Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » Zaboravljena dijeca » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
GARAVUSA GARAVUSA is a Female
Misiica ljeta 07




Poruka: 8664
Location: Holland

Zaboravljena dijeca Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo gledam OPRAH i danasnja tema je

ZABORAVLJENO DIJETE U AUTU


Zena se vece prije dogovorila sa muzem da ce ona sljedece jutro preuzeti njegovu obavezu da odveze malenu u vrtic jer je on morao kod zubara, i zena se ustala malenu od 3 godine u auto , djete zaspalo a ona ko hipnotisana pravac na svoj posao, radi kao uciteljica u nekoj skoli i na odmorima sve normala u zbornici komentarisala sa kolegama nastavnicima o svojoj djeci, i jednostavno je to bio jedan normalan radni dan, vani je bilo oko + 37 stepeni , kada je krenula kuci otvorila auto sjetila se da je malenu povela , u panici je otvorila vrata zadnjeg sjedista i imala sta da vidi modro mrtvo djecije tjelo.


Nevjerovatno evo kazu da se je u ovoj godini to desilo 33 puta u Americi.

21.gif 21.gif 21.gif 21.gif 21.gif

Sta jedna kolotecina uradi od ljudi, postajemo roboti , neznamo drugacije nego onako kako smo programirani


STRASNO !!!

___________________________________________________________________

    NIJE LAKO BITI JA ! ! !

12-05-2008 00:41 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
Mostarka83 Mostarka83 is a Female
Legally Blonde




Poruka: 3490
Location: U Cernici

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

21.gif strasno....neznam kako ali ja mislim i da sam u komi nedaj boze, uvijek u svakom momentu bi mislila sta radi, kako je, s kime je....

___________________________________________________________________
JaMojaTi.gif

12-05-2008 00:50 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
dadana dadana is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1123
Location: Helvetia

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

cula sam ja za slican slucaj u Italiji 21.gif 21.gif

ne do Bog nikom, mogu misliti kako joj je bilo kad je vidjela 16.gif jadna zena. A niije ni cudo sto kazes Gara s obzirom kojim se tempom zivi i radi, a zbog toga najvise trpe djeca.

___________________________________________________________________

    Nema para na ovome svijetu, koje mogu rupe na dusi da zakrpe

12-05-2008 08:55 dadana is offline Posalji Email za dadana Pregledaj poruke od dadana Dodaj dadana u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Strahota 30.gif
Paklenim ritmom se zivi, pa se i ovo moze dogadjati. Uzas jedan i ovo govori puno o svijetu kakav je danas.

12-05-2008 10:07 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Uzas, uzas.......jadno dijete, a jadna i majka

sve je to ogledalo vrtoglavog tempa kojim zivimo,

previse je prohtjeva, previse se mora raditi da bi zadovoljili svoje pohlepe...a zivot pored nas samo protice i protice ,sve se "mora" imati a da nemamo ni vremena uzivati u blagodetima zivota, za kojima smo stalno u trku,

na kraju ostanemo bez onog najvoljenijeg i najvrednijeg

Sto bi rekli stari.".ohani...prije ces stici"

ima nesto u tome

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

12-05-2008 10:35 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

meni nije jasno kako neko dijete moze zaboravit...

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane refleksija dana 12-05-2008 u 10:46.

    12-05-2008 10:41 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    GARAVUSA GARAVUSA is a Female
    Misiica ljeta 07




    Poruka: 8664
    Location: Holland
    pokretac teme Thread Started by GARAVUSA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Refka moze , jer tempo zivota u svijetu a pogotovo u Americi gdje se rade i po dva posla da bi se stiglo sve poplacati je 100 na sat , u datom momentu postanes robot, programiran si.Ovo ti je slicno sa onim podjes da uzmes nesto u sobi zaboravis po sta si doso, il odes u prodavnicu da kupis jednu namjernicu doneses kuci punu kesu svega samo NE ono po sta si otisao.
    Eto tako se nazalost desi da djete zaspe u autu , majka okrene vozit standardnom rutom na poso , izadje ni ja prva nikad nepogledam na zadnje sjediste , zakljucaj auto i ....

    ___________________________________________________________________

      NIJE LAKO BITI JA ! ! !

    12-05-2008 10:46 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
    LADY_MO LADY_MO is a Female
    seka




    Poruka: 593
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    jao zalost, tuga prava 21.gif

    ___________________________________________________________________

      35.gif

      12-05-2008 12:59 LADY_MO is offline Pregledaj poruke od LADY_MO Dodaj LADY_MO u listu prijatelja
      Carmela Carmela is a Female
      vjeciti optimist




      Poruka: 7603
      Location: ja nisam odavle

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od refleksija:

        meni nije jasno kako neko dijete moze zaboravit...


      Ni meni. Na stranu sve obaveze ovog svijeta. Dijete je jedna i jedina.

      ___________________________________________________________________

        Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

      12-05-2008 14:12 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
      sarah sarah is a Female
      bice nesto od mene


      Poruka: 309
      Location: stvaram novi svijet ...

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ni meni. Na stranu sve obaveze ovog svijeta. Dijete je jedna i jedina.


      Potpisujem. Na svoje dijete pomislim ne znam koliko puta na dan kada nismo zajedno, a ne jos da zaboravim da se vozi sa mnom u autu ... ma da su u pitanju ne znam kakve obaveze, ovo mi nije normalno.

      12-05-2008 15:37 sarah is offline Posalji email za sarah Pregledaj poruke od sarah Dodaj sarah u listu prijatelja
      Mostarka83 Mostarka83 is a Female
      Legally Blonde




      Poruka: 3490
      Location: U Cernici

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Shvacam ja Gara sve, zivjela sam u Americi naravno 8 godina i sa tim tempom, moji su radili i dan danas rade od jutra do veceri, ali majke mi moje moja stara na pauzi i prije posla ako se ne javi i meni i burazerima ne prodje dan, ipak mislim da neznam koliko posla da imas nista nije prece od svoga djeteta i njegovih potreba , ipak posao je opet lako naci, a zivot bogami tesko.

      Naravno cijeli dan jucer navracam se na ovaj post, i nemogu da shvatim kako se je to desilo, i kako je toj zeni sada. Ko sto kaze teta Djemila ima ohanuti malo, i shvatiti da je familija preca od posla, ma neznam koliko i da je placen.

      ___________________________________________________________________
      JaMojaTi.gif

      12-05-2008 17:28 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
      Muntahta Muntahta is a Female
      moforaja




      Poruka: 8353
      Location: Tamo gdje je moja dusa.

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Proslo ljeto se desila ista stvar u Detroitu...zena na temperaturi +38 C ostavila dvoje malene djece
      (bebu od 11 mjeseci i od 2 godine)i otisla u frizerski salon...ostala 4 sata.Ovaj cin za mene je nebriga i neodgovornost,za svaku osudu...po staklima auta su nasli tragove pljuvacke,vjerovatno se djevojcica od 2 godine "borila"za spas...Ne mogu shvatiti da niko od ljudi koji su parkirali auta oko nisu priskocili u pomoc,ucinili nesto da spase djecu...Uzas... 16.gif

      ___________________________________________________________________
      Prestani brinuti o tome ko te ne voli
      ko ima vise ili ko sta radi.
      Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

      12-05-2008 19:20 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
      Maggie Maggie is a Female
      moforaja




      Poruka: 2736
      Location: daleko

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ovdje kod mene je si bila 3-4 slucaja u kratkom periodu gdje su zaboravljali djecu u kombiju vrtica

      ono vozac ih ujutro pokupi i odvede u vrtic i nekog zaborave,

      pa sad kontaju da u sva ta auta vrtica ugrade neku sirenu i kad se auto parkira, ta sirena/alarm pocne da grmi

      a dugme je na kraju vozila, pa vozac da bi iskljucio airenu mora da prodje kroz kompletno vozilo


      u privatnim situacijama, majka, otac, pa ostave dijete nikad mi nije bilo jasno,

      ja svog ostavim na pumpi da uletim i uzmem cigare, samo ako nije guzva i tokom dana

      inace ide i on sa mnom

      ___________________________________________________________________

        12-05-2008 20:01 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
        asataN asataN is a Female
        moforaja




        Poruka: 4110

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Maggie:

          ovdje kod mene je si bila 3-4 slucaja u kratkom periodu gdje su zaboravljali djecu u kombiju vrtica

          ono vozac ih ujutro pokupi i odvede u vrtic i nekog zaborave,

          pa sad kontaju da u sva ta auta vrtica ugrade neku sirenu i kad se auto parkira, ta sirena/alarm pocne da grmi

          a dugme je na kraju vozila, pa vozac da bi iskljucio airenu mora da prodje kroz kompletno vozilo


          u privatnim situacijama, majka, otac, pa ostave dijete nikad mi nije bilo jasno,

          ja svog ostavim na pumpi da uletim i uzmem cigare, samo ako nije guzva i tokom dana

          inace ide i on sa mnom



        Maggy ....ovo vec odavno imaju u school bus-evima....Ja vozila i school bus 05.gif ....

        ___________________________________________________________________

          12-05-2008 22:08 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
          Maggie Maggie is a Female
          moforaja




          Poruka: 2736
          Location: daleko

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          07.gif golemo

          mislim ti i school bus 13.gif


          ovo su ti ko oni veliki karavani, ne autobusi 01.gif

          ali isti fazon i nije losa ideja


          jedno dijete se smrzlo, bio neki minus,

          jedno je bilo zakljucano na 30C citav dan


          e sad, ono sto mi nije jasno,

          vozac pokupi dijete, izruci ih tetama i niko ne skonta da jedno fali?? nisu struce kruha u pitanju,

          kako se moze "smetnuti" djete

          ovo vazi i za roditelje koji su toliko zauzeti da "zaborave" i jos gore satima se ne sjete djeteta 12.gif 30.gif

          ne kontam nikako

          evo ja zivim u americi i non stop ko cevrtalo, ako nisam tamo, vamo sam

          i to bi mi trebao da bude izgovor da zaboram dijete u autu??

          ___________________________________________________________________

            12-05-2008 22:32 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
            asataN asataN is a Female
            moforaja




            Poruka: 4110

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            joj kad se samo sjetim mene i autobusa....jos uvijek imam vozacku da mogu da vozim sve sem onih kamiona sa prikolicom sa air-gas papucicom..... 13.gif

            Gotivila me djeca samo tako 13.gif

            ___________________________________________________________________

              12-05-2008 22:41 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
              Maggie Maggie is a Female
              moforaja




              Poruka: 2736
              Location: daleko

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              zar te nije bilo strah moja

              ja bih samrla 12.gif

              ___________________________________________________________________

                12-05-2008 22:43 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
                asataN asataN is a Female
                moforaja




                Poruka: 4110

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                nista mene nije strah.... 01.gif

                ___________________________________________________________________

                  12-05-2008 22:46 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
                  Maggie Maggie is a Female
                  moforaja




                  Poruka: 2736
                  Location: daleko

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  haj onda dobro je 01.gif

                  ___________________________________________________________________

                    12-05-2008 22:48 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
                    Mostarka83 Mostarka83 is a Female
                    Legally Blonde




                    Poruka: 3490
                    Location: U Cernici

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Mislim da je do nemarnosti roditelja, barem po meni, ipak poso je poso a familija je famlijija.

                    ___________________________________________________________________
                    JaMojaTi.gif

                    12-05-2008 23:34 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
                    Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                    Postavi novu temu Odgovori
                    Go to:
                    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com