ljudi kazu u stilu "polako, nisam ni ja tako mislio". Zbog toga sam se ja osjecala glupo. Ne ide ni to. 21.gif

      ___________________________________________________________________

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane mala A dana 03-22-2003 u 02:40.

        03-22-2003 02:39 mala A is offline Pregledaj poruke od mala A Dodaj mala A u listu prijatelja
        Lucky Lucky is a Male
        .iznogud




        Poruka: 65

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        nije samo zenski, mala a, nego ljudski - ili se i ja zenski ponasam jer se preispitujem stalno :)

        03-22-2003 03:05 Lucky is offline Pregledaj poruke od Lucky Dodaj Lucky u listu prijatelja
        Zuta Zuta is a Female
        miss foruma '03




        Poruka: 1115

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        mala A, po prirodi sam jako vesela, otvorena, drustvena, komunikativna i citav zivot sam
        imala vise prijatelja nego prijateljica. Jednostavno mi nekako vise ide od ruke to druzenje sa
        muskom rajom nego zenskom (nisam ti ja nesto vele od prica o modi, frizurama, sminki i
        to .... ali znam biti dosta zenstvena kad treba....)

        E sad... zbog tih mojih osobina cure su me cesto znale "optuziti" da flertujem. Ne njihove
        djevojke nego moje prijateljice i poznanice koje su to gledale sa strane.

        Ja to sama nisam nikada vidjela niti je iko od te moje muske raje to komentarisao prema
        tome nikad nisam do kraja shvatila po cemu su to one zakljucile ? Jedino mi je preostalo da
        kontam da nisu bile mozda zavidne..... ? Ne znam.

        A vjeruj mi - ni sama ne znam gdje je ta granica u flertovanju a voljela bih da znam.

        Sto se mene tice - relativno sam tolerantna sto se tice flertovanja jer mislim da je sve to
        stvar povjerenja u partnera i licnog samopuzdanja. Jer flertovanje je u neku ruku hrana
        nasem egu, i svidja nam se pomisao da smo "jos nekome interesantni".

        ___________________________________________________________________

          03-22-2003 03:08 Zuta is offline Posalji email za Zuta Pregledaj poruke od Zuta Dodaj Zuta u listu prijatelja
          mala A mala A is a Female
          trudim se




          Poruka: 190
          Location: peroni sudbine
          pokretac teme Thread Started by mala A

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Lucky:

            nije samo zenski, mala a, nego ljudski - ili se i ja zenski ponasam jer se preispitujem stalno :)


          Ti se difinitvno ne ponasas zenski.

          Evo jel' ovo sad flert? Drugim rijecima sam rekla da je Lucky pravo musko. Dala sam mu kompliment. Jel' to flert?

          I, naravno preispitujem se. Dobro sad sam pod uticajem teme. 29.gif



          Mala Zuta ja sam studirala ko jedna od vije djveojke na odjelu, na kraju sam bila jedina. Radila sam u fabrici sa 800 ljudi, a od toga 700 muskaraca. Da nisam flertovala - jesam, al' samo sa dvojicom-trojicom. Ko zna za koliko sam ih bila "optuzena"? Pa jos kad te pocnu kuci zivkati i to u kasne sate, pisati sms-ove i e-mail-ove, ponkeda i nece da se predstave... ~167~

          Sto se tice komentar u pravu si, najvise ih dolazi od zena. 23.gif

          ___________________________________________________________________

            03-22-2003 03:26 mala A is offline Pregledaj poruke od mala A Dodaj mala A u listu prijatelja
            Lucky Lucky is a Male
            .iznogud




            Poruka: 65

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            ne znam je li flert, ali ja sam se osjetio polaskanim 11.gif

            03-22-2003 03:32 Lucky is offline Pregledaj poruke od Lucky Dodaj Lucky u listu prijatelja
            mala A mala A is a Female
            trudim se




            Poruka: 190
            Location: peroni sudbine
            pokretac teme Thread Started by mala A

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            A sto i ti znas covjeku pomoci? 35.gif

            ___________________________________________________________________

              03-22-2003 03:35 mala A is offline Pregledaj poruke od mala A Dodaj mala A u listu prijatelja
              Lucky Lucky is a Male
              .iznogud




              Poruka: 65

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              ignore.gif 11.gif

              03-22-2003 04:27 Lucky is offline Pregledaj poruke od Lucky Dodaj Lucky u listu prijatelja
              Sjeta Sjeta is a Female
              seka




              Poruka: 528

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Ja nikad ne flertujem. Samo se svadjam. 05.gif

              ___________________________________________________________________

                03-22-2003 06:08 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
                First Lady First Lady is a Female
                samo sto nisam




                Poruka: 1404
                Location: NY

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                ovaj sjetin avatar... jeli i to flert?

                ___________________________________________________________________
                Live, and let LIVE!!!

                03-22-2003 19:16 First Lady is offline Posalji email za First Lady Pregledaj poruke od First Lady Dodaj First Lady u listu prijatelja
                Maks Maks is a Male
                ZVER


                Poruka: 202
                Location: Sverige

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                flert ti je kad dusa hoce a srce ne da
                pa na kraju opet bude

                03-22-2003 19:22 Maks is offline Posalji Email za Maks Pregledaj poruke od Maks Dodaj Maks u listu prijatelja
                Sjeta Sjeta is a Female
                seka




                Poruka: 528

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                First Lady ... kakav flert ... ovo ja da ih s noge na nogu .... o onda petom u guzicu 05.gif

                ___________________________________________________________________

                  03-22-2003 20:26 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
                  Maks Maks is a Male
                  ZVER


                  Poruka: 202
                  Location: Sverige

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  vidi se da je prava kozha
                  kako samo fino one obline oblikuje

                  03-22-2003 20:28 Maks is offline Posalji Email za Maks Pregledaj poruke od Maks Dodaj Maks u listu prijatelja
                  Sjeta Sjeta is a Female
                  seka




                  Poruka: 528

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  ma to ja da sakrijem vene 05.gif



                  i neobrijane noge

                  ___________________________________________________________________

                    03-22-2003 20:30 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
                    Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                    Postavi novu temu Odgovori
                    Go to:
                    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com