Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » NAUKA » Bog i svemir » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (24): « prva ... « prethodna 15 16 17 [18] 19 20 21 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Haidar
SexNepoznat



Poruka: 338

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

1. U vojsci i religiji logike nema...
2. Logika je ljudska izmisljotina, i ako cemo po mojoj, ja sam uvijek trebao biti okruzen nakljepsim i najpametnijim damama... I tako je bilo... 35.gif 02.gif

U biti, interesantno je kada ljudi mijesaju vjerovanje i znanje, tj kada ih poistovjecuju... Meni ne smeta, samo da mene silom ne tjera u nesto...
Dobro ili ne (opet pitanje percepcije), ali u mene je nekako, kad dodjem u Rim ponasam se kao rimljani... Uglavnom... A izmedju moja cetri zida, izmedju usiju, i negdje iza/izmedju pluca, probam da budem samo svoj...

05-25-2016 14:10 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Haidar:

    Imaju psi stotine (ili sta ja znam koliko) puta bolje razvijeno culo mirisa od nas, a ne znaju sta su mirisi i odakle dolaze.
    Ljudi nisu imali pojma o Suncu, njegovim procesima, reakcijama, mrljama, periodima, ali su vremenom naucili kada ga je vise na nebu a kada manje, pa su skontali kada sta zeleni ili se susi, pa su po tome poceli uzgajati i baviti se zemljoradnjom. Nisu ljudi znali hemijski sastav otrova u zmije, pa su se naucili da je ne diraju...
    Ja se slazem, citav zivot jeste jedno veliko cudo, i kako je nastao, mi mozemo samo VJEROVATI, a ne znati...
    Ono sto ti navodis kao dokaz inteligentnog dizajna, neko drugi ce navesti kao dokaz evolucije... A pricate o potpuno istoj stvari.
    Licno mislim da su ljudi nekada toliko okupirani sami sobom, i da su mjera svega... Sta nas mali zivot traje... U najboljem slucaju, 80ak Godina... Mi ne mozemo imati predstavu i sta znaci (spoznati) recimo jedna milijarda Godina... (Pod uvjetom da je tacno sta naucnici govore o starosti Zemlje... Kazem opet, pod usslovom)


ne bi se slozio. kazes covjek je svasta nesto naucio - naravno da jeste, kad imamo inteligenciju.
mi znamo sta je magnetno polje. mi znamo sta su mirisi, hemija, i znamo jos puno toga.
i nije cudo sto mi ucimo stvari i sve vise upoznajemo svemir. to je nam ljudima prirodna progresija.

ali mi smo ljudi a golub je zivotinja. svega nekoliko zivotinjskih vrsta je svjesno sebe.
kad se pas vidi u ogledalu on misli da je to drugi pas. dakle totalno nesvjestan, tj bez svijesti. nije cak ni svjestan sebe. ako se dobro sjecam samo delfin, slon, vrana, covjekoliki majmun prepoznaju sebe u ogledalu. svega 5, 6 zivotinja. i sta ce one nauciti kad nisu svjesne ni sebe. nije golub naucio tajne magnetnog polja, nego je programiran da ga koristi po automatici. e jedino sad ako ga je evolucija programirala ... ali avaj .... evolucija to nije u stanju jer ne postoji faktor inteligencije nigdje u teoriji.

kazes za sve moje proimjere se moze reci da su dokaz evolucije.
hajde mi reci kako mozes primjer goluba i navigacije objasniti evolucijom. bas bi volio da cujem taj pokusaj. stvarno me zanima kako ce to izgledati.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

05-26-2016 23:00 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Haidar:

    1. U vojsci i religiji logike nema...
    2. Logika je ljudska izmisljotina, i ako cemo po mojoj, ja sam uvijek trebao biti okruzen nakljepsim i najpametnijim damama... I tako je bilo... 35.gif 02.gif

    U biti, interesantno je kada ljudi mijesaju vjerovanje i znanje, tj kada ih poistovjecuju... Meni ne smeta, samo da mene silom ne tjera u nesto...
    Dobro ili ne (opet pitanje percepcije), ali u mene je nekako, kad dodjem u Rim ponasam se kao rimljani... Uglavnom... A izmedju moja cetri zida, izmedju usiju, i negdje iza/izmedju pluca, probam da budem samo svoj...


velika je zabluda kod mnogih ateista da vjernici uzimaju stvari zdravo za gotovo i da poistovjecuju znanje i vjerovanje. to je velika zabluda. kuran te izaziva da ga dovodis u pitanje, ne kaze uzmi me zdravo za gotovo.

logika postoji itekako .. jedna zdrava, ljudska logika stvari. da je nema jos bi bili u kamenom dobu.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

05-26-2016 23:05 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ateisti ..koliko grama mozga ima golub

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 05-27-2016 u 00:43.

05-27-2016 00:42 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Haidar
SexNepoznat



Poruka: 338

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    1 ne bi se slozio. kazes covjek je svasta nesto naucio - naravno da jeste, kad imamo inteligenciju.
    mi znamo sta je magnetno polje. mi znamo sta su mirisi, hemija, i znamo jos puno toga.
    i nije cudo sto mi ucimo stvari i sve vise upoznajemo svemir. to je nam ljudima prirodna progresija.



    2 ali mi smo ljudi a golub je zivotinja. svega nekoliko zivotinjskih vrsta je svjesno sebe.
    kad se pas vidi u ogledalu on misli da je to drugi pas. dakle totalno nesvjestan, tj bez svijesti. nije cak ni svjestan sebe. ako se dobro sjecam samo delfin, slon, vrana, covjekoliki majmun prepoznaju sebe u ogledalu. svega 5, 6 zivotinja. i sta ce one nauciti kad nisu svjesne ni sebe. nije golub naucio tajne magnetnog polja, nego je programiran da ga koristi po automatici. e jedino sad ako ga je evolucija programirala ... ali avaj .... evolucija to nije u stanju jer ne postoji faktor inteligencije nigdje u teoriji.

    3 kazes za sve moje proimjere se moze reci da su dokaz evolucije.
    hajde mi reci kako mozes primjer goluba i navigacije objasniti evolucijom. bas bi volio da cujem taj pokusaj. stvarno me zanima kako ce to izgledati.


1. Neko ima osjecaj za magnetno polje, neko izrazito razvijeno culo mirisa, neko izrazito razvijeno culo sluha, neko razvijeniji "mozak" itd itd... Ponovit cu opet, mislim da nisi shvatio kako sam htio da kazem... Ne moramo znati bit necega, sustinu, srz, da bi ga bili u stanju koristiti...
Nismo kao ljudi nista znali o biti otrova. ali smo bjezali od zmije... Nismo znali bit i sustinu (ne vjerujem da i danas znamo) Sunca, ali ga znamo koristiti... Sve vise i vise... To sto mi mozemo sve vise i vise, i to brzinom kojom smo to uradili, vjerovatno sto smo razvili kao rasa, tzv intelekt...Sta ja znam... Ja u mislim da je kod kreacionista uzrocnoposljedicna veza diametralno suprotna od one koji imaju zastupnici evolucije...

2. Sto mi onda nismo odma programirani da pravimo avione i kompjutere. Koliko mi znamo o svjesnosti i nesvjesnosti zivotinja, i kako one... Naucnici rekli...
Kad sam imao akvarium, bilo mi je interesantno gledati one ribice. Umirujuce... Ali sam se i pitao, gledajuci one malene, ja mislim ciklidi da se zovu, kako su stalno Zajedno, u jatu... Kako ona zna s kim ce ako bas tako i nije svjesna sebe... Ne kazem da razmisljaju kao ljudi, ali neku vrstu svjesnosti posjeduju, pa da je ko zrno rize... Samo kazem, NE ZNAM...

3 Ne znam sta si htio reci, primjere ili promjene... A nije ni vazno...
Ja nisam dovoljno potkovan u materiju da bi to znao detaljno objasniti. Mozda bi mogao pokusati kada bi se vratio na onu uzrocnoposljedicnu vezu o kojoj sam prije govorio, ali mi se ne cini kao unosan posao... I JA SLOBODNO ZA SEBE KAZEM, NE ZNAM TACNO...
Sta ja znam sta je milijarda Godina...
Iako bi najlakse bilo reci, Dos`o Bog, reko bidni, i ono bilo... Gotova prica...
Ne iskljucujem teoriju, ali najlakse je tako...

A mozes li ti meni odgovoriti? Sta i ko je Bog?

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Haidar dana 05-27-2016 u 09:51.

05-27-2016 09:45 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
Haidar
SexNepoznat



Poruka: 338

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

        citat od Haidar:

      1. U vojsci i religiji logike nema...
      2. Logika je ljudska izmisljotina, i ako cemo po mojoj, ja sam uvijek trebao biti okruzen nakljepsim i najpametnijim damama... I tako je bilo... 35.gif 02.gif

      U biti, interesantno je kada ljudi mijesaju vjerovanje i znanje, tj kada ih poistovjecuju... Meni ne smeta, samo da mene silom ne tjera u nesto...
      Dobro ili ne (opet pitanje percepcije), ali u mene je nekako, kad dodjem u Rim ponasam se kao rimljani... Uglavnom... A izmedju moja cetri zida, izmedju usiju, i negdje iza/izmedju pluca, probam da budem samo svoj...


    velika je zabluda kod mnogih ateista da vjernici uzimaju stvari zdravo za gotovo i da poistovjecuju znanje i vjerovanje. to je velika zabluda. kuran te izaziva da ga dovodis u pitanje, ne kaze uzmi me zdravo za gotovo.

    logika postoji itekako .. jedna zdrava, ljudska logika stvari. da je nema jos bi bili u kamenom dobu.


Ja se nigdje nisam izjasnio ateistom, ako vec to impliciras...
A Kuran nisam izucavao, da bi mogao o njemu pricati... Ako naletis na kakavu recenicu koja doslovno kaze da sumnjas (znaci, da ne vjerujes slijepo u ono sto pise u Kuranu), slobodno izbaci... 10.gif
A sto se logike tice, zar ne napisah i ja, da je ljudska izmisljotina... Da su je ljudi izmislili... (Nisam mislio ono kao izmisljotina = lazz)

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Haidar dana 05-27-2016 u 11:01.

05-27-2016 09:49 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

        citat od Haidar:

      1. U vojsci i religiji logike nema...
      2. Logika je ljudska izmisljotina, i ako cemo po mojoj, ja sam uvijek trebao biti okruzen nakljepsim i najpametnijim damama... I tako je bilo... 35.gif 02.gif

      U biti, interesantno je kada ljudi mijesaju vjerovanje i znanje, tj kada ih poistovjecuju... Meni ne smeta, samo da mene silom ne tjera u nesto...
      Dobro ili ne (opet pitanje percepcije), ali u mene je nekako, kad dodjem u Rim ponasam se kao rimljani... Uglavnom... A izmedju moja cetri zida, izmedju usiju, i negdje iza/izmedju pluca, probam da budem samo svoj...


    velika je zabluda kod mnogih ateista da vjernici uzimaju stvari zdravo za gotovo i da poistovjecuju znanje i vjerovanje. to je velika zabluda. kuran te izaziva da ga dovodis u pitanje, ne kaze uzmi me zdravo za gotovo.

    logika postoji itekako .. jedna zdrava, ljudska logika stvari. da je nema jos bi bili u kamenom dobu.
Kuran kaze da je finalna knjiga. da ne ma nikoga na svijetu koji moze dovoditi tu tvrdnju u pitanje. znachi da morash ako si pravi musliman da budesh rob toj knjizi. Znachi da nema ovamo , onamo. To je to jer je to , pa pobogu iz usta lichno Allaha.

05-27-2016 20:59 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..nemora se biti rob da bi bio sledbenik knjige ..dovoljno je samo razumjeti i sljediti put a put je jasan Bog je jedan i njemu se svi vracamo i on je nas stvoritelj ..ako rjesajes zadatak iz fizike koristis formulu ili pitagorinu teoremu bez koje ne mozes rjesiti a ni dokazati da je zbir kvadrata nad hipotenuzom jednak zbiru kvadrata nad katetama ..znacI ako cvjek koristi Pitagoru i slijedi formulu onda je rob Pitagore .ja ne mislim da covjek rob ako slijedi knjigu kur an ili bilo koju vjersku knjigu ..ljudi slijede knjigu dobrovoljno i nema tu ropstva osm zelje i volje da se moli i zahvaljuje svome svome stvoritelju..

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 05-28-2016 u 18:40.

05-27-2016 23:07 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

haidar,

podrazumijeva se da sve sto kazemo nije nista drugo nego nase misljenje.

niko tu nema defitivnih dokaza.

one dvije ribice sto si ih spomeno ..... evo zasto se one mogu da druze iako nisu svjesne sebe:
svaka ribica je svjesna one druge, I zato su zajedno.

moje skromno misljenje sta I ko je bog:
bog je creator, inteligencija koja stoji iza dizajna kompletnog svemira. vrhunski programmer. gospodar mjere. sve zakone je on napravio i apliciro. sve exatne nauke postavio(mi ljudi ih velikom brzinom otkrivamo). uredio je da sve bude na svom mjestu. napravio ljude, zivotinje, biljke, itd .... napravio sve sto postoji.

*ako ovo vjerujes - onda samo proberi koja je knjiga za tebe.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

05-28-2016 06:52 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..nemora se biti rob da bi bio sledbenik knjige ..dovoljno je samo razumjeti i sljediti put a put je jasan Bog je jedan i njemu se svi vracamo i on je nas stvoritelj ..ako rjesajes zadatak iz fizike koristis formulu ili pitagorinu teoremu bez koje ne mozes rjesiti a ni dokazati da je zbir kvadrata nad hipotenuzom jednak zbiru kvadrata nad katetama ..znacI ako cvjek koristi Pitagoru i slijedi formulu onda je rob Pitagore .ja ne mislim da covjek rob ako slijedi knjigu kur an ili bilo koju vjersku knjigu ..ljudi slijede knjigu dobrovoljno i nema tu ropstva osm zelje i volje da se moli i zahvaljuje svome svome stvoritelju..
To Vjetre. Sada je moda da se religija trpa u nauku. Pitagora nikad nije rekao da njegovi uchenici moraju biti robovi njegovi. Ispravi me ako Allah to nije rekao svojim obozavateljima. Nema teorije , jedino ima ako nisi prochitao Kuran. Pa pobogu zbog chega se vrsni poznavaoci Kurana uvijek pozivaju na to da su robovi Allaha. Chuj ti ne mislish. Ko si bola ti u tom kontekstu, kad ti pishe u Knjizi da jesi rob I da jesi musliman ako si rob Allahov. 14.gif

05-29-2016 20:43 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

        citat od Haidar:

      Imaju psi stotine (ili sta ja znam koliko) puta bolje razvijeno culo mirisa od nas, a ne znaju sta su mirisi i odakle dolaze.
      Ljudi nisu imali pojma o Suncu, njegovim procesima, reakcijama, mrljama, periodima, ali su vremenom naucili kada ga je vise na nebu a kada manje, pa su skontali kada sta zeleni ili se susi, pa su po tome poceli uzgajati i baviti se zemljoradnjom. Nisu ljudi znali hemijski sastav otrova u zmije, pa su se naucili da je ne diraju...
      Ja se slazem, citav zivot jeste jedno veliko cudo, i kako je nastao, mi mozemo samo VJEROVATI, a ne znati...
      Ono sto ti navodis kao dokaz inteligentnog dizajna, neko drugi ce navesti kao dokaz evolucije... A pricate o potpuno istoj stvari.
      Licno mislim da su ljudi nekada toliko okupirani sami sobom, i da su mjera svega... Sta nas mali zivot traje... U najboljem slucaju, 80ak Godina... Mi ne mozemo imati predstavu i sta znaci (spoznati) recimo jedna milijarda Godina... (Pod uvjetom da je tacno sta naucnici govore o starosti Zemlje... Kazem opet, pod usslovom)


    ne bi se slozio. kazes covjek je svasta nesto naucio - naravno da jeste, kad imamo inteligenciju.
    mi znamo sta je magnetno polje. mi znamo sta su mirisi, hemija, i znamo jos puno toga.
    i nije cudo sto mi ucimo stvari i sve vise upoznajemo svemir. to je nam ljudima prirodna progresija.

    ali mi smo ljudi a golub je zivotinja. svega nekoliko zivotinjskih vrsta je svjesno sebe.
    kad se pas vidi u ogledalu on misli da je to drugi pas. dakle totalno nesvjestan, tj bez svijesti. nije cak ni svjestan sebe. ako se dobro sjecam samo delfin, slon, vrana, covjekoliki majmun prepoznaju sebe u ogledalu. svega 5, 6 zivotinja. i sta ce one nauciti kad nisu svjesne ni sebe. nije golub naucio tajne magnetnog polja, nego je programiran da ga koristi po automatici. e jedino sad ako ga je evolucija programirala ... ali avaj .... evolucija to nije u stanju jer ne postoji faktor inteligencije nigdje u teoriji.

    kazes za sve moje proimjere se moze reci da su dokaz evolucije.
    hajde mi reci kako mozes primjer goluba i navigacije objasniti evolucijom. bas bi volio da cujem taj pokusaj. stvarno me zanima kako ce to izgledati.
Samim tim shto kazesh da neke zivotinje mogu prepoznati svoj odraz u ogledalu totalno potvrdjuje da stvoritelja nema. Shto bi bog ... ako je toliko dobar I inteligentan do bola , daje samo nekim zivotinjama tu privilegiju ??? Nema logike. I opet se vracham na tvoju tvrdnju da je stvoritelj stvorio zivotinje da sluze chovjeku....Pitanje.Da li je to stvarno u knjigama ili ti to improvizirash ?

05-29-2016 20:48 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

to je moje vidjenje. a naso sam i uporiste u knjizi, ali to tebe ne zanima ...

ne samo zivotinje nego I prirodni resursi. e sada ces ti meni reci sve ,je to slucajno.
slucajno imamo velike kolicine nafte u zemlji, uglja, gasa, asume, vode, zraka .... itd sve je to slucajno u tvojim ocima.

znamo kako su nevjervatne sile i koicidencije pod kojima se proizvede, recimo nafta. to znamo.
interesantno je da su se te prirodne sile ponasale upravo onako kako su dizajnirane - po prirodnim zakonima. na kraju krajeva citav se svemir ponasa po zakonima fizike, matematike, hemije.
dakle i zivotinjsko carsto se ponasa prikaldno zakonima gore navedenim.

odakle ti silini zakoni koje citav svemir slijepo slijedi? evolucijom nisu nastali sigurno, jer se evolucija ne pleka u zakone.

ako je flora i fauna nastala evolucijom, a prirodni zakoni nekim drugim putem - kako se onda dogodilo da zivotinje koriste ove zakone u svakodnevnom zivotu??

nemoj mi tita ti samo da mi kazes da je golubova navigacija posljedica evolucije. to se nikako ne moze svrstati pod evoluciju. moze li?

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

05-30-2016 04:49 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

haj' vako: onaj ko je napravio zakone je napravio i goluba. kontas?

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

05-30-2016 04:51 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

bjeri bola Tana...gubiš vrijeme..
za heftu æe Ramazan, pripremaj se za Ramazan..

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

05-30-2016 06:06 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jašta ...bjeri bola Tana... 02.gif
Ta æe Tana.......

05-30-2016 09:09 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
moforaja




Poruka: 5952
Location: U podrumu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od abraxas:

    Jašta ...bjeri bola Tana... 02.gif
    Ta æe Tana.......


....a, hiš tamo - æafirine nijedan.....! 19.gif 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
Moj Mostare ko ti lomi grane,
ko zavadi mostarske jarane,
ko to tebi istoriju piše,
ko to želi da te nejma više.

05-30-2016 10:00 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tana je strani plaæenik....
Ovaj Forum je opijum za narod....
Rušit....
Još malo, još malo.....bomba.gif

05-30-2016 11:02 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    haj' vako: onaj ko je napravio zakone je napravio i goluba. kontas?

uvijek ima pitanje iznad pitanja i uvijek postoji borba istim oružjem.

hajmo ovako: ako postoji Dizajner, ko je stvorio Dizajnera?
jedna od glavnih teza kreacionista jeste: "Nešto nije moglo nastati niizèega!"

onda su kreacionisti ustvari najveæi nevjernici jer onda Bog nije mogao nastati niizèega?
ovim paradoksom se bavi knjiga "The God Delusion" engleskog biologa Richarda Dawkinsa iz 2006. godine

___________________________________________________________________

    05-30-2016 11:26 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5249
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Mojne ovde spominjati Dawkinsa. On je Lucifer iliti Shejtan 02.gif

    05-30-2016 20:32 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    Boza Boza is a Male
    moforaja




    Poruka: 4600
    Location: ni na nebu ni na zemlji

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Mere li biti da ga je tobe jarabi stvorio Bogic Bogicevic,moze biti Zvezdin Bogicevic,neponovljivi
    Bleki,jaran po fudbalskom znanju i po pameti Framje Vladica

    05-30-2016 22:01 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
    Stranica (24): « prva ... « prethodna 15 16 17 [18] 19 20 21 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com