Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » FORUMAŠI » HUMANITARNE AKCIJE » Prijatelji 2 Votes - Average Rating: 5.002 Votes - Average Rating: 5.002 Votes - Average Rating: 5.002 Votes - Average Rating: 5.002 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (84): « prva ... « prethodna 70 71 72 [73] 74 75 76 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Mara
SexNepoznat

Poruka: 806

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Cernicka:

    Misija je uspjesno zavrsena. Ostavila sam u domu dvadeset osmero prezadovoljne djece. Dosla sam u devet sati. Svako dijete kako je nailazilo pored kuhinje obeselilo mi se ko rodjenoj majki. To su pali poljupci, grljenja, puno pitanja, kako je ovaj, kako onaj, koliko cu ostatiti, a sto tako kratko.
    Kad su se svi skupili onda sam im urucila poklone. Svakom djetetu je bilo u paketu po jedna cokolada, kesa bombona, maica, malo kozmetike ili sminke i po jedan komad nakita velikim a malim po igracka. Jos je dodatno podjeljeno nekoliko kalendara od Manchester United za koji manje vise svi navijaju.
    Mojoj Zejni sam donijela extra skijasku jaknu, trenerku i album sa slikama, koje mi je trazila zadnji put. Te srece od nje ne moze se opisat.
    Isprintala sam svakom djetetu po jednu fotografiju djece iz Londona koja su ih posjetila proslo ljeto sa porukom Sretna Nova godina. Bilo je citanje pisama i cestitka koje sam donijela iz Londona.
    U razgovoru sa vaspitacem sam doznala da su djeca ovih dana dobivala dosta novca pa da nije dobra ideja da im i ja dam po 10 eura kako sam bila naumila. Receno mi je da je bolje da ostavim pa da im se naknadno da. Nisam pristala na to vec cu naci nacina da u februaru ili Martu opet odradim nesto slicno i onda da im dam taj djeparac.
    Oko dvanaest je dosla dostava pica i kolaca iz picerije ABC. Velikodusnost vlasnika je bila velika tako da nam je racun smanji za skoro 30 posto. Hvala ispred djece.
    Poslije rucka sam otisla sa Seminom Ajvaz do porodice Behram i tako zavrsila moju misiju.


Ma nema se sta ni reci, nego samo cernicka bog ti dao zdravlje, i tebi i tvojoj ekipi i sretna nova, a ja vamo intenzivno skupljam donatore za maj, pi, pi, pi, pi........

____________________________________________________________________

01-04-2010 15:16 Mara is offline Pregledaj poruke od Mara Dodaj Mara u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11491
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Cernicka:

    Misija je uspjesno zavrsena. Ostavila sam u domu dvadeset osmero prezadovoljne djece. Dosla sam u devet sati. Svako dijete kako je nailazilo pored kuhinje obeselilo mi se ko rodjenoj majki. To su pali poljupci, grljenja, puno pitanja, kako je ovaj, kako onaj, koliko cu ostatiti, a sto tako kratko.
    Kad su se svi skupili onda sam im urucila poklone. Svakom djetetu je bilo u paketu po jedna cokolada, kesa bombona, maica, malo kozmetike ili sminke i po jedan komad nakita velikim a malim po igracka. Jos je dodatno podjeljeno nekoliko kalendara od Manchester United za koji manje vise svi navijaju.
    Mojoj Zejni sam donijela extra skijasku jaknu, trenerku i album sa slikama, koje mi je trazila zadnji put. Te srece od nje ne moze se opisat.
    Isprintala sam svakom djetetu po jednu fotografiju djece iz Londona koja su ih posjetila proslo ljeto sa porukom Sretna Nova godina. Bilo je citanje pisama i cestitka koje sam donijela iz Londona.
    U razgovoru sa vaspitacem sam doznala da su djeca ovih dana dobivala dosta novca pa da nije dobra ideja da im i ja dam po 10 eura kako sam bila naumila. Receno mi je da je bolje da ostavim pa da im se naknadno da. Nisam pristala na to vec cu naci nacina da u februaru ili Martu opet odradim nesto slicno i onda da im dam taj djeparac.
    Oko dvanaest je dosla dostava pica i kolaca iz picerije ABC. Velikodusnost vlasnika je bila velika tako da nam je racun smanji za skoro 30 posto. Hvala ispred djece.
    Poslije rucka sam otisla sa Seminom Ajvaz do porodice Behram i tako zavrsila moju misiju.


Ovo samo na tebe lici
33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

01-04-2010 16:54 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17887
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

cernicka svaka cast na jos jednoj uspjeloj akciji. 33.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

01-04-2010 18:55 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
abrasevic abrasevic is a Female
avenija kruzno


Poruka: 125

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Cernicka ostala si uvijek ista, svaka cast tebi, Kuli i ostaloj ekipi koja je pomogla 10.gif 33.gif 10.gif 33.gif

01-04-2010 23:00 abrasevic is offline Pregledaj poruke od abrasevic Dodaj abrasevic u listu prijatelja
Cernicka Cernicka is a Female
bice nesto od mene


Poruka: 257
Location: cernica

Opravka kuce Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Vec dugo vremena se govori o mladim ljudima koji trebaju da napuste Djeciji dom Mostar jer po godinama ne pripadaju u takvu instituciju. Samo dobrom voljom upravnika Ramica ti mladi ljudi I dalje imaju krov nad glavom. U prosloj godini je jedan sticenik napustio dom, I nadjen mu je smjestaj I posao. U toku ove godine dolazi do ponoljetstva jos pet mladih osoba. Postavlja se pitanje gdje I sta im ponuditi kao smjestaj.
Davne 1973 godine tadasnji Djeciji Dom lociran u Cernici, je dobio testamentom u zaovstavstinu prekrasnu kucu koja se nalazi na Sehitlucima. U toku rata je devastirana od strane izbjeglica koje su bile u njoj smjestene.
Arhitekta Neso Milavic je napravio idejni projekat za opravku spomenutog objekta, u koji bi se moglo smjestiti cak od 20 do 24 mladih ljudi. Smjestaj bi bio organizovan na bazi zajednickih prostorija kao sto su kuhinja dnevni boravak I kupatila, a ostalo bi bile spavaonice.
Da bi bili sigurni da sve bude regularno I transparentno Our Kids Foundation je zaduzio arhitektu u penziji Seju Pintula da bude posrednik izmedju izvodjaca radova I donatora. Sejo je ovu duznost prihvatio bez ikakve naknade skroz na volonterskoj bazi.
Predracun opravke objekta je 106.488.37 KM. ili 54,437 eura

Djeciji Dom je od svojih sredstava izmjenio vodu I struju. Trenutno Our Kids Foundation ima prikupljenja sredstva za opravku krova , u iznosu od 7,000 funti ili 7,681 eura ili 15,024 KM.
U toku je akcija prikupljanja novcanih sredstava za ostatak projekta.

Molimo sve koji bi mogli pomoc izvrsenju ovog projekta da se ukljuce u akciju.
Novac se moze slati na paypal racun od Our Kids Foundation sa naznakom - pomoc za kucu. Adresa je

    donations@our-kids.co.uk

Preko nase web stranice mozete uplatiti sa kreditnom karticom.
Adresa je
    www.our-kids.co.uk


Za sve one koji su na podrucju UK uplate se mogu izvrsiti direktno na bankovni racun (ovako zaobilazimo proviziju od paypala koja je 3.2%)
Our Kids Foundation
HSBC Bank plc
Sort Code 40-08-42
Account Number 51497448
U akciju ce se uskoro ukljuciti I Klub Neretva koji se nalazi u Svedskoj.

03-13-2010 14:24 Cernicka is offline Posalji Email za Cernicka Pregledaj poruke od Cernicka Dodaj Cernicka u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11491
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jasta, zajedno smo jaci 10.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

03-13-2010 17:01 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
Cernicka Cernicka is a Female
bice nesto od mene


Poruka: 257
Location: cernica

video Novembar festa Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo smo konacno napravili mali video sa feste u Novembru. Ovaj put nam je snimatelj zakazao pa nismo mogli nista bolje napraviti.


    http://www.youtube.com/watch?v=R_9z9_oo460

04-06-2010 16:13 Cernicka is offline Posalji Email za Cernicka Pregledaj poruke od Cernicka Dodaj Cernicka u listu prijatelja
tvrancic tvrancic is a Male
moforaja




Poruka: 5028
Location: Umag - Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Cernièka, super fešta. Samo jedna zamjerka - muški su vam trutovi brate. Ni jedan da zapleše - samo jedu i piju 35.gif 04.gif 04.gif 04.gif 10.gif 33.gif

___________________________________________________________________

    04-06-2010 18:03 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
    Sevels Sevels is a Male
    moderator tra-la-la




    Poruka: 6556
    Location: Cernica-Mo-London

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    de ti Tibore 13.gif nisi odavno 13.gif

    ___________________________________________________________________
    volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

    13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
    "Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

    04-06-2010 19:05 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
    djemila djemila is a Female
    Naj-Moder 2008




    Poruka: 11491
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    07.gif

    Cernicka 10.gif

    drugi put ce biti snimatelj malo bolje pripremljen 07.gif

    ___________________________________________________________________
    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

    04-06-2010 20:22 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
    abrasevic abrasevic is a Female
    avenija kruzno


    Poruka: 125

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Cernicka, OOOOOOOOOOOH, OMERE BRATE POBRO, JES NAM BILO DOBRO 10.gif 10.gif 10.gif ..BILO JE " MEHA LETI"" 13.gif 13.gif 13.gif

    DOBRA RAJA, DOBRA FESTA...LIJEPO SJECANJE ZA ZIVOTA 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

    04-07-2010 22:40 abrasevic is offline Pregledaj poruke od abrasevic Dodaj abrasevic u listu prijatelja
    Cernicka Cernicka is a Female
    bice nesto od mene


    Poruka: 257
    Location: cernica

    Festa Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Evo mene opet sa dobrim vjestima.
    Organizujemo trecu po redu festu za Djeciji Dom iz Mostara. Sljedeca subota 15. maj od dva popodne pa nadalje. Mjesto odrzavanja kao i do sada:
    The Gunnersbury Pub
    590 Chiswick High Road
    London
    W4 5RP
    Na ulazu cete dati 10 funti a za to cete dobiti rostilj sa super zabavom. Muzicari toga dana su:
    Marko Govorcin, Suda Golic i Jami
    Ocekujemo jos neke da nam se pridruze.

    Napravit cemo licitaciju od kojih mogu da izdvojim:
    Promocija vina za 25 ljudi po izboru mjesta odrzavanja i ucesnika (Vina ce biti sva dotirana od jednog naseg sugradjanina)
    6 ulaznica za dnevnu Spa (bazeni saune masaze)
    steke cigara
    vecera za 4 u piceriji Plenty
    Kreme za nase dame vrhunske kvalitete
    mjesec dana clanarine za Esporta health club
    torta Stari Most
    Slike Mostar
    i jos puno toga.
    I ovoga puta imamo generalnog sponzora za hranu a to je firma koju vode nasa raja iz Mostara Letter Box Marketing.
    Ovim putem bi se specijalno zahvalila Sasi Papcu koji je organizovao licitaciju njegovog fudbalerskog dresa na kojoj je dobio 830 funti a onda i on dotitao isti taj iznos ispred sebe. Kompletno dobijen novac ce biti upotrebljen za adaptaciju kuce za omladinu koja po godinama vise ne moze ostati u Domu.
    Svi vi koji nemozete da dodjete na festu a ipak bi htjeli da ucestvujete u ovim nasim akcijama, donacije mozete slati na paypal adresu koja glasi:

      donations@our-kids.co.uk

    ili direktvo na nasu web stranicu i to:
      www.our-kids.co.uk

    05-07-2010 09:56 Cernicka is offline Posalji Email za Cernicka Pregledaj poruke od Cernicka Dodaj Cernicka u listu prijatelja
    Mara
    SexNepoznat

    Poruka: 806

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Bogami Cernicka kako si krenula, na sljedecoj festi bice kompletan bend. Na prvoj festi sam sviro sam (da mi se ne naljute Miso i Sandi, bili su i oni, ali samo popodne sat vremena), na drugoj sa Sudom, a evo na trecoj i mog dragog Jamija, koji je i ovde na forumu pod nikom antiprotivan, samo ga nesto nema zadnjih mjeseci. Jami bas mi je drago da nam se i ti pridruzujes u Londri, a bend ce se zvati SAM ("Skandinavskoaustrougarski Mostarluk") sa specijalnim gostom Brusom Vilisom, pa cemo onda prosirivati ime s obzirom na regionalno porijeklo novopridolazecih clanova.

    Salu na stranu, Cernicka radujem se da cu vas opet sve vidjeti i da cemo svi zajedno opet zafestati, zaigrati i zapjevati, a da je sve to u jednu divnu humanu svrhu, za pomoc onoj divnoj djeci u Mostaru. Mogu jos samo reci, kapa dole za svu volju i energiju koju ti, tvoja familija, kao i kompletna mostarsko-londonska ekipa ulazete u sve ovo. I vidimo se u iduci petak.

    P.S. djemka i abrasevic, falice mi ambrela i zajebancija s vama, ali nema veze, poselamicu ja Aleksu od vas dvije.
    ______________________________________________________________________

    05-07-2010 13:48 Mara is offline Pregledaj poruke od Mara Dodaj Mara u listu prijatelja
    Sevels Sevels is a Male
    moderator tra-la-la




    Poruka: 6556
    Location: Cernica-Mo-London

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    13.gif 13.gif 13.gif
    Brus potvrdjuje dolazak 04.gif 04.gif 04.gif

    ___________________________________________________________________
    volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

    13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
    "Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

    05-07-2010 14:33 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
    sara sara is a Female
    moforaja




    Poruka: 5288
    Location: bogu za ledjima

    RE: Festa Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Cernicka:

      Evo mene opet sa dobrim vjestima.
      Organizujemo trecu po redu festu za Djeciji Dom iz Mostara. Sljedeca subota 15. maj od dva popodne pa nadalje. Mjesto odrzavanja kao i do sada:
      The Gunnersbury Pub
      590 Chiswick High Road
      London
      W4 5RP
      Na ulazu cete dati 10 funti a za to cete dobiti rostilj sa super zabavom. Muzicari toga dana su:
      Marko Govorcin, Suda Golic i Jami
      Ocekujemo jos neke da nam se pridruze.

      Napravit cemo licitaciju od kojih mogu da izdvojim:
      Promocija vina za 25 ljudi po izboru mjesta odrzavanja i ucesnika (Vina ce biti sva dotirana od jednog naseg sugradjanina)
      6 ulaznica za dnevnu Spa (bazeni saune masaze)
      steke cigara
      vecera za 4 u piceriji Plenty
      Kreme za nase dame vrhunske kvalitete
      mjesec dana clanarine za Esporta health club
      torta Stari Most
      Slike Mostar
      i jos puno toga.
      I ovoga puta imamo generalnog sponzora za hranu a to je firma koju vode nasa raja iz Mostara Letter Box Marketing.
      Ovim putem bi se specijalno zahvalila Sasi Papcu koji je organizovao licitaciju njegovog fudbalerskog dresa na kojoj je dobio 830 funti a onda i on dotitao isti taj iznos ispred sebe. Kompletno dobijen novac ce biti upotrebljen za adaptaciju kuce za omladinu koja po godinama vise ne moze ostati u Domu.
      Svi vi koji nemozete da dodjete na festu a ipak bi htjeli da ucestvujete u ovim nasim akcijama, donacije mozete slati na paypal adresu koja glasi:
        donations@our-kids.co.uk

      ili direktvo na nasu web stranicu i to:
        www.our-kids.co.uk




    Cernicka 10.gif Ti se naj naj 33.gif 33.gif

    ___________________________________________________________________
    Drzite srecu kao pticu: sto njeznije i lakse ?Bude li se osjecala slobodnom ostace Ti rado u ruci" 33.gif

    05-08-2010 01:44 sara is offline Pregledaj poruke od sara Dodaj sara u listu prijatelja
    Cernicka Cernicka is a Female
    bice nesto od mene


    Poruka: 257
    Location: cernica

    News Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Novosti od Our Kids Majsko izdanje

    Attachment:
    Our Kids newsletter 10 May 10.pdf (861 KB, 126 downloads)
    05-12-2010 15:50 Cernicka is offline Posalji Email za Cernicka Pregledaj poruke od Cernicka Dodaj Cernicka u listu prijatelja
    djemila djemila is a Female
    Naj-Moder 2008




    Poruka: 11491
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Mara:

      Bogami Cernicka kako si krenula, na sljedecoj festi bice kompletan bend. Na prvoj festi sam sviro sam (da mi se ne naljute Miso i Sandi, bili su i oni, ali samo popodne sat vremena), na drugoj sa Sudom, a evo na trecoj i mog dragog Jamija, koji je i ovde na forumu pod nikom antiprotivan, samo ga nesto nema zadnjih mjeseci. Jami bas mi je drago da nam se i ti pridruzujes u Londri, a bend ce se zvati SAM ("Skandinavskoaustrougarski Mostarluk") sa specijalnim gostom Brusom Vilisom, pa cemo onda prosirivati ime s obzirom na regionalno porijeklo novopridolazecih clanova.

      Salu na stranu, Cernicka radujem se da cu vas opet sve vidjeti i da cemo svi zajedno opet zafestati, zaigrati i zapjevati, a da je sve to u jednu divnu humanu svrhu, za pomoc onoj divnoj djeci u Mostaru. Mogu jos samo reci, kapa dole za svu volju i energiju koju ti, tvoja familija, kao i kompletna mostarsko-londonska ekipa ulazete u sve ovo. I vidimo se u iduci petak.

      P.S. djemka i abrasevic, falice mi ambrela i zajebancija s vama, ali nema veze, poselamicu ja Aleksu od vas dvije.
      ______________________________________________________________________


    A moj Mara, i meni vec fali...ali sljedeca festa je ako bogda vec" bezecovana"
    Sta cu kad u ova doba nema kise u Londonu 35.gif a ja bez ambrele nigdje 04.gif 04.gif
    Poselami Aleksu muhajem i odrecutuj mu.."sto te nema..." 07.gif

    Sljedeca festa je nasa, Boze zdravlja i ide nas vise...znam da je jedan dio ansambla "Lodon" vec prihajao 10.gif
    Sretno i ugodno druzenje vam zelim 33.gif

    ___________________________________________________________________
    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

    05-14-2010 12:07 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
    djemila djemila is a Female
    Naj-Moder 2008




    Poruka: 11491
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    A sto se igra i pjeva u Londonu 07.gif ,,Mara, nemoj zaboraviti onu moju "jednom kad na dodju sjede"

    ___________________________________________________________________
    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

    05-16-2010 00:30 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
    Sevels Sevels is a Male
    moderator tra-la-la




    Poruka: 6556
    Location: Cernica-Mo-London

    Our Kids-Festa u Londonu-15.Maja 2010 Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Glavni krivci 33.gif 33.gif


    Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

    ___________________________________________________________________
    volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

    13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
    "Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

    05-17-2010 23:08 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
    Sevels Sevels is a Male
    moderator tra-la-la




    Poruka: 6556
    Location: Cernica-Mo-London

    RE: Our Kids-Festa u Londonu-15.Maja 2010 Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ja cu samo malo slika na brzaka,a sutra ostalo 10.gif
    Raja ce komentar dati 27.gif
    'Bogovi' i danas zemljom hode i to sa tamburicama 10.gif


    Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

    ___________________________________________________________________
    volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

    13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
    "Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

    05-17-2010 23:10 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
    Stranica (84): « prva ... « prethodna 70 71 72 [73] 74 75 76 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com