Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » LJUBAV » *** Razlicite Generacije *** 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): [1] 2 3 4 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
GARAVUSA GARAVUSA is a Female
Misiica ljeta 07




Poruka: 8664
Location: Holland

*** Razlicite Generacije *** Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Koliko je u stvari razlika u godinama vazan faktor u ljubavnoj vezi izmedju dvoje partnera ??

Sta je razlika izmedju partnera iste generacije i partnera razlicitih generacija???

U mom slucaju ( on bio stariji 10 godina) , razlika u ponasanju se i nije toliko primijecivala , ali sa vremenom je bar meni postalo jasno da to nefercera , jer su nas zanimale razlicite stvari u zivotu , ono sto je njega vec davno bilo proslo mene je tek stizalo 14.gif


Pa me bas zanima imate li vi slicna iskustva ?

___________________________________________________________________

    NIJE LAKO BITI JA ! ! !

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane GARAVUSA dana 04-15-2005 u 19:47.

04-15-2005 19:21 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
Maggie Maggie is a Female
moforaja




Poruka: 2736
Location: daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nemam takvog iskustva, muz od mene stariji godinu dana 07.gif ), ali mislim da u sustini prava ljubav moze sve pobjediti. Svaki brak ili veza, da bi bili uspjesni trebaju imati dosta kompromisa, u sve te kompromise godine se mogu lako uklopiti.

Jednostavno mislim ako nekoga toliko volis, da si spreman za njega umrijeti ili citav zivot s njim provesti, godine ne bi trebale znaciti mnogo.

Ti trebas razumjeti i postovati njega njegova stanovista, bez obzira sto mislis da su glupa ili strainska, dok on treba da nauci i postuje toja gledanja i razmisljanja na stvari.

Prava ljubav moze pobjediti nad rasama, kontinentima, izgledima, pa zasto onda ne bi mogla nad godinama 10.gif

___________________________________________________________________

    04-15-2005 19:28 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
    Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
    Licnost godine '05




    Poruka: 9968
    Location: Eo me tu sam !!

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    jok ja ! 14.gif Mamu od Malog Malbora je malo starija nego ja ali sta ima veze ! 07.gif 10.gif

    Ja mislim da zavisi sve od osobe i njihovg mentaliteta i odgoja. 10.gif

    ___________________________________________________________________


      Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
        13.gif

        04-15-2005 19:29 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
        kapljica
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ja volim starije muskarce, nisam nikad hodala s nekim ko je moje godiste. Najcesce je razlika bila 6-7 godina i to mi odgovara. Probala sam nedavno hodati s momkom koji je mojih godina i nije uspjelo.
        Ma ne znam
        ja sam za starije muskarce 10.gif

        04-15-2005 21:21
        M^M
        SexNepoznat



        Poruka: 443
        Location: Dusom: 43.22, 17.50, Tijelom: 42.37, 71.03

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        .

        ___________________________________________________________________
        "...Niko na svijetu, provjerite, nema tako lijepo, pitomo, tepanje za svoj klub. U masi navijackih, divljih, ratobornih, zivotinjskih naziva, izmedju tigrova, lavova, svinja, pijetlova, zmajeva, grobara izdvaja se to pitomo RODJENI..."
        Senad Hadzifejzovic

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane M^M dana 04-16-2005 u 03:11.

        04-15-2005 21:47 M^M is offline Posalji Email za M^M Pregledaj poruke od M^M Dodaj M^M u listu prijatelja
        TigricaX TigricaX is a Female
        zvrk hanuma




        Poruka: 6105
        Location: Nesvrstana

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Sve off topic poruke prebacene u kontejner i bit' ce ubuduce. Tema ima zvjezdice. Molim vas postujte zelju autora teme i bez off-va.

        Hvala unaprijed
        Moderator

        ___________________________________________________________________
        "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
        i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

        04-16-2005 02:20 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
        liberty liberty is a Male
        brato




        Poruka: 645
        Location: Washington

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        nebih experimentisao bez velikih razloga.....

        ___________________________________________________________________
        Prosla recesija.

        04-16-2005 02:23 liberty is offline Pregledaj poruke od liberty Dodaj liberty u listu prijatelja
        MadMax
        SexNepoznat



        Poruka: 481
        Location: Sin City

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Mislim da je neka granica +/- 3.
        Ja sam dodushe malo veci pragmaticcar,pa u ovim i ovakvim stvarima gledam malo na dalje.
        Nije ljubav ta koja drzzi vezu,ljubav/strast se ugasi za par mjeseci,godinu..

        Ima dobra anegdota ili vic,koja kaze ; Da su se dvoje mladih uzeli a obije bili brez prebijene kinte.i prvih dana im nije nishta trebalo 27.gif Ljubav je bila dovoljna 01.gif
        Ali nedugo zatim,on dolazi kuci i vidi svoju dragu kako sjedi na radijatoru,gola 02.gif
        Pita je shta radi.Ona odogovara "Grijem tivecceru dragi" 18.gif 19.gif

        Odoh sa teme hehehe..

        Nego cu vam reci istinu ;
        -Ovi kod kojih je zzena mladja desetak godina,svako jutro prije zore rane valja ustat i proci oko kuce da se vidi jel ima kakvih tragova 13.gif 13.gif 13.gif

        p.s
        Ovo vazzi i u obrnutom sluccaju 11.gif 10.gif 02.gif

        ___________________________________________________________________

          04-16-2005 03:36 MadMax is offline Pregledaj poruke od MadMax Dodaj MadMax u listu prijatelja
          TigricaX TigricaX is a Female
          zvrk hanuma




          Poruka: 6105
          Location: Nesvrstana

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Mislim da ljubav ne poznaje takve granice - do odredjenih granica. Sto se tice seksualnih "apetita", mislim da godine tu nisu generalno mjerilo, vec, valjda, neka hemija u nama i sa tom osobom s kojom smo. Sad, ima mali milion drugih stvari za pogledati...interese, zelje, ponasanja, razmisljanja....Eto, meni je, da rastegnem, do nekih 5 godina, tamo - 'vamo, skroz u redu 10.gif

          ___________________________________________________________________
          "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
          i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

          04-16-2005 04:35 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
          MadMax
          SexNepoznat



          Poruka: 481
          Location: Sin City

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od TigricaX:

              Mislim da ljubav ne poznaje takve granice - do odredjenih granica
            . Sto se tice seksualnih "apetita", mislim da godine tu nisu generalno mjerilo, vec, valjda, neka hemija u nama i sa tom osobom s kojom smo. Sad, ima mali milion drugih stvari za pogledati...interese, zelje, ponasanja, razmisljanja....Eto, meni je, da rastegnem, do nekih 5 godina, tamo - 'vamo, skroz u redu 10.gif


          Ovo podebljano bash ne kontam 18.gif Il' sama sebe kontrirash il nisi bila dovoljno kategoriccna 01.gif
          Ne kazze da nije moguce,neg "podastirem" ccinjenice,svoja iskustva,iskustva drugih ljudi.
          Jako rijetko,jako..je da dvoje ljudi uspiju ako je starosna granica preko 10 (godina vishe ili manje ne znacci-ne mora biti brojka 10 )

          Sve je to super,i cile-mile,ali kad zzena udje u 50 i neku recimo i nezaustavljivi klimax (bubno sam 50,kod nekih se javlja i oko 40 02.gif ) a muzz joj mladji cenera i ima josh uvijek apetita.
          Pitanje je ; Koliko ce takvih zzena moci gledati/svjesno preshutjeti spoznaju da je muzz fakticcki ne vara.?

          Ja ne mislim da je ljubav/hemija najbitnija spona izmedju dvoje ljudi bilo koje starosne dobi.
          U pitanju je poznavanje onog "drugog" i prilagodjavanje,kompromisi.Rijetke su osobe koje se mogu pohvaliti sa istom strashcu/hemijom sa poccetka,i iz braka/veze,koji broji,recimo 5 godina.

          Anw,da ne idemo sa teme,ccinjenice pokazuju drugaccije,ali ima izuzetaka 01.gif

          ___________________________________________________________________

            04-16-2005 05:04 MadMax is offline Pregledaj poruke od MadMax Dodaj MadMax u listu prijatelja
            TigricaX TigricaX is a Female
            zvrk hanuma




            Poruka: 6105
            Location: Nesvrstana

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Ni jedan osjecaj u nama, pa ni ljubav, koliko je god "bezgranican" - nije bez granica. Ljudi se vole - pa se ne vole......il' se ljudi vole, al' se rastaju a i dalje se vole......Svasta zivot donese i servira...i sve je to zbog nekih "granica" koje mi imamo u svojim glavama (svako svoje i sve drugacije).
            Ja znam X parova koji su generacije, pa ne ide i ne ide......sve povuci - potegni 21.gif

            Onda, klimax se drugacije odrazava od zene do zene - nekima sex postane pravo vazan i potreban vise nego prije, a nekima nije do toga sekunde, a neke to prodju, bez problema na toj bazi....Bezzeze generalizirati....Ako su dvoje, iz ljubavi, zajedno, onda su to stvari kroz koje ce proci zajedno. Neovisno o godinama - ljubav je ljubav 01.gif

            ___________________________________________________________________
            "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
            i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

            04-16-2005 05:25 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
            metallica metallica is a Male
            moforaja




            Poruka: 8228
            Location: CH.WILLA(uglavnom)

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            ja lièno ''biram'' tj dopadju mi se ili ne žene po onome što jesu i kako izgledaju a ne po godinama mada je za dugu vezu sigurno bolje da su malo bliži mada je to relativno i sve je od sluèaja do sluèaja velika razlika može biti smetnja kad je malði partner baš mlad ušao u vezu i što kaže gara ono što je njega prošlo mene uhvatilo kad žena preðe recimo 30 god
            i isfura zabavljanje ''mijenjanje momaka'' tutnjažu i sl (isto važi i za frjaere samo što je sluèaj da žena bude dosta starija dosta rjeði) onda je razlika manje uoèljiva i manje smeta partnerima

            ___________________________________________________________________

              04-16-2005 09:50 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
              shpica shpica is a Female
              hrcak




              Poruka: 2339
              Location: visim sa plafona

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              granice me ne ogranicavaju....

              ___________________________________________________________________
              nopityA.gif

              04-17-2005 07:40 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
              Aleksandra Aleksandra is a Female
              moforaja




              Poruka: 10252
              Location: Mostar

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              sta su inace granice? cemu one vode ? kliseima, standardima....cemu?

              jedina granica koju stojim izmedju ljudi je granica u ponasanju. neke stvari mogu ici samo do odredjene granice,a sve preko toga je dovidjenja, prijatno!


              definitivno mislim da je s nekim bolje provesti 5 kvalitetnih godina, nego s nekim 20 mlakih.

              ___________________________________________________________________






                      04-17-2005 10:32 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
                      Black_Mamba Black_Mamba is a Female
                      rodjena




                      Poruka: 1055

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Do 10 godina razlike je okej. Moja stara je starija 10 godina od starog bila (stari vec pokojnik, pokoj mu dusi a ona ko cura i sad)
                      NIkad se nije vidilo da je ona starija, dobro se drzala, sa 40 izgledala koda joj je 30 znaci isto ko i on.
                      NI razlika u misljenjima nije do 10 godina nesto znacajno velika.

                      sve preko 10 mislim ipak da je malo teze upratiti, al opet zavisi od covjeka do covjeka, kako se ko osjeca i to.

                      ___________________________________________________________________
                      Eh kakve je Pesta kupleraje imala

                      04-17-2005 12:49 Black_Mamba is offline Pregledaj poruke od Black_Mamba Dodaj Black_Mamba u listu prijatelja
                      M^M
                      SexNepoznat



                      Poruka: 443
                      Location: Dusom: 43.22, 17.50, Tijelom: 42.37, 71.03

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Pa mambice, bubavi...

                      I ja sam 10 godina mladji. 04.gif

                      Nastavimo porodicnu tradiciju. 05.gif 05.gif 05.gif 05.gif

                      ___________________________________________________________________
                      "...Niko na svijetu, provjerite, nema tako lijepo, pitomo, tepanje za svoj klub. U masi navijackih, divljih, ratobornih, zivotinjskih naziva, izmedju tigrova, lavova, svinja, pijetlova, zmajeva, grobara izdvaja se to pitomo RODJENI..."
                      Senad Hadzifejzovic

                      04-17-2005 12:58 M^M is offline Posalji Email za M^M Pregledaj poruke od M^M Dodaj M^M u listu prijatelja
                      Black_Mamba Black_Mamba is a Female
                      rodjena




                      Poruka: 1055

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      M'M bas hoces da te sahranim a? 13.gif 13.gif 13.gif

                      ___________________________________________________________________
                      Eh kakve je Pesta kupleraje imala

                      04-17-2005 14:20 Black_Mamba is offline Pregledaj poruke od Black_Mamba Dodaj Black_Mamba u listu prijatelja
                      MadMax
                      SexNepoznat



                      Poruka: 481
                      Location: Sin City

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Neka hvala 02.gif
                      Ja cu radije izabrati svoju generaciju ili maximalno 3 godine da je mladja,prije neg da je starija od mene 11.gif 18.gif
                      Mada se zna desiti da je zna naici djevojka koja je poput mene na "niskotalasnim frekvencijama" iako je starija i,iako bi trebala biti ozbiljna 02.gif

                      U svakom sluccaju,sa ovim naccinom razmisljanja kojeg sad imam,nebih ishao na "next level" kad ccujem da je djevojka starija od mene 10 godina.
                      Sa mladjom bi probao,ccisto da vidim,naccin na koji razmishlja 01.gif
                      I sami znate da mladju osobu mozzete na neki naccin korigovati prema sebi 11.gif dok je to sa starijom vec malo tezze.Ona je formirana liccnost i teshko je "nagovoriti" da bilo shto mijenja. 02.gif

                      p.s
                      Pishem u odnosu na svoje godine 18.gif 19.gif

                      ___________________________________________________________________

                        04-17-2005 16:11 MadMax is offline Pregledaj poruke od MadMax Dodaj MadMax u listu prijatelja
                        Black_Mamba Black_Mamba is a Female
                        rodjena




                        Poruka: 1055

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        Mislila sam na M*M a ne na tebe Maxo

                        Od sada pa nadalje i ubuduce je on M*M a ti Maxo

                        ___________________________________________________________________
                        Eh kakve je Pesta kupleraje imala

                        04-17-2005 16:18 Black_Mamba is offline Pregledaj poruke od Black_Mamba Dodaj Black_Mamba u listu prijatelja
                        MadMax
                        SexNepoznat



                        Poruka: 481
                        Location: Sin City

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            citat od Black_Mamba:

                          Mislila sam na M*M a ne na tebe Maxo

                          Od sada pa nadalje i ubuduce je on M*M a ti Maxo

                        OKkkkkk 18.gif 19.gif

                        ___________________________________________________________________

                          04-17-2005 16:30 MadMax is offline Pregledaj poruke od MadMax Dodaj MadMax u listu prijatelja
                          Stranica (4): [1] 2 3 4 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                          Postavi novu temu Odgovori
                          Go to:
                          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com