Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » TRADICIJE MOSTARA » KUHINJA » Nesto slatko » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Mika Mika is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 310

Nesto slatko Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo posle ovih cevapa da malo zasladimo sa jednom dobrom bajaderom. Doduse nije mi se jos cokolada "stegla", a dotad evo recept pa ...

400gr. secera otopiti sa 12 kasika vode. Dodati 250 gr. mljevenih oraha (badema ili ljesnika) i 250 gr. mljevenog PETIT keksa.
Skinuti sa vatre, dodati 250 gr. putera ili margarina. Smjesu prepoloviti. U jednu polovinu dodati 100 gr istopljene cokolade za kuhanje. Ohladiti do sobne temperature. Prvo rastanjiti tamni dio(sa cokoladom), Na njega dodati svjetli dio. Zaliti glazurom od cokolade(100 gr. cokolade istopiti sa 3 kasike ulja). Jednostavno za napraviti, a dobrooooo, samo tako za pojest. Prijatno. smiley26.gif

___________________________________________________________________

    02-18-2003 22:06 Mika is offline Posalji Email za Mika Pregledaj poruke od Mika Dodaj Mika u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17884
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    dobro nam dosla Mika
    dobar ti je avatar 10.gif

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    02-18-2003 22:50 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    Vuka - Mili Vuka - Mili is a Male
    Kauboj


    Poruka: 107
    Location: Houston, TX

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Japanski vjetar???? 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

    Kakav vjetar, Djemila....

    ~107~

    A svakakvih kolaca......

    Dje je Daors...
    Treba mi jedan recept...
    Za ovaj vikend...

    Zna li iko kako se prave onaj ko sos, kad pileca prsa ispeces na rostilju pa ga stavis u sos sa gljivama.
    Treba mi ovaj recept do subote.
    Hajde domacice i domacine.

    DAOOOOOORSSSS.....
    On ga zna 100%, nema sta covjek ne zna.....

    02-19-2003 19:43 Vuka - Mili is offline Posalji Email za Vuka - Mili Pregledaj poruke od Vuka - Mili Dodaj Vuka - Mili u listu prijatelja
    Vuka - Mili Vuka - Mili is a Male
    Kauboj


    Poruka: 107
    Location: Houston, TX

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    08.gif 08.gif 08.gif
    Sta je ovo, i vi brisete.
    Pa neki dan sam bio na cifutu, evo sad opet...

    Ko mi je izbriso postove???
    Hocu odma da mi se javi moderator....
    02.gif 02.gif 02.gif

    02-19-2003 19:44 Vuka - Mili is offline Posalji Email za Vuka - Mili Pregledaj poruke od Vuka - Mili Dodaj Vuka - Mili u listu prijatelja
    Mika Mika is a Female
    bice nesto od mene




    Poruka: 310
    pokretac teme Thread Started by Mika

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Vuka, evo recept iz mog teftera, nisam nikad pravila, ali ako moze pomoci....

    1.
    50 gr sitno isjeckanog crnog luka,
    250 gr gljiva,
    20 gr brasna,
    malo soli, malo bjelog vina, bibera i sjeckanog persunovog lista.
    Na zagrijanom ulju proprziti, uz mjesanje, 50 gr sitno isjckanog crnog luka, dok upola ne omeksa. Tada dodati 250 gr gljiva. Dobro oprane i na kockice isjeckane gljive nastaviti sa przenjem. Kada pecurke skoro sasvim omeksaju dodati 20 gr brasna, da se i ono malo proprzi, pa zaliti supom ili vodom, te dobro izmjesati da se ne stvore grudvice.
    Ukus dotjerati dodavanjem soli, malo bjelog vina, bibera i sjeckanog persunovog lista.
    ---------------------------------------------------------------------------
    2.
    400 g gljiva
    1 l supe (koncentrat)
    2 kas. bra¨na
    2 kas. maslaca
    1 ¸umanjak
    biber
    so
    sok od limuna
    majdonos
    Ociscene gljive skuhajte u supi da budu sasvim mekane, potom ih izvadite, ocjedite i sitno isjeckajte. Na maslacu popr¸ite bra¨no ali ne da previ¨e potamni, nalijte ga supom u kojoj ste kuhali gljive i kuhajte. Kad se umak malo prokuha ostavite ga da se ohladi, dodajte ¸umanjak, limunov sok, posolite, pobiberite i umije¨ajte gljive,nasjeckanog majdonosa. Umak mora biti gust. Umak ce biti potpunijeg okusa ako koristite vi¨e vrsta gljiva.

    ___________________________________________________________________

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Mika dana 02-19-2003 u 21:46.

      02-19-2003 21:43 Mika is offline Posalji Email za Mika Pregledaj poruke od Mika Dodaj Mika u listu prijatelja
      nepoznata
      Gost


      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ja bi jednu krempitu...ali onu iz abc-a 02.gif

      02-19-2003 22:38
      Zuta Zuta is a Female
      miss foruma '03




      Poruka: 1115

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Vuka - Mili je napisa(o/la)

        08.gif 08.gif 08.gif
        Sta je ovo, i vi brisete.
        Pa neki dan sam bio na cifutu, evo sad opet...

        Ko mi je izbriso postove???
        Hocu odma da mi se javi moderator....
        02.gif 02.gif 02.gif


      Uhh.... pa bolan VM sto nas odmah prozivas..... 16.gif 02.gif

      Ali posto smo obecali da cemo ovdje igrati otvorenih karata - da te shvatim ozbiljno i da ti odgovorim.

      Posto ovo vise nije test forum, odlucili smo da malo pometemo okolo i da malo pospremimo kucu, da nam bude lijepa i cista kada se preselimo u nove lokale ili ti -
        www.moforaja.com.


      A posto jos uvijek nemamo moderatore na bas svakom podforumu, ja sam se prihvatila metle i klofacha, razvaljanila se i malo sredila okolo.

      Jel'de kako nam je sada fino i uredno ? 02.gif

      ___________________________________________________________________

        02-19-2003 23:33 Zuta is offline Posalji email za Zuta Pregledaj poruke od Zuta Dodaj Zuta u listu prijatelja
        Vuka - Mili Vuka - Mili is a Male
        Kauboj


        Poruka: 107
        Location: Houston, TX

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Jest, jest, to je to Mika...
        Hvala ti dje cula dje ne cula.
        Ako si blizu Houstona, navrati u subotu, imam party, maloj mi treci rodjendan. A sta cu, moram za one starije malo i piletine, ali mi nako suho kad je ono samo na rostilju ispeces. E, ovo ce im se svidit sto posto.

        Vidis kako je fino kad ti se odma little yellow javi i kaze ja sam ocistila NAS forum. To je pravi gest. Neka si ga malo uglancala, imas li purola za ove metalne puce?

        A, sta je, nisam ja valjda taki bauk, pa ne znas kako ces sa mnom. Mores sa mnom kako hoces. Ali sve dobro procitaj. Bolje dva put citat, nego kratko odrezat. Jeli tako?
        Ma salim se ja, znas mene.

        02-20-2003 00:15 Vuka - Mili is offline Posalji Email za Vuka - Mili Pregledaj poruke od Vuka - Mili Dodaj Vuka - Mili u listu prijatelja
        Maks Maks is a Male
        ZVER


        Poruka: 202
        Location: Sverige

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        vukamili, hos jedan pravi recept za pileca prsa u sosu?
        (uz dodatak mafaldina)

        02-20-2003 00:21 Maks is offline Posalji Email za Maks Pregledaj poruke od Maks Dodaj Maks u listu prijatelja
        Kise
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        VM ja ti ta pileca prsa posebno ispecem, sto kazes ti na rostilju ili kako vec hoces.

        Kuham ono "odoka" kako me nenaa ucila pa ti kod mene nema striktno gr. ovoliko toga ili onoga. Svega po zelji.

        Prvo ispeci luk, sitno nasjeckan, on ti daje aromu svemu. Dodaj isjeckane gljive i sve fino izdinstaj na cistom soku koji gljive puste.
        Bibera po zelji, ja natrpam svakakvih zacina (zelenih), vegete (moze i kocka od supe pileca) ili tome sl. sasvim malo, i sto vise majdonosa. Ako hoces mozes dodati i malcice saransaka ako volis (u prahu ili pravog).

        Zaboravi brasno kao zaprsku. Na sve to kada su gljive izdinstane samo dodaj pavlake. Sto vise pavlake to ti je "saftaliji" sos. I sve ti je to mljac na kraju, mada ja licno nisam ljubitelj gljiva.

        Samo se pitam - imate li vi tamo pavlaku? 21.gif

        02-20-2003 01:24
        Vuka - Mili Vuka - Mili is a Male
        Kauboj


        Poruka: 107
        Location: Houston, TX

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Stavljaj Makso, sta cekas....

        A vidi Kise, imate li pavlaku...
        Jok, ti imas.
        Imamo sour cream, a to ti je pavlaka....
        Ovaj je jednostavan a dobar....

        Makso, dedera jos ti da te vidim, i dosta je vise.
        Pravo...

        02-20-2003 01:53 Vuka - Mili is offline Posalji Email za Vuka - Mili Pregledaj poruke od Vuka - Mili Dodaj Vuka - Mili u listu prijatelja
        Kise
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Znaci ko u Holandiji....
        Ha, meni se tamo rugali kada sam sour cream mazala na hljeb pa jela 05.gif a ja ih sve navukla pa skontase sta valja. 35.gif

        02-20-2003 02:14
        daors daors is a Male
        brato




        Poruka: 817
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ovo kao uvod

        Raznjici od sampinjona i slanine
        sastojci: Za broj osoba: 6

        • 1 kg sitnijih sampinjona
        • 30 dag dimljene slanine
        • ulje
        • sol, biber

        priprema:

        Sampinjone operite i osusite. Nozem odvojite klobuke od strucka i svaki klobuk premazite sa malo ulja. U svaki klobuk utisnite kockicu slanine i nabodite na stapice. Premazite uljem u koje ste dodali sol i biber.
        Ostavite da se malo marinira i stavite na rostilj.

        ___________________________________________________________________
        Budi na kojoj si

        02-20-2003 02:23 daors is offline Posalji Email za daors Homepage of daors Pregledaj poruke od daors Dodaj daors u listu prijatelja
        daors daors is a Male
        brato




        Poruka: 817
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Gljive u bijelom vinu


        Sastojci:
        800 g gljiva
        2 salice ulja
        2 manje glavice luka
        2 dl bijelog vina
        1 limun
        sol, biber
        majdonosov list

        Opis:
        Ocistiti i dobro oprati gljive. Ocijediti ih i narezati. Ulje zagrijati, dodati sitno nasjeckani luk, dodati gljive i sve preprziti. Dodati sok od limuna, nasjeckani majdonosov list, papar i sol. Na kraju dodati bijelo vino i lagano prokuhati jos nekoliko minuta. Maknuti sa stednjaka, ohladiti i posluziti.

        ___________________________________________________________________
        Budi na kojoj si

        02-20-2003 02:24 daors is offline Posalji Email za daors Homepage of daors Pregledaj poruke od daors Dodaj daors u listu prijatelja
        daors daors is a Male
        brato




        Poruka: 817
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Salata od dinje sa nanom
        Sastojci
        2 manje dinje (idealno bi bilo 2 razlicite)
        150 ml soka od pomorandze (prtokale)
        150 ml soka od ananasa
        120 ml tekile
        1 kasika isjeskanih listova nane
        1 kasika secera u prahu (ili meda)
        listovi nane za ukras
        Priprema
        Oljustite i ocistite dinje i isjecite ih na tanke "polumjesece". Pomjesajte u ciniji sok od pomorandze (prtokale) i ananasa, nanu i secer - dok se secer ne rastvori. Prelijte dinju ovom smjesom i ukrasite listovima nane. Ohladite prije sluzenja.

        ___________________________________________________________________
        Budi na kojoj si

        02-20-2003 02:29 daors is offline Posalji Email za daors Homepage of daors Pregledaj poruke od daors Dodaj daors u listu prijatelja
        tarik


        Poruka:
        Location: New Amsterdam

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        02-20-2003 03:04 tarik is offline Pregledaj poruke od tarik Dodaj tarik u listu prijatelja
        Zuta Zuta is a Female
        miss foruma '03




        Poruka: 1115

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Vuka - Mili je napisa(o/la)


          Vidis kako je fino kad ti se odma little yellow javi i kaze ja sam ocistila NAS forum. To je pravi gest. Neka si ga malo uglancala, imas li purola za ove metalne puce?



        Ma ima sve da se sija k'o sunce kad se preseli u nove lokale, a i puce cemo uglancati, makar ja sjedila i hukala u svaku i glancala ih besparom. 11.gif

        ___________________________________________________________________

          02-20-2003 03:18 Zuta is offline Posalji email za Zuta Pregledaj poruke od Zuta Dodaj Zuta u listu prijatelja
          Blagaj88201 Blagaj88201 is a Female
          proplivala


          Poruka: 14

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          imam i ja jedan recept ali neznam kako 'no ide ...

          02-20-2003 14:08 Blagaj88201 is offline Pregledaj poruke od Blagaj88201 Dodaj Blagaj88201 u listu prijatelja
          First Lady First Lady is a Female
          samo sto nisam




          Poruka: 1404
          Location: NY

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          evo se vec dvije sedmice kanim napraviti onu bajaderu... mozda ovog vikenda... 21.gif
          17.gif

          ___________________________________________________________________
          Live, and let LIVE!!!

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane First Lady dana 02-28-2003 u 06:20.

          02-28-2003 06:19 First Lady is offline Posalji email za First Lady Pregledaj poruke od First Lady Dodaj First Lady u listu prijatelja
          Mika Mika is a Female
          bice nesto od mene




          Poruka: 310
          pokretac teme Thread Started by Mika

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Evo jos jedan recept za nesto slatko, onako brzinski, bez kuhanja (dusa mi nesto slatko nabrzinu).

          Sareni Plazma kolac

          2 kutije samljevene Plazme (moze i Petit, ali mi nesto sladji sa Plazmom)
          1/2 kg mljevenih oraha ili ljesnjaka
          2 solje secera (najbolje u prahu)
          1/2 putera
          1/2 solje sitno nasjeckanih zele bombona(raznih boja)
          1/2 solje grozdjica(prethodno natopljene u rum)
          1 solja soka od ananasa (uglavnom kolicinski po potrebi da bi se sve fino zamjesalo)
          Uobliciti kao rolat, preliti glazurom od cokolade, posuti sitno sjeckanim bademima ili zele bombonama, ili vec po zelji, sta volite. Prijatno. smiley26.gif

          ___________________________________________________________________

            03-02-2003 20:29 Mika is offline Posalji Email za Mika Pregledaj poruke od Mika Dodaj Mika u listu prijatelja
            Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com