Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (10): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 8 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja sam negdje vec ranije pisao da imam utisak koji me jako zalostii da medju muslimanima u
BiH, i Mostaru postoji jedna doza averzije prema Islamu kao vjeri

Nesumnjivo da pojedini mediji hrane tu averziju i uzima se bez kritickog misljenja

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

12-21-2011 19:37 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

najmanji je problem kako se ko oblaci, koliku bradu ima, duzina pantala i slicno .....

to samo budalama moze smetati. svako ima pravo da se oblaci kako hoce.

problem je u jednom previse tvrdom stavu koji vehabije furaju. cak je i muzika grijeh po njima. drugi problem je po meni sto (neke) vehabije namecu svoj stav drugim ljudima, sto je po islamu neprihvatljivo. gledo sam klip na youtube gdje vehabija maltene poziva na ubijanje, kaze covjek citiram: muslimani koji ne praktikuju, ne klanjaju se redovno i slicno - sve to treba pobiti. fino vako rece covjek na bosanskom jeziku sa crnogorskim akcentom. nekoliko puta za vrijeme interviewa je koristio frazu "sve to treba pobiti". ne znam da li se radi o "frazi" , ali u mom rijecniku pobiti znaci usmrtiti, oduzeti zivot ....zato sto ne klanjaju 5 vakata. takodje sam cuo mnogobrojne slucajeve ataka na prolaznike koji se ne uklapaju u njihovo vidjenje muslimana. ako lazu mene ja lazem vas.

mislim da je vazno da naglasimo da paragrafi koje svjetlost navodi nemaju uporiste u kuranu. uglavnom se radi o hadisima ili o komentarima na kuran. ne bi zelio da neupuceni poistovjete islam sa vehabijama.


svjetlost brate imam jedno pitanje za tebe.

da li smatras da ce vecina covjecanstva otici u pakao, samo zato sto vjeruju "pogresnim" knjigama, ili ne vjeruju nikako? na primjer neki posten i dobar covjek koji je hriscanin, budista, ateista .... da li ce biti kaznjen zbog svojih ubjedjenja iako nikad belaja nije pravio, nikad zlo mislio, pomago ljudima, cista srca bio? sva njegova krivica je sto rodio na "pogresnom" mjestu ili u "pogresno" vrijeme. rodio se covjek u hriscanskoj familiji, i naravno da ce prihvatiti hriscanstvo, ta nece biti musliman? ili je odgojen kao ateista na primjer. ima li logike kaznjavati ih?

statisticki gledano velika vecina covjecanstva spada u ovu grupu. ima li to logike - da velika vecina planete bude kaznjena? ima li logike da vecina ljudi ne valja?

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

12-21-2011 19:47 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pravimostarac:

    Ja sam negdje vec ranije pisao da imam utisak koji me jako zalostii da medju muslimanima u
    BiH, i Mostaru postoji jedna doza averzije prema Islamu kao vjeri

    Nesumnjivo da pojedini mediji hrane tu averziju i uzima se bez kritickog misljenja


absolutno se slazem sa ovim. cak sam jednom davno otvorio temu o fenomenu bosanskih muslimana i nasim kompleksima. nazalost ima i takvih koji se stide reci da su muslimani. mislim da je to proizvod dugogodisnjeg pranja mozga i nametanjem misljenja da je sve sto je vezano za muslimane primitivno. nazalost mnogi muslimani su nasjeli na tu propagandu. potrazicu tu temu, ako je nadjem osvjezicemo je.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

12-21-2011 19:51 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    najmanji je problem kako se ko oblaci, koliku bradu ima, duzina pantala i slicno .....

    to samo budalama moze smetati. svako ima pravo da se oblaci kako hoce.

    problem je u jednom previse tvrdom stavu koji vehabije furaju. cak je i muzika grijeh po njima. drugi problem je po meni sto (neke) vehabije namecu svoj stav drugim ljudima, sto je po islamu neprihvatljivo. gledo sam klip na youtube gdje vehabija maltene poziva na ubijanje, kaze covjek citiram: muslimani koji ne praktikuju, ne klanjaju se redovno i slicno - sve to treba pobiti. fino vako rece covjek na bosanskom jeziku sa crnogorskim akcentom. nekoliko puta za vrijeme interviewa je koristio frazu "sve to treba pobiti". ne znam da li se radi o "frazi" , ali u mom rijecniku pobiti znaci usmrtiti, oduzeti zivot ....zato sto ne klanjaju 5 vakata. takodje sam cuo mnogobrojne slucajeve ataka na prolaznike koji se ne uklapaju u njihovo vidjenje muslimana. ako lazu mene ja lazem vas.

    mislim da je vazno da naglasimo da paragrafi koje svjetlost navodi nemaju uporiste u kuranu. uglavnom se radi o hadisima ili o komentarima na kuran. ne bi zelio da neupuceni poistovjete islam sa vehabijama.


    svjetlost brate imam jedno pitanje za tebe.

    da li smatras da ce vecina covjecanstva otici u pakao, samo zato sto vjeruju "pogresnim" knjigama, ili ne vjeruju nikako? na primjer neki posten i dobar covjek koji je hriscanin, budista, ateista .... da li ce biti kaznjen zbog svojih ubjedjenja iako nikad belaja nije pravio, nikad zlo mislio, pomago ljudima, cista srca bio? sva njegova krivica je sto rodio na "pogresnom" mjestu ili u "pogresno" vrijeme. rodio se covjek u hriscanskoj familiji, i naravno da ce prihvatiti hriscanstvo, ta nece biti musliman? ili je odgojen kao ateista na primjer. ima li logike kaznjavati ih?

    statisticki gledano velika vecina covjecanstva spada u ovu grupu. ima li to logike - da velika vecina planete bude kaznjena? ima li logike da vecina ljudi ne valja?


Tana shefe ti mene pitas o akaidskim stvarima koje svaki musliman MORA da zna. Nadam se a ce ti to Dr Zakir Naik objasniti

    CT7Y3aEDZug

12-21-2011 20:56 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    najmanji je problem kako se ko oblaci, koliku bradu ima, duzina pantala i slicno .....

    to samo budalama moze smetati. svako ima pravo da se oblaci kako hoce.

    problem je u jednom previse tvrdom stavu koji vehabije furaju. cak je i muzika grijeh po njima. drugi problem je po meni sto (neke) vehabije namecu svoj stav drugim ljudima, sto je po islamu neprihvatljivo. gledo sam klip na youtube gdje vehabija maltene poziva na ubijanje, kaze covjek citiram: muslimani koji ne praktikuju, ne klanjaju se redovno i slicno - sve to treba pobiti. fino vako rece covjek na bosanskom jeziku sa crnogorskim akcentom. nekoliko puta za vrijeme interviewa je koristio frazu "sve to treba pobiti". ne znam da li se radi o "frazi" , ali u mom rijecniku pobiti znaci usmrtiti, oduzeti zivot ....zato sto ne klanjaju 5 vakata. takodje sam cuo mnogobrojne slucajeve ataka na prolaznike koji se ne uklapaju u njihovo vidjenje muslimana. ako lazu mene ja lazem vas.

    mislim da je vazno da naglasimo da paragrafi koje svjetlost navodi nemaju uporiste u kuranu. uglavnom se radi o hadisima ili o komentarima na kuran. ne bi zelio da neupuceni poistovjete islam sa vehabijama.


    svjetlost brate imam jedno pitanje za tebe.

    da li smatras da ce vecina covjecanstva otici u pakao, samo zato sto vjeruju "pogresnim" knjigama, ili ne vjeruju nikako? na primjer neki posten i dobar covjek koji je hriscanin, budista, ateista .... da li ce biti kaznjen zbog svojih ubjedjenja iako nikad belaja nije pravio, nikad zlo mislio, pomago ljudima, cista srca bio? sva njegova krivica je sto rodio na "pogresnom" mjestu ili u "pogresno" vrijeme. rodio se covjek u hriscanskoj familiji, i naravno da ce prihvatiti hriscanstvo, ta nece biti musliman? ili je odgojen kao ateista na primjer. ima li logike kaznjavati ih?
    statisticki gledano velika vecina covjecanstva spada u ovu grupu. ima li to logike - da velika
    vecina planete bude kaznjena? ima li logike da vecina ljudi ne valja?


Tana, Tana, ti koji Qur'an ucis ove stvari pises.. Tana imam jedno pitanje da li znas ko su bili Ibn Mesud i Ibn Abbas Allah bio s njima zadovoljan.?

12-21-2011 20:59 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ne znam ko su bili Mesud i Abbas. pretpostavljam da su bili tvorci hadisa.

evo ja tebi odgovorio na pitanje konkretno. haj i ti meni odgovori konkretno. mene zanima tvoje misljenje, licno tvoje a ne misljenje dr. zakir naik-a.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

12-21-2011 22:15 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Viribus Viribus is a Male
moforaja


Poruka: 5295

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    ne znam ko su bili Mesud i Abbas. pretpostavljam da su bili tvorci hadisa.

    evo ja tebi odgovorio na pitanje konkretno. haj i ti meni odgovori konkretno. mene zanima tvoje misljenje, licno tvoje a ne misljenje dr. zakir naik-a.


bolan Tana kako nisi znao.
bin Mesud je bio èobabin koji je musaf znao diktirati na pamet i onda postao poslanik.
samo mi nije jasno šta je htio ovim pitanjem.

12-21-2011 23:55 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
Viribus Viribus is a Male
moforaja


Poruka: 5295

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    ne znam ko su bili Mesud i Abbas. pretpostavljam da su bili tvorci hadisa.

    evo ja tebi odgovorio na pitanje konkretno. haj i ti meni odgovori konkretno. mene zanima tvoje misljenje, licno tvoje a ne misljenje dr. zakir naik-a.


bolan Tana kako nisi znao.
bin Mesud je bio èoban koji je musaf znao diktirati na pamet i onda postao poslanik.
samo mi nije jasno šta je htio ovim pitanjem.

12-21-2011 23:56 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kaze Uzviseni Allah u prijevodu znacenja: Allah je zadovoljan prvim muslimanima, muhadžirima i ensarijama

    i svima onima koji ih slijede dobra djela èineæi,
a i oni su zadovoljni Njime; za njih je On pripremio džennetske bašèe kroz koje æe rijeke teæi, i oni æe vjeèno i zauvijek u njima boraviti. To je veliki uspjeh.

(Ibn Abbas i Ibn Mes'ud) su jedni od prvaka ovog ummeta. Viribus neboj se nisu oni dzaba spomenuti..

12-22-2011 08:14 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
Viribus Viribus is a Male
moforaja


Poruka: 5295

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nemam se ja šta plašiti , tamo o èemu ti prièaš sigurno za mene mjesta nema.

12-22-2011 09:26 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

je li i ovo greška "vehabija"

    h3xxLl1puiw&feature=youtube_gdata_player

12-22-2011 13:43 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:


    mislim da je vazno da naglasimo da paragrafi koje svjetlost navodi nemaju uporiste u kuranu. uglavnom se radi o hadisima ili o komentarima na kuran. ne bi zelio da neupuceni poistovjete islam sa vehabijama.


Ne bil lose bilo da izneses dokaze ljudima za ovo sto tvrdis. Ako si vec ubjedjen da je tako (a svakako da nije tako) donesi dokaz. Najlakse je optuzivati druge...

Najgolemije je da vi ( ne ti Tana) nego inace vecina ljudi koji optuzuju tkzv Vehabije u biti vi isto radite. (Vehabije Fuj, Vehabije nidje veze s Islamom) na drugim forumima pise isto treba vehabije pobit, ocistiti BIH od njih itd.

Da kojim slucajem tako neki bradonja za vas kaze odmah kazete terorista, fundamentalista, ili "okle on zna sta je u mom srcu, to sto ja ne klanjam i nikad nisam u dzamiji"

Tana Sve sto sam naveo kada su propisi Islama naveo sam s dokazima iz Qur'ana i Sunneta, a ako ti i neko drugi s tim nije zadovoljan pa to je vas izbor. Svakome je Allah dao pravo da izabere.

Evo ti Tana npr pustis bradu i potkratis brkove i obuces 3/4 ljetne bermude, odmah bi rekli da si vehabija, znaci radi se samo o izgledu i to je to sto je zalosno, a kada neko kaze vidi vehabije ne misli nista pozitivno s tim. A mozda je taj tkzv (kazem tkzv jer niko za sebe nikad nije rekao ja sam vehabija) vehabija predobar covjek.

Zaista od nekih clanova ovog foruma se odjeti tolika mrzna i rasizam moglo bi se reci. Samo sebe testirajte kad neki "bradonja" prodje pored vas. Zato nemojte generalizirati. Isto ovaj savjet i sebi dajem jer smo svi ljudi i mozemo pogrijesiti u nasem postupanju jedno prema drugom.

Pozdrav / Selam

Evo jos jednom Efendija Allah mu podario svaki hajr. Oni koji optuzuju Imama Muhammeda Ibn Abdulvehaba pojma nemaju sta pricaju, to je obicna spletka od Shija i drugih Din-Dushmana. Ne kazemo da nije nikad pogrijesio, jer svaki insan moze pogrijsiti u odredjenim stvarima, osim Allahovg Poslanika Sallalahu alajhi ve sellem

    QVJFeEG5znA

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane -Svjetlost- dana 12-22-2011 u 17:10.

12-22-2011 17:05 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

....... samo da dodam. Recimo postavit cu tekst o muzici jer si govorio ranije kako su vehabije zabranile to.... Pa dobro jesu li Ashabi i Najuceniji Imami naseg ummeta Vehabije?????? De dodjite malo sebi...

Donesi ti dokaze drugih ucenjaka nije problem ali donesi s dokazom iz Qur'ana i Sunneta... Nemoram ih ja slijediti ako mislim da su ovi koje ja navodim dosli s boljim dokazima i iosto tako obrnuto.

ali nazivanje imenima to nije fino..

    Za-fXddRTS8

12-22-2011 17:16 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zamolio bih vas da ovo pogledate.


    TANA I VI OSTALI U OVOM VIDEU 01:57 SAMO ZAMISLI DA JE NEKI BRADONJA OVAKO GOVORIO KO OVAJ CETNIK


    Ci9lLZiuM60

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane -Svjetlost- dana 12-22-2011 u 17:19.

12-22-2011 17:18 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od cheri:

        citat od chaba:

      Znaèi, Cheri, poslije Sudnjeg dana možeš na Novu godinu negdje...


    Neka, neka, stara sam ja èekalica 02.gif

    Šta imam dalje pitati, ništa, ali iskreno i bez uvijanja kažem da se nadam da æe ovaj pokret ispariti odozdo.

    Svjetlost, nema da se ljutiš, ali ovo sve skupa je grozno. Za jedno moderno i civilizovano društvo je neprihvatljivo, nepojmljivo, ne može se živjeti tako, ne daj, Bože....To može u Pakistanu ili tako nešto, BiH je evropska zemlja. Mislim, evropski orjentisana.

    Sva ova pravila su pravila koja mogu važiti u islamskim zemljama, gdje su i šerijatski sudovi i šerijatski zakoni.




    BiH je ovo:

      http://www.youtube.com/watch?v=pc1c57Fl6E4


Jesto BIH TO a i ovo je nekada Lijepa BIH

12-22-2011 17:51 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..meni ne smeta da se neko deklarishe kao vehabija i nosi taj zig ili pecat ..ali mi smeta sto gotovo svaki vehabija daje sebi za pravo misionara da on namece i ugoni druge i zeli da ih zigoshe ili pecati na nacin na koji on razmislja .biti pripadnik vehabizma je za mene Ok sve dotle dok ne zaustavish neku zenu ili covjeka na ulici pa mu pocnesh solit pamet da to sto on radi je jedino ispravno ..hodati u grupama i napadati mlade parove izgoneci ih iz parkova u kojima se oni ljube je ne primjereno za jedan pokret ..ne branim ja da jedan vehabija rashiri noge dok klanja ili nije upitno gdje on drzi ruke za vrijeme namaza , vec ja branim nasilnicko izrazavanje pripadnosti tog pokreta ..hoceli neko nositi kratke pantalice i imati bradu nije upitno i nije uopste bitno kako se koji covjek oblaci .jer to je konacno sloboda svakog covjeka .sad ako bi tebe kao vehabiju zamolio da mu ukazesh nacin oblacenja onda je to po meni u redu da ga ti upustish na takvo nesto ..ali izlaziti nametljivo u javnost sa takvim istupima milsim da nije primjenjljivo na nashim podrucjima ..mi ipak ne zivimo u islamskoj republici Iran i ono sto je prihvatljivo za nas nije prihvatljivo za njih i obrnuto .

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 12-22-2011 u 17:59.

12-22-2011 17:53 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
metallica metallica is a Male
moforaja




Poruka: 8228
Location: CH.WILLA(uglavnom)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..meni ne smeta da se neko deklarishe kao vehabija i nosi taj zig ili pecat ..ali mi smeta sto gotovo svaki vehabija daje sebi za pravo misionara da on namece i ugoni druge i zeli da ih zigoshe ili pecati na nacin na koji on razmislja .biti pripadnik vehabizma je za mene Ok sve dotle dok ne zaustavish neku zenu ili covjeka na ulici pa mu pocnesh solit pamet da to sto on radi je jedino ispravno ..hodati u grupama i napadati mlade parove izgoneci ih iz parkova u kojima se oni ljube je ne primjereno za jedan pokret ..ne branim ja da jedan vehabija rashiri noge dok klanja ili nije upitno gdje on drzi ruke za vrijeme namaza , vec ja branim nasilnicko izrazavanje pripadnosti tog pokreta ..



10.gif ja sam mu skoro isto rekao neki dan ali mi ne odgovori ponasaju se kao komunisti 46/47 i sl.

ili si po "PS-u" ili si 0 bodova

___________________________________________________________________

    12-22-2011 17:57 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..ovo sto se deshaje kod nas je iskljucivo zbog novca koji primaju sa vana od organizacije koja ih finansira i koja im upumpaje novac na njihova konta za svoje misionarenje ..ja sam za vjeru koja se prakticirala na nashem podnjeblju ima 500 godina , ako si ne zadovoljan sa takvom praksom onda se ti iseli sa tog podrucja i nastani se u Iranu ili tamo gdje se to vec sprovodi ..jer nacin na koji oni to radi ima vishe stete vec koristi jer se ponashaju agresivno i nasilnicki prema onima koji su za njih 0 bodova sto ti kazesh ..za mene bi bilo ok da oni sa svojom pojavom , bradim i kratkim pantalicama zainteresuju druge na drugi nacin vec da oni skrecu paznju na sebe na nacin koji nije popularan na nashim prostorima ..

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    12-22-2011 18:05 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)
    pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od vjetar:

      ..meni ne smeta da se neko deklarishe kao vehabija i nosi taj zig ili pecat ..ali mi smeta sto gotovo svaki vehabija daje sebi za pravo misionara da on namece i ugoni druge i zeli da ih zigoshe ili pecati na nacin na koji on razmislja .biti pripadnik vehabizma je za mene Ok sve dotle dok ne zaustavish neku zenu ili covjeka na ulici pa mu pocnesh solit pamet da to sto on radi je jedino ispravno ..hodati u grupama i napadati mlade parove izgoneci ih iz parkova u kojima se oni ljube je ne primjereno za jedan pokret ..ne branim ja da jedan vehabija rashiri noge dok klanja ili nije upitno gdje on drzi ruke za vrijeme namaza , vec ja branim nasilnicko izrazavanje pripadnosti tog pokreta ..hoceli neko nositi kratke pantalice i imati bradu nije upitno i nije uopste bitno kako se koji covjek oblaci .jer to je konacno sloboda svakog covjeka .sad ako bi tebe kao vehabiju zamolio da mu ukazesh nacin oblacenja onda je to po meni u redu da ga ti upustish na takvo nesto ..ali izlaziti nametljivo u javnost sa takvim istupima milsim da nije primjenjljivo na nashim podrucjima ..mi ipak ne zivimo u islamskoj republici Iran i ono sto je prihvatljivo za nas nije prihvatljivo za njih i obrnuto .


    Slazem se 10.gif Osim stim da se neko deklarise kao vehabija jer to niko do sad nije uradio... Za malo bolje upucene i nacitane shvatit ce da je el Vehab jedno od Allahovih lijpih imena. Kao da nekom kazes Allahcicu jos mislis nesto pogrdno, neuzubillah

    12-22-2011 18:05 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)
    pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od vjetar:

      ..ovo sto se deshaje kod nas je iskljucivo zbog novca koji primaju sa vana od organizacije koja ih finansira i koja im upumpaje novac na njihova konta za svoje misionarenje ..ja sam za vjeru koja se prakticirala na nashem podnjeblju ima 500 godina , ako si ne zadovoljan sa takvom praksom onda se ti iseli sa tog podrucja i nastani se u Iranu ili tamo gdje se to vec sprovodi ..jer nacin na koji oni to radi ima vishe stete vec koristi jer se ponashaju agresivno i nasilnicki prema onima koji su za njih 0 bodova sto ti kazesh ..za mene bi bilo ok da oni sa svojom pojavom , bradim i kratkim pantalicama zainteresuju druge na drugi nacin vec da oni skrecu paznju na sebe na nacin koji nije popularan na nashim prostorima ..


    Islam nije 500 godina star nego preko 1430 godina (mada je svakako Islam od samog pocetka, jer su svi Poslanici pozivalu u pokoravanje jednom Bogu).... Svako moze pogrijesiti i nije za zamjeriti nasim nenama i dedama koji su klanjali, molim Allaha da im ukabuli i oprosti ve grijehe, nije ima lahko bilo, No medjutim u zadnje vrijeme se tehnologija prosirila kao i nacin putovanja, pa je lakse otici na studije odakle je Islam poceo i odakle je Izvorni Islam pa je zato doslo do ne slaganja...

    Ko zeli tradicionalni Islam, Bujrum nek bira, a ko izvorni isto tako, najvaznije je da se ne svadja i ne napada.

    Zamislite da neko kaze za krscanstvo da su tamo u srcu krscanstva (vatikan) opasne fundamentaliste krscani koji su opasni itd dalje.... kao sto to sada govoro za Mekku i Medinu sveta mjesta koja je Allah blagoslovio.... za to kazu tamo su samo vehabije

    broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane -Svjetlost- dana 12-22-2011 u 18:11.

    12-22-2011 18:09 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    Stranica (10): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 8 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com