Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Stari grad krcat, ali turisti ne tro » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (7): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
kliker kliker is a Male
bice nesto od mene


Poruka: 466
Location: Bjelušine

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

[QUOTE]tulpe
Ovo je velika greska ne naplacivati skokove.. inace nema nista sto bi se moglo naplatiti u Mostaru 33.gif A to za Stari grad je stvarno smjesno../QUOTE]

Pa ja. Pet skokova dnevno po 25 eura - ukupno125, i to kad je neki prometniji dan.
A sve to u 4-5 mjeseci sezone.
To bi bila velika zakrpa u gradskom budžetu a i mnoge bi se familije tako mogle prehraniti. I još bi se nešto moglo uštekati u madrac 10.gif

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane kliker dana 08-23-2012 u 14:02.

08-23-2012 13:59 kliker is offline Posalji Email za kliker Pregledaj poruke od kliker Dodaj kliker u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4412
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Treba vratiti malte.
Kliker ako je fakuf vlasnistvo pravoslavne crkve sta se ti tolikos bunis.
Kazes hocemo li malo o ratu!
Necemo na ovoj temi otidji tamo na temu "UBORAK" i tamo pisi o ratu koliko hoces.
Po tebi treba zaboraviti sve "nestasluke"iz 92-93!!!

Jasta nego treba naplacivati i skokove i ulaz u stari grad.
Nigdje u svijetu ne mozes dzabe razgledati gradjevine koje su po zastitom svjetske bastine.
Ilha bolje je sto Rota nema cenife.Imaju drugi objekti pa kad udjes u njih nemas vise potrebe ni za velikom ni za malom nuzdom 21.gif

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

08-23-2012 14:07 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
tulpe tulpe is a Female
wicked


Poruka: 3040

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od kliker:

    [QUOTE]tulpe
    Ovo je velika greska ne naplacivati skokove.. inace nema nista sto bi se moglo naplatiti u Mostaru 33.gif A to za Stari grad je stvarno smjesno../QUOTE]

    Pa ja. Pet skokova dnevno po 25 eura - ukupno125, i to kad je neki prometniji dan.
    A sve to u 4-5 mjeseci sezone.
    To bi bila velika zakrpa u gradskom budžetu a i mnoge bi se familije tako mogle prehraniti. I još bi se nešto moglo uštekati u madrac 10.gif


Ne, vec se ogranici prilaz. Tako se radi u Evropi u vecim gradovima.. nisam mislila da se naplacuju skokovi, vec prilaz tom spektaklu 29.gif 29.gif

08-23-2012 14:09 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
tulpe tulpe is a Female
wicked


Poruka: 3040

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od berber:

    Treba vratiti malte.
    Kliker ako je fakuf vlasnistvo pravoslavne crkve sta se ti tolikos bunis.
    Kazes hocemo li malo o ratu!
    Necemo na ovoj temi otidji tamo na temu "UBORAK" i tamo pisi o ratu koliko hoces.
    Po tebi treba zaboraviti sve "nestasluke"iz 92-93!!!

    Jasta nego treba naplacivati i skokove i ulaz u stari grad.
    Nigdje u svijetu ne mozes dzabe razgledati gradjevine koje su po zastitom svjetske bastine.
    Ilha bolje je sto Rota nema cenife.Imaju drugi objekti pa kad udjes u njih nemas vise potrebe ni za velikom ni za malom nuzdom 21.gif


Uci u gradjevinu je drugo.. Berber, to se svugdje naplacuje, ali ne mozes uzimati novac da ljudi gledaju samo izvana. Zaista apsurd ..

08-23-2012 14:13 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..ko im brani da gledaju sa luckog mosta ..ili neka plivaju ili se spustaju niz neretvu pa neka razgledaju , ni to im ne bi branio .ako ce se spustat na shlaufu i to bi im trebalo naplacivat ..ko ce kupit toliko traktorski shlaufa

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

08-23-2012 14:18 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
liha liha is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 270
Location: mostar-kosor

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..ciji je vakuf .


misliš kafana ili vakuf uopšte?

kafana vakuf bi trebala pripasti pravoslavnoj crkvi

a vakuf je neèija ostavština u korist vjerske zajednice, može biti bilo koje vjerske zajednice

08-23-2012 14:19 liha is offline Posalji email za liha Pregledaj poruke od liha Dodaj liha u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4412
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sve se moze ako hoce.
Ima gore na glavnoj ulici muzej postaviti istoriju Starg mosta od postanka do rusenja i ponovnog gradjenja.
Samo treba imati prave ljude koji ce to sve organizovati i kad dojdu turisti prvo ih u muzej da tamo vide kako je sve to bilo a onda na razgledanje.
Ali u Mostaru vise vole naprdivati i napadati dijasporu nego nesto korisno uraditi.

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

08-23-2012 14:20 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4412
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Joj apsurad "kafana fakuf da pripada pravoslavnoj crkvi"! 13.gif

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

08-23-2012 14:22 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
kliker kliker is a Male
bice nesto od mene


Poruka: 466
Location: Bjelušine

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..ko im brani da gledaju sa luckog mosta ..ili neka plivaju ili se spustaju niz neretvu pa neka razgledaju , ni to im ne bi branio .ako ce se spustat na shlaufu i to bi im trebalo naplacivat ..ko ce kupit toliko traktorski shlaufa

Možda bi bilo još bolje i ne puštati ih u grad nikako. Ta ionako nisu zbog Mostara došli.
Napraviti na Humu tribine, podijeliti im dvoglede pa nek gledaju cijeli dan do milje volje.

08-23-2012 14:29 kliker is offline Posalji Email za kliker Pregledaj poruke od kliker Dodaj kliker u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

kliker ..ni to nije losha ideja ..koji ce nam kurac ..dodju i samo guzvu prave onima koji zele da uzivaju ..ima nas dovoljno i nisu nam potrevni dzabici ..haj sjedi ti u neku kafanu ili restoran bilo gdje a da ne narucish neko pice ..ako dodjec za shank i zatrazish casu vode dobice , ali ako sjednesh za sto onda se mora nesto i naruciti i platiti ..ako ce dolazit da gledaju dzaba ,ne trebaju mi ..tamo na drugom mjestu ih jebu a mi da im pishemo jesme ..ne ide ..eto im huma pa neka razgledaju dvogledima ..slazem se

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

08-23-2012 14:40 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
liha liha is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 270
Location: mostar-kosor

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ma ðaba mi prièamo ovde kad država ne radi svoj poso

zakoni i propisi postoje, inspekcija i policija postoji ali ...........

niko ne radi svoj poso

hajmo prorešetat malo ko ima kakvu dozvolu, bilo za rad bilo za voðenje turista bilo za gradnju i samo postupiti po zakonu i propisima

posklanjat s ulice ono što je divlje i odma bi sve drukèije bilo

ili opet mi sami kao što se radi u Sarajevu, osnovati udruženje i rješavati probleme, jedan po jedan

u Sarajevu se u starom gradu otkupilo sve što se otkupiti može, mislim na poslovne prostore a u Mostaru ni ugovora namaju svi

08-23-2012 15:06 liha is offline Posalji email za liha Pregledaj poruke od liha Dodaj liha u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4412
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Niosto na Humu na Fortic ima i onih bunkera i otvoriti barove i nocne striptiz klubove.

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

08-23-2012 15:27 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
luka ters
SexNepoznat



Poruka: 5212
Location: on the face of the place

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ja mislim da turistima treba platiti što imaju ikako volje da se lomataju,gužvaju i sapliæu dok proðu kroz onaj peksinluk natrpan i zakrèen svim i svaèim (sve jednim te istim torbetinama, šalovima, suvenirima "na kilo", ratan-stolièetinama i klupetinama). a onaj usmrðeni æilim ispred "šadrvana" je posebna prièa. ne znam samo, kako neko može imati apetit da jede tamo kad prvo mora preko onog peksinluka preæi 21.gif

___________________________________________________________________
"... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

08-23-2012 15:37 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
liha liha is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 270
Location: mostar-kosor

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

kaže mi prijatelj zakon dozvoljava da imaš 4 ležaja za izdavanje bez prijave

takvih "prenoæišta" širom Mostara ima na stotine a vjerujem da mnogi izdaju više od 4 ležaja ali niko prijavljen nije

šta se tu sve nudi mogu samo da zamislim jer su cijene 15-ak eura za noæ i to je ono "daj šta daš"

ja mislim da se dnevno u Mostaru "zataška" ogromna kolièina para što se tièe turizma

jes da je to 3-4 mjeseca u godini ali nakupilo bi se tu fina lova

a opet kad skontam da mi neukrademo ukrali bi politièari tako da se svodi na isto:
obièan smrtnik nema koristi nikako

08-23-2012 15:58 liha is offline Posalji email za liha Pregledaj poruke od liha Dodaj liha u listu prijatelja
kliker kliker is a Male
bice nesto od mene


Poruka: 466
Location: Bjelušine

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bitno je da taj turist prespava i da ostavi tih 15 eura. A kome... državnoj mafiji ili kakvom èovjeku koji na taj naèin preživljava, nebitno je. Opet æe se te pare negdje okrenuti.
Još gora solucija je da nema ni tih 15 eura od crnog tržišta. Šta bi tek onda?

08-23-2012 16:12 kliker is offline Posalji Email za kliker Pregledaj poruke od kliker Dodaj kliker u listu prijatelja
taxi taxi is a Male
Liska mjeseca avgusta




Poruka: 18170
Location: M&R

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od kliker:

        citat od vjetar:

      ..ko im brani da gledaju sa luckog mosta ..ili neka plivaju ili se spustaju niz neretvu pa neka razgledaju , ni to im ne bi branio .ako ce se spustat na shlaufu i to bi im trebalo naplacivat ..ko ce kupit toliko traktorski shlaufa

    Možda bi bilo još bolje i ne puštati ih u grad nikako. Ta ionako nisu zbog Mostara došli.
    Napraviti na Humu tribine, podijeliti im dvoglede pa nek gledaju cijeli dan do milje volje.


I dvogled naplaæivati ..... minut ipo ,marka ipo .....pa izvoli .

___________________________________________________________________

    08-23-2012 16:15 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
    berber berber is a Male
    moforaja


    Poruka: 4412
    Location: Na Tepi

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Star grad ne treba biti perfektno uredjen i raskrcen da bi se naplacivao ulaz.Turisti iz razvijenih zemalja dolaze da vide nesto drugacije,ne nesto perfektno uredjeno.uostalom i oni znaju da je bio rat i da se sve preokrenulo.zele viditi i malo ciganluka,i puno.
    Recimo u Berlinu u metrou i sada stoje reklame iz vremena kad je grad podjeljen i metro je neke stanice preskakao,jer je tu bila linija.Sad bi vi rekli stace im stare reklame,ko to zeli viditi.Turisti nose kamen sa berlinskog zida,obicne komadice zida,sve je interesantno,tim vise sto je nesto drugacije.nije stvar u perfekciji.

    ___________________________________________________________________
    nema vise ni tepe

    08-23-2012 16:30 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
    kliker kliker is a Male
    bice nesto od mene


    Poruka: 466
    Location: Bjelušine

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Pa ja. Tako je.
    A i ciganluk i nered je lakše održavati. Ne trebaš ništa ureðivati niti ulagati, a lova kapa ko luda.

    08-23-2012 16:35 kliker is offline Posalji Email za kliker Pregledaj poruke od kliker Dodaj kliker u listu prijatelja
    berber berber is a Male
    moforaja


    Poruka: 4412
    Location: Na Tepi

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ovogodisnjim tradicionalnim skokovima sa Staro mosta u Mostaru prisustvovao je i poznati pisac Ari Ben (Ari Behn),zet norveske kraljevske familije.
    Mostar je je jedan od najljepsih gradova,zaljubio sam se u njega,rekao nam je u kracem razgovoru Ari Behn.
    Saznali smo da Ari,zajedno sa poznatim fotografom i snimateljem Per HHemlyem radi jednu od epizoda svoje dokumentarne tv serije <Ari og Per>,koja je prosle godine privukla paznju norveske tv publike.
    Glavni aktei nove epizode bice poznati skakaci,aktuelni Lorens Listo i veteran,u mladosti vrhunski skakac Emir Balic,koji je bio pobijednik trinest puta.

    ___________________________________________________________________
    nema vise ni tepe

    08-23-2012 19:03 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
    taxi taxi is a Male
    Liska mjeseca avgusta




    Poruka: 18170
    Location: M&R

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    e,ako nas ovaj peder ne izvadi....neæe niko 28.gif

    ___________________________________________________________________

      08-23-2012 19:08 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
      Stranica (7): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com