Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » ***H O D O Lj U B Lj A od R I C I N E*** 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (29): « prva ... « prethodna 13 14 15 [16] 17 18 19 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17884
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ricina 10.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

01-26-2009 17:21 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
nedjo nedjo is a Male
avenija kruzno


Poruka: 113
Location: tamo daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Istupila se olovka,pa dok je naoshtri.Sad ce on,samo shto nije.

___________________________________________________________________
mostarac

01-26-2009 19:53 nedjo is offline Pregledaj poruke od nedjo Dodaj nedjo u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ali duh se nije istupio...Ricina, pise dushom 33.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

01-26-2009 20:38 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

jes vala fale ova hodoljublja a i ricina 10.gif

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

01-26-2009 20:51 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ove tekstove od Ricine sam redovno citala, znali su me pravo i rastuziti, ali sam se vracala, jer pise prelijepo, a i teme su nam bliske. 33.gif Voljela bih da nastavi.

01-26-2009 21:22 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1932
Location: Predaleko od Mostara
pokretac teme Thread Started by Ricina

nastavak Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Za sve one koji bi rado citali moje nove tekstove...
Poceo sam pisati jednu nocu pricu na mostarskaraja.com ..forumu pod "Putovanja"..Hvala na podrskama i lijepim rijecima o mojim tekstovima...Ricina

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

01-31-2009 22:38 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

De ti napisi ,pa kad bude gotovo, posalji nam 01.gif

Pozdrav Ricina !!

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

02-01-2009 14:02 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8041

RE: nastavak Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Ricina:

    Za sve one koji bi rado citali moje nove tekstove...
    Poceo sam pisati jednu nocu pricu na mostarskaraja.com ..forumu pod "Putovanja"..Hvala na podrskama i lijepim rijecima o mojim tekstovima...Ricina





Konacno ... 10.gif 33.gif

... ali mogao si i ovdje 14.gif 26.gif

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif 33.gif

02-01-2009 15:46 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
nedjo nedjo is a Male
avenija kruzno


Poruka: 113
Location: tamo daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    http://www.youtube.com/watch?v=fdpco0UyY80&feature=related#

___________________________________________________________________
mostarac

02-08-2009 06:15 nedjo is offline Pregledaj poruke od nedjo Dodaj nedjo u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1932
Location: Predaleko od Mostara
pokretac teme Thread Started by Ricina

Vrijeme ide... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sjedio sam za stolom i za tren pogledao u casu koju sam drzao u ruci. Oko mene su igrali, smijali se , pjevali...Trpeza na stolu, pice i kao kroz san cujem rijeci pjesme "Danas majko zenis svoga sina, zenis svoga sina..."..
Podigao sam pogled i trazio mladica u bijeloj kosulji, sav u znoju od igre i skakanja, zarom u ocima i osmjehom na licu...
Pogled je lutao po masi koja je igrala...Nadjoh ga....Skace i drzi mladu za ruku...Veseli su i smiju se..
U trenu se vratih u 1992...Imao je samo 5 godina kada je rat poceo..A sada 21... Kako vrijeme prolazi.. Iscupao sam ga zivog iz pakla, doveo u Svedsku i pomogao mu da se ne sjeca problema... Gledao sam ga kako raste...Od jednog malog ,slatkog momcica kojeg sam vodio za ruku i kupovao sladoled ...izrastao je u covjeka..
Cesto sam ga vodio u skolu...Bio je prvi razred ,pa drugi pa redom... Gledao sam ga ponekad kako se igrao sa svojom rajom iz skole..
Uvijek je bio veseo, sjajem u ocima i uvijek mi je trcao da nesto on objasni...To su bile sitne stvati koje su bile njemu veoma vazne. Bio je 2 osnovne... Vidio sam ga sa jednom malom plavusom... Sjedili su na klupi i gledali neku knjigu. U pogledu i pokretima sam vidio da mu se svidja... Nasmijao sam se...Prva ljubav mozda ?? Pa da nije malo rano ? Ko zna..danasnje generacije idu brze nego mi..Jos malo pa ce se udavati u 10-toj godini...Pomislio sam , kako vrijeme ide. Najvaznije nam je da nam djeca odrastu i da budu sretna. Sumljam da ima i jedan roditelj kojem to nije vazno.. Od svog zalogaja bi mu dao da treba a svoj zivot ne bi ni pogledao da treba spasiti moje jedino blago...On je jedinac...Ponekad sam se bojao da mu se nesto , ne daj boze, desi... Uvijek sam molio dragog boga da mene uzme prvo ako treba , samo ne njega...Ako treba da se njemu nesto desi, neka se desi meni... Cijeli njegov zivot sam strepio iznad njega i cuvao ga...
Zavrsio je srednju skolu... razveo sam se davno od zene i nas dvojica smo zivili sami...Bilo nam je dobro.. Jednom je dosao sa nekom curom... Ja sam otisao u kuhinju da im ne smetam...
"Ovo je moj tata"...usao je sa curom i pokazao na mene... Pruzila je ruku.." Maja"..rece kratko. Bi mi drago da je nasa da nije svedjanka..."I meni je drago"..rekoh kratko. Otisao je da je isprati...Kada se vratio, upitah ga..."Je li ovo ozbiljna veza ili...?"..nasmijah se. "Ne znam...Vidicemo "..odgovori kratko.
Njegovu majku sam upoznao par godina prije nego sto se on rodio... Zavoljeli smo se..Nisam mogao disati bez nje, noc mi je bila najduzi dio dana. Vjencali smo se nakon nekoliko mjeseci..Zatrudnila je nakon godinu ...Dobili smo naseg jedinca..
Zivio sam za njega...vodio ga svukuda..Cesto sam ga nosio na ramenima..Imao je samo par godina i ogromnu cuclu u ustima. Cuvao se za moju glavu kada je sjedio na ramenima.. Bilo mi je neshvatljivo izaci vani a da on ostane u kuci..Pruzao je slatke rucice prema meni kada sam se oblacio da izadjem..Najteze mi je padalo kada sam morao ici na posao...Desilo se nekoliko puta da sam i ja plakao u autu na putu do posla jer je on ostao uplakan kuci...
Zaposlio se ubrzo poslije skole...Pa vozacka...pa auto.. Dosao je jednog dana sa posla..Jeli smo..Pogledao sam ga...Momcina , veliki momak...21 godina..
"Ja sam nesto mislio "...poceo je. "Razgovarao sam sa Majom..Ona je dobila posao i ja sam mislio da ja i ona zivimo zajedno i da se vjencamo. Vec smo nasli stan i mi bi da to uradimo sto prije...Trudna je..."..nasmija se seretski..
Stao mi je zalogaj u grlu...Moj sin seli od mene i zeni se...? Vec ? Pa njemu je tek 21 godina...Pogledao sam ga..."Sto bi mi smetalo moj sine? Ja sam sretan da cu biti deda i da ces osnovati svoju porodicu"..rekoh mu ..
Preselili su u stan poslije mjesec dana... Maja je vec bila trudna 4 mjesec.. Svadba je bila za 15-tak dana...
Njeni roditelji su dolazili kod mene i mi smo se dogovarali za svadbu.. Sve je bilo spremno..Pomogli smo im da kupe namjestaj, tepihe, lustere....
Stan su sredili ko bombonu a narocito mi se svidila djecija soba... "A sto sve plavo?"..upitah kada sam bio kod njih u stanu i vidio djeciju sobu.
"Znate li je li sin ili kcer?"..upitah nadajuci se po boji da je sin...
"Znamo...Sin je...deda"..nasmija se moj sin. Nisam mogao zaustaviti suze... Oci su mi bile pune suza i otrao sam ih da ih ne vide. Zagrlio sam oboje "Neka vam je sretno djeco i pamet u glavu. Cuvajte porodicu"..rekoh..
Cesto sam sjedio sam u stanu i gledao njegove slike kada je imao 6,7,10,12...godina.. Kako te godine lete...Bio sam presretan da je sve kako treba...On je sve sto imam na ovome svijetu...
"A sta ti cekas prijatelju ?"...trznu me iz razmisljanja poznat glas... Majin otac je dosao do mene i vuce me u kolo pored mog sina.. "Nista...eto me"..rekoh...Ustao sam i ukljucio se u kolo...Sin me zagli i pogleda pogledom koji mi je rekao milion rijeci... Bio sam presretan da je on sretan i zadovoljan... Jos kada unuk dodje.....Ponovo cu nositi na ramenima, ici do ljuljaske, kupovati sladoled....Ima li iko sretniji od mene na svijetu ????

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Ricina dana 04-10-2009 u 01:55.

04-10-2009 01:35 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
Muntahta Muntahta is a Female
moforaja




Poruka: 8353
Location: Tamo gdje je moja dusa.

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ricina,dobro nam dosao nazad sa svojim pricama... 33.gif

___________________________________________________________________
Prestani brinuti o tome ko te ne voli
ko ima vise ili ko sta radi.
Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

04-10-2009 03:52 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
sara sara is a Female
moforaja




Poruka: 5288
Location: bogu za ledjima

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ricina samo pisi tvoje price citam sa zadovoljstvom 33.gif

___________________________________________________________________
Drzite srecu kao pticu: sto njeznije i lakse ?Bude li se osjecala slobodnom ostace Ti rado u ruci" 33.gif

04-10-2009 04:14 sara is offline Pregledaj poruke od sara Dodaj sara u listu prijatelja
almonda almonda is a Female
seka


Poruka: 681
Location: NYC

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Najljepse su tvoje price,sa uzivanjem citam 10.gif Samo nastavi 33.gif

___________________________________________________________________
Zivot nam vraca samo ono sto mi drugima dajemo.....

04-19-2009 03:16 almonda is offline Pregledaj poruke od almonda Dodaj almonda u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1932
Location: Predaleko od Mostara
pokretac teme Thread Started by Ricina

E da mi je Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jedan Beg bio na samrti i pitali ga koja mu je zadnja zelja . "Kad me budete iznosili na tabutu , izbacite mi sake da vide sta sam odnio na ahiret"..rece Beg. To su i uradili.. Niko nije pitao sto je to Beg uradio kada su pronosili tabut kroz masu.
To isto sam dozivio od jednog covjeka koji je bio veoma bogat..Bio je bolestan i ocekivalo se da ce brzo umrijeti. Mostar, 1988 , vrelina ljeta..."Sta ti treba?"..pitali su ga.. "Malo mirisa sa Neretve, hladne Radobolje i kriska karpuze"..rece.. Neki su se cudili sto bas to trazi ali je meni bilo veoma jasno zasto to bas trazi.
Svi mi razmisljamo da nam je sada.... Ali u sustini malo ko ili bolje receno svi mi ponekad bacimo misli na ono sto ne bi smjeli spominjati da ne bi drugi pomislili kako smo "nenormalni" i da ne zivimo u trendu. Ipak, svi...bas svi , pomisle ponekad na one sitne male stvari koje nas cine sretnim. Ima dosta stvari sto niko nece nikada znati o nama, nesto sto lezi u nama od djetinjstva i samo to radimo kada smo sami ili u mislima. To mozda i ne govorimo zato sto ne bi drugi pomislili da smo pomahnitali.
Ja cu, ako bog da, u Mostar za koji dan... Da osjetim onaj miris Neretve, pojedem cevape u starom gradu, prosetam Fejicevom, svratim na Tepu....i jos nekih drugih stvari sto me cini sretnim i bogatim u dusi. Volio bih sresti kojeg Mofo-clana , prozboriti koju pametnu , nasmijati se...To nam je jos ostalo od zivota... Kada se vratim, mozda i napisem koju pricu iz Mostara...Brzo je Ramazan...Svim vjernicina Islamske vjeroispovijesti zelim uspjesan i podnosljiv nastupajuci Ramazan.

Ramadan Serif Mubarek Olsun


Ricina

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

08-16-2009 20:43 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
Sevels Sevels is a Male
moderator tra-la-la




Poruka: 6556
Location: Cernica-Mo-London

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ricina sretan put i ugodan boravak u nasem gradu i puno 'malih'stvari koje zivot znace 10.gif

___________________________________________________________________
volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
"Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

08-16-2009 21:01 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ricina, hvala na lijepim tekstovima i ugodan boravak u Mostaru 33.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

08-16-2009 22:50 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
Hogar Hogar is a Male
moforaja


Poruka: 2729
Location: daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ricina zelim ti ugodan boravak u Mostaru.
Nadam se da ce ti dati inspiraciju za nove price kojim ces nas obradovati 01.gif

___________________________________________________________________
lose,lose MSP

08-17-2009 11:11 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1932
Location: Predaleko od Mostara
pokretac teme Thread Started by Ricina

Mostar Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo se vratih, uz boziju pomoc, bez ikakvih problema iz Mostara. Bio sam cijela 24 dana i bilo mi se tesko rastati . Moralo se ici nazad u Svedsku. Moja sestra je izdala kafanu u basti kod Musale mojoj prijateljici Alexandri Savic ( i ocu Zeli) i vidio sam je jednom kako sjedi sa laptopom ( kao i nasi politicari) za stolom i pije sok.. Nije znala da sam tu i cija je kafana...Dozivila je sok kada joj je moj setric rekao ko sam ja i da sam je pozdravio. Volio bih da sam vidio tu facu tada...Steta.
Nego ostavimo "Aleksu" i krenimo dalje. Isao sam kroz Mostar i posmatrao ljude , razgovarao sa njima , pio kapucino i gledao ih kad su razgovarali sa mnom. Tesko mi je bilo proci Fejicevom do Tepe a da ne sretnem nekoga..Vecina je nepoznata a pogotovo oni mladji...Ipak se sretne neko..Tako da je moje "Hodoljublje" do Tepe uvijek trajalo najmanje 2-3 sata od Musale. Duga nakva ulica... 01.gif . Ovaj put me je zanimalo kako se osjecaju moji-nasi mostarci i sta misle o svemu pa i o onima sto dodju u Mostar preko ljeta ili bolje receno "Dijasporci"...

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Ricina dana 09-25-2009 u 00:41.

09-24-2009 12:57 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
sara sara is a Female
moforaja




Poruka: 5288
Location: bogu za ledjima

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dobro nam dosao 10.gif
Ricina 33.gif

___________________________________________________________________
Drzite srecu kao pticu: sto njeznije i lakse ?Bude li se osjecala slobodnom ostace Ti rado u ruci" 33.gif

09-24-2009 17:06 sara is offline Pregledaj poruke od sara Dodaj sara u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ricina, dobro dosao, 33.gif

neka si se malo nahodao, malo baterije napunio i sad bi bio red koju sharnuti, dok je jos "Tinte" u peru 07.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

09-24-2009 19:03 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
Stranica (29): « prva ... « prethodna 13 14 15 [16] 17 18 19 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com