Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » RAZNO » SVAŠTARA » irc/icq/msn, myspace, facebook....sta je sledeci? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
majkin fakin




Poruka: 2333
Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

irc/icq/msn, myspace, facebook....sta je sledece? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

svjedoci smo opshte poshasti za fejsbukom (kojoj i sam pripadam). internet je svuda, lako dostupan cak i u ovim balkanskim zabitima, u kuci, na poslu, bilo gdje gdje je wi fi..kafic, biblioteka...bilo gdje gdje postoji gsm signal, preko wapa itd...

neki moji dial up pocheci,prije 10 i kusur godina, nakon mejlova sa rodbinom po svijetu, bilo je ircovanje (internet relay chat kanali)...cisto ubijanje vremena, koje mi nikad nije preraslo u opsesiju, ali jesam komadic svakog dana provodio tamo...nakon toga dodjose icq pa msn, gdje su na listu upadali ljudi / nickovi koje poznajemo i ne poznajemo, ali s kojima imamo dobru komunikaciju..

sledeci nivo socijalne mreze (namjerno izbjegavam pricu oko raznih foruma, jer oni ostaju konstanta vec godinama) bio je myspace...koji se vishe bazirao na anonimnosti. moja lichna fascinacija spejsom je bila bazirana na tome da npr mgu shitati budalasto blogovanje majk skinnera iz the streets, bez da googlam koji mu je oficijelni sajt, gdje mu je blogspot itd..plus naravno sto imam mogucnost da preslusham nove stvari chim ih postavi...i da ne spominjem sto sam surfajuci po profilima njegovih prijatelja koji takodje rade muziku, nabasao na fenomenalne izvodjache..pa onda preko njih na druge, preko tih drugih na trece i tako redom...na krau krajeva, dodjoh i do monolita i zenevskog dekreta (ne preko the streets naravno :) )

vremenom je i to postalo dosadno. depresija obilja, sto bi americki sociolozi rekli. sve je tu, na tri klika misha. a kad je tu, kad ne moras da "kopash" onda je nekako lisheno tog slatkog traganja i satisfakcije nakon postignutog tj pronadjenog cilja.

onda eksplodira chudo zvano fejsbuk!!! koliko god je do prekjuche standardni razgovor u klubovima bio "jao buraz, imam to i to, tu muziku,m taj film, taj link za ovo ili ono..daj mi mejl da ti shibnem"...ili juche "eeee super su. preslusaj, dacu ti spejs njihov pa ih dodaj (podrazumijevajuci da i sam imas spejs, naravno)" ..danas je to "brate, bas sam te juche trazio na fejsbuku"

i desi se taj fejsbuk! baziran upravo suprotno od majspejsa, baziran na traganje za starim prijateljima iz djetinjstva i mladosti, na neanonimnosti...eksplodirao je!

i?

ima li kod vas danas onog zhara kao na pocetku, kad se poceli da pronalazite ljude koje niste vidjeli ni chuli 20, 30 i vishe godina? ono "jebote, pa i ti si tu?!"

ne znam...kod mene je to splasnulo. naravno, odusevljen sam i dalje sto sam nashao jedno desetak ljudi po cijelom svijetu s kojim se sad maltene svakodnevno chujem preko msn, skajpa, telefona, dogovaramo se za vidjanje kad dodju na balkan itd... a ovi ostali? nakon te pocetne "eee jebote, pa i ti si tu"...sad se svelo na to da uopste nemam ni volje ni zivcaca da razgovaram s njima..a ni oni sa mnom....ono, eto nasli smo se, dje si kako si sta ima, kako si proveo ove godine...i to je to..nishta manje od tog, a i nishta vishe..

bas se pitam koja li je sledeca stepenica u socijalnim mrezama na internetu? svaki put mislimo da je granica dosegnuta, a ona se svaki put pomjeri...cime li cemo se optereceivati sledece godine u ovo vrijeme...sta ce nam tad biti mainstream u suurfovanju...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane el-tozzinjo dana 03-08-2009 u 03:40.

03-08-2009 03:39 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
kaokakao kaokakao is a Female
raja


Poruka: 1583
Location: A11-A@

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

zamisli, el-tozzinjo, ja nisam na facebook-u 11.gif

kaže jedan moj druga da æe biti tetranet

___________________________________________________________________
= Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kada smo drugaèije budni? =

03-08-2009 23:39 kaokakao is offline Posalji email za kaokakao Pregledaj poruke od kaokakao Dodaj kaokakao u listu prijatelja
chaba chaba is a Male
moforaja




Poruka: 2558
Location: EU

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

tozza, znaš ko je ovo :

thom yorke, pitchfork, DJ, VJ
drum and bass, elektro myspace u flashu
osamdesete su in, prijateljice imaju stila
kiss kiss, smajliæ, vidimo se na trashu
mi poznajemo svakoga, sve splitske bendove
i sve njihove top friendove, mi se èujemo
svaki dan na forumu, icq-u, msn-u
myspaceu, facebooku, skypeu i last.fm-u


a ima i dobra od popaya, viklera i špice, ona face s prištevima klikaju miševima 13.gif

03-09-2009 09:05 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od kaokakao:

    zamisli, el-tozzinjo, ja nisam na facebook-u 11.gif

    kaže jedan moj druga da æe biti tetranet


Ja blage veze nemam kako ta face knjiga fercera i èemu ikako služi 04.gif ...znaèi možemo u isti koš 01.gif

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

03-09-2009 10:42 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
metallica metallica is a Male
moforaja




Poruka: 8228
Location: CH.WILLA(uglavnom)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    21.gif 19.gif 24.gif

    ___________________________________________________________________

      03-09-2009 10:52 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
      bosonoga bosonoga is a Female
      lela




      Poruka: 2804
      Location: daleka polja

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od metallica:

          21.gif 19.gif 24.gif


        moze ko ima kameru 01.gif

        meni msn znaci puno ...jutros me budi sms.....mama , molim te ako mozes udji na msn
        treba mi nesto ....ili
        tetka ...ukljuci se pod hitno ..gori ...ljubavni jadi 04.gif 04.gif
        sorela , samo par slika ti saljem .....brat

        kako mi nece znaciti ...udaljeni jedni od drugih ...na razlicitim kontinentima
        to mi je najbolji vid komunikacije
        porodica mi je najvaznija ....
        prijatelji ili ce se javiti ili ne ...manje vazno ....

        ___________________________________________________________________
        ^¨tamo me nema , ovdje nisam ^¨ jok.gif

        03-09-2009 12:26 bosonoga is offline Pregledaj poruke od bosonoga Dodaj bosonoga u listu prijatelja
        Carmela Carmela is a Female
        vjeciti optimist




        Poruka: 7603
        Location: ja nisam odavle

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Boso....i mi kuæi koristimo mnogo msn i Skype zbog istih stvari koje ti pomenu (jednostavno, jeftinije je 02.gif )...ali ova knjiga????

        ___________________________________________________________________

          Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

        03-09-2009 12:32 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
        First Lady First Lady is a Female
        samo sto nisam




        Poruka: 1404
        Location: NY

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        jos kad bi mi neko objasnio ovaj Twitter.

        Svi nesto twitaju 14.gif

        ___________________________________________________________________
        Live, and let LIVE!!!

        03-11-2009 15:57 First Lady is offline Posalji email za First Lady Pregledaj poruke od First Lady Dodaj First Lady u listu prijatelja
        Pipi Duga Carapa
        SexNepoznat



        Poruka: 2170
        Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Nisam na Face Book-u, ni na my-space-u, ni na skype-u, jednom u gdini sam na msn-u.
        Meni ovaj forum nekako najbolji i jedini vid virtuelne komunikacije.
        Razlog je navika, a i veca zastita privatnosti nego drugi metodi.

        03-11-2009 16:06 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
        djemila djemila is a Female
        Naj-Moder 2008




        Poruka: 11483
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Nisam na FB , niti na drugim vrstama komunikacije..

        MSN imam ali ukljucim ga jednom godisnje a sad malo cesce od kako mi je kcerka "vani" a i tu sve blokiram kad s njom pisem, ne znam s vise osoba 07.gif

        ali ipak mi je telefon najcesce sto koristim u komunikaciji familija, prijatelji....te Moforaja s rajom

        ___________________________________________________________________
        Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

        03-11-2009 16:14 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17879
        Location: na prinudnom radu :)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        okle vam ljudi vremena i za sta?

        jedna stignem i na moforaja 07.gif

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        03-11-2009 16:48 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        metallica metallica is a Male
        moforaja




        Poruka: 8228
        Location: CH.WILLA(uglavnom)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od bosonoga:

              citat od metallica:

              21.gif 19.gif 24.gif


            moze ko ima kameru 01.gif

            meni msn znaci puno ...jutros me budi sms.....mama , molim te ako mozes udji na msn
            treba mi nesto ....ili
            tetka ...ukljuci se pod hitno ..gori ...ljubavni jadi 04.gif 04.gif
            sorela , samo par slika ti saljem .....brat

            kako mi nece znaciti ...udaljeni jedni od drugih ...na razlicitim kontinentima
            to mi je najbolji vid komunikacije
            porodica mi je najvaznija ....
            prijatelji ili ce se javiti ili ne ...manje vazno ....



          a i prije toga svega mogla te je pozvati i telefonom Fixnim i pricati sa tobom tako da ovo sve ostalo komujniciranje ne znam

          ___________________________________________________________________

            03-12-2009 12:22 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
            cheri cheri is a Female
            moder u peMziji




            Poruka: 3810
            Location: Svizzera

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Nisam nigdje osim ovdje i na msn.
            Msn mi valja puno, bas iz ovog razloga sto navede Bosa,

              besplatno
            nazovem sestre i ispricamo se koliko hocemo, ponekad to bude i sahatak, pa i vise 01.gif

            03-12-2009 12:33 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
            Mostarka83 Mostarka83 is a Female
            Legally Blonde




            Poruka: 3490
            Location: U Cernici

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Imam msn ali rijetko kada ga koristim, imam Fb, i to je to.... 07.gif

            ___________________________________________________________________
            JaMojaTi.gif

            03-12-2009 14:09 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
            R2-D2 R2-D2 is a Male
            BUKACHAAAAA


            Poruka: 5594
            Location: La La Land

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od metallica:

                21.gif 19.gif 24.gif
              ajoj moj metalni...to je vec stara fora.....jos odavle sa foruna hahahaha.....
              web jebavanje....
              opala..udri me teknologijon....

              ___________________________________________________________________
              I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
              Sha-Shi is my name..and off course,

                I do piss excellence in the morning..

              03-12-2009 17:25 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
              orion orion is a Female
              samo sto nisam




              Poruka: 1113
              Location: mobilna

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                I7eq1SarHTw
              13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

              ___________________________________________________________________

                broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane orion dana 09-08-2009 u 18:09.

                09-08-2009 18:09 orion is offline Pregledaj poruke od orion Dodaj orion u listu prijatelja
                tvrancic tvrancic is a Male
                moforaja




                Poruka: 5028
                Location: Umag - Mostar

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Toza, imaš ti pravo. Sve je interesantno mjesec dana pa se onda ugasi. I kad pronadješ neke stare jarane koje nisi vidio 20, 30 godina - uspostaviš kontakt s njima i dalje nemaš s njima o èemu prièati. Isto i s rodbinom koju si vidjao svaku èetvrtu godinu, ne možeš sastaviti pet minuta na skype-u. Nekako forumi su bolji - neobavezni, ukljuèiš se kad hoæeš, kontaktiraš s kim hoæeš, odgovoriš ili ne odgovoriš kad hoæeš. FB je isto mora - pojavi se sto prijatelja i šta - na kraju ništa.
                Šta æe sljedeæe biti boga pitaj, ali mislim ništa revolucionarno.

                ___________________________________________________________________

                  09-08-2009 19:02 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                  tana tana is a Male
                  rigorozni




                  Poruka: 17879
                  Location: na prinudnom radu :)

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  sta ce biti sljedece?

                  jedino da gole koke pocnu izlaziti iz ekrana 07.gif

                  ___________________________________________________________________
                  kad ce mostar mama?

                  09-08-2009 19:13 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                  tvrancic tvrancic is a Male
                  moforaja




                  Poruka: 5028
                  Location: Umag - Mostar

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od tana:

                    sta ce biti sljedece?

                    jedino da gole koke pocnu izlaziti iz ekrana 07.gif

                  Ma i to bi brzo dosadilo 13.gif

                  ___________________________________________________________________

                    09-08-2009 19:15 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                    tana tana is a Male
                    rigorozni




                    Poruka: 17879
                    Location: na prinudnom radu :)

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    i kad sve saberes - sve je to divno krasno ....

                    ali forum je ipak drugaciji od fb, msn, i sce ostalo navedeno.

                    forum ima drugaciju koncepciju i ne vjerujem da je forum puno ugrozen zbog fb i slicnih djidja ....

                    ko sto rekose vrli pisci prije mene - na forumu nemas nikakvu obavezu ni pritisak. javis se ako hoces, kad hoces i kome hoces.

                    ___________________________________________________________________
                    kad ce mostar mama?

                    09-08-2009 19:22 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                    Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                    Postavi novu temu Odgovori
                    Go to:
                    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com