Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » ***Sta Ostane Kad Padnu Maske*** 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (6): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
behar behar is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1141

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

O maskama se moze dugo pricati i vecina ce nas se sloziti da su nepotrebne, cesto "odbrambene" i sl...

Mislim da nemam masku i da sam citljiva ko oslobodjenje.

Tema je sta kad padnu maske?

E, sta je to sto covjeku strgne tu masku ili sto ga natjera da je sam skine???

Odgovor na to pitanje daje i odgovor na pitanje zasto neko nosi masku.

___________________________________________________________________

    02-04-2007 12:00 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
    Pipi Duga Carapa
    SexNepoznat



    Poruka: 2170
    Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Aleksandra:

      ja bi prvo da se razgranici na koje se maske misli?

      definicija maske?

      e o cemu od ovog pricamo? na sta se tacno misli?


      dje ova autorica teme



    Sandric, autorica teme jos nikad nije dala definiciju ni na jedno pitanje koje je postavila...
    Ni na jednoj temi...
    I sama sam joj vise puta postavila isto pitanje, ali je uvijek ostalo bez odgovora....


    S obziom da ona to ne cini, haj da ja pokusam dati svoju definiciju...
    Pa da se o temi moze normalno diskutovati ...

    Maske su ono sto zelimo pokazati drugima, ono odbrambeno oruzje svake iole inteligentne individue...

    Djeca su jedina cista bica koja zive bez maski...
    I to negdje do uzrasta od 5-6 godina, jer je promjena u njihovom ponasanju drasticna od tog uzrasta...

    Svaka odrasla osoba koja tvrdi da nema masku je nista drugo sem licemjer...
    Masku skidamo samo pred najblizima, znaci familiji, jer u njih imamo povjerenje...

    Zasto postoje maske?
    Vjerovatno iz samozastite, svako ima svoje razloge, u to ne treba ulaziti jer smo svi raliciti...

    E sad, sto se samog navedenog primjera tice i utiska koji on ostavlja na nas...

    Sve zavisi iz kojeg ugla se sve to posmatra...
    Sve je, kao i obicno stvar individualne precepcije...

    Neko ce u osobi vijedti ubicu, neko heroja, zavisno kojim ocima se osoba gleda...
    Neko ce u osobi koja moli za ljubav vidjeti bijednika, neko plemeitu dusu koja voli...

    Ovo me podsjeti na jedan dio iz knjige Narnia...

    U trenutku kad Aslan stvara Narniu, ispusta cudan zvuk i svijet se radja iz neona.
    Prizoru prisustvju djeca, kocijas, zla kraljica i zao mag....
    Aslan ispusta jedan zvuk, medjutim djeca i kocijas cuju jedno, zla kraljica i zalo maga cuju nesto sasvim drugo...
    U djecijim i kocijasevim usima cuje se najljepsa pjesma smirujuci tonovi, razumije cak sta Aslan govori..
    U usima zle kraljice i zlog maga se cuje uzasan zastrasujuci urlik od kog im se ledi krv....


    POENTA:
    Ljude oko sebe doivljavamo srcem, a ne ocima i usima...
    Ako nam je srce cisto,u svakoj osobi cemo vidjeti dobru stranu
    Ako nam je srce zatrovano, u svemu cemo vidjeti nesto zlo i lose, pa cak i u najplemenitijem osjecanju koje je ljubav..


    Eto moje definicije, pa sad mozemo nastaviti s diskusijom 01.gif

    02-04-2007 12:07 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
    obrisana
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Nece moci Pipi... Nikako...

    Kao prvo, drago mi je da si i ti svoju masku skinula... 33.gif

    Kao drugo, autor teme nije imao vremena da se pozabavi sa Sandrinim pitanjem, a i Behar me je preduhitrila...

    Sandra, definicija maske?
    Pa zar nije maska sve ono sto je na nama, sto nismo mi sami...

    Istina ima i odbrambenih maski...ima i onih ko sto neko rece, da sakrijemo osjecaje, jer to je samo nasa privatna stvar... i to vjerovatno svi manje vise koristimo...

    A bogami ima i onih "andjeoskih"...
    Postoje li andjeli?

    Mislila sam bas na ovu zadnju grupu?
    I dali se stvarno ispod njih ljudi kriju sa svim svojim vrlinama i manama, ko sto opet neko rece, ili proracunljive i manipulativne osobe?
    Ili opet osobe koje su samo jadne u tom svom zivotu kad su bez maske, da im je to jedina mogucnost biti "neko i nesto"?

    02-04-2007 12:27
    antiprotivan antiprotivan is a Male
    moforaja




    Poruka: 2825
    Location: Norway

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ne bih se slozio sa tobom Pipi, mozda ti imas losa iskustva, ali, ja sam na stranici ispred tvrdio da nemam masku, a ne mislim za sebe da sam licemjer, naprotiv !
    Nisam cuo da je iko od ljudi koji me poznaju upotrijebio taj epitet za mene. Mozda me ne simpatisu, mozda nemaju nesto puno zajednicko sa mnom, i sve je to ok, ali sumnjam da me iko licemjerom naziva...

    Mozda ima ljudi koji su jednostavni i otvoreni u startu, i ne stavljaju maske pri susretu sa svakom novom osobom, mozda ima ljudi koji zele da ih drugi upoznaju onakve kakve jesu, a ne onakve kakvi bi zeljeli da budu.

    Meni su recimo licemjerni oni koji stave masku u startu, pa onda kasnije odlucuju hoce li je skidati ili ne, zavisno od "nivoa povjerenja", a to se moze porediti sa onim tvojim "ako nam je srce zatrovano..."

    Mozda sam ja naivan, mozda ja vjerujem u ljude, ali neka sam, to je moj izbor, i meni su svi ok dok se ne dokaze suprotno, za razliku od nekih koji misle da niko ne valja, dok se ne dokaze suprotno...

    Jase mogu ispraviti u svojoj tvrdnji, kad kazem da nemam masku, zaista je nemam, bar u startu, a mozda je navucem kasnije, kad vidim da imam posla sa ljudima koji se maskama koriste.
    Ali ni to "kasnije" ne bih nazvao "maskom", nego jednostavno, tada moja komunikacija sa ljudima ne prelazi ono obicno "fino vrijeme danas.." i tu se stavi zagrada, ne ide se dalje, i onda opet nema potrebe za maskama..

    Moja logika meni govori "koristiti i mijenjati maske" = "licemjerstvo"

    ___________________________________________________________________

      21.gif

      02-04-2007 12:29 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
      obrisana
      Gost


      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od behar:

        O maskama se moze dugo pricati i vecina ce nas se sloziti da su nepotrebne, cesto "odbrambene" i sl...

        Mislim da nemam masku i da sam citljiva ko oslobodjenje.

        Tema je sta kad padnu maske?

          E, sta je to sto covjeku strgne tu masku ili sto ga natjera da je sam skine???


        Odgovor na to pitanje daje i odgovor na pitanje zasto neko nosi masku.


      Dobro pitanje...

      Mislim da je u vecini slucajeva, neplanirana situacija, nesto sa cim "ta/j s maskom" ne racuna...
      I to ovisno o situaciji...

      Evo primjera...
      Prekinula sa momkom... Spremila se izasla...
      Stavila "masku" raspolozene i sretne osobe... A nisam to bila sekunde...
      Onda on dolazi, sa nekom "debeljuskastom" plavusom pod rukom...
      Moja "maska" je pala sama od sebe...

      I ja kuci otisla...placuci... 28.gif

      02-04-2007 12:57
      Pipi Duga Carapa
      SexNepoznat



      Poruka: 2170
      Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od MJESECARKA:

        Nece moci Pipi... Nikako...

        Kao prvo, drago mi je da si i ti svoju masku skinula... 33.gif

        Kao drugo, autor teme nije imao vremena da se pozabavi sa Sandrinim pitanjem, a i Behar me je preduhitrila...

        Sandra, definicija maske?
        Pa zar nije maska sve ono sto je na nama, sto nismo mi sami...

        Istina ima i odbrambenih maski...ima i onih ko sto neko rece, da sakrijemo osjecaje, jer to je samo nasa privatna stvar... i to vjerovatno svi manje vise koristimo...

        A bogami ima i onih "andjeoskih"...
        Postoje li andjeli?

        Mislila sam bas na ovu zadnju grupu?
        I dali se stvarno ispod njih ljudi kriju sa svim svojim vrlinama i manama, ko sto opet neko rece, ili proracunljive i manipulativne osobe?
        Ili opet osobe koje su samo jadne u tom svom zivotu kad su bez maske, da im je to jedina mogucnost biti "neko i nesto"?


      Postavljas interesantna pitanja 10.gif

      Vidis, rekoh vec u prvom postu da andjeli ne postoje, postoje samo ljudi od krvi i mesa....

      Dalje, sto se manipulatora tice...
      Ovo je izuzetno interesantan dio koji me oduvijek fascinirao....
      O ovome sam cak imala priliku pricati s psiholozima i dalo bi se o tome izuzetno puno napisati...

      Mislim da je sve u intelektualnim kapacitetima osobe, tako barem psiholozi kazu...
      Sto su intelektualni kapaciteti veci, moc mnipulacije osobe je manja..sto opet kod ovog s manjim kapacitetima izaziva frustracije....
      U slucaju da ovi s manjim intelektualnim kapacitetima nisu u stanju nadmudriti ovog s vecim, postoji jos samo jedna metoda, a to je ubijediti osobu da je zla, podla, proracunljiva...
      Ponekad to funkcionise i u tom slucaju je moguce slomiti joj otpor i manipulisati ju...
      Medjutim, postoje ljudi koji znaju i sami koliko vrijede i kod kojih efetk ogledala nema bas velikog uticaja...
      U tom slucaju, sta god se o osobi pisalo ne postize se zeljeni efekt...sto opet kod ovih drugih izaziva jos vecu frustraciju...

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Pipi Duga Carapa dana 02-04-2007 u 15:24.

      02-04-2007 15:23 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
      behar behar is a Female
      samo sto nisam




      Poruka: 1141

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ko je god proveo samo par noci u sklonistu , po meni, je morao shvatiti da maska ne sluzi nicemu...

      Hajde, eto, opet cu se vratiti na pitanje sta je maska? Po meni, maska je sve ono sto nisam ja tj. sve ono sto bih radio/la ili ne radio/la kad sam sam necu ni kad to nisam...od kopanja nosa pa nadalje i ubuduce 19.gif

      Tako da je nosenje maske za mene licemjerje. A na stranu sto je napooornoooo 19.gif

      Cini mi se, takodjer, da covjek nosi masku proporcinalno svome samopouzdanju.

      Poznati su experimenti, vjerovatno vecina vas zna za njih:

      Solomon Asch - nacrto covjek tri nejednake linije i na drugom papiru jednu liniju, koja je identicna jednoj od linija s prvog crteza. upitao grupu ispitanika da uporede linije i nadju te dvije identicne.

      Radio je to s dvije grupe ispitanika i druga grupa, podlozena izricanju dojma na glas (uz ucesce ""saucesnika") je dovela do 33% pogresnih odgovora. Znaci , nisi "corav kod ociju", vidis i znas sta ti je ciniti, ali pred grupom gubis hrabrost i podlijezes uticaju grupe i dajes -pogresan odgovor.

        http://en.wikipedia.org/wiki/Solomon_Asch


        http://fr.wikipedia.org/wiki/Pression_sociale


      Nosi li covjek odbrambenu masku pod socijalnim pritiskom? Kako se ta maska moze nazvati i cemu mu sluzi? Ko je nosi, koja vrsta ljudi?

      Ili ogled Milgram, svi ste culi za njega, sta nam pokazuje?

        http://en.wikipedia.org/wiki/Milgram_experiment




      zato meni ne smeta pozitivni egoizam... 18.gif

      ___________________________________________________________________

        02-04-2007 15:43 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
        Fisek Fisek is a Male
        SB PRECJEDNIK




        Poruka: 195
        Location: London, ON Kanada

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Tipican primjer "padanja maski" imate na temi "Policija trenira strogocu" koju je postavio Sanel.

        ___________________________________________________________________
        potpis obrisan od strane administratora

        Kako mama kaze

        02-04-2007 15:51 Fisek is offline Posalji Email za Fisek Pregledaj poruke od Fisek Dodaj Fisek u listu prijatelja
        vuja vuja is a Male
        raja




        Poruka: 1521
        Location: Serbia

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        cuj razglabanja...
        ostane gola istina..sta ce drugo.. 18.gif dzaba bezati kad vas uvek sustigne kao monstrum koji ide polako a vi trcite..a nekako vas uvek pretekne 18.gif

        ___________________________________________________________________
        okle slika frajeru? 13.gif

        02-04-2007 16:09 vuja is offline Posalji Email za vuja Homepage of vuja Pregledaj poruke od vuja Dodaj vuja u listu prijatelja AIM Screenname: djelmas fala ti. YIM Screenname: djelmas fala ti.
        nidze veze nidze veze is a Female
        miss foruma '05


        Poruka: 4765
        Location: na stolu

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        dobro dosli drugovi

        na nasu mali maskaradu
        pozivnice imate
        najbolje je to u gradu.....
        blblblabblablablaaaaaaa



        ostale su samo maskeeeeee...

        ___________________________________________________________________

          Ljudi su, opcenito,
          nalik na pse koji pocnu lajati
          cim izdaleka zacuju
          lajanje drugih pasa.

        02-04-2007 16:44 nidze veze is offline Posalji email za nidze veze Pregledaj poruke od nidze veze Dodaj nidze veze u listu prijatelja
        Zadavalica Zadavalica is a Female
        bice nesto od mene




        Poruka: 1632
        Location: s dna kace

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ma ne koristim masku

        jedva i vako izlazim na kraj

        sama sa sobom 19.gif 04.gif

        ___________________________________________________________________
        ...ko ne pamti, iznova prozivljava...

        02-04-2007 19:32 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
        Trimusa Trimusa is a Male
        bice nesto od mene




        Poruka: 334
        Location: Cosak-navika iz skole

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        skinite maskata sa glavata,jebem vam facata 13.gif

        ___________________________________________________________________
        kis_my_ass.gif

        02-04-2007 19:52 Trimusa is offline Pregledaj poruke od Trimusa Dodaj Trimusa u listu prijatelja
        almonda almonda is a Female
        seka


        Poruka: 681
        Location: NYC

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ostaje obraz pa sad zavisi kakav?

        ___________________________________________________________________
        Zivot nam vraca samo ono sto mi drugima dajemo.....

        02-04-2007 20:19 almonda is offline Pregledaj poruke od almonda Dodaj almonda u listu prijatelja
        Aleksandra Aleksandra is a Female
        moforaja




        Poruka: 10252
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od behar:



          Cini mi se, takodjer, da covjek nosi masku proporcinalno svome samopouzdanju.



        sa ovim bi se slozila.


        inace mislim da za sam termin MASKA postoji predrasuda- da je to iskljucivo negativno imati masku.

        ipak, maska ne mora biti iskljucivo negativna. dakle ima maska i maska.

        koriste se u zavisnosti od gore spomenutog samopouzdanja, inteligencije i sustine svake osobe.

        negativnu stranu maske smo apsolvirali, ali hajmo malo o pozitivnim maskama. dakle ne radi se o obrazu, jer nekad treba nabaciti masku da bi se sacuvao obraz.

        evo, za filozofiranje dusi dalo :)

        ___________________________________________________________________






                02-04-2007 20:39 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
                orion orion is a Female
                samo sto nisam




                Poruka: 1113
                Location: mobilna

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Po meni postoji više vrsta maski. Ljudi sebe predoèavaju drugaèijim nego što uistinu jesu iz više razloga, npr desi se da stave masku sasvim nesvjesno, da bi se više dopali osobi prema kojoj gaje osjeæanja, naivno misleæi pri tom da æe ta osoba prije uzvratiti osjeæaje ako povjeruje da je partner idealno ispunjava sva oèekivanja.. ili masku stavljaju smišljeno da bi neku osobu hotimice prevarili ili doveli u zabludu.
                Znaèi, razlozi za stavljanje maske ne moraju u prvi mah imati negativnu konotaciju, meðutim niti jedna maska se ne može nositi vjeèno, neka traje duže neka odmah spadne, ali na kraju doðe do neizbježnog, svako pokaže svoje pravo lice a na njima bliskim osobama je da odluèe da li im i to drugo lice odgovara ili ne...
                Postoji moguænost da nikakva maska nije bila u pitanju, jednostavno se u partneru, prijatelju, prijateljici ili pak nama samima desi neka promjena, razmišljanja o nekim stvarima se iz bilo kojeg razloga promjene, što automatski uzrokuje i promjenu stavova o tim istim stvarima. Da li æe se to nama ili njima svidjeti, da li æemo naæi neki kompromis je pitanje spremnosti svih kojih se to tièe...

                ___________________________________________________________________

                  02-04-2007 20:53 orion is offline Pregledaj poruke od orion Dodaj orion u listu prijatelja
                  Musala Musala is a Male
                  rodjeni




                  Poruka: 1304
                  Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Obicno dvolicne osobe, koje se kriju iza maski, izbjegavaju da ulaze u rasprave o dvolicnosti i ljudskim maskama. Jednostavno iz razloga da nebi dosli u situaciju da im se javno skidaju maske a mnogi se i boje da im ne spadnu maske jer ispod njih i nemaju nista.
                  Takve osobe se sluze kratkim rjesenjima koja kao konacna tako da samo tim dvolicnim osobama pruzaju i produzuju rok njihove dvolicnosti. 18.gif

                  Nisam dvolican i pokusavam da ne budem dvolicna osoba, ali ako se nalazis medju dvolicnim osobama onda je dvolicnos jedan od nacina da se odbranis.
                  Ali ako si dovoljno snazan da se odupres izazovu i ako ne zalis da postanes dvolican jedini izlaz je napustiti tu sredinu i naci svoj mir. Zivot je previse kratak da bi trosio svoje vrijeme na osobe koje to nisu zasluzile. 18.gif

                  ''Juèer sam bio pametan pa sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar zato mijenjam sebe.'' 18.gif

                  ___________________________________________________________________
                  -Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

                  02-04-2007 21:06 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
                  alaga alaga is a Male
                  moforaja




                  Poruka: 5566
                  Location: Zabrdalje

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Najbolje maske sam sreo jednom u Veneciji 13.gif

                  ___________________________________________________________________
                  UT TU MIHI , ITA EGO TIBI

                  02-05-2007 01:16 alaga is offline Pregledaj poruke od alaga Dodaj alaga u listu prijatelja
                  TigricaX TigricaX is a Female
                  zvrk hanuma




                  Poruka: 6105
                  Location: Nesvrstana

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Maske su za one koji se trebaju skrivati iza njih, kojim one daju samopouzdanje koje nemaju i cine ih osobama koje nisu. Maske nisu samo bijeg od drugih, nego i od samih sebe i ko moze tako zivjeti zivot, njemu/njoj na cast, ali takve osobe, bar po mom misljenju, nisu sretne. Vrijeme pokaze, prijatelji nestaju, drustvo se razilazi......kad maske padnu 10.gif

                  ___________________________________________________________________
                  "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
                  i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

                  02-05-2007 02:36 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
                  Aleksandra Aleksandra is a Female
                  moforaja




                  Poruka: 10252
                  Location: Mostar

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  imam osjecaj da zvjezdice iz naslova malo koce temu

                  cine je malo sterilnom


                  nema primjera iz zivota, zivih primjera, vrlo jednostavnih 01.gif

                  ___________________________________________________________________






                          02-05-2007 10:38 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
                          Shperka Shperka is a Female
                          bice nesto od mene




                          Poruka: 340

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          ja imam jedan drugi osjecaj...napisala bi veoma rado svoj komentar na ovu temu, ali po meni je ova tema jedna velika i opaka maska...ili da kratko i jasno kazem da je ovo tema Mjesecarke posvecena Tigrici,,,pogotovo ono maloprije shto prochita da se radi o nekakvim andjelima,,,a i sama sam neki dan prisustvovala diskusiji u kojoj mjesecarka proziva tigricu da nije andjeo da bi na kraju se otvorila i jedna ovakva tema....
                          ....e pa de prvo nek se ove maske skinu pa da mozemo ozbiljno pricati, oli ti pisati 10.gif ..niko nije toliko lud da ne konta shta je na srijedi,,,ili se barem ja toliko smatram shkolovanom da me ne treba ponizavati jednom ovakvom temom 10.gif 01.gif

                          ___________________________________________________________________

                            02-05-2007 10:54 Shperka is offline Pregledaj poruke od Shperka Dodaj Shperka u listu prijatelja
                            Stranica (6): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                            Postavi novu temu Odgovori
                            Go to:
                            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com