Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Za » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)

Zašto huškate protiv islama? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    X2yywQG3KN4&feature=related

10-15-2012 20:53 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Presuda ubici Merve el Sherbini


Koliko li je bosnja culo za ovaj slucaj!?

    Vr82luRHPJs


    JJ9cLSvARWg&feature=relmfu




ZRTVE ISLAMOFOBIJE

10-15-2012 21:43 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4424
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kad dugi huskaju na Islam nije me briga.

Ali kad sami na sebe huskaju onda je to neso skroz drugo.

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

10-15-2012 22:07 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Norveski psihopata i terorista Breivik je priznao da je svoj zlocin uradio u ime krscanstva i opet ga niko nije nazvao krscanskim teroristom...

Kada se jevreji vrijedjaju to je antisemitizam.

Kada se muslimani vrijedjaju to je sloboda govora...

10-15-2012 22:09 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od berber:

    Kad dugi huskaju na Islam nije me briga.

    Ali kad sami na sebe huskaju onda je to neso skroz drugo.


Uzvišeni Allah, dželle šanuhu, u prijevodu znaèenja kaže: ''Svi se èvrsto Allahova užeta držite i nikako se ne razjedinjujte! I sjetite se Allahove milosti prema vama kada ste bili jedni drugima neprijatelji, pa je On složio srca vaša i vi ste postali, milošæu Njegovom, prijatelji; i bili ste na ivici vatrene jame, pa vas je On nje spasio. Tako vam Allah objašnjava Svoje dokaze, da biste na pravom putu istrajali.'' (Ali Imran, 103)

Poznati mufessir (tumaè Kur'ana) Et-Taberi kaže : ''Svi se èvrsto Allahova užeta držite..., to znaèi: i držite se èvrsto Allahove vjere.'' (Tefsir Et-Taberi, 3/34)

Ovdje se spominje uže, jer, kao što znamo, svako uže sastavljeno je od brojnih vlakana; to je cjelina sastavljena od brojnih jedinki.

Time Kur'an nama sugeriše da bi svaki od nas trebao biti to jedno vlakno, i da, kada bi se ta vlakna udružila u cjelinu, predstavljala bi posebnu snagu iza koje stoji najveæa snaga – ona Allahova, dželle šanuhu.

Vidimo da se u ovom ajetu nareðuje vjernicima èvrsto držanje za Allahovo, dželle šanuhu, uže, tj. vjeru, a zabranjuje razjedinjenje, tj. nareðuje se jedinstvo muslimana. Dakle, obaveza svakog muslimana je da se èvrsto drži svoje vjere, i da bude jedinstven sa drugim muslimanima.

    http://minber.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=1430:jedinstvo-muslimana-&catid=39:dawa&Itemid=63

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane -Svjetlost- dana 10-15-2012 u 22:19.

10-15-2012 22:12 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
Fini
SexNepoznat

Poruka: 161

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Islamofobija meðu Hrvatima i u hrvatskom nacionalizmu.

    http://hrperoistine.wordpress.com/2011/12/30/islamofobija-medu-hrvatima-i-u-hrvatskom-nacionalizmu/

12-02-2012 01:07 Fini is offline Pregledaj poruke od Fini Dodaj Fini u listu prijatelja
Behma Behma is a Male
rodjeni


Poruka: 766
Location: zemlja dembelija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

interesantan text na ovu temu

    http://bedrudingusic.wordpress.com/2012/12/03/fra-ivo-markovic-profesor-na-franjevackoj-teologiji-u-sarajevu-kriz-nad-mostarom-i-toranj-franjevacke-crkve-u-mostaru-nisu-znakovi-koji-upucuju-na-transcedenciju-i-boga-nego-su-poruka-muslimanima-d/

12-04-2012 02:08 Behma is offline Pregledaj poruke od Behma Dodaj Behma u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od -Svjetlost-:

    Norveski psihopata i terorista Breivik je priznao da je svoj zlocin uradio u ime krscanstva i opet ga niko nije nazvao krscanskim teroristom...

    Kada se jevreji vrijedjaju to je antisemitizam.

    Kada se muslimani vrijedjaju to je sloboda govora...


Istina...

12-04-2012 09:55 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4424
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zar nije normalno da ljudi koji su vredjani kao nevjernici,a u isto vrijeme progonjeni u ime vjere reaguju tako sto ce nastojati promjeniti to zbog cega su vrijedjani i nazivani nevjernicima i svakakvim pogrdnim imenima.
Zar nebi tako reaogovao bilo ko.Zasto je to kod drugih religija vrlina biti vjernik,a kod muslimana mana.
Jeli se na to gleda sa osudom samo zato sto do juce nisu bili vjernici.Nisu bili i bili su izlozeni vrijedjanju bas zbog toga.Sad je slika drugacija i opet bode oci.
Ovo je normalna reakcija na sve ono sto su muslimani prosli..

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

01-02-2013 23:28 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
KULJE1969 KULJE1969 is a Male
raja




Poruka: 1794
Location: Brace Krpo 19

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Progonjeni su i od raspada bivse Yu i mnogi mjesani brakovi od vjerskih vodja i zaostalih osoba.Kao da to sto se neko voli i ljubi ima veze sa vjerom ili nacijom.Ljubav nema veze sa tim.

01-03-2013 02:01 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4424
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

To je za temu mjesani brakovi

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

01-03-2013 12:25 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    http://www.bljesak.info/web/article.aspx?a=97d0ec2d-e993-4aab-9740-ad77ac1af71f&c=a76d03e1-6e68-46ef-9626-00aa1c12c7ae


kreten.... i zbog ovakvih kretena se ima pogresno misljenje i shvatanje Islama...ako je ovo Islam ja sam avion....

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    01-03-2013 13:11 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    cuj ako je lagano udaris rukom hahahah...a da tebe neko lagano nogom u guzicu opali kretenu jedan...

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      01-03-2013 13:13 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
      raja




      Poruka: 1736
      Location: :)
      pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od refleksija:

          http://www.bljesak.info/web/article.aspx?a=97d0ec2d-e993-4aab-9740-ad77ac1af71f&c=a76d03e1-6e68-46ef-9626-00aa1c12c7ae


        kreten.... i zbog ovakvih kretena se ima pogresno misljenje i shvatanje Islama...ako je ovo Islam ja sam avion....


      Razumijem do ovaj tvoj post tvojoj dusi godi koji si objavila ali ako si muslimanka nadji Kur'anski ajet koji govori o ovoj tematici i hadise pa ces vidjeti tacno i jasno sta ISLAM kaze o ovoj temi ...

      Ja sam ozenjen vec 6 ipo godina .... I vidis covjek za cim mu dusa zudi on to i nadje.... Ja praktikujem hadis Allahovog Poslanika gdje kaze : Najbolji medju vama je onaj koji je najbolji prema svojoj zeni i porodici (prevod znacenja)

      Refleksija ti ces mnogo sto sta i naici na Youtube-u pogotovo ono sto tvojim strastima pase ali sjedi i pouci se pa ces vidjeti...

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane -Svjetlost- dana 01-03-2013 u 13:36.

      01-03-2013 13:33 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od -Svjetlost-:

            citat od refleksija:

            http://www.bljesak.info/web/article.aspx?a=97d0ec2d-e993-4aab-9740-ad77ac1af71f&c=a76d03e1-6e68-46ef-9626-00aa1c12c7ae


          kreten.... i zbog ovakvih kretena se ima pogresno misljenje i shvatanje Islama...ako je ovo Islam ja sam avion....


        Razumijem do ovaj tvoj post tvojoj dusi godi koji si objavila ali ako si muslimanka nadji Kur'anski ajet koji govori o ovoj tematici i hadise pa ces vidjeti tacno i jasno sta ISLAM kaze o ovoj temi ...

        Ja sam ozenjen vec 6 ipo godina .... I vidis covjek za cim mu dusa zudi on to i nadje.... Ja praktikujem hadis Allahovog Poslanika gdje kaze : Najbolji medju vama je onaj koji je najbolji prema svojoj zeni i porodici (prevod znacenja)

        Refleksija ti ces mnogo sto sta i naici na Youtube-u pogotovo ono sto tvojim strastima pase ali sjedi i pouci se pa ces vidjeti...


      de molim te svijetlost....ako si se ti nasao uvrjedjenim zbog ovoga onda sumjnas u svoju vjeru...ja sam napisala da se zbog ovakvih ljudi Islam pogresno shvata....i kakve strasti covjece pominjes?!

      Ja nisam nista izmislila - ova osoba postoji i govori u ime Islama da se zena moze udariti (light - cuj light)....
      dakle, moj post nema nikakve veze s tim da li meni nesto godi ili ne...imam osjecaj da ti mislis da je meni drago sto ovakvi ljudi postoje....ne, ja sam zgrozena blago receno...da li to mijenja moje misljenje o Islamu i muslimanima ne...ali ti si toliko ekstreman u svojim razmisljanjima da ti upravo zaista i mislis da sam ja postavila ovaj post iz neke mrznje ili netrpeljivosti...e onda ti trebas sjesti i pocuti malo sebe i proispitati sam sebe kako ti takvo nesto moze pasti na pamet!!! i dokle ide ta tvoja ekstremnost,.,

      ziv bio!

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        01-03-2013 13:47 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        green green is a Male
        Super Moderator


        Poruka: 7086
        Location: BiH

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        NOVI VID UGNJETAVANJA

          Saudijska Arabija uvodi elektronsko praæenje žena
        14.gif
          http://www.klix.ba/vijesti/svijet/saudijska-arabija-uvodi-elektronsko-pracenje-zena/121123068


        Šta reæi, koju posluku porati? 21.gif

        ___________________________________________________________________

          01-03-2013 13:53 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
          -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
          raja




          Poruka: 1736
          Location: :)
          pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od green:

            NOVI VID UGNJETAVANJA
              Saudijska Arabija uvodi elektronsko praæenje žena
            14.gif
              http://www.klix.ba/vijesti/svijet/saudijska-arabija-uvodi-elektronsko-pracenje-zena/121123068


            Šta reæi, koju posluku porati? 21.gif



          Golemo, ma djaba slati posluge onija koji vide a ne cuju cuju a ne vide =) ili kako to vec ide

          01-03-2013 13:56 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
          -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
          raja




          Poruka: 1736
          Location: :)
          pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od refleksija:

                citat od -Svjetlost-:

                  citat od refleksija:

                  http://www.bljesak.info/web/article.aspx?a=97d0ec2d-e993-4aab-9740-ad77ac1af71f&c=a76d03e1-6e68-46ef-9626-00aa1c12c7ae


                kreten.... i zbog ovakvih kretena se ima pogresno misljenje i shvatanje Islama...ako je ovo Islam ja sam avion....


              Razumijem do ovaj tvoj post tvojoj dusi godi koji si objavila ali ako si muslimanka nadji Kur'anski ajet koji govori o ovoj tematici i hadise pa ces vidjeti tacno i jasno sta ISLAM kaze o ovoj temi ...

              Ja sam ozenjen vec 6 ipo godina .... I vidis covjek za cim mu dusa zudi on to i nadje.... Ja praktikujem hadis Allahovog Poslanika gdje kaze : Najbolji medju vama je onaj koji je najbolji prema svojoj zeni i porodici (prevod znacenja)

              Refleksija ti ces mnogo sto sta i naici na Youtube-u pogotovo ono sto tvojim strastima pase ali sjedi i pouci se pa ces vidjeti...


            de molim te svijetlost....ako si se ti nasao uvrjedjenim zbog ovoga onda sumjnas u svoju vjeru...ja sam napisala da se zbog ovakvih ljudi Islam pogresno shvata....i kakve strasti covjece pominjes?!

            Ja nisam nista izmislila - ova osoba postoji i govori u ime Islama da se zena moze udariti (light - cuj light)....
            dakle, moj post nema nikakve veze s tim da li meni nesto godi ili ne...imam osjecaj da ti mislis da je meni drago sto ovakvi ljudi postoje....ne, ja sam zgrozena blago receno...da li to mijenja moje misljenje o Islamu i muslimanima ne...ali ti si toliko ekstreman u svojim razmisljanjima da ti upravo zaista i mislis da sam ja postavila ovaj post iz neke mrznje ili netrpeljivosti...e onda ti trebas sjesti i pocuti malo sebe i proispitati sam sebe kako ti takvo nesto moze pasti na pamet!!! i dokle ide ta tvoja ekstremnost,.,

            ziv bio!


          DEFINITVNO se nisam nasao uvrijedjenim, ja se ponisim pleminitm Kur'anom tj Allahovom objavom =)

          Dokle ide tvoja ekstremnost?

          Svako dobro...

          01-03-2013 13:58 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
          refleksija refleksija is a Female
          moforaja




          Poruka: 3364
          Location: dark side

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          a u cemu sam ekstremna?

          ti si ekstreman u svom dokazivanju da je Islam jedina ispravna religija.

          Ja niti tvrdim da jeste niti da nije.

          Pa po cemu sam onda ekstremna?!

          ___________________________________________________________________


            Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

            01-03-2013 14:26 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
            -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
            raja




            Poruka: 1736
            Location: :)
            pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od refleksija:

              a u cemu sam ekstremna?

              ti si ekstreman u svom dokazivanju da je Islam jedina ispravna religija.

              Ja niti tvrdim da jeste niti da nije.

              Pa po cemu sam onda ekstremna?!

            ....

            ma nema veze eto nisi ekstremna samo su vjernici ekstremni a ateisti to ne mogu biti... kazes da sam JA ekstreman sto imam ubjedjenje da je jedina ispravna vjera ISLAM... i svakako da je tako!!! Jer ja imam pravo da vjerujem u sta hocu u ovom slucaju vjerujem u Allaha i Njegovu objavu Kur'an a Allah kaze sljedece u prevodu znacenja!!!!!! :

            18. Allah svjedoci da nema drugog boga osin Njega, - a i meleki i uceni -, i da On postupa pravedno. – Nema boga osim Njega, Silnog i Mudrog!

            19. Allahu je prava vjera jedino – islam. a podvojili su se oni kojima je data Knjiga ba{ onda kada im je do{lo saznanje, i to iz me|usobne zavisnosti. A sa onima koji u Allahove rijeci ne budu vjerovali Allah }e brzo obracunati.

            20. Ako se oni budu prepirali s tobom, reci: "Ja se samo Allahu pokoravam, a i oni koji me slijede." I reci onima kojima je data Knjiga i neukima: "Primite islam!" Ako prime islam, onda su na pravom putu. A ako odbiju, tvoje je jedino da pozivas. – A Allah dobro vidi robove Svoje.


            Ovo je treca sura u Kur'anu .... Refleksija JE LI ALLAH EKSTREMAN?? i Da li ja imam pravo da vjerujem u ove ajete???? i da li ja imam pravo da objavim ove ajete ovdje na forumu gdje stoji RELIGIJA???

            broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane -Svjetlost- dana 01-03-2013 u 14:43.

            01-03-2013 14:42 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
            Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com