Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Bosanski autenticni Islam postoji ili ti ga Zgembo nisi u pravu!!! » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 2 3 [4] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
zgembo zgembo is a Male
avenija kruzno




Poruka: 145

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Negpo ne vidjoh nikakav komentar na onu nishkovu paralelu da snas je izginulo 300 hiljada za drzavu u kojoj nismo dugo postojali . znaci da bi bilo bolje da je Tito bio kooperativan sa Hitlerom . n ebi nastradalo uzalud 300 hiljada Bosbnjaka . Sta je to prema onih 200000 hiljada koje je , eto prema tebi Alija odveo u smrt 04.gif 35.gif 34.gif

___________________________________________________________________
Neznalicu ces prepoznati po tome sto odgovara prije nego saslusa, protivi se prije nego razumije i prosudjuje o onome o cemu nema znanja. (BIHARUL ENVAR, DIO 78, S. 278

08-14-2005 22:42 zgembo is offline Pregledaj poruke od zgembo Dodaj zgembo u listu prijatelja
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Odoste vi u politicke vode. A tema?

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

08-15-2005 05:24 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od zgembo:

    Negpo ne vidjoh nikakav komentar na onu nishkovu paralelu da snas je izginulo 300 hiljada za drzavu u kojoj nismo dugo postojali . znaci da bi bilo bolje da je Tito bio kooperativan sa Hitlerom . n ebi nastradalo uzalud 300 hiljada Bosbnjaka . Sta je to prema onih 200000 hiljada koje je , eto prema tebi Alija odveo u smrt 04.gif 35.gif 34.gif


Nego Zgembo, ne "vidjoh" ni ja da ti odgovori na jedno malo pitanjce sto sam ti ga gore postavio...

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

08-15-2005 07:05 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
Rondo Rondo is a Male
stalni dopisnik


Poruka: 1085
pokretac teme Thread Started by Rondo

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nije tema Zgembo!
Ali sada dolazim do jednog zakljucka, a to je da si prvo fuj jer se koristis statistikom zrtava da bi oprvdao neke svoje ideale. Ko Staljin jebote (ubij jednog, ubica si-ubij milione, statistika je)..Uzivaj u blagodetima A kasse kao rezultatom tvoje i Mishkove zrtve...fuj...

08-15-2005 23:20 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
zgembo zgembo is a Male
avenija kruzno




Poruka: 145

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Rondo:

    Nije tema Zgembo!
    Ali sada dolazim do jednog zakljucka, a to je da si prvo fuj jer se koristis statistikom zrtava da bi oprvdao neke svoje ideale. Ko Staljin jebote (ubij jednog, ubica si-ubij milione, statistika je)..Uzivaj u blagodetima A kasse kao rezultatom tvoje i Mishkove zrtve...fuj...

U nedostatku valjanih argumenata uvjek se poseze zavidnost , vrijedjanje i lose paralele su slabo oruzje u rukama jos slabijih diskutanata .Kao sto rekoh nemas pojma cime se bavim pa si odnekle cuo za neku a kasu pa meni to provlacis . Ja sam drzavljanin BiH i zivim u BiH i ................... 21.gif

Pustio sam te da pricas . A da se vratimo na onu muslimanku koja je odrzala hutbu u crkvi a ne u dzamiji 15.gif , u prostoru gdje su stajali u safovima zajedno i muski i zenske i u kojoj su zene bile obucene mimo islamskih propisa . I ti trazis da ja podrzim to . Pa bolan ni jedna dzamija u USA joj nije dozvolila da uci hutbu u dzamiji . NI JEDAN JEDINA U CIJELOJ USA I KANADI . E sad ti meni reci gdje pise da zene i muskraci u dzamiji mogu stajati u istom safu 21.gif 21.gif

Hvala
odgovor zna , ja mislim , svaki musliman na svijetu

___________________________________________________________________
Neznalicu ces prepoznati po tome sto odgovara prije nego saslusa, protivi se prije nego razumije i prosudjuje o onome o cemu nema znanja. (BIHARUL ENVAR, DIO 78, S. 278

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane zgembo dana 08-18-2005 u 17:41.

08-18-2005 17:39 zgembo is offline Pregledaj poruke od zgembo Dodaj zgembo u listu prijatelja
Rondo Rondo is a Male
stalni dopisnik


Poruka: 1085
pokretac teme Thread Started by Rondo

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zgembo, prvi si poremetio temu na politiku u nedostatku argumenata a ja sam jos veci kreten pa se primio(mea culpa). I to ne koristis politiku nego politikanstvo....Da imas imalo obraza ne bi kalkulisao sa zrtvama a to je dokaz da nemas nikakvog pijeteta dok satavljas neke funkcije i kalkulacije kao koliko bi nas bilo zivih da je Tito uletio u tal sa Hitlerom 14.gif 21.gif ali to kazuje vise o tebi nego o meni (i zbog toga si fuj, ovo nije uvreda nego konstatacija zarad kalkulacije)

Ok, ti si meni king i idol i jaaaako ti zavidim sto si James Bond i osvjesteni Bosnjak Musliman sa velikim M. Jesi li sada zadovoljan?
Jako si ekskluzivan i stobom se i neda bas prict jer vrijerdjas sugovornike (mene ne, ali ostale si opalio napr. VR, Hanku itd...)
Ja sam za razliku od tebe uvijek znao i ko sam i sta sam..
Uzivaj u svojim ubjedjenjima i Bog ti dragi sve naj naj dao..Ti se ovdje nameces kao neki vjerski autoritet i kao ne podrazvas ovog ili onog u svojim shvatanjima vjere..E pa care ima i drugacijih (kao sto je Amina Wadud i ja nu nesmatram nista manje vrijednom postovanja kao ni tvoj pristup). Sto prije svatis da ima ljudi drugacijih od tebe i da su vrijedni isto koliko i ti mada se razlikuju u nacinu prakticiranja vjere, u boji koze, politickom ujedjenju, seksualnom stajalistu itd., manje cete glava boliti.
Ja nista od tebe ne trazim da podrzavas ali trazim da ne nameces kao sto nameces a to niko ne cijeni (ako ne vjerujes otidji na druge teme LOM na primjer i vidi koliko si "obozavan" i svi ti opet zavide....) Ko si ti da polazes monopol na ispravan nacin prakticiranja vjere i da osudjujes ovog ili onog sto tako radi i da kazes samo je tvoje ispravno? Ja cu ti reci: NIKO!!!
Ti sada kao neki "opinion maker" na forumu i ovdje prosipas price...
Pa ja vise cijenim VR jer se momak aktivirao i trudi se nesto da napravi bolje preko jedne politicke partije...A ti eto imas rijesenja za sve i svakoga, pa se brate kandiduj na izborima a ne ovdje pamet prosipat i pokazivat se kao neki kvazi intelektulac koji samo pise po forumu mostarske raje....Ako ti je to najveci domet, aferim...

I na kraju, eto ne znam koje vise pitnja izbjegao? Pametujes da znas a kad te covjek nesto konkretno pita onda okrenes temu u drugom smjeru (brojni primjeri)

08-19-2005 18:33 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
zgembo zgembo is a Male
avenija kruzno




Poruka: 145

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ocito je doslo do zamjene teza burazeru . Nisam ja potenciro razlike kod muslimana nego ti . Dalje sam si rekao da ti se neki ne svidjaju a neki svidjaju . Optuzujuci mene da se krijem iza cifara poginulih Bosnjaka u drugom svjetskom ratu , si ustvari vjesto izbjegao odgovor na Titinu dvolicnu politiku prema Bosnjacima i zrtvu za klikere i onda si vjesto izveo manevar rekavsi da bi bolje bilo da " smo ostali u srboslaviji " ili pod laznim imenom Krnja Jugoslavija 35.gif nego da smo izginuli pod Alijinim vodstvom , ovaj put za svoju visestoljecnu drzavu koja se zove , ako ne znas BiH ( skraceno 35.gif ) . Ovo parafraziram jer mi je lijeno traziti te tvoje visprene eskivaze . Nikad nikom ne namecem ali ja mislim , mada ti to ne mislis a i mnogi ovdje , da covjek ima pravo na svoje misljenje . Ja ne opravdavam neke svoje ideale , jer rece onaj cetnik da za ideale ginu budale . Otiso si u pogresnom pravcu . Nisam ja jugonsotalgicar jer je to postalo vise nego smjesno , u nekim trenucima i jadno 26.gif . Ali si stvarno smjesan kad mene optuzujes za podjele medju muslimanima a sam si poceo pricom o jegulji 13.gif 13.gif . Ne glumim ja neki autoritet nego ti , jer si ti mislio da si pametniji od mene zato sto znas o tome kako je ko predstavio u mezhebima jedene jegulje a onda i se okomio na vehabije . I nakraju ispado ja da ja pametujem
hahahahahahaha 10.gif 13.gif 13.gif 13.gif 21.gif 21.gif 21.gif 21.gif
Dalje si naveo da ja podrzavam vehabizam i da mislim kao oni i negdje si navodio nekog ko je citirao rahm ef Handzica koji je kao i vehabije osudio tu " seljacku tradiciju " odlaska na Ajvatovicu . I onda si se usutio . A ono o mijesanju safova si mi samo tako lijepo odgovorio , svaka cast 21.gif 21.gif 21.gif . Nema veze . Nisam dosao da se svadjam s tobom niti sa bilo kim . Ti si sve poceo sa podpitanjima zasto citiram ajete iz Kurana na podforumu feligija . Dobro mozda je tvoje misljenje da sam to trebao mozda na raspali ili sta ja znam gdje , ali kakva je rapsrava o religiji ako se ne uzmu u diskusiju ajeti iz Kurana ili citati iz drugih casnih knjiga ( Indzila , Tevrata ...) Ne glumim nikakvog ucitelja ni pametnjakovica ali ipak znam osnovne stvari sta je dozvoljeno a sta nije u islamu , fala dragom Allahu dz.sh sto me uputio na pravi put i molim dragog Allaha dz.sh da uputi na pravi put i sve ljude dobre volje .
A sto se tice traceva i bapskih prica , da ti posteno kazem , nisu me nikad interesovale . Ogovaranje ljudi je jedan od velikih grijehova a ubijanje dosade plakanjem usta sa nekim bezveznim pricama , najcesece izmisljenim i dosadnim , je za malogradjane i kume .

___________________________________________________________________
Neznalicu ces prepoznati po tome sto odgovara prije nego saslusa, protivi se prije nego razumije i prosudjuje o onome o cemu nema znanja. (BIHARUL ENVAR, DIO 78, S. 278

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane zgembo dana 08-20-2005 u 01:02.

08-20-2005 00:45 zgembo is offline Pregledaj poruke od zgembo Dodaj zgembo u listu prijatelja
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Slazem se sa Zgembom i imam blagi osjecaj da je Rondo htio da pokaze da je pametniji od Zgembe (mozda i jeste 02.gif ) ali ako je to cilj necijeg bivstvovanja na forumu, onda ne znam.
U Islamu su strogo zabranjene novotarije i zato mislim da je zajednicko klanjanje u safovima u stvari jedna vrsta izlaska iz istog.

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

08-20-2005 03:11 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
Rondo Rondo is a Male
stalni dopisnik


Poruka: 1085
pokretac teme Thread Started by Rondo

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kako ste vi meni smijesni (citaj zalosni) zato sto vam ne moze iz guzice u glavu doci.
Opet kazem da o Islamu diskutujem na forumu kao objektu tj odvojim se od svoje "socijalne uloge" muslimana i tako diskutujem o religiji (o vjeri nikad i ZBOG TOGA NISAM ZA TO DA SE CITATI KUR'ANA SPOMINJU NA OVOME FORUMU IKAKO, NE SAMO NA PODFORUMIMA, a to sto je tvoja uza specijalnost Zgembo, da mi stavljas u usta nikada izgovorene rijeci kao ovo imputiranje citata iz Kur'ana na Raspali je druga stavar). Podforum jeste Religija, Filozofija, Psihologija i rasprava se vodi na filozofskom nivou...Mozda grijesim?!

Na vehabije cu se okomiti svaki put jer je antiislamski,(njihovo rusenje turbeta po BiH, a od cijele bogate i viseslojne historije Meke i Medine je ostalo samo netaknuto 20-tak gradjevina iz vremena Poslanika. Saudijski arhitekt Angawi kaze: "ovo je kraj historije Meke i Medine, i kraj njihove buducnosti jer su zarad pakta vehabija i saudijske dinastije prekopana i razrusena vise nego vrijedna mjesta islamske civilizacije kao sto su mezarje Dzennet ul- Mualla u Meki sa grobom Hatidze, prve Poslanikove supruge i njezina kuca u gradu, i Dzennet ul-Baki u Medini sa brojnim grobovima islamskih istorijskih licnosti, gotovi svi izvori vode i bunari na kojima je Poslanik uzimao abdest, grob hazreti Havve, grob poslanikova oca, brojne dzamije i svetista svih onih saudijskih nevehabijskih isalmskih zajednica)antikulturoloski(miniranje afganistanskih kipova Budde) i anticivilizacijski( doslovce pracenje tog vaseg "nema novotarija u Islamu" pa da se prestane koristiti i internet i muzika i TV jer je sve sto je proistaklo iz civilizacije nakon 7. stoljeca po njima novotarija) pokret tj. sekta koja da nije ponesena petrodolarima ostala samo sekta u nekom prasnjavom cosku saudijske pustinje.

O mjesavini safova nemam sta reci jer je to pristup koji je ta zena odabrala i ne mislim da je Bogu mrza radi toga ali eto Allah najbolje zna kako sam kazes kad nemas odgovora (mada mi je to agnosticki pristup).
Ja nisam islamski ucenjak a ta zena, Amina Wadud je ipak doktorirala na tome..E jebi ga sada, zena vise zna od mene (a vjerujem i od tebe) pa mi je sada besmisleno argumetirat o tome jer ne znam kako ona konta ali branim njeno pravo da ima tu kontu...
Opet kazem Zgembo i naglasavam da zavrsimo vise sa tim: Ne branim ti ni ja ni iko drugi ovdje da imas misljenje Boga mi, ali ti osporavam da to tvoje misljenje bude jedini benchmark svih diskusija..Sto ljudi-sto cudi!!!
A to za ogovaranja i tracanja da te pitam: Odakle si ti? Jesi li iz Mostara ili negdje drugo?
Bola trac ti je umjetnost u nasem gradu i ne kaze se dzaba koga carsija ne olaje i ne vrijedi nista...

BiH (kako inovativan nick 02.gif ), ja nit sam pametan a nit ikome pametujem niti se ikome sta dokazujem da sam pametan. Bola ja nemam ni 30 godina jos pa me niko normalan ne bi trebao stavljat u grupu nekih pametnih ljudi.. Kad napunim 60 onda se cujemo 23.gif

A sto se tice moga stajalista da izbor izmedju stotine hiljada mrtvih, milion raseljnih, genocid, urbicid, kulturocid i ostalo na jednoj strani i ostanaka u Jugoslaviji na drugoj strani
ja bi sada i opet i uvijek birao ostanak u Jugoslaviji. Ali ko je znao? Ja nisam , a neki izgleda jesu...

08-20-2005 13:16 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Amina svakako zna vise i od mene i od tebe i od zgembe, ali pitanje je kakve su joj namjere. Znas da se u islamu sve cijeni prema namjeri. Ucili su i mnogi vjernici marksizam ali ne zato sto ga vole nego da bi se borili protiv njega. Imas i mnostvo orijentalista koji poznaju istoriju Islama i sam Islam jako dobro ali ne zato sto ga vole nego da traze kontradikcije i nelogicnosti. Otidji na site answering islam i naci ces milion "kontradikcija".
Znaci to sto ona zna vise od nas ne daje joj za pravo da nesto mijenja. A ako vec hoce da mijenja, pa niko joj ne brani, ali neka ne tvrdi da je to Islamom dozvoljeno. To je poenta. Znaci neka si osnuje neku sektu pa ko voli nek izvoli.
Sto se tice ostanka ili neostanka u Jugoslaviji. Zar ti nije jasno da bi rata bilo ili ovako ili onako. To je odluceno puno prije Alije tako da je on bio potpuno nemocan da nesto promijeni. Ako ti to nije jasno onda...Nemam iluzije da je Alija rahmetli bio bezgrijesan, ali najlakse je udariti po njemu. Primjer kako bi nam bilo u eventualnoj Jugoslaviji je da je u Srbiji izjednacen status cetnika i partizana

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

08-20-2005 15:13 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Inace tvoje protivljenje citiranju Svetih Knjiga je blago receno bezvezno. Bio sam i na drugim forumima i to nikome ne smeta. A razliku izmedju religije i vjere i oni znaju. 18.gif

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

08-20-2005 15:15 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
Rondo Rondo is a Male
stalni dopisnik


Poruka: 1085
pokretac teme Thread Started by Rondo

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ma ne radi se o Aliji. Ja Aliju niti osudjujem niti branim ali mislim da nije bio taj kalibar politicara koji je bio potreban da ostvari ono sto se zaljelo,(a to je dekleracija prdsjednistva BIH iz 92 koju potpuno podrzavam jos uvijek i da se Bog do nije nikada odustalo od nje..)
Mislim da je i on znao kako ce se zavrsiti, ne bi masa stvari bila odradjena kako je bila...
Slijepo je vjerovao i evropi i svijetu (a i nekim ljudima oko sebe) da nece genocid dozvoliti a to politicar sebi ne bi smio dozvoliti (da ga vuku za nos). Mislim da eto napr. da bi i Silajdzic i Ganic u onaj vakat bolje iznjedrili..mozda grijesim..lako je sada naglabat ali je cinjenica da je something went wrong...
Neupitno AI ima visoku poziciju u historiji bosnjackog naroda ali ce biti jos kontraverzi...

A za Aminu ne mogu tvrditi ni da je u pravu ni da je u krivu...mada sumnjam da zena ima neki cilj da sada trazi neke nelogicnosti i kontradikcije, jer je ipak vjernica...Eto ona tvrdi da je nesto dozvoljeno, a ti da nije...sto ljudi sto cudi...ali kao sto sam rece namjera je bitna....
(moram u kino, Go West na SFF!)
Nastavicu...

08-20-2005 19:07 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
TigricaX TigricaX is a Female
zvrk hanuma




Poruka: 6105
Location: Nesvrstana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od BiH:

    Inace tvoje protivljenje citiranju Svetih Knjiga je blago receno bezvezno. Bio sam i na drugim forumima i to nikome ne smeta. A razliku izmedju religije i vjere i oni znaju. 18.gif


Citiranje Svetih Knjiga u omjeru u kojem se ovdje radi, je nepotrebno. Covjek ne raspravlja sa Svetom knjigom nego sa drugim covjekom. Citati koristeni tu i tamo su u redu i na mjestu (uglavnom ako se zna gdje se stavljaju i zasto), ali napraviti post od njih, je pravo bezzeze.

P.S. Drugi forumi svasta nesto......al' to je vec jedna druga pica 01.gif

___________________________________________________________________
"Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

08-21-2005 05:56 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
zgembo zgembo is a Male
avenija kruzno




Poruka: 145

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od TigricaX:

        citat od BiH:

      Inace tvoje protivljenje citiranju Svetih Knjiga je blago receno bezvezno. Bio sam i na drugim forumima i to nikome ne smeta. A razliku izmedju religije i vjere i oni znaju. 18.gif


    Citiranje Svetih Knjiga u omjeru u kojem se ovdje radi, je nepotrebno. Covjek ne raspravlja sa Svetom knjigom nego sa drugim covjekom. Citati koristeni tu i tamo su u redu i na mjestu (uglavnom ako se zna gdje se stavljaju i zasto), ali napraviti post od njih, je pravo bezzeze.

    P.S. Drugi forumi svasta nesto......al' to je vec jedna druga pica 01.gif

A u kojem je to omjeru ovdje . Ta ne pravimo kolace 35.gif
Smijesno je da se ljudi bune citiranju svetoih knjiga na podforumu religija

To bi bilo isto kao da se neko buni na sportu citirati sta je reko sliskovic o utakmici sa estonijom . Sta ce nama njegovo misljenje vazno je da rondo kaze svoje , misljenje kojim ce me ne ubjediti bolje nego i jedan strucnjak iz fudbala 21.gif 21.gif
Ja ipak mislim da bih volio radije procitati misljenje nekog vrsnog trenera nego rondoa 18.gif
Ja mislim dragi ronod da greske vehabija i greske amine stoje na istoj strani , tj da je to sektastvo i da nema nikakve veze sa islamom . Negdje se kaze da ( eto da ne citiram ajet iz Kurana da se rondo i drugi ne naljute ne daj Boze 35.gif ) Allah voli one umjerene i da ne treba pretjerivati ni u cemu a ja mislim da su i amina i vehabije pretjerale svaki na svoju stranu .
i moj komentar na tvoju jugonostalgiju bi glasio bolje rob nego grob . Zivila sfrj gdje su oduvijek svi imali ista prava 35.gif ( ( malo morgen )

___________________________________________________________________
Neznalicu ces prepoznati po tome sto odgovara prije nego saslusa, protivi se prije nego razumije i prosudjuje o onome o cemu nema znanja. (BIHARUL ENVAR, DIO 78, S. 278

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane zgembo dana 08-21-2005 u 10:06.

08-21-2005 09:46 zgembo is offline Pregledaj poruke od zgembo Dodaj zgembo u listu prijatelja
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

rondo kaze Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    A sto se tice moga stajalista da izbor izmedju stotine hiljada mrtvih, milion raseljnih, genocid, urbicid, kulturocid i ostalo na jednoj strani i ostanaka u Jugoslaviji na drugoj strani ja bi sada i opet i uvijek birao ostanak u Jugoslaviji. Ali ko je znao? Ja nisam , a neki izgleda jesu...

Samo jos jednom da se osvrnem na ovo.
Prvo sjecas li se kako smo bili ponosni kada smo iz istorije ne tako davno ucili da su jednom prilikom isto tako ne tako davno neka raja vikala "Bolje grob nego rob", a nama se javljala neka cudna osjecanja (evo skoro se najezih). Ne sjecam se da je neko govorio da je to bila greska.
Drugo jos jednom podvlacim da se to nije moglo sprijeciti sve i da smo htjeli biti robovi, jer ima ih koji nas ne zele vidjeti na bosanskoj zemlji, a ni na zemlji uopste gledajuci.

Tigrice, mozda se nekad i zna pretjerati s citiranjem Svetih Knjiga, ali nije to tako strasno. Meni je gore kada raja zachatavaju svaki moguci topic, cesto i na religiji.
Inace slozio bih se sa zgembom da je na forumu religija ipak za ocekivati tako nesto.

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

08-21-2005 14:27 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
Stranica (4): « prethodna 1 2 3 [4] nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com