Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » ***Obrezan ili ne...*** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (5): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
MadMax
SexNepoznat



Poruka: 481
Location: Sin City

Cool Obrezan ili ne.. Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kad sam pri shutu,hajde da i o ovome malo razglabamo 02.gif

kakvog ste mishljenja za ovaj adet?
S' obzirom da vecina danashnjeg zapadne hemisfere radi to iz zdravstvenih razloga,a Istoccna zbog nasledja i s' obzirom da postoji vjerovatnoca mijeshanja brakova,kakvi ste Vi po tom pitanju?

Obrezati svoje dijete na nekoj od klinika,ili zvati "berbu" pa po narodski ili saccekati da dijete bude dovoljno zrelo pa da to odlucci samo?

___________________________________________________________________

    06-12-2005 16:39 MadMax is offline Pregledaj poruke od MadMax Dodaj MadMax u listu prijatelja
    Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
    rezimski novinar




    Poruka: 3241
    Location: Iza

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    13.gif
    U moderatore ces ti meni, u moderatore. 19.gif

    To je nekad bilo iz higijenskih razloga, sad je iz prakticnih (puno su ljepsi 13.gif ) i religijskih.

    Djete treba sunetiti dok je malo, sa staroscu opsnost od komlikacija je veca..

    ___________________________________________________________________
    Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

    06-12-2005 16:43 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
    kapljica
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Za, bez obzira jel vjerski ili ne. Sto se mene tice moze vjerski iako nisam neka vjernica ali ako muzu bude smetalo vjerski onda normala bez tih nekih vjerskih obreda. Pa vecina nemuslimana to radi bas iz zdravstvenih razloga. Imam dva frenda koji ce morat sad iz zdravstvenih razloga da se sunete!
    Bolje da su to rijesili dok su djeca bili, sad cemo ih zajebavat 19.gif 13.gif 13.gif 13.gif

    06-12-2005 18:54
    Mo_NavijaC Mo_NavijaC is a Male
    Mister 07


    Poruka: 1176
    Location: Jamio kucu u Mahali

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od kapljica:

      Za, bez obzira jel vjerski ili ne. Sto se mene tice moze vjerski iako nisam neka vjernica ali ako muzu bude smetalo vjerski onda normala bez tih nekih vjerskih obreda. Pa vecina nemuslimana to radi bas iz zdravstvenih razloga. Imam dva frenda koji ce morat sad iz zdravstvenih razloga da se sunete!
      Bolje da su to rijesili dok su djeca bili, sad cemo ih zajebavat 19.gif 13.gif 13.gif 13.gif

    Blago njima dobit ce para 13.gif 13.gif

    ___________________________________________________________________
    POBJEDIO SAM ANOREKSIJU...
    19.gif 19.gif

    06-12-2005 18:57 Mo_NavijaC is offline Homepage of Mo_NavijaC Pregledaj poruke od Mo_NavijaC Dodaj Mo_NavijaC u listu prijatelja
    kapljica
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Mo_NavijaC:

          citat od kapljica:

        Za, bez obzira jel vjerski ili ne. Sto se mene tice moze vjerski iako nisam neka vjernica ali ako muzu bude smetalo vjerski onda normala bez tih nekih vjerskih obreda. Pa vecina nemuslimana to radi bas iz zdravstvenih razloga. Imam dva frenda koji ce morat sad iz zdravstvenih razloga da se sunete!
        Bolje da su to rijesili dok su djeca bili, sad cemo ih zajebavat 19.gif 13.gif 13.gif 13.gif

      Blago njima dobit ce para 13.gif 13.gif

    ma nisu muslimani, nema vjerskih obicaja ali kako im ja spomenuh da se pare daju oni odmah nesto poceli da se misle hoce li po muslimanski 13.gif

    06-12-2005 19:03
    Zadavalica Zadavalica is a Female
    bice nesto od mene




    Poruka: 1632
    Location: s dna kace

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ZA,jerbo je zdravije 18.gif

    ___________________________________________________________________
    ...ko ne pamti, iznova prozivljava...

    06-12-2005 19:07 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
    MadMax
    SexNepoznat



    Poruka: 481
    Location: Sin City
    pokretac teme Thread Started by MadMax

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Black_Mamba:

      Jasta bona kapljice, dajte ljudima motivaciju neku, uletite im koju marku:)))))))))

      Ma kazem ja sve muskarce treba osunetit dok su jos bebe jer manje su traume a i rizici.


    Haman se tebi svidja obrezan,ccim si toliko ZA 02.gif 18.gif 19.gif

    ___________________________________________________________________

      06-12-2005 20:33 MadMax is offline Pregledaj poruke od MadMax Dodaj MadMax u listu prijatelja
      beli beli is a Male
      moforaja




      Poruka: 4109
      Location: USA

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Za, i htio ili ne ovde to rade i to odmah po rodjenju djeteta,
      tako da mu ne ostaju traume iz djetinjstva na taj nemili dogadjaj...
      (dodushe i straci su morali potkovat s'lovom, a onda nosili kozu da se mantil sashije...)

      ___________________________________________________________________
      audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
      autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
      Princ cuvaj mjesto na seciji....

      06-12-2005 20:41 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
      MadMax
      SexNepoznat



      Poruka: 481
      Location: Sin City
      pokretac teme Thread Started by MadMax

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ja neznam o kakvim vi to traumama,ja ih nemam.. 02.gif
      Ccak nisam ni zapamtio da su sjekli shta 19.gif

      Imam jednog prijatelja koji je ishao na obrazivanje u 23-oj..
      I kazze da nije bash bilo tako jednostavno.Sam zahvat jeste,(ishao je na kliniku),ali kasnije...Ccuna mu se digne,jebiga,odrastao ccovjek,i svako malo konci pucali.. 02.gif
      Jedva sraslo 18.gif 19.gif

      ___________________________________________________________________

        06-12-2005 20:45 MadMax is offline Pregledaj poruke od MadMax Dodaj MadMax u listu prijatelja
        nepoznat
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Jao drame!





        Ja se sjecam kad' su mog buraza sunetili - njemu 'vako neki' 6 godina - al' je znao psovat' 19.gif

        Jebo je berbi berbenicu i (nasem) komsiji Atifu mater sto ga je doveo. 17.gif

        06-12-2005 20:58
        igor(GROF) igor(GROF) is a Male
        bice nesto od mene




        Poruka: 478
        Location: 8 sati avionom-6 autom-4 konjem-2 pijeske i eto tu sam

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ja neshvatam sto su mnogi prihvatili zidovsku tradiciju da se sunete

        kako si rodjen ima svoj razlog

        sunecenje ili implatati grudi ili utezanje lica ili liposaction stomaka i druge operacije
        nije nista drugo nego pokusaj uljepsavanja tijela

        nema nikakvih dokazanih zdrastvenih poboljsanja

        ___________________________________________________________________

          18.gif

            25.gif
            Wissenschaft ohne Religion ist lahm, Religion ohne Wissenschaft ist blind.

                06-12-2005 21:51 igor(GROF) is offline Posalji Email za igor(GROF) Pregledaj poruke od igor(GROF) Dodaj igor(GROF) u listu prijatelja
                Sandy Sandy is a Female
                moforaja




                Poruka: 3842
                Location: kod Hita...

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                ...valjda je lakse odrzavati higijenu, mnogi muskarci imaju bar jednom u zivotu problem sa tom kozicom...sad ne znam je li do kozice il do higijene 07.gif 13.gif

                06-12-2005 21:57 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
                beli beli is a Male
                moforaja




                Poruka: 4109
                Location: USA

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Ja mislim da nisi u pravu jer Ameri to rade bez obzira na vjeru...
                Morash naglasiti da ne zelish da se tvoja beba(mushko) obrezhe...
                a dokazano je da djeca imaju manje problema koja su obrezana, nego oni koji nisu....
                A i poredjenje ti je bez veze, jer djecu niko ne pita da li zele da se obrezuju(pogotovu ona sa upalama cestim) dok sa grudima, nosom, stomakom etc....etc... fakt je na ljepoti...

                ___________________________________________________________________
                audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
                autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
                Princ cuvaj mjesto na seciji....

                06-12-2005 22:03 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
                TigricaX TigricaX is a Female
                zvrk hanuma




                Poruka: 6105
                Location: Nesvrstana

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Bjeri bola Beli, sta upadas i guras se preko reda 21.gif 13.gif 13.gif

                Ovdje pitaju roditelje da li zele ili ne da dijete bude osuneceno odmah po rodjenju. Stvar je izbora i ja mislim da je to posteno. Bezveze mi je ideja da te niko nista ne pita a sjece 29.gif

                ___________________________________________________________________
                "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
                i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

                06-12-2005 22:05 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
                Sandy Sandy is a Female
                moforaja




                Poruka: 3842
                Location: kod Hita...

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od beli:

                  Ja mislim da nisi u pravu jer Ameri to rade bez obzira na vjeru...
                  Morash naglasiti da ne zelish da se tvoja beba(mushko) obrezhe...
                  a dokazano je da djeca imaju manje problema koja su obrezana, nego oni koji nisu....
                  A i poredjenje ti je bez veze, jer djecu niko ne pita da li zele da se obrezuju(pogotovu ona sa upalama cestim) dok sa grudima, nosom, stomakom etc....etc... fakt je na ljepoti...


                10.gif

                06-12-2005 22:06 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
                beli beli is a Male
                moforaja




                Poruka: 4109
                Location: USA

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Nije stranac vec Shice iz Cernice, ili Mujic stari nerberi...
                (na stranu shta smo im psovali, kad su izlazili iz kuce...)
                Ne sad ozbiljno ima odluka za koje ne pitamo nashu djecu, a tice se njihova zdravlja prvenstveno....kao shto sam odlucio za to tako su i krajnici izvadjeni, zice ubacene da se zubi isprave itd.,itd.,...a to je na roditeljima (moralna obaveza da se brinu o zdravlju djece)

                ___________________________________________________________________
                audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
                autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
                Princ cuvaj mjesto na seciji....

                06-12-2005 22:18 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
                berber berber is a Male
                moforaja


                Poruka: 4403
                Location: Na Tepi

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Kad djete cucne i sve sto mu viri preko koljena,obrezat pod hitno!! 01.gif

                ___________________________________________________________________
                nema vise ni tepe

                06-12-2005 22:37 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
                habiba75 habiba75 is a Female
                raja




                Poruka: 2341
                Location: lebdim

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                ma necu da se mijesam u ovaj dijalog al eto ja najvolim obrezan 27.gif

                ___________________________________________________________________
                JESAM LI VAM GOVORILA!?

                06-13-2005 00:51 habiba75 is offline Pregledaj poruke od habiba75 Dodaj habiba75 u listu prijatelja
                MadMax
                SexNepoznat



                Poruka: 481
                Location: Sin City
                pokretac teme Thread Started by MadMax

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Svaka ccast..
                Jebote kao da ste djeca u vrticu kojoj treba reci "Kaka,Ne to..Ne dirati" pa da moram stavljati zvjezdice na temu da bi se o njoj koliko toliko priccalo 21.gif

                Ako ostavimo na stranu ukus sperme i kako je ista dobra za kozzu lica,estetiku obrezanog i neobrezanog (bdw,to vam najbolje znaju objasniti one koje su probale oba)..

                Ja bih da se vratimo na temu jer me zanima vashe mishljenje,koje je ccini mi se jedino beli napisao ili bar poshao napisati.

                Poenta su djeca,ne VI ili Ja..
                Bijah neki dan sa parlamentarnim dancima i zakaccih se polijepo na osnovu ovoga.MOgao sam "pobijati" njihove stavove ali stav oko djece i o tome da ona sama odlucce,nisam.
                Na stranu shto je dokazano da je u zemljama u kojima se vrshi obrezivanje,znatno smanjen postotak raka grlica materice kod zzena.Proccitah da je ta vrsta raka najcceshce izazvana papiloma virusom.
                Uklanjanje kozzice olakshava higijenu ma shta vi priccali o tome .
                Kazzem i podvlaccim rijec,olakshava.
                Ali da se ne udaljavam,rekoh da su poenta djeca ;

                  -preuzeti brigu na sebe,kao roditelja,i izvrishiti obrezivanje..Ili saccekati da dijete poraste i samo odlucci o tome.



                p.s
                Zamolio bih moderatora da mi poccisti temu od svih postova koji nemaju veze s' vezom.
                Hvala unparijed

                ___________________________________________________________________

                  06-13-2005 20:33 MadMax is offline Pregledaj poruke od MadMax Dodaj MadMax u listu prijatelja
                  TigricaX TigricaX is a Female
                  zvrk hanuma




                  Poruka: 6105
                  Location: Nesvrstana

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Na zahtjev pokretaca teme off poruke prebacene u kontejner.

                  Moderator

                  ___________________________________________________________________
                  "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
                  i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

                  broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane TigricaX dana 06-13-2005 u 20:49.

                  06-13-2005 20:49 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
                  Stranica (5): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                  Postavi novu temu Odgovori
                  Go to:
                  preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com