Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » ***Vjera u*** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Sjeta Sjeta is a Female
seka




Poruka: 528

Vjera u Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Citajuci jednu knjigu (laki, na kraju kad malog Pija intervjuisu)
i

posto je glavni junak razljucen kad mu ne vjeruju on uzvikuje ove rijeci:

(Sjetin slobodan prijevod sa engleskog)


      Najlakse je nevjerovati

      Nije lako vjerovati u ljubav ... pitajte bilo kojeg ljubavnika
      Nije lako vjerovati u zivot ... pitajte bilo kojeg naucnika
      Nije lako vjerovati u boga ... pitajte bilo kojeg vjernika

      Zasto je tako tesko vjerovati?




Zanima me koliko vjerujete ljudima, i koliko vas pogadja kad vama neko ne vjeruje?

___________________________________________________________________

    03-21-2003 03:21 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
    Aleksandra Aleksandra is a Female
    moforaja




    Poruka: 10252
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    volim povjerenje

    ono je temelj

    za bilo koju relaciju u zivotu

    volim da vjerujem i da mi se vjeruje

    nemam nikad zadnjih misli

    isto ocekujem i od drugih

    povjerenje se zadobija i zasluzuje

    u bajke odavno ne vjerujem

    a lagala bih kad bi rekla da ih ne volim

    ___________________________________________________________________






            03-21-2003 06:09 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
            Lucky Lucky is a Male
            .iznogud




            Poruka: 65

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Ne vjerujem sebi licno 100%, prema tome ne vjerujem ni ikom drugom (desilo mi se da sam sam sebi skocio u usta sa "nikad nikad") Stoga mogu samo da izjavim da je u osnovi empirijsko razmisljanje jedino u sta mogu cvrsto i potpuno da vjerujem. Ovde bih stao i razdvojio termine na teoretsko i prakticno razmisljanje, odnosno hipoteticki mozak i realni. Dok se moje vjerovanje u empirijsko razmisljanje temelji na hipotetickom nepogresivom mozgu sa konacnim iskustvom, sasvim sam svjestan svoje nesvjesti (ja nisam taj savrseni mozak) i uopste ne mislim da ja sve zakljucke na ovom svijetu pravilno donosim (toliko se puta u danu podsjetim na svoje budalastine da se ne morate plasit, zadugo mi nece na pamet past da sam savrsen kol'ko sam sad sjeban 21.gif ).

            Jos bih mogao reci da povjerujem ponekadda ima vise iskustva u razmisljanju od mene i onda sam sklon i da saslusam ljude (kako bih drugacije ucio) mada sam pocesto prgav. Obicno slusam ljude koji mi imponuju i koje smatram autoritetima, dok ne obracam paznju na ostale. Imam i tendenciju da mislim da sam objektivan, e sad se tu javlja problem sto cesto ljudi vide objektivnost kao nedostatak emocija (ko je sad u pravu?) Ja se trudim da emocije razmatram kao samo jos jedan od faktora pri racunici, ali je sve stroga ipak matematika.

            I ja se izrazmisljah o sebi, ali stoji da prvo upoznamo sebe da bismo i druge mogli voljeti. Stvar se ovdje okrece na putu Zena koji nas zove na indirektnu teznju ka savrsenstvu pa prema tome trebamo upozanavati druge da bismo vise o sebi znali (Russell i ostali mislioci se slazu s ovim indirektnim metodama ucenja).

            E sjetih se jos... Znas u sta debelo vjerujem: u ssuhvu. Znas onu gutu veliku ko bubamara (fudbal, nije baja) u stomaku sto ti se skupi, pa kontas sta je ovo, sta mi ovo sapce da nesto ne valja... Ako me je ikad suhva i zajebala, halal joj bilo jer mi je toliko puta spasila glavu i guzicu da je to chudo.

            a odo i promjenit sad potpis. eto. idemo dalje.

            03-21-2003 07:18 Lucky is offline Pregledaj poruke od Lucky Dodaj Lucky u listu prijatelja
            nadia nadia is a Female
            bice nesto od mene




            Poruka: 400
            Location: CH

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            lucky u moru idealiziranja plovi ovaj mali camcic od tvoga posta i bljeska li bljeska .

            napisao si istinu i samo istinu , doduse pretjerao si na momente sa nekim strucnim izrazima .

            vjerovati ljudima je i stvar lijenosti , npr. ja vjerujem ljudima jer sam lijena da trazim u svakom jajetu dlake . lakse je vjerovati dok te ne razuvjere ili dok ti ne prisjedne .

            ali da ta vjera u ljude nije 100%- tna je jasno . kako kazu , od kad sebe u lazi uhvatih
            nikom vise ne vjerujem . pogledajte ovaj moj avatar . svi smo mi po malo ovaki.
            eh sad je samo pitanje da li stojimo iza toga ili tvrdimo da smo potojani .a najmanje vjerujem ljudima koji quazi imaju cvrste principe ... to su u stvari , jako netolerantni i jednostrani ljudi .

            ___________________________________________________________________

              \ | /

              (@ @)

              -----o00-(_)-00o-----

            03-21-2003 09:10 nadia is offline Posalji Email za nadia Pregledaj poruke od nadia Dodaj nadia u listu prijatelja
            Asja
            Ruzica



            Poruka: 337

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Uglavnom vjerujem, one koje ne poznajem dobro i ne znaci mi puno ako me iznevjere, ono recimo "ovlash" imam povjerenja u njih

            inace krenem sa dobrom dozom povjerenja i vjerujem da imaju dobre namjere, mozda sam pomalo i naivna, nema veze, oni gube..

            dosada me moja bliza okolina nikada nije iznevjerila, znaci klasifikacija je bitna..ali nista u grcu, lagano

            03-21-2003 10:39 Asja is offline Posalji email za Asja Pregledaj poruke od Asja Dodaj Asja u listu prijatelja
            HAMZA HAMZA is a Male
            bice nesto od mene


            Poruka: 386
            Location: Mostar

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Predrasude su teret za dusu! Covjek se osjeca lakse kada je siguran da ide otvoreni prema nekom. Ali...

            ___________________________________________________________________

              33.gif

              03-21-2003 11:32 HAMZA is offline Posalji email za HAMZA Pregledaj poruke od HAMZA Dodaj HAMZA u listu prijatelja
              Asja
              Ruzica



              Poruka: 337

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Sta ALI?

              Mislis "sigurno je sigurno"?

              03-21-2003 12:07 Asja is offline Posalji email za Asja Pregledaj poruke od Asja Dodaj Asja u listu prijatelja
              HAMZA HAMZA is a Male
              bice nesto od mene


              Poruka: 386
              Location: Mostar

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Ma jok! Mislim da moras biti spreman i na gubitke!

              ___________________________________________________________________

                33.gif

                03-21-2003 13:14 HAMZA is offline Posalji email za HAMZA Pregledaj poruke od HAMZA Dodaj HAMZA u listu prijatelja
                Asja
                Ruzica



                Poruka: 337

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                A to u svakom slucaju. Znas ono, "Sto me ne unisti, ucinii me jacom"...

                03-21-2003 13:32 Asja is offline Posalji email za Asja Pregledaj poruke od Asja Dodaj Asja u listu prijatelja
                HAMZA HAMZA is a Male
                bice nesto od mene


                Poruka: 386
                Location: Mostar

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Taman tako!

                ___________________________________________________________________

                  33.gif

                  03-21-2003 13:44 HAMZA is offline Posalji email za HAMZA Pregledaj poruke od HAMZA Dodaj HAMZA u listu prijatelja
                  Zadavalica Zadavalica is a Female
                  bice nesto od mene




                  Poruka: 1632
                  Location: s dna kace

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Ja Hamza,ali na nasu zalost to ALI cesto naleti 26.gif

                  ___________________________________________________________________
                  ...ko ne pamti, iznova prozivljava...

                  03-21-2003 15:40 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
                  Sjeta Sjeta is a Female
                  seka




                  Poruka: 528
                  pokretac teme Thread Started by Sjeta

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  nastavak:

                  Cini mi se da su nasi ljudi dosta nepovjerljive prirorde. To sam tek pocela da shvatam, od kada sam dosla u SjevernuAmeriku. Ovdje ti sve zivo vjeruju. Uopste se ne uzima u pitanje da li je istina ili ne ... samo im pogledaj TV programe, sta sve prolazi kod ljudi. I svi vjeruju. Soap Opere su im zakon. 21.gif

                  Elem, ... cini mi se da su nasi ljudi vise ono razmisljanja "ziher hoce da me zajebe" 12.gif i svemu pristupaju tako. Od ljudi u poslu, do partnera, nekada cak i prijatelja.



                  Ja, licno sam veoma otvorena i iskrena. Ne mislim da je ovo hvalospjev. Ako je neko iskren i otvoren ne znaci da je i dobar covjek. Iskrenost je samo jedna od osobina.
                  Mislim da se to osjeti, i najcesce dobivam isto natrag. Znate ono kako kazu, nemoj se bojati psa, on to osjeti. Tako vjerovatno i ljudi sa vjerovanje i povjerenjem.

                  Ne volim kad ljudi mjesaju iskrenost i otvorenost sa soljenjem pameti. Ono svasta ti kazu, i u smislu, eto ja iskren. Ne volim djeliti svoje misljenje, dok nisam upitana za isto. I ne volim kad mi pametuju, ako nisam pitala. ... evo sad malo skrecem s teme ... back to Vjerujem ...

                  Par puta mi se desilo da mi ljudi ne vjeruju, sto me je prvo zbunilo (kontam sto?), a cesto i povrijedilo.


                  Od primjera navedenih u mom prvom postu gore, u boga ne vjerujem, u ljubav .. hmmm, ne znam sta da kazem, .. u zivot vjerujem. ljudima vjerujem. vjerujem u prijateljstvo. vjerujem u razgovor. vjerujem u promjene. ...



                  uh evo i ja svasta nesto nabrljah 13.gif

                  ___________________________________________________________________

                    03-21-2003 17:49 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
                    Lucky Lucky is a Male
                    .iznogud




                    Poruka: 65

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    hm. i ja sam iskren jako jako cesto, a i kad nisam potpuno iskren potrudim se da ne lazem (mozda presutim dio istine). najgore sto moze bit je eventualno da nesto preuvelicam (sta cu, svi su mi u familiji alasi).

                    03-21-2003 18:17 Lucky is offline Pregledaj poruke od Lucky Dodaj Lucky u listu prijatelja
                    Sjeta Sjeta is a Female
                    seka




                    Poruka: 528
                    pokretac teme Thread Started by Sjeta

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    eee to je vec totalno druga tema.


                    ja cesto lazem, cak i priznam. al sad ne lazem.

                    a kad lazem, ne lazem iz potrebe ili da bih ostvarila nesto s tom lazi, nego zato sto mi svasta nesto pada na pamet, pa ne znam sta bih s tim, moram nekako to reci, a ne mogu ono bezze pricat eee znas sta ja mislim. ispascu kao mostarac. :). nego to svoje iz glave uklopim u svoje pricanje i to se tako provuce. ....





                    ignorisite me, i ja svasta pisem 21.gif

                    ___________________________________________________________________

                      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Sjeta dana 03-23-2003 u 08:00.

                      03-23-2003 07:42 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
                      obrisana
                      Gost


                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citam sad ovo i donosim zakljucak

                      nije cudo sto smo nepovjerljiv narod ....kad od malih nogu dozivljavamo

                      sitne prevare..liskaluke ..lazi

                      ne mora to biti nista ozbiljno ..u sali ,radi zezancije ..ali tokom vremena postajemo

                      oprezni i na kraju ne vjerujemo nikome


                      tebi Sjeta pogotovu poslije ovog zadnjeg posta ....au koliko lazes 35.gif

                      03-31-2004 08:22
                      zvechka zvechka is a Female
                      samo sto nisam


                      Poruka: 1374
                      Location: Somewhere nice

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      ""Zanima me koliko vjerujete ljudima, i koliko vas pogadja kad vama neko ne vjeruje?""


                      Ja mogu vrlo brzo da ocjenim ko mi govori istinu, a ko se laze, prema

                      tome znam kome da vjerujem. Ako mi se neko jednom slaze sve njegove

                      izjave uzimam sa rezervom.

                      Hm, a ovo drugo - pogadja li me kad neko meni ne vjeruje 29.gif

                      Mislim da se ne opterecujem previse time, jer sve sto kazem kazem iz srca

                      i sto stvarno tako mislim, a ako onaj kome je to namjenjeno ne zna da slusa,

                      nazalost to je njegov problem, jer ja mu hocu samo dobro.

                      03-31-2004 15:49 zvechka is offline Pregledaj poruke od zvechka Dodaj zvechka u listu prijatelja
                      hanka kafanka
                      carica, gaborka i prva nanulasica

                      Poruka: 1119

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      -

                      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane hanka kafanka dana 04-28-2006 u 15:24.

                      03-31-2004 16:07 hanka kafanka is offline Pregledaj poruke od hanka kafanka Dodaj hanka kafanka u listu prijatelja
                      obala obala is a Female
                      puterica


                      Poruka: 80

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      U biti sam osoba koja vjeruje ljudima

                      Samim tim,teze mi pada ako neko iznevjeri

                      moje prijateljstvo,povjerenje...

                      Pogadja li me kad meni neko ne vjeruje?

                      Naravno da pogadja..ali takvih je malo ili me ne poznaju dovoljno!

                      03-31-2004 16:31 obala is offline Pregledaj poruke od obala Dodaj obala u listu prijatelja
                      Sandy Sandy is a Female
                      moforaja




                      Poruka: 3842
                      Location: kod Hita...

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Odlicna tema, nadje me pravo.....bas o tome razmisljam puno u posljednje vrijeme..

                      ..koliko vjerujemo ili ne, posljedica je, naravno, dosadasnjeg iskustva sa ljudima , da li smo imali srecu da se ne razocaramo u partnere, prijatelje itd...mene to , na zalost, nije mimoislo...moram reci da nisam brza da vjerujem ljudima, kao nekada...ma ni blizu....

                      ...muskarcima vjerujem ako su samo prijatelji, ako su u ulozi partnera......cak ni kada placu 07.gif

                      naravno da je tesko kad ti neko povjerenje izigra, to moze najvise da boli,ako si vjerovao bez granica (ne preporucuje se).... al naucimo svi nakon takvog jednog iskustva i ukljucimo sve alarme.......sto je bilo, bilo je.........kazu mi da pretjerujem u tome, al takva sam, kad me neko jednom slaze, ne treba mi vise nista ni pricati.

                      03-31-2004 22:24 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
                      nove poruke | aktuelne teme | forum
                      Postavi novu temu Odgovori
                      Go to:
                      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com