Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » ** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Aleksandra Aleksandra is a Female
moforaja




Poruka: 10252
Location: Mostar

**Život** Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Uvijek postoji neka inspiracija
za svaku temu
za vecinu rijeci
neki dogadjaji bude odredjena razmisljanja...

Prije 10 minuta bili smo u *selu* sa djecom
dobili su pojacanje, dosla je beba
mala beba koja jos ne govori, tek stidljivo koraca..

dok nam je mamila osmjehe i pokoji uzdah
stigla je informacija da jednog dragog covjeka vise nema

prirodna ravnoteza stvari
smjena zivota i smrti

pitam se koliko smo svjesni zivota i sta je zivot, sta podrazumjevate pod pojmom zivot?

___________________________________________________________________






          07-08-2008 19:04 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
          CuriiCa_mo CuriiCa_mo is a Female
          rodjena




          Poruka: 909
          Location: HARLEM

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          sta je zivot...par koraka...
          malo tuge i meraka 07.gif

          ___________________________________________________________________

            To nisam ja, to je moja tastatura
          11.gif

          07-08-2008 19:36 CuriiCa_mo is offline Posalji Email za CuriiCa_mo Pregledaj poruke od CuriiCa_mo Dodaj CuriiCa_mo u listu prijatelja AIM Screenname: LeliiCaa
          vozac vozac is a Male
          samo sto nisam




          Poruka: 1087
          Location: njemacka

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          zivot vam je danas cista prasina......

          danas te ima, sutra te vise nema....

          07-08-2008 19:50 vozac is offline Pregledaj poruke od vozac Dodaj vozac u listu prijatelja
          R2-D2 R2-D2 is a Male
          BUKACHAAAAA


          Poruka: 5594
          Location: La La Land

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Odakle dolazimo?sta smo?kuda idemo?Koja nam je svrha?
          Pitanja pitanja...odgovora bilion...

          Alo kamijondjija....'vako su to vaktile rekli oni iz Kanzasa...

            ___________________________________________________________________
            I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
            Sha-Shi is my name..and off course,

              I do piss excellence in the morning..

            07-08-2008 19:58 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
            vozac vozac is a Male
            samo sto nisam




            Poruka: 1087
            Location: njemacka

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            R2- D2, oprosti mi posto neznam engleski, napisi sta znaci to

            DUST IN THE WIND

            hvala lijepo

            07-08-2008 20:03 vozac is offline Pregledaj poruke od vozac Dodaj vozac u listu prijatelja
            Japrak Japrak is a Male
            moforaja




            Poruka: 2118
            Location: kad bi i ja znao

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            haj da vidimo sta Frojdovi kazu o zivotu 01.gif

            ___________________________________________________________________

              07-08-2008 20:04 Japrak is offline Pregledaj poruke od Japrak Dodaj Japrak u listu prijatelja
              R2-D2 R2-D2 is a Male
              BUKACHAAAAA


              Poruka: 5594
              Location: La La Land

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Prasina na vjetru...
              Pjesma je o zivotu...Klikni na to dust in the wind pash chut...

              ___________________________________________________________________
              I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
              Sha-Shi is my name..and off course,

                I do piss excellence in the morning..

              07-08-2008 20:06 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
              vozac vozac is a Male
              samo sto nisam




              Poruka: 1087
              Location: njemacka

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              hvala lijepo R2 - D2, lijepa izvedba, ali neznam engleski da bi to mogao slusat

              07-08-2008 20:10 vozac is offline Pregledaj poruke od vozac Dodaj vozac u listu prijatelja
              tana tana is a Male
              rigorozni




              Poruka: 17879
              Location: na prinudnom radu :)

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              zivot je najveci poklon sto covjek moze dobiti i ne treba ga uzimati zdravo za gotovo. treba to cijeniti, i treba raditi na njemu, tj na sebi.

              od koga smo ga dobili? e to je vec stvar licna i u sta vjerujes.

              ___________________________________________________________________
              kad ce mostar mama?

              07-08-2008 20:23 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
              slobiani
              SexNepoznat



              Poruka: 581
              Location: mlijecni put

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              life is shit and then you die... 13.gif 13.gif 13.gif
              salu na stranu zivot je kao spust za zmajem ili jedrilicom,eventualno se zavrsi 01.gif

              ___________________________________________________________________
              play listen your mind and try to be brave
              hey ready or not i am coming on your way

              http://myspace.com/monolitband

              07-08-2008 22:53 slobiani is offline Pregledaj poruke od slobiani Dodaj slobiani u listu prijatelja
              Carmela Carmela is a Female
              vjeciti optimist




              Poruka: 7603
              Location: ja nisam odavle

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Život je kao i hepek...mirakl 10.gif i kao što Tana napisa, treba raditi na sebi da ti cijeli proðe kao èudo.

              ___________________________________________________________________

                Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

              07-08-2008 23:09 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
              Ceznja Ceznja is a Female
              moforaja




              Poruka: 3970
              Location: Bogu iza noga

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Balans srece i tuge i jos mnogo kojecega...borba za svoje mjesto pod suncem...zna biti lijep, ali i gadan samo tako...treba se potruditi iz petnih zila da ga ucinimo onak'im kakav zelimo da nam bude.

              ___________________________________________________________________
              "Ovdje noci nisu tako plave, ovdje sunce nema takav sjaj, ovdje nisu takve trave, ZEMLJO MOJA..."

              07-08-2008 23:34 Ceznja is offline Pregledaj poruke od Ceznja Dodaj Ceznja u listu prijatelja
              behar behar is a Female
              samo sto nisam




              Poruka: 1141

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              zivot? ma to ti je nesto iz cega se niko ZIV nije izvukao 19.gif

              zivot? crtica izmedju godine rodjenja i godine smrti?

              na nama je da ta crtica bude sto bogatija i punija ljubavi, lijepih trenutaka, veselja......srece, zadovoljstva...........


              svima jedna 33.gif


              za dug i sretan zivot

              beerchug.gif

              ___________________________________________________________________

                10-20-2008 17:35 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
                Kutljaca Kutljaca is a Female
                Kuharica ipo




                Poruka: 6617
                Location: V.I.P

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Zivot je cudo 10.gif

                ___________________________________________________________________
                simply the best

                broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Kutljaca dana 10-20-2008 u 18:04.

                10-20-2008 17:56 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
                Sunshine Sunshine is a Female
                moforaja




                Poruka: 2365
                Location: ..na suncanoj strani zivota

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Nadjoh na internetu pa ako vam nije puno teksta procitajte 04.gif

                Najnepravednija stvar u zivotu je nacin na koji zavrsava.
                Ma zivot je tezak i uzima ti puno vremena.
                I sta dobijas na kraju..SMRT.
                Sta je to? Nagrada?
                Mislim da zivotni ciklus treba biti obrnut!
                Dakle:
                Prvo bi trebali umrijeti, da to maknemo s puta,
                Onda zivis u starackom domu,iz njega te izbace jer si premlad,
                Tad dobijes zlatni sat,i odes delati
                Radis s 40 godina sve dok nisi dovoljno mlad da uzivas u svom umirovljenju,
                Onda se pocnes drogirati,piti tulumi na sve strane,i spreman si za srednju skolu
                Pa osnovna skola,postanes klinac,igras se nemas nikakvih obaveza!
                Postanes mala beba,odes u mamin bazen i plutas devet mjeseci

                I zavrsis kao orgazam!

                13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

                ___________________________________________________________________


                  jao u onog Blagajca potpisa 04.gif
                  Sunshine je saznala vrlo intrigantnu, krajnje neoèekivanu istinu:
                  Blagajac voli da se igra sa barbikama.... 13.gif 13.gif


                    23.gif

                    10-20-2008 18:54 Sunshine is offline Posalji email za Sunshine Pregledaj poruke od Sunshine Dodaj Sunshine u listu prijatelja
                    Borna Borna is a Female
                    samo sto nisam




                    Poruka: 1023
                    Location: èardak ni na nebu,ni na zemlji

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    voljela bih ,da mi može biti, da živim po onoj reèenici

                    "Živi svaki dan kao da ti je posljednji"

                    ali.... 35.gif

                    ___________________________________________________________________

                      10-20-2008 21:59 Borna is offline Pregledaj poruke od Borna Dodaj Borna u listu prijatelja
                      cheri cheri is a Female
                      moder u peMziji




                      Poruka: 3810
                      Location: Svizzera

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Dodju trenuci kad postavljam sebi ova pitanja...i, kad razmisljam o zivotu, naravno da to podrazumjeva i razmisljanje o smrti..
                      Percepcije? Misli? Odgovora konkretnih, naravno, nema, osim onog da me jednog dana vise nece biti. I onda se namece ono neizbjezno razmisljanje: Hocu li se nekad, kad se zivot primakne kraju, pitati: Mogla sam....e, sto nisam....trebala sam. Vjerovatno hocu, i to je jedino sto me pomalo plasi. Jer, ne uspijevam uvijek da zivim ovaj zivot onako kako bih htjela, odnosno, da zivim svaki dan kao da mi moze biti posljednji, da kazem, da uradim....

                      O zivotu znamo sve. Zato sto znamo da ne znamo nista. Mozda zvuci malo komplikovano, ali ja to vidim tako...
                      Sta ce ostati iza mene? Bol u dusi onih koji su me voljeli i jedno dugo sjecanje na mene.Opet onih koji su me voljeli. A ostatak svijeta? Bicu negdje jedan broj...natalitet, mortalitet...eto, to...statistika...
                      Pa onda dodje zelja da ostane nesto trajno iza mene. A to, opet, nije nista drugo nego zelja da ne se ne umre, da nastavis zivjeti, u drugoj dimenziji, ali, ima te...

                      Sandra, sad je 8 sati ujutro, mozda drugi put napisem nesto drugacije, ovo je ono sto mi je prostrujalo kroz glavu u ovom momentu kad sam vidjela temu... 33.gif A nisam htjela pokusavati da dam neku definiciju, jer je nema.

                      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane cheri dana 10-21-2008 u 08:38.

                      10-21-2008 08:35 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
                      behar behar is a Female
                      samo sto nisam




                      Poruka: 1141

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Cheri, ja bih se nadovezala na tvoj post , ti govoris o tvom odlasku, ja bih dodala odlazak nekih koji su nam dragi i nas odnos prema njima.

                      Moj otac rahm. nije bio bolestan, sve se desilo u 24h i nema ga vise. U pocetku su mi se vracali nasi tel razgovori i ono neizbjezno - sto mu jos ne rekoh ovo, sto mu jos ne rekoh ono...

                      Prije nepuna dva mjeseca , nakon duze bolesti, preselila (Sandra, preselila na onaj svijet 33.gif ) je i moja rahm. sestra. Opet neizbjezno - sto je vise nisam milovala, sto je nisam "bolje" pazila, sto joj ne rekoh ovo, sto joj ne rekoh ono...

                      ....s vise ljubavi, s vise tolerancije, s vise "zivota" 01.gif zivjeti ovaj zivot...zivot je zaista kratak, moj rahm svekar je imao obicaj reci, a dozivio je 95., moja djeco, ma ko da sam na jedna vrata us'o a na druga izish'o.

                      mir i ljubav 25.gif 33.gif

                      ___________________________________________________________________

                        10-21-2008 10:08 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
                        cheri cheri is a Female
                        moder u peMziji




                        Poruka: 3810
                        Location: Svizzera

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        E, bas tako, Behar 33.gif
                        A, ovo sve se nadovezuje i na ono sto sam spomenula, da, kad mislimo o zivotu, naravno da mislimo i o tom nekom kraju, jer, da smo vjecni, nasa razmisljanja o zivotu bi bila potpuno drukcija od ovih koja imamo sada.

                        Ja se cesto upitam, da li vjernici imaju drugacija razmisljanja od onih koji ne vjeruju u Boga...Mozda..

                        U svakom slucaju, nacin razmisljanja o zivotu zavisi i od zivotne dobi, valjda. Kad si skroz mlad, malo je tih trenutaka kad se malo zaustavis, da razmislis, da vidis gdje si, sta si i ko si...

                        Moji nisu apsolutno pesimisticni postovi, naprotiv, vjeciti optimista,jednostavno, kad postanes zreo, razmisljajuci o zivotu, samo se nametne razmisljanje o njemu kao o necemu sto ima i svoj kraj. Bez crnih misli, nego bas onako, normalno...

                        Sve je to jedan normalan, neprekidni ciklus....Jos samo kad bismo ga mogli i prihvatiti kao takvog 01.gif i utrositi ga samo na ljubav 33.gif

                        10-21-2008 11:06 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
                        Kutljaca Kutljaca is a Female
                        Kuharica ipo




                        Poruka: 6617
                        Location: V.I.P

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        cheri....
                        behar....
                        cheri.....
                        cheri....
                        osjecam da...................................

                        ___________________________________________________________________
                        simply the best

                        10-22-2008 17:40 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
                        Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                        Postavi novu temu Odgovori
                        Go to:
                        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com