Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » what the bleep do we know » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

what the bleep do we know Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

na preporuku forumasa (fala sjeta dje cula i dje ne cula 11.gif) sam pogledo ovaj film.

nikad u zivotu me nije nijedan film tako impresioniro ko sto je ovaj.
film je dokumentarac, iako ima i glumaca u njemu (cisto radi ilustracije), i takodje ima i animacije.

doveli su najvece mozgove planete u podrucju kvantne fizike i napravilli film. u filmu se izmedju ostalog prica o nekim teorijama kvantne fizike, prica se i o bogu, prica se i o ljudskom mozgu i o njegovim mogucnostima (snaga volje). oni su maximalno pojednostavnili teorije da bi mi, obicni smrtnici, mogli uopste skontati sta to oni tamo pricaju.

i pored toga, opet je prilicno zajebano za pratiti, tj ako stvarno hoces da upratis - ali moze se nekako. ja sam film gledo vec dva puta i sigurno cu ga pogledati jos par puta. takodje sam non-stop vraco unazad po nekoliko puta odredjene dijelove da bi skonto stvari. vrijedi pogledati i zamisliti se.

bilo mi je pogotovo drago da vidim da se moje vidjenje boga poklapa sa vidjehjem vodecih kvantnih fizicara, koji btw svi vjeruju u boga. odsad me zovite kvantni fizicar tana 19.gif.

salu na stranu, ovo sto nam govore kvantni fizicari nam jebe koncepciju svega sto znamo dosad.

oni tvrde da je sve sto vidimo stvar percepcije, i da nase oko vidi puno vise nego sto mozak moze da registruje. pravili su experimente u mnogim laboratorijama gdje se jedna te ista cestica nalazi u istom trenutku na dva razlicita mjesta. zvuci nevjerovatno ali je istinito. cak su i napravili experimenat sa objektom dovoljno velikim da se moze vidjeti golim okom i uspjeli su, i to se cak i moze fotografisati. tesko za svarit' ali je istina.

vrijeme je relativno kazu kvantni fizicari, i moze da ide na puno strana. ne samo naprijed i nazad nego i paralelno. sad kad kontam onaj film matrix je napravljen po ovim teorijama.

oni tvrde da je teoretski moguce, na primjer hodati po vodi, samo ako covjek dovede sebe do tog nivoa (znamo da je isus hodo po vodi). sve je moguce, samo se radi o percepciji.

nastavicu, ima jos puno toga .... vrijedi malo ovo protaberiti ... koga zanima .. ovo je vrhunac nauke i religije zajedno


evo web stranice:

    http://www.whatthebleep.com/

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

07-25-2005 19:29 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Rondo Rondo is a Male
stalni dopisnik


Poruka: 1085

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kvantni Tana,
jesi ti pusio ista kad si to gled'o? 18.gif

07-25-2005 19:33 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

o kvantni rondo-e 07.gif

nisam ali planiram 18.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

07-25-2005 19:45 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Black_Mamba Black_Mamba is a Female
rodjena




Poruka: 1055

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ma i meni bolje ide to paralalno vrijeme kad se napusim 18.gif

Odma mi glava jednom paralelom a noge drugom 07.gif

Bez zeze, pravo interesantne teorije, samo ja to nebi nazvala bas egzaktnom naukom, nego eto...teorije o kojima se da razmisljati.

___________________________________________________________________
Eh kakve je Pesta kupleraje imala

07-26-2005 08:43 Black_Mamba is offline Pregledaj poruke od Black_Mamba Dodaj Black_Mamba u listu prijatelja
VolimRodjene VolimRodjene is a Male
rodjeni




Poruka: 1037
Location: Prve proleterske 1

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Veliki Albert je mnogo od ovoga pojasnio, ali moras rasturati matematiku da bi ga shvatio



mada je ovaj lik bio jos veca faca po meni. Njegovo ime je Erwin Schroedinger i doslovno je izmislio valnu jednadzbu (diferencijalna jednacina drugog reda)

___________________________________________________________________

    broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane VolimRodjene dana 07-26-2005 u 11:26.

    07-26-2005 10:59 VolimRodjene is offline Pregledaj poruke od VolimRodjene Dodaj VolimRodjene u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)
    pokretac teme Thread Started by tana

    Miraculous Messages from Water Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    idemo dalje .....

    japanac masaru mmoto je napravio sljedeci experiment:

    uzo je nekoliko boca vode, na svakoj (osim jedne) je napiso neku svoju misao i ostavio ih preko noci. ujutro je fotografiso molekule vode iz razlicitih boca.

    na jednoj boci nije nista napiso,
    na drugoj je napiso rijec ljubav
    na trecoj hitler
    itd .....


    fotografije molekula vode iz razlicitih boca su TOTALNO razlicite. ona na kojoj pise hitler je ruzna i odbojna, ona na kojoj je napiso ljubav je vesela i prijatna za oko.

    ovdje moete vidjeti slike:

      http://www.wellnessgoods.com/messages.asp

    (skroliraj skoro na dno ekrana)
    inace ces naci hiljade i hiljade sajtova na ovu temu, googlaj sa "message from water" ili "masaru mmoto"

    ovo dokazuje da covjek svojim mislima moze da utice na molekularni izgled vode, a to je upravo ono sto tvrde kvantni fizicari. znamo da je voda skoro 90% naseg tijela, dakle molekule vode u nasem tijelu odrazavaju nas karakter. pogledajte web stranicu obavezno

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    07-26-2005 19:44 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)
    pokretac teme Thread Started by tana

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    na ovoj boci vode nije nista pisalo

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    07-26-2005 20:23 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)
    pokretac teme Thread Started by tana

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ovdje je pisalo "adolf hitler"

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    07-26-2005 20:24 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)
    pokretac teme Thread Started by tana

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ovdje je pisalo "hvala"

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    07-26-2005 20:24 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)
    pokretac teme Thread Started by tana

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    pogledaj razlike izmedju hitlera i hvala.

    voda ko voda nema nista sa ovim, ove slike su projekcija misli od japanca legende.

    da je neki nacista isto ovo uradio vjerovatno bi hico bio lijepa molekula. radi se o nasem mozgu i neogranicenim mogucnostima koje imamo, samo sto ne znamo da ih koristimo, sad za sad. ne znaci da covjek nece biti u stanju da razvije te sposobnosti. ima razlog zasto je mozak tako malo iskoristen (manje od 3%). vjerovatno je kreator ostavio puno prostora da se razvijamo.

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    07-26-2005 20:28 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    VolimRodjene VolimRodjene is a Male
    rodjeni




    Poruka: 1037
    Location: Prve proleterske 1

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    einstein je vidio 18 dimenzija, medjutim nije ih znao matematicki opisati. Nasa spoznaja danas se ogranicava na 4 (3 prostorne koordinate + vrijeme), ali einstein je i za to tvrdio da je relativno (kontrakcija duzina i dilatacija vremena) u zavisnosti kako to posmatramo i iz kojeg sistema, da li u pokretu, da li u stanju mirovanja i slicno. Ovo govorim jer einstein je bio na putu da rjesi problem bistvovanja na dva mjesta istovremeno, a to bi moglo biti veoma povezano sa ovim sto ti pises tana, tj. sa ovim mislima a i brzinom svjetlosti

    ___________________________________________________________________

      07-26-2005 20:43 VolimRodjene is offline Pregledaj poruke od VolimRodjene Dodaj VolimRodjene u listu prijatelja
      metallica metallica is a Male
      moforaja




      Poruka: 8228
      Location: CH.WILLA(uglavnom)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Tana i ostali svaka vam èast ovo mi se bas dopada ovo je bas osvjezavajuca tema samo
      nastavite sve sam procitao 10.gif 10.gif 10.gif

      ___________________________________________________________________

        07-26-2005 20:52 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
        igor(GROF) igor(GROF) is a Male
        bice nesto od mene




        Poruka: 478
        Location: 8 sati avionom-6 autom-4 konjem-2 pijeske i eto tu sam

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        tana brato dje me nadze

        ko ljubitelj aquariuma i clan reef club ovde dosta sastanaka je posveceno kvaliteti vode

        ja koristim 6 stage ro/di unit koja prociscaje vodu za 99%

        koristim dosta razlicitih testova za testiranje vode ukljucujuci TDS metar koji mjeri kvalitetu vode

        moja kucna voda je 133 tds
        voda sto se kupi u prodavnici izmadzu 18 i 33 tds
        moj ro/di je 001tds sto znaci puno cistija nego kupovna

        kada stavis tu vodu od 001 u flasu i stavis u frizider sutradan se tds promjenio izmedzu 003-005tds

        sta to znaci da bakterije sto se nalaze u vodi koje filteri i RO membrana i DI hemija nemoze da ukloni razvijaju se razlicito ko svako zivo bice

        zakljucak kada stavis vodu u koliko hoces razlicitih boca i ostavis ih da stoje svaka ce pokazati razlicite rezultate 01.gif

        a onom fizicaru svaka cast sto je i dobar prodavac pa mu sigurno knjiga se dobro prodaje 23.gif

        ___________________________________________________________________

          18.gif

            25.gif
            Wissenschaft ohne Religion ist lahm, Religion ohne Wissenschaft ist blind.

                07-26-2005 20:55 igor(GROF) is offline Posalji Email za igor(GROF) Pregledaj poruke od igor(GROF) Dodaj igor(GROF) u listu prijatelja
                tana tana is a Male
                rigorozni




                Poruka: 17879
                Location: na prinudnom radu :)
                pokretac teme Thread Started by tana

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                mes' cini da se ne razumijemo igore

                covjek je uzo 5 boca destilovane vode koje su inicijalno sve bile identicne.
                sve boce su stajale na istom mjestu pod istim uslovima, izlozene istim bakterijama, neotvorene, ali sa razlicitim porukama na njima.

                kontas ? nije ponta sto se voda mijenja kad je stavis u frizider, nego sto se mijenja zbog rijeci (misli) napisanih na bocama.

                ___________________________________________________________________
                kad ce mostar mama?

                07-26-2005 21:34 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                VolimRodjene VolimRodjene is a Male
                rodjeni




                Poruka: 1037
                Location: Prve proleterske 1

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                a mogu li mikrodeformacije uzrokovane pisanjem imati uticaj na to i cime je pisano, jer ono to mi fakat malo cudno. Ili ono to mozemo povezati sa razlicitim osjecajima kad pisemo hvala i hitler pa i razlicit pritisak vrsimo na bocu, a time i na molekule, a to opet potvrdjuje tvoju teoriju, bar donekle

                ___________________________________________________________________

                  broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane VolimRodjene dana 07-26-2005 u 21:38.

                  07-26-2005 21:38 VolimRodjene is offline Pregledaj poruke od VolimRodjene Dodaj VolimRodjene u listu prijatelja
                  igor(GROF) igor(GROF) is a Male
                  bice nesto od mene




                  Poruka: 478
                  Location: 8 sati avionom-6 autom-4 konjem-2 pijeske i eto tu sam

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od tana:

                    mes' cini da se ne razumijemo igore

                    covjek je uzo 5 boca destilovane vode koje su inicijalno sve bile identicne.
                    sve boce su stajale na istom mjestu pod istim uslovima, izlozene istim bakterijama, neotvorene, ali sa razlicitim porukama na njima.

                    kontas ? nije ponta sto se voda mijenja kad je stavis u frizider, nego sto se mijenja zbog rijeci (misli) napisanih na bocama.


                  ro/di je Reverse Osmosis + hemijska dionizacija vode
                  to jeste destilovana voda
                  kada procistis vodu nema teorije da voda sadrzi iste bakterije

                  jednostavno nije moguce ukloniti sve bakterije

                  + vazduhom nosene bakterije mogu uci u vodu prije zatvaranja flase

                  + sto volim rodzene napisa ima li ulogu mikrodeformacije uzrokovane pisanjem
                  ima jer plastika vjerovali ili ne upija tecnost
                  tako da samo pisanje na flasi moze promijenuti biologiju vode

                  a ti njegovi rezultati su nista vise nego slucajnost 10.gif

                  ___________________________________________________________________

                    18.gif

                      25.gif
                      Wissenschaft ohne Religion ist lahm, Religion ohne Wissenschaft ist blind.

                          07-26-2005 21:51 igor(GROF) is offline Posalji Email za igor(GROF) Pregledaj poruke od igor(GROF) Dodaj igor(GROF) u listu prijatelja
                          tana tana is a Male
                          rigorozni




                          Poruka: 17879
                          Location: na prinudnom radu :)
                          pokretac teme Thread Started by tana

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          vr, on je napiso na komadicima papira rijeci i zalijepio ih na boce.

                          mislim da se radi samo o snazi nase volje i nista drugo. nase mentalne mogucnosti su neogranicene fakticki po dizajnu. samo je pitanje vremena kad cemo nauciti da ih koristimo.

                          ima puno ljudi koji su napravili korak naprijed u evoluciji (ne mislim na darvinovu evoluciju).
                          ima ljudi koji su telepate, mogu da prenose misli nekome na drugom kraju planete. ima ljudi koji imaju sposobnost telekineze - pomjeranje manjih predmeta snagom volje. ima ljudi koji su geniji ko sto je recimo ajnstajn.

                          itd .... poenta je da mi imamo strahovite mogucnosti isprogramirane samo ne znamo kako da ih koristimo. bas ko u matrix-u.

                          ___________________________________________________________________
                          kad ce mostar mama?

                          07-26-2005 21:54 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                          tana tana is a Male
                          rigorozni




                          Poruka: 17879
                          Location: na prinudnom radu :)
                          pokretac teme Thread Started by tana

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          ok igore, a kako onda objasnjavas da izgled molekule odgovara misli koja joj je upucena.

                          jesi li pogledo stranicu i vidio one slike molekula vode kad je voda izlozena raznim muzickim zanrovima? metal, klasika, itd ....

                          uporedi recimo heavy metal susic sa betovenom. hajde pogledaj.
                          slika molekule koja je izlozena metal muzici je teska i tijesna nakva, dok je betoven lahak i leprsav. pazi, ovo samo odrazava misli od ovoga japanca, bezbeli da on tako vidi metal muziku i betovena.

                          slucajnost ? tesko tesko vrlo tesko ...

                          ___________________________________________________________________
                          kad ce mostar mama?

                          07-26-2005 21:56 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                          tana tana is a Male
                          rigorozni




                          Poruka: 17879
                          Location: na prinudnom radu :)
                          pokretac teme Thread Started by tana

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          evo jos jedna stranica gdje se mozda bolje vide slike:

                            http://www.life-enthusiast.com/twilight/research_emoto.htm

                          ___________________________________________________________________
                          kad ce mostar mama?

                          07-26-2005 22:04 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                          igor(GROF) igor(GROF) is a Male
                          bice nesto od mene




                          Poruka: 478
                          Location: 8 sati avionom-6 autom-4 konjem-2 pijeske i eto tu sam

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                              citat od tana:

                            evo jos jedna stranica gdje se mozda bolje vide slike:
                              http://www.life-enthusiast.com/twilight/research_emoto.htm


                          tana tema ti je za 10 10.gif

                          pogldo sam stranicu i vjeruj mi da je interesantno i veoma naucno da cu se jos vise raspitati od ovim mogucnostima

                          ja koliko znam da radio frenkvencija igra ulogu u mijenjanju molekuralne strukture vode
                          to znaci da pustanje razlicite muzike to jest mijenjanje visokih i niskih frenkvecija mijenja molekule u vodi
                          microwave na toj bazi zagrijaje hranu
                            http://www2.slac.stanford.edu/vvc/accelerators/klystron.html


                          a to sto je on nadodo da i misli mijenjaju vodu je quantum fizika

                          quantum - je najmanja diskrentna mjera za bilo koju fizicku vrijednost energije ili molekula

                          to znaci da je quantum fizika veoma vazna za otkrivanje novih stvari
                          ali to je veoma mali broj otkrica da cak neke teorije od ovakvih fizicara su smijesne

                          kasnije cu postaviti link od takvog fizicara koji je dobio nobelovu nagradu
                          (j 38.gifi ga ime mi na vrh jezika nemogu se sijetiti)

                          ___________________________________________________________________

                            18.gif

                              25.gif
                              Wissenschaft ohne Religion ist lahm, Religion ohne Wissenschaft ist blind.

                                  07-26-2005 22:58 igor(GROF) is offline Posalji Email za igor(GROF) Pregledaj poruke od igor(GROF) Dodaj igor(GROF) u listu prijatelja
                                  Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                                  Postavi novu temu Odgovori
                                  Go to:
                                  preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com