Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » LEGENDE MOSTARA » Anegdote » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
liberty liberty is a Male
brato




Poruka: 645
Location: Washington

Anegdote Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Imate neku pricu i dogadjaj koji ste zapamtili iz prepricavanja ili ste procitali a da je interesantan i poucan......evo jedne:

""u vrijeme vladavine austrougarske monarhije (1878-191 u Sarajevu su prosjaci morali imati dozvolu da prose po ulicama.
samo oni koji zaista ne mogu zaraditi sebi za zivot,dobivali su dozvolu.
ispod katedrale ""srce isusovo"" jedan slijep covjek je prosio.imao je ispred sebe tablu sa natpisom:""

    ja sam slijep
"" i tako je sjedio i cekao da mu neko nesto stavi u malu kutiju.ljudi su prolazili i poneko bi stavio par helera iz sazaljenja ili straha od Boga.
jednog dana naidje covjek i obrati se slijepcu rijecima:""de mi molim te dozvoli da nesto dopisem na ovu tvoju tablu"".
zacudjen slijepac mogao se pouzdati samo u osjecaj a ne i u pogled.zelio je shvatiti kakav tip osobe stoji ispred njega.nesto mu je govorilo da je taj covjek iskren i dao mu je dozvolu.covjek se sageo,uzeo tablu,nesto napisao,slustio je nazad i polako otisao.

tog dana,kao i svih sledecih dana,prosjak je dobivao deset puta vise novca nego obicno do tada.iznenadjen,trazio je odgovor o razlozima te nagle promjene ljudi prema njemu.sve je ukazivalo da je za sve kriv covjek koji je nesto napisao na njegovu tablu.zamolio je jednog prolaznika da mu procita sta pise na njegovoj licnoj tabli.covjek je uzeo tablu i rekao:ovdje pise,""
    proljece je ,a ja sam slijep
"".

___________________________________________________________________
Prosla recesija.

04-15-2005 02:56 liberty is offline Pregledaj poruke od liberty Dodaj liberty u listu prijatelja
RED ARMY ZALIK RED ARMY ZALIK is a Male
proplivo


Poruka: 22
Location: starMo

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

10.gif

___________________________________________________________________
JEDAN KLUB , JEDAN GRAD , *VELEZ MOSTAR*

04-22-2006 01:04 RED ARMY ZALIK is offline Pregledaj poruke od RED ARMY ZALIK Dodaj RED ARMY ZALIK u listu prijatelja
nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com