Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Bosanski autenticni Islam postoji ili ti ga Zgembo nisi u pravu!!! » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 2 [3] 4 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Indijanac Indijanac is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 530
Location: Fuckin' Germany

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Imash li od jare Erasmusa ista ?

Njega cenim mlogo 01.gif

___________________________________________________________________
Ko bi mogo opjevati redom
sve ljepote divnoga Mostara,
zar se èudiš srce što ga ljubim
sa ljubavlju sinovskoga žara?

08-08-2005 21:05 Indijanac is offline Posalji Email za Indijanac Pregledaj poruke od Indijanac Dodaj Indijanac u listu prijatelja
zgembo zgembo is a Male
avenija kruzno




Poruka: 145

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od VolimRodjene:

        citat od 1_heart:

      Aha :o) trebam se ponoviti izgleda samo opet :...zato sto su nevjernici neprestano u nastojanju da muslimane odvrate od vjere!

      Kome je krivo sto meni ne treba nikakva druga knjiga osim Kur'ana cistog i jasnog, zao mi je zbog njega, jer je to stvarno prevelika kolicina zavisti - ode zgaravica od toga 14.gif ili tako 01.gif . Selam alejkum!


        BOJIM SE ÈOVJEKA KOJI JE PROÈITAO SAMO JEDNU KNJIGU


    reèe sveti Toma Akvinski


U pravu si
alo ako aludiras na Kuran casni onda de on ne moze svrstati u knjigu .tipa Glembajevi , sidarta ili sta ja znam ( samo kao pr ) . Kuran je jednostavno bozja objava . Ona se ne moze procitati . Zasto . Zato sto je to jednostavno nemoguce da covjek shvati sve stvari i ajete od sto citanja a kamoli od jednog ili dva . Ako si mislio na neku knjigu koju je napsiao neki pisac ili pijesnik onda taj Tomin citat stoji

Za Indijanca

Pozdrav Indijancu . Evo ja bih ovako . Posto sam mislio studirati pravo a nisam pa sam uzeo nesto drugo u kojem ima elemenata rimskog prava , uvjek sam se zanimao taj ustav sfrj i ti zakoni do kojih je meni za sada tesko doci . Mislio sam uporediti Memotrandum Sanu-a i Islamsku deklaraciju . Pazi ovo ne bih uradio iz nekih politickih pobuda ( licno ne glasam ni za nikoga ) vec jednostavno sa pravne tacke gledista da uporedimo ove dvije stvari i da li je u ponaosob od njih bilo elemenata za zatvor .
Moracu malo politike ubaciti . Evo ne mogu da vjerujem da npr neki koji su osudjeni iz te alijine grupe dobiju po 13 , 14 godina a npr neki ratni zlocinci dobiju po sedam osam godina . Znam da su to dva razlicita pravna sistema . ali gdje je tu usaglasenost zakona . Pazi ja sam skoro totalni laik za to .
Imam negdje spremljenu i deklaraciju i memorandum pa ako hoces da to razglabamo ali ve bih volio da se ode na siroko politicki
Ako sam nekoga udusio pricom , izvinite
Pozdrav Indijancu

___________________________________________________________________
Neznalicu ces prepoznati po tome sto odgovara prije nego saslusa, protivi se prije nego razumije i prosudjuje o onome o cemu nema znanja. (BIHARUL ENVAR, DIO 78, S. 278

08-08-2005 22:27 zgembo is offline Pregledaj poruke od zgembo Dodaj zgembo u listu prijatelja
Rondo Rondo is a Male
stalni dopisnik


Poruka: 1085
pokretac teme Thread Started by Rondo

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Okle sada Alije u svemu...
Hajmo momci tema.
Moderatori, metla u sake pa cistite..(narocito od 1 Heart, jer hanumica nema nista licno dodat! I koji je ona ovdje faktor da tumaci btw,
Hanumice drugi put te opominjem, otvori sebi temu pa citiraj i tumaci a sa moje SIKTER 08.gif 08.gif 08.gif )
A vas dvojica (Indijanac i Zgembo) isto, otvorite temu o dekleraciji i Aliji i memorandumu i SANU, pa vam se mozda i pridruzim mada ne komentarisem petorazredna dijela jer nisu vrijedna spomena.

08-08-2005 23:32 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
zgembo zgembo is a Male
avenija kruzno




Poruka: 145

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Rondo:

    Okle sada Alije u svemu...
    Hajmo momci tema.
    Moderatori, metla u sake pa cistite..(narocito od 1 Heart, jer hanumica nema nista licno dodat! I koji je ona ovdje faktor da tumaci btw,
    Hanumice drugi put te opominjem, otvori sebi temu pa citiraj i tumaci a sa moje SIKTER 08.gif 08.gif 08.gif )
    A vas dvojica (Indijanac i Zgembo) isto, otvorite temu o dekleraciji i Aliji i memorandumu i SANU, pa vam se mozda i pridruzim mada ne komentarisem petorazredna dijela jer nisu vrijedna spomena.

Ne znam jesu li petorazedna djela ili nisu ( nisi valjda postao i knjizevni kriticar ) ali za ta bezvezna djela dobise ljudi 90 godina zatvora . Ovdje se prije svega radilo o pravednosti a ne o kvaliteti napisanog .I kako to sad da ti ne volis Aliju rahm koji je pobornik evropskog , modernog islama 14.gif Dalje ophodjenje sa zenskom osobom , u ovom slucaju sa heart 1 nije na nivou jednog vjernika . Cuj koji je ona ovdje faktor . Pa valjda svak ima pravo da komentarise necije postove . Ta nije ovaj forum tvoj licni posjed pa da biras ko ce sta i gdje reci . Zato rondo , evo pobrisi i ovo .

___________________________________________________________________
Neznalicu ces prepoznati po tome sto odgovara prije nego saslusa, protivi se prije nego razumije i prosudjuje o onome o cemu nema znanja. (BIHARUL ENVAR, DIO 78, S. 278

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane zgembo dana 08-09-2005 u 10:48.

08-09-2005 10:46 zgembo is offline Pregledaj poruke od zgembo Dodaj zgembo u listu prijatelja
VolimRodjene VolimRodjene is a Male
rodjeni




Poruka: 1037
Location: Prve proleterske 1

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od zgembo:

        citat od VolimRodjene:

          citat od 1_heart:

        Aha :o) trebam se ponoviti izgleda samo opet :...zato sto su nevjernici neprestano u nastojanju da muslimane odvrate od vjere!

        Kome je krivo sto meni ne treba nikakva druga knjiga osim Kur'ana cistog i jasnog, zao mi je zbog njega, jer je to stvarno prevelika kolicina zavisti - ode zgaravica od toga 14.gif ili tako 01.gif . Selam alejkum!


          BOJIM SE ÈOVJEKA KOJI JE PROÈITAO SAMO JEDNU KNJIGU


      reèe sveti Toma Akvinski


    U pravu si
    alo ako aludiras na Kuran casni onda de on ne moze svrstati u knjigu .tipa Glembajevi , sidarta ili sta ja znam ( samo kao pr ) . Kuran je jednostavno bozja objava . Ona se ne moze procitati . Zasto . Zato sto je to jednostavno nemoguce da covjek shvati sve stvari i ajete od sto citanja a kamoli od jednog ili dva . Ako si mislio na neku knjigu koju je napsiao neki pisac ili pijesnik onda taj Tomin citat stoji

    Za Indijanca

    Pozdrav Indijancu . Evo ja bih ovako . Posto sam mislio studirati pravo a nisam pa sam uzeo nesto drugo u kojem ima elemenata rimskog prava , uvjek sam se zanimao taj ustav sfrj i ti zakoni do kojih je meni za sada tesko doci . Mislio sam uporediti Memotrandum Sanu-a i Islamsku deklaraciju . Pazi ovo ne bih uradio iz nekih politickih pobuda ( licno ne glasam ni za nikoga ) vec jednostavno sa pravne tacke gledista da uporedimo ove dvije stvari i da li je u ponaosob od njih bilo elemenata za zatvor .
    Moracu malo politike ubaciti . Evo ne mogu da vjerujem da npr neki koji su osudjeni iz te alijine grupe dobiju po 13 , 14 godina a npr neki ratni zlocinci dobiju po sedam osam godina . Znam da su to dva razlicita pravna sistema . ali gdje je tu usaglasenost zakona . Pazi ja sam skoro totalni laik za to .
    Imam negdje spremljenu i deklaraciju i memorandum pa ako hoces da to razglabamo ali ve bih volio da se ode na siroko politicki
    Ako sam nekoga udusio pricom , izvinite
    Pozdrav Indijancu


tip je aludirao bas na to da se boji ljudi koji su procitali samo svetu knjigu

___________________________________________________________________

    08-09-2005 12:38 VolimRodjene is offline Pregledaj poruke od VolimRodjene Dodaj VolimRodjene u listu prijatelja
    Black_Mamba Black_Mamba is a Female
    rodjena




    Poruka: 1055

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Rondo:

      Okle sada Alije u svemu...
      Hajmo momci tema.
      Moderatori, metla u sake pa cistite..(narocito od 1 Heart, jer hanumica nema nista licno dodat! I koji je ona ovdje faktor da tumaci btw,
      Hanumice drugi put te opominjem, otvori sebi temu pa citiraj i tumaci a sa moje SIKTER 08.gif 08.gif 08.gif )
      A vas dvojica (Indijanac i Zgembo) isto, otvorite temu o dekleraciji i Aliji i memorandumu i SANU, pa vam se mozda i pridruzim mada ne komentarisem petorazredna dijela jer nisu vrijedna spomena.


    I'm in love 27.gif

    ___________________________________________________________________
    Eh kakve je Pesta kupleraje imala

    08-09-2005 13:43 Black_Mamba is offline Pregledaj poruke od Black_Mamba Dodaj Black_Mamba u listu prijatelja
    Rondo Rondo is a Male
    stalni dopisnik


    Poruka: 1085
    pokretac teme Thread Started by Rondo

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od zgembo:

          citat od Rondo:

        Okle sada Alije u svemu...
        Hajmo momci tema.
        Moderatori, metla u sake pa cistite..(narocito od 1 Heart, jer hanumica nema nista licno dodat! I koji je ona ovdje faktor da tumaci btw,
        Hanumice drugi put te opominjem, otvori sebi temu pa citiraj i tumaci a sa moje SIKTER 08.gif 08.gif 08.gif )
        A vas dvojica (Indijanac i Zgembo) isto, otvorite temu o dekleraciji i Aliji i memorandumu i SANU, pa vam se mozda i pridruzim mada ne komentarisem petorazredna dijela jer nisu vrijedna spomena.

      Ne znam jesu li petorazedna djela ili nisu ( nisi valjda postao i knjizevni kriticar ) ali za ta bezvezna djela dobise ljudi 90 godina zatvora . Ovdje se prije svega radilo o pravednosti a ne o kvaliteti napisanog .I kako to sad da ti ne volis Aliju rahm koji je pobornik evropskog , modernog islama 14.gif Dalje ophodjenje sa zenskom osobom , u ovom slucaju sa heart 1 nije na nivou jednog vjernika . Cuj koji je ona ovdje faktor . Pa valjda svak ima pravo da komentarise necije postove . Ta nije ovaj forum tvoj licni posjed pa da biras ko ce sta i gdje reci . Zato rondo , evo pobrisi i ovo .


    Mozda bas i jesam knjizevni kriticar u slobodno vrijeme...I to nije bilo knjizevno djelo, nije beletristka, ali za tvoju informaciji sam magistrirao na Policy Analysis,shodno tome mogi da i kritikujem njegovu "policy"..
    Aliju ne gotivim kao politicara, a ne kao vjernika. To o vjeri smo prepustili da sudi Onome kiji zna najbolje. I ako je Alija bio vjernik nad vjernicima, sebi je bio a ne meni...Koliko puta ja treban naglasiti da je vjera stvar privatnog domena(po mom misljenju i nikada ne bih mogao da zivim u religiozno-dogmatskom drustvu) O Aliji kaopoliticaru sam govorio par puta a o Aliji kao vjerniku...sorry, nije moj domen...(Poceo je graditi drzavu a nije imao plana za mjesnu zajednicu!!!Ne vjerujes, pogledaj bilans zrtava, prognanih, ranjenih itd. Ne kzem da je kriv ali zasto se plekat u nesto o cemu nemas pojma)
    A hanumica 1 heart ne komentarise nego ubacuje postove o kojima nije rijec. A to je stvar nekulture a ne neke pretjerane duhovnosti kako je ti zelis predstaviti. To bi isto bilo ko kad bi ona pokrenula temu o necemu duhovnom a ja joj posao ubacivat citate Johnny-a B Stulica, tj. nesto sto veze svezom nema. Nije forim moja privatni ali neka otvori temu napr. "citati iz Kur'ana i njihovo znacenej" pa bujrum, vi koji se smatrate uber-vjernicima (cuj ti mi kazes da ne prilici vjerniku da se tako ophodi?! Koji si TI sada faktor da vrednujes moju vjeru li nevjeru) opletite koliko vam drago, a nas druge, koji nismo po vasim arsinima, ostavite da tabirimo o svjetovnim temama, KAKVA JE OVA TEMA I BILA DOK SE HANUMICA NIJE POJAVILA 08.gif 08.gif 08.gif

    08-09-2005 22:59 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
    zgembo zgembo is a Male
    avenija kruzno




    Poruka: 145

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Rondo:

          citat od zgembo:

            citat od Rondo:

          Okle sada Alije u svemu...
          Hajmo momci tema.
          Moderatori, metla u sake pa cistite..(narocito od 1 Heart, jer hanumica nema nista licno dodat! I koji je ona ovdje faktor da tumaci btw,
          Hanumice drugi put te opominjem, otvori sebi temu pa citiraj i tumaci a sa moje SIKTER 08.gif 08.gif 08.gif )
          A vas dvojica (Indijanac i Zgembo) isto, otvorite temu o dekleraciji i Aliji i memorandumu i SANU, pa vam se mozda i pridruzim mada ne komentarisem petorazredna dijela jer nisu vrijedna spomena.

        Ne znam jesu li petorazedna djela ili nisu ( nisi valjda postao i knjizevni kriticar ) ali za ta bezvezna djela dobise ljudi 90 godina zatvora . Ovdje se prije svega radilo o pravednosti a ne o kvaliteti napisanog .I kako to sad da ti ne volis Aliju rahm koji je pobornik evropskog , modernog islama 14.gif Dalje ophodjenje sa zenskom osobom , u ovom slucaju sa heart 1 nije na nivou jednog vjernika . Cuj koji je ona ovdje faktor . Pa valjda svak ima pravo da komentarise necije postove . Ta nije ovaj forum tvoj licni posjed pa da biras ko ce sta i gdje reci . Zato rondo , evo pobrisi i ovo .


      Mozda bas i jesam knjizevni kriticar u slobodno vrijeme...I to nije bilo knjizevno djelo, nije beletristka, ali za tvoju informaciji sam magistrirao na Policy Analysis,shodno tome mogi da i kritikujem njegovu "policy"..
      Aliju ne gotivim kao politicara, a ne kao vjernika. To o vjeri smo prepustili da sudi Onome kiji zna najbolje. I ako je Alija bio vjernik nad vjernicima, sebi je bio a ne meni...Koliko puta ja treban naglasiti da je vjera stvar privatnog domena(po mom misljenju i nikada ne bih mogao da zivim u religiozno-dogmatskom drustvu) O Aliji kaopoliticaru sam govorio par puta a o Aliji kao vjerniku...sorry, nije moj domen...(Poceo je graditi drzavu a nije imao plana za mjesnu zajednicu!!!Ne vjerujes, pogledaj bilans zrtava, prognanih, ranjenih itd. Ne kzem da je kriv ali zasto se plekat u nesto o cemu nemas pojma)
      A hanumica 1 heart ne komentarise nego ubacuje postove o kojima nije rijec. A to je stvar nekulture a ne neke pretjerane duhovnosti kako je ti zelis predstaviti. To bi isto bilo ko kad bi ona pokrenula temu o necemu duhovnom a ja joj posao ubacivat citate Johnny-a B Stulica, tj. nesto sto veze svezom nema. Nije forim moja privatni ali neka otvori temu napr. "citati iz Kur'ana i njihovo znacenej" pa bujrum, vi koji se smatrate uber-vjernicima (cuj ti mi kazes da ne prilici vjerniku da se tako ophodi?! Koji si TI sada faktor da vrednujes moju vjeru li nevjeru) opletite koliko vam drago, a nas druge, koji nismo po vasim arsinima, ostavite da tabirimo o svjetovnim temama, KAKVA JE OVA TEMA I BILA DOK SE HANUMICA NIJE POJAVILA 08.gif 08.gif 08.gif

    Nisi me razumio bolan sta pjenis odmah . Kritika je bila u smjeru da mi nije svido nacin ophodjenja sa doticnom osobom .JJa je ne poznajem da valja pa sam se iznenadio malo sa tvojim nacinom ophodjenja . Nista vise .
    Dalje , ne volim se faliti pa ce mi to ostati i dalje praksa u zivotu . Tebi svaka cast ali ako je necija knjiga prevedena na vise jezika u evropi i svijetu i stampana u vssie zemlja onda je ipak dostojna , ako nista pomena . Nisam citao nista osim polovine isl deklaracije pa tako neznam ocjenit njegov rad . Mozda nagrade i uspjesi kojeje postigao nisu garancija kavlitete . Isto tako niko nije savrsen pa mozda ni ti nis u pravu . Ukusi su razliciti , zar ne . Ti mozda b ne volis the Long Riders ali eto ja to slusam ponekad ,mada slabou posljebje vrijeme . Neki ce kriticar reci da je doba njihov album r a neki ce ga proglasit albumom godine

    ___________________________________________________________________
    Neznalicu ces prepoznati po tome sto odgovara prije nego saslusa, protivi se prije nego razumije i prosudjuje o onome o cemu nema znanja. (BIHARUL ENVAR, DIO 78, S. 278

    08-10-2005 01:18 zgembo is offline Pregledaj poruke od zgembo Dodaj zgembo u listu prijatelja
    gandalf gandalf is a Male
    Mo-Starac




    Poruka: 4675
    Location: NEBUCHADNEZZAR

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Zgembo prvi ti se put obracam, samo bih volio da znam nesto u vezi tvog potpisa!

    Je li to ti kopiras Mehmedaliju Dizdara, i zelis li time da kazes da srebrenicani nisu naucili neku lekciju, pa im se Srebrenica morala dogoditi?

    ___________________________________________________________________
    Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
    Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

    08-10-2005 09:31 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
    mishko mishko is a Male
    bice nesto od mene




    Poruka: 343
    Location: croatia

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Rondo Care ,necu kvarit temu

    samo da napomenem lako je biti general poslije bitke


    ali pogledaj malo unazad . Tito poveo muslemane u boj za drzavu u kojoj ce imati sva prava ko ostali . i sta bi ko rezultat titine obmane . 8 osto bosnjaka nastradalo a nisu se cak udostojili ni ime danam dadnu Sa alijom mada sam i ja kritcirar njegove politike , dobismo imei sva prava i nazadsvoju vjekovima staru drzavu
    ipak mislim da je ova zrtva bila vrijedna

    ___________________________________________________________________

      08-10-2005 13:15 mishko is offline Pregledaj poruke od mishko Dodaj mishko u listu prijatelja
      VolimRodjene VolimRodjene is a Male
      rodjeni




      Poruka: 1037
      Location: Prve proleterske 1

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od mishko:

        Rondo Care ,necu kvarit temu

        samo da napomenem lako je biti general poslije bitke


        ali pogledaj malo unazad . Tito poveo muslemane u boj za drzavu u kojoj ce imati sva prava ko ostali . i sta bi ko rezultat titine obmane . 8 osto bosnjaka nastradalo a nisu se cak udostojili ni ime danam dadnu Sa alijom mada sam i ja kritcirar njegove politike , dobismo imei sva prava i nazadsvoju vjekovima staru drzavu
        ipak mislim da je ova zrtva bila vrijedna


      dobili ime, a vecina je van zemlje, a ono sto je ovdje umire od gladi, pa mu ime u svemu tome nista ne znaci, jer se nece imat ko zvat tim imenom
      Pitaj za sva prava one u trebinju i ljubuskom
      a drzava?
      Siroki brijeg: BiH-Hrvatska - ljepota jedna od prizora
      Bijeljina: BiH - SiCG - jos ljepsi dogadjaj
      Ako to nazivas drzavom, aferim.

      ___________________________________________________________________

        08-10-2005 14:13 VolimRodjene is offline Pregledaj poruke od VolimRodjene Dodaj VolimRodjene u listu prijatelja
        adis b adis b is a Male
        rambling reck




        Poruka: 1083

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        opet skrecemo sa teme

        ali ona borba je prvenstveno bila DA SE PREZIVI, DA NAS NE POBIJU KAO STO SU KRENULI '92 (STO JE BILO VEC ISPLANIRANO OD DAAAAAVNO) I NASTAVILI KROZ RAT

        to sto nam nije dopusteno od vecih sila da se odbranimo i da oslobodimo zemlju do kraja, to je vec druga prica

        jer da smo se mi pitali i dan danas bi bila kakva-takva Jugoslavija (kao sto su Izebegovic i Gligorov predlagali)

        sad se moze komotno brisati sve off-topic

        ___________________________________________________________________
        ...

        08-10-2005 18:17 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
        alaga alaga is a Male
        moforaja




        Poruka: 5566
        Location: Zabrdalje

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Sve mi se cini da je sazrilo vrijeme da mi ovom ovom forumu predjenenemo ime 29.gif 21.gif 23.gif

        ___________________________________________________________________
        UT TU MIHI , ITA EGO TIBI

        08-10-2005 23:17 alaga is offline Pregledaj poruke od alaga Dodaj alaga u listu prijatelja
        Rondo Rondo is a Male
        stalni dopisnik


        Poruka: 1085
        pokretac teme Thread Started by Rondo

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od mishko:

          Rondo Care ,necu kvarit temu

          samo da napomenem lako je biti general poslije bitke


          ali pogledaj malo unazad . Tito poveo muslemane u boj za drzavu u kojoj ce imati sva prava ko ostali . i sta bi ko rezultat titine obmane . 8 osto bosnjaka nastradalo a nisu se cak udostojili ni ime danam dadnu Sa alijom mada sam i ja kritcirar njegove politike , dobismo imei sva prava i nazadsvoju vjekovima staru drzavu
            ipak mislim da je ova zrtva bila vrijedna


        Molim te mishko, zamisli se dobro nad ovim rijecima sto si napisao a ja boldirao!!!Jesi li ti svjestan sta si napisao? Bolan, Mishko ova drzava kakva je danas nije vrijedna rusenja Starog Mosta a da ne govorimo o Srebrenici, Zepi itd...Ne znam te i nemogu da sudim o tebi i ne znam kako si prosao u ratu...Ali ti nisi na svom nego u Svedskoj. Nema tih ideala koji su vrijedni 8000 ubijenih srebrenicana. Ja bi se sam radije sebi posro usta i nikad se nezvao Bosnjak i vazda BiH u bivsoj Jugi bila ako je to bila cijena da se genocid nad narodom ne dogodi! I opet bi to bila najmanja zrtva koju bih bio spreman podnjeti samo da su Srebrenicni a Boga mi i ostale zrtve po nasim gradovima ostale zive....I to nije u biti zrtva nego humanost.

        Dobro Adis kaze, Aliji rahmetli nikada nezavisna Bosna nije bila prevashodna odrednica. Pokusao je spasiti Jugoslaviju, pa kakvu takvu...ali nije mogao jer je drugi nisu htjeli. E onda je posao pravit drzavu a nije znao kako. A imao je ljude koji su bili voljni pomoc i bili patriote ali im je rekao ne hvala...I ranije sam pisao na forumu kako mu je Raif dizdarevic ponudio svoja poznanstva i spisak profesionalnih diplomata koji su BH patriote i koji na samo znak ispred ambasada SFRJ u kojima su ambasadori u svijetu skidaju YU zastave a kace ljiljane. Ako nista to je od Tudjmana mogao naucit koji je sve hrvatske kadrove u saveznom sekretarijatu za ino poslove pito jeste li lojalni, a oni svi bili i ostali na pozicijama i za dva dana je Hrvatska imala razvijnu DKP mrezu! Pa mu je Raif i pojasnjavo kako se rat ne vodi samo na frontu nego i u diplomatiji (vojska i diplomatija-dva lica iste medalje) i rekao koji ljudu mogu da odrade posao u NY(Bijedic), Moskvi (Djikic), Londonu, Parizu, Bonnu, Briselu. A Alija se kulturno zahvalio i rekao neka Raife nekako ce mi mi to sa ovim svojim (Silajdzic da se klonirao sest puta nebi stigao da odradi sve sto je trebalo, mada mu kapu skidam i za ovo sto je odradio kao ministar vanjskih poslova)
        I sta se desava: Prva BH ambasada otvorena u Pakistanu 21.gif Koji je Pakistan centar moci tako relevantan za nas 1992? Nikakav!!!Mogli su komotno i Argentini...Prvi BH mbasador u Londonu je bio Palestinac...Mislis da to svijet nije vidio, da smo se posli igrat drzave dok nas kolju... ma dajte ljudi, dobro i ovo imamo ko nas je vodio...a iovo sto imamo je zasluga naroda a ne pojedinaca (mrzim ikonografiju velikih vodja ma ko god bio)


        Potpuno se slazem, da je lako biti general poslije bitke. Ali ako nisi general onda se i ne ulazi u bitku...

        E ljudi nije tema btw

        08-10-2005 23:50 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
        supa93 supa93 is a Male
        rodjeni




        Poruka: 780
        Location: ta nisam iz Èapljine . . .

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od mishko:

          Rondo Care ,necu kvarit temu

          samo da napomenem lako je biti general poslije bitke


          ali pogledaj malo unazad . Tito poveo muslemane u boj za drzavu u kojoj ce imati sva prava ko ostali . i sta bi ko rezultat titine obmane . 8 osto bosnjaka nastradalo a nisu se cak udostojili ni ime danam dadnu Sa alijom mada sam i ja kritcirar njegove politike , dobismo imei sva prava i nazadsvoju vjekovima staru drzavu
          ipak mislim da je ova zrtva bila vrijedna


          STA BOLAN TI ZNAS O ZRTVAMA
        08.gif 08.gif 08.gif

        ___________________________________________________________________
        Samo 4 mil. imaju srecu da zive u BiH, ostali nemaju tu srecu . . . ali imaju sve ostalo!

        08-11-2005 00:02 supa93 is offline Posalji Email za supa93 Pregledaj poruke od supa93 Dodaj supa93 u listu prijatelja
        zgembo zgembo is a Male
        avenija kruzno




        Poruka: 145

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Rondo je dobro eskiviro , u puzovicevom stilu , mishkovo pitanje o titi i zrtvama muslimana za onu drzavu . nema sta i tajson bi ti digo prst 10.gif

        ___________________________________________________________________
        Neznalicu ces prepoznati po tome sto odgovara prije nego saslusa, protivi se prije nego razumije i prosudjuje o onome o cemu nema znanja. (BIHARUL ENVAR, DIO 78, S. 278

        08-12-2005 23:48 zgembo is offline Pregledaj poruke od zgembo Dodaj zgembo u listu prijatelja
        Rondo Rondo is a Male
        stalni dopisnik


        Poruka: 1085
        pokretac teme Thread Started by Rondo

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Eto ja eskiviro, eto nek si ti frajer.(bosnjacki james bond). Gdje sam bola eskiviro???Ja rekao sta sam mislio. A i tebi i Mishku kazem lako je general iz Svedske biti
        (laHko ti je po meni...Haj Supi nesto reci!)

        08-12-2005 23:55 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
        zgembo zgembo is a Male
        avenija kruzno




        Poruka: 145

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Rondo:

          Eto ja eskiviro, eto nek si ti frajer.(bosnjacki james bond). Gdje sam bola eskiviro???Ja rekao sta sam mislio. A i tebi i Mishku kazem lako je general iz Svedske biti
          (laHko ti je po meni...Haj Supi nesto reci!)

        Supa je jedan veliki cojek 10.gif i mostarska raja i cijenim ga strasno puno . I njega i svu njegovu familiju . Ovdje smo da diskutujemo i nije mi cilj da se svadjam ili da nametnem nekom svoje misljenje . Dakle mi pricamo i naprdivamo ( o politici ) i otisli smo daleko od teme . Sta je istina i ko je kriv za sve , nadam se da ce istorija dati svoj sud . Bez obzira na to , uvazavam svacije misljenje , pa i supino i bilo cije . Ja imam svoje vidjenje , supa svoje , onaj tamo svoje . I fino je razmjeniti misljenje bez obzira da li se mi slozili ili ne .
        za supu sve najbolje a i tebi rondo . Rondo vidimo se u Mostaru uskoro ako stignem od posla . 10.gif

        ___________________________________________________________________
        Neznalicu ces prepoznati po tome sto odgovara prije nego saslusa, protivi se prije nego razumije i prosudjuje o onome o cemu nema znanja. (BIHARUL ENVAR, DIO 78, S. 278

        08-13-2005 00:17 zgembo is offline Pregledaj poruke od zgembo Dodaj zgembo u listu prijatelja
        Rondo Rondo is a Male
        stalni dopisnik


        Poruka: 1085
        pokretac teme Thread Started by Rondo

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ko je sada eskiviro....???

        08-13-2005 01:01 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
        supa93 supa93 is a Male
        rodjeni




        Poruka: 780
        Location: ta nisam iz Èapljine . . .

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        nemojte mene majke vam u kontekst uzimati - samo mi se ne svidja mishkova izjava - "ipak mislim da je ova zrtva bila vrijedna" - NO COMMENT

        Ja nista nisam vise patio nego ostali ljudi koji su izgubili svoje - ne postoji drzava koja je vrijedna zrtava - PATRIOTIZAM JE SRANJE!!!

        ___________________________________________________________________
        Samo 4 mil. imaju srecu da zive u BiH, ostali nemaju tu srecu . . . ali imaju sve ostalo!

        08-13-2005 02:37 supa93 is offline Posalji Email za supa93 Pregledaj poruke od supa93 Dodaj supa93 u listu prijatelja
        Stranica (4): « prethodna 1 2 [3] 4 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com