Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » ***Brak izmedju istih polova*** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (16): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Anketa: Da li ste za sklapanje braka izmedju pripadnika istog pola?
Ne protivim se 32 52.46%
Protivim se 28 45.90%
Nemam misljenje o pitanju 1 1.64%
Total: 61 Votes 100%
 
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
obrisana
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Aleksandra:

    ne protivim se.


    gay brakovi su sasvim ok i puno posteniji od brakova koji se sklapaju reda radi ili je ona ostala trudna, ili je on bogat i dobra prilika, ili ti majka i babo odrede za koga ces se udati, ili brakovi zato sto si ista vjera s nekim i jos tona primitivnih razmisljanja.

    niko normalan i ZREO se ne bi trebao stiditi svoje sexualnosti.

    u gay zajednicama ima puno vise postovanja, iskrenije ljubavi, harmonije nego u vecini hetero situacijama. gay likovi su uglavnom odlicni prijatelji, izvrsni kuhari, imaju istancan i rafiniran ukus, svestrani su i besprijekorno cisti. volim sve svoje gay prijatelje i ne bih ih dala nizasta na svijetu 33.gif


Potpisujem 10.gif

05-22-2005 10:31
M^M
SexNepoznat



Poruka: 443
Location: Dusom: 43.22, 17.50, Tijelom: 42.37, 71.03

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jao Aleksandre, cuj gay zajednice imaju puno vise postovanja, iskrenije ljubavi i harmonije nego hetero. 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

Jao izjava i tvrdnja. 13.gif 13.gif

Ne znam odakle ti ova statistika?

Ja koliko znam, Americke statistike omoseksualne veze imaju 25% vise slucaja porodicnog nasilja nego heteroseksualne veze. To je postalo alarmantno pa su radi toga otvarali hotline telefonske linije za pomoc, nebi li taj broj smanjili.

(korigovao - samo da dodam da je ova statistika gore, o 25% vise nasilja bio slucaj negdje sredinom 90tih. Ne znam kakvo je stanje sad.)

"Some people view the violence that happens in some gay and lesbian relationships as "less serious" than the violence in straight relationships (Wise and Bowman, 1997) or feel less empathy for gay victims (Harris and Cook, 1994; Howard, 1984a, 1984b; Ford et al, 1998; Davies et al, 2001). However, the violence that abusive gay men inflict on domestic partners is no less serious than the violence inflicted by abusive heterosexual men on their domestic partners. One study found 79% of gay victims had suffered some physical injury, with 60% reporting bruises, 23% reporting head injuries and concussions, 13% reporting forced sex with the intention to infect the victim with HIV, 12% reporting broken bones, and 10% reporting burns (Merrill and Wolfe, 2000). Thus, the issue deserves the same attention in gay relationships as it does in straight relationships.

While the gay and lesbian community is far more willing to discuss domestic violence today, this was not always so. Many in the 1980's and 1990's feared open discussion of this kind of issue would make gays and lesbians "look bad" in an already homophobic society, and take the focus off of fighting heterosexism. While that argument may seem outdated, reasons to continue with this concern are still present today (see Citizens for Parents' Rights). Other noted that dealing with the AIDS crises in the 1980's took tremendous energy for the gay community, and exposed gays to significant hatred, fear, and negative attention. As a result, there was little energy and attention left over for concerns about domestic violence (Elliot, 1996).

That being said, several points must be noted in attempting to understand the data on gay and lesbian domestic violence. For example, only since 1987 have statistics regarding gay and lesbian domestic violence been collected. Estimates have varied considerably since then, with numbers ranging from 11% (Bryant and Demien, 1994), to 17% (Gay and Lesbian Community Action Council, 1987), to 25-26% (Brand and Kidd, 1986; Lie et al, 1991), to 38% (Gardner, 1989), to as high as 46% (Coleman, 1990). "

___________________________________________________________________
"...Niko na svijetu, provjerite, nema tako lijepo, pitomo, tepanje za svoj klub. U masi navijackih, divljih, ratobornih, zivotinjskih naziva, izmedju tigrova, lavova, svinja, pijetlova, zmajeva, grobara izdvaja se to pitomo RODJENI..."
Senad Hadzifejzovic

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane M^M dana 05-22-2005 u 11:08.

05-22-2005 11:03 M^M is offline Posalji Email za M^M Pregledaj poruke od M^M Dodaj M^M u listu prijatelja
M^M
SexNepoznat



Poruka: 443
Location: Dusom: 43.22, 17.50, Tijelom: 42.37, 71.03

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Majke mi tema pocela ja bio za gay-marriage, ako nastavite s vakim statistikama postacu protiv. :))

___________________________________________________________________
"...Niko na svijetu, provjerite, nema tako lijepo, pitomo, tepanje za svoj klub. U masi navijackih, divljih, ratobornih, zivotinjskih naziva, izmedju tigrova, lavova, svinja, pijetlova, zmajeva, grobara izdvaja se to pitomo RODJENI..."
Senad Hadzifejzovic

05-22-2005 11:04 M^M is offline Posalji Email za M^M Pregledaj poruke od M^M Dodaj M^M u listu prijatelja
Plastic Plastic is a Male
moforaja


Poruka: 2533
Location: space

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Tekija:

        citat od Amir:

          citat od Tekija:

        Glasala- Protiv 08.gif

        Eto ih tamo nek rade u cetri zida sta hoce,al javno fuj.~44~

        Prolazit ulicom drzat se za ruku,hvatat,zvalit se,.... pa crijeva mi se iskrecu 08.gif

        Kratko jasno to su za mene bolesni ljudi. 23.gif

      ANDOLA IM NA DUSHU!!!! 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif


    ta ce andol 07.gif zensko im na dusu pa nek crknu na njoj 13.gif
Samo i ti dobro postyjes ljudska prava!!! 21.gif

05-22-2005 11:15 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
VraGicA VraGicA is a Female
trudim se




Poruka: 193
Location: Rujiste, odma ispod doma desno

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Aleksandra:

    ne protivim se.


    gay brakovi su sasvim ok i puno posteniji od brakova koji se sklapaju reda radi ili je ona ostala trudna, ili je on bogat i dobra prilika, ili ti majka i babo odrede za koga ces se udati, ili brakovi zato sto si ista vjera s nekim i jos tona primitivnih razmisljanja.

    niko normalan i ZREO se ne bi trebao stiditi svoje sexualnosti.

    u gay zajednicama ima puno vise postovanja, iskrenije ljubavi, harmonije nego u vecini hetero situacijama. gay likovi su uglavnom odlicni prijatelji, izvrsni kuhari, imaju istancan i rafiniran ukus, svestrani su i besprijekorno cisti. volim sve svoje gay prijatelje i ne bih ih dala nizasta na svijetu 33.gif


Potpuno se slazem 10.gif

___________________________________________________________________
~102~

    ~102~

    05-22-2005 11:34 VraGicA is offline Posalji Email za VraGicA Pregledaj poruke od VraGicA Dodaj VraGicA u listu prijatelja
    VraGicA VraGicA is a Female
    trudim se




    Poruka: 193
    Location: Rujiste, odma ispod doma desno

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    [quote]

      citat od M^M:

    Jao Aleksandre, cuj gay zajednice imaju puno vise postovanja, iskrenije ljubavi i harmonije nego hetero. 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

    Jao izjava i tvrdnja. 13.gif 13.gif
    Ne znam odakle ti ova statistika?[quote]

    Nisu ovo statistike M^M vec se uvjeris sam kad se druzis s njima01.gif

    ___________________________________________________________________
    ~102~

      ~102~

      05-22-2005 11:39 VraGicA is offline Posalji Email za VraGicA Pregledaj poruke od VraGicA Dodaj VraGicA u listu prijatelja
      M^M
      SexNepoznat



      Poruka: 443
      Location: Dusom: 43.22, 17.50, Tijelom: 42.37, 71.03

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ja se isto druzim s njima, ali to nemoze promjenit statistike, nit mi daje pravo da izmisljam zakljucke iz glave i pisem ih u obliku cinjenica.

      PS>.. Ja sam imao cimera pedera godinu dana, pa mi nije smetalo, ali ruzno je izmisljati nesto novo i prodavat kao da je tako.

      ___________________________________________________________________
      "...Niko na svijetu, provjerite, nema tako lijepo, pitomo, tepanje za svoj klub. U masi navijackih, divljih, ratobornih, zivotinjskih naziva, izmedju tigrova, lavova, svinja, pijetlova, zmajeva, grobara izdvaja se to pitomo RODJENI..."
      Senad Hadzifejzovic

      05-22-2005 11:45 M^M is offline Posalji Email za M^M Pregledaj poruke od M^M Dodaj M^M u listu prijatelja
      obrisana
      Gost


      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Hmm, sad si skroz sumljiv 35.gif 13.gif

      05-22-2005 11:51
      toma
      SexNepoznat

      Poruka: 675

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      boni sta vam je 21.gif i homichi su ljudi od krvi i mesa k'o i heterichi...ima ih svakakvih,i finih i ruznih i dobrih i kretena i 'vakih i 'nakih...


      nek' ljudi rade sta hoce sto se tice njihove seksualnosti...'ebo bi mater svakome ko mi pocne pametovati o mom zivotu i intimi 08.gif


      samim tim...okle meni pravo da se mjesam u neciji zivot

      05-22-2005 11:53 toma is offline Posalji Email za toma Pregledaj poruke od toma Dodaj toma u listu prijatelja
      M^M
      SexNepoznat



      Poruka: 443
      Location: Dusom: 43.22, 17.50, Tijelom: 42.37, 71.03

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od santiceva:

        Hmm, sad si skroz sumljiv 35.gif 13.gif


      Najsmjesnije je bilo kad se posvadja s nekim i pocne se jadat. Isto ko da s curom pricas kad se posvadja s nekim. 05.gif

      Jedan od boljih cimera sto sam imo na faksu. Osim sto je bio pekso, nije imo vecih mana... Nekad nako presvuce ves i ostavi na sred tepiha, ali sta ces - americki. 05.gif 13.gif

      ___________________________________________________________________
      "...Niko na svijetu, provjerite, nema tako lijepo, pitomo, tepanje za svoj klub. U masi navijackih, divljih, ratobornih, zivotinjskih naziva, izmedju tigrova, lavova, svinja, pijetlova, zmajeva, grobara izdvaja se to pitomo RODJENI..."
      Senad Hadzifejzovic

      05-22-2005 11:59 M^M is offline Posalji Email za M^M Pregledaj poruke od M^M Dodaj M^M u listu prijatelja
      Mahalusa Mahalusa is a Female
      gusterica




      Poruka: 96
      Location: Mahala

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ma boni, i homosexualci su ljudi, ako im se to svidja bujrum, radi sta hoces...

      a sad ko ne napali kad vidi dvije cure zajedno (za musku raju pitanje) 35.gif

      ___________________________________________________________________
      I feel the rhythm, but I just don't know the dance!!

      05-22-2005 12:55 Mahalusa is offline Pregledaj poruke od Mahalusa Dodaj Mahalusa u listu prijatelja
      Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
      rezimski novinar




      Poruka: 3241
      Location: Iza
      pokretac teme Thread Started by Senad Hadzifejzovic

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Amir:

        Brak, ja sam ZA iz prostog razloga sto same sex partneri koji su vec u dugoj vezi, kohabitiraju zajedno, trenutno nemaju nikakvu zakonsku podrsku kad je u pitanju nasljedstvo, tako da brakom ce imati apsolutno ista prava kao i heterosexualni, sto je po meni sasvim fer

      Podrzavam prava gay parova, ali brak nije jedini nacin da se ostvare prava o kojima govoris.
      U Francuskoj, npr., to se zove Pax.

      Necu da komentarisem stereotipna misljenja o homoseksualcima i njihovim brakovima 29.gif , smjesno.

      Vecina vas nije shvatila sustinsko pitanje ankete.
      Ne radi se o pravu homoseksulaca, nego o PRAVU DJETETA koje ce biti usvojeno od starne gay para.

      Nije mi poznato da postoji naucno istrazivanje koje daje odgovor na pitanje da li je za normalan razvoj neophodno imati roditelje razlicitog pola, ali ako se uzme u obzir da su brak i porodica, jos uvijek, jedan od osnovnih stubova drustva, koliko djeca odgajana u gay okruzenju imaju predispozicije za normalnu psiholosku ravnotezu?
      Koliko ce neprirodna veza njegovih roditelja uticati na njegov psiholoski razvoj i seksualnost?
      Koliko ce ono biti izlozeno ismijvanju od starne druge djece iz, nazovi, normalnih brakova, odnosno da li je drustvo dovoljno sazrelo za takav iskorak?

      S druge strane....je li losije za siroce imati dvije majke ili dva oca od niti jednog i biti odgajano u nekoj od institucija za nezbrinutu djecu?
      Brak izmedju suprotnih polova takodje ne garantuje djetetu normalan razvoj sa obzirom na sve ucestalije razvode.

      ___________________________________________________________________
      Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

      05-22-2005 14:06 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
      daors daors is a Male
      brato




      Poruka: 817
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od TigricaX:

        Nemam nista protiv brakova izmedju istih spolova. Homoseksualcu su ljudi, samo sa razlicitim seksualnim zeljama i potrebama. Neko voli plave, nego crne, neko debele, neko mrsave, nekome se svidja isti spol kao sto je on/a....Homoseksualnost je prisutna i kod zivotinja, znaci sasvim prirodna pojava. To sto ljudima cesto smeta sve sto odskace od onoga kako ih je drustvo naucilo, ili se plase toga, je vec druga prica.

        U Kanadi su dozvoljeni brakovi izmedju istih spolova i ja to podrzavam. 10.gif


      ama koja priroda
      ne kontam
      nije rijec o homoseksualnosti vec o braku
      koliko znam brak samo postoji kod insana
      a kod hajvana to ni priroda nije uredila

      ___________________________________________________________________
      Budi na kojoj si

      05-22-2005 15:05 daors is offline Posalji Email za daors Homepage of daors Pregledaj poruke od daors Dodaj daors u listu prijatelja
      toma
      SexNepoznat

      Poruka: 675

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      'ebi ga Senade...zar sustinsko pitanje nije bilo o gay brakovima a ne o pravima djeteta koje bude usvojeno u takvoj zajednici?

      05-22-2005 15:12 toma is offline Posalji Email za toma Pregledaj poruke od toma Dodaj toma u listu prijatelja
      Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
      rezimski novinar




      Poruka: 3241
      Location: Iza
      pokretac teme Thread Started by Senad Hadzifejzovic

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Tomo
      Homoseksualci traze pravo na brak jer im on omogucava usvajanje djece.

      ___________________________________________________________________
      Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

      05-22-2005 15:14 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
      VraGicA VraGicA is a Female
      trudim se




      Poruka: 193
      Location: Rujiste, odma ispod doma desno

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ama bilo pitanje o braku ili o usvajanju i pravima djece, najvaznije je brate da ljudi budu srecni i da se vole bili oni gay ili hetero

      ___________________________________________________________________
      ~102~

        ~102~

        05-22-2005 15:16 VraGicA is offline Posalji Email za VraGicA Pregledaj poruke od VraGicA Dodaj VraGicA u listu prijatelja
        Plastic Plastic is a Male
        moforaja


        Poruka: 2533
        Location: space

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ja koliko vidim ova tema se zove" brak izmedju istih polova"

        05-22-2005 15:16 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
        toma
        SexNepoznat

        Poruka: 675

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Senad Hadzifejzovic:

          Tomo
          Homoseksualci traze pravo na brak jer im on omogucava usvajanje djece.





        to jest jedan od razloga,isto kao i kod heteroseksualaca


        nego si nas na pocetku pitao sta mislimo o braku a ne o usvajanju 11.gif


        sad se kontamo pa idemo dalje...za iste pare 10.gif 02.gif

        05-22-2005 15:27 toma is offline Posalji Email za toma Pregledaj poruke od toma Dodaj toma u listu prijatelja
        Aleksandra Aleksandra is a Female
        moforaja




        Poruka: 10252
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od M^M:

            Ma djaba vam boni svima... djaba vam sto vas je vise... djaba vam i taj advokat tu i moderator, i sve to... I live for this shit... ja sam boni svadjalica samo taka... 05.gif ... ja vako mogu do sutra...ja uzivam u ciganluku 18.gif ... ali cu vas pozdravit ovde..




          ipak je subota navece i raja zovu vec 3ci put. Eto ih za 15 minuta a ja se jos ni istusiro nisam. Meni je bilo drago. Nadam se da nisam nekoga prejako ujeo da nebi dobio tach u Mostaru. 01.gif

          Odo u votazi.

          PS... Ma nemam nista protiv gay community-ja, samo se volim svadjat. Da ste mi rekli da su pederi za ubit, ja bi vam oci iskopo jer bi vas ubjedio da sam i ja peder i da nisam birao ono sto sam. 02.gif



        bola lozimo te, davno si provaljen 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

        ___________________________________________________________________






                05-22-2005 15:46 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
                kapljica
                Gost


                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od Senad Hadzifejzovic:

                      citat od kapljica:

                    Ne protivim se u zemljama koje su ekonomski razvijene i nemaju problema koje mi imamo. U nas da se to dozvoli, protiv sam, jer mi nismo jos uvijek drzava koja ima uslove za to a hocemo li ih ikad imat ne znam...nemamo uslova da odgajamo djecu u heteroseksualnim brakovima i da nam opstanu heteroskesualni brakovi a ne jos da dopustimo homoseksualne brakove


                  Na koje uslove mislis? Sudeci po prvoj recenici, ekonomske??
                  Drugi dio je ipak razumljiviji jer kao sto gogo dobro primjetii osnovno pitanje gay brakova je usvajanje djece.

                eh ovako, ako bi dozvolili da se sklapaju gaey brakovi u BiH samim tim im se mora dozvolit usvajanje djece a mislim da nasa zemlja jos uvijek niej spremna na to, obzirom da nam institucije kao sto su organ starateljstva uopce ne funkcionisu kako treba!

                05-22-2005 15:54
                Stranica (16): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                Postavi novu temu Odgovori
                Go to:
                preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com