Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Empatija, spoznavanje osjecaja drugih 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 2 [3] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
adidas` adidas` is a Male
guster




Poruka: 59
Location: No

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

A dobro bi bilo da postavi nekoliko pitanja jaodgovorim i da proba zakljucit kakva sam osoba ta nije joj to tesko kao strucnjakusi ccc:)

___________________________________________________________________
a.d.i.d.a.s

04-23-2003 11:30 adidas` is offline Posalji Email za adidas` Homepage of adidas` Pregledaj poruke od adidas` Dodaj adidas` u listu prijatelja
Zadavalica Zadavalica is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 1632
Location: s dna kace

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ha,okle mene u strucnjacima

___________________________________________________________________
...ko ne pamti, iznova prozivljava...

04-23-2003 11:31 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
adidas` adidas` is a Male
guster




Poruka: 59
Location: No

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nemoj tako svi smo mi u necemu strucnjaci:)

___________________________________________________________________
a.d.i.d.a.s

04-23-2003 11:36 adidas` is offline Posalji Email za adidas` Homepage of adidas` Pregledaj poruke od adidas` Dodaj adidas` u listu prijatelja
Zadavalica Zadavalica is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 1632
Location: s dna kace

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

aha 23.gif

___________________________________________________________________
...ko ne pamti, iznova prozivljava...

04-23-2003 11:36 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
obrisana
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Drustvena sam . Komunikativna . Ne volim da povrijedim druge.

Moze se desiti da nesvjesno ucinim potez i povrijedim nekoga , ali mi se u tom slucaju

nije tesko izvinuti . Svi mi volimo prvo sebe i nastojimo da ugodimo svojim potrebama.

Samo nema potrebe gaziti druge i njihova osjecanja.

A ako me neko povrijedi dobit ce lopticu nazad.

Mogu saosjecati sa drugima . Mogu biti u "tudjim cipelama"

04-24-2003 09:51
Asja
Ruzica



Poruka: 337
pokretac teme Thread Started by Asja

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

To se osjeti kod tebe. :)

04-24-2003 11:14 Asja is offline Posalji email za Asja Pregledaj poruke od Asja Dodaj Asja u listu prijatelja
behar behar is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1141

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Fina tema, mozda ostade nedorecena.

Zapravo, sta podrazumijevate pod pojmom empatija? Je li to kad s nekim suosjecamo, pokusavamo se staviti na njegovo mjesto i razumjeti ga, ali samo intelektualno a ne emotivno? Mozda grijesim, ali za mene je to -to. A nije lako to postici...

___________________________________________________________________

    08-30-2006 16:31 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
    ruby ruby is a Female
    gusterica




    Poruka: 75

    RE: Empatija, spoznavanje osjecaja drugih Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Asja:

      Spoznavanje osjecaja drugih, preduslov je razumijevanje ljudi i njihovih postupaka, a time i osnova svakog uspje¨nog socijalnog odnosa.

      Sposobnost u¸ivljavanja u emocionalno stanje drugih, tj. razumijevanje onoga ¨to drugi osjecaju, trebaju ili ¸ele, omogucava reagiranje na primjeren i inspiritivan nacin

      Socijalna kompetencija je osnova prihvatanja i omiljenost u socijalnom smislu.

      Svako ko savlada te vje¨tine, sposoban je za nesmetanu interakciju i na privatnom i na profesionalnom planu. Takav ce pojedinac ¸ivjeti i raditi mirno, bez sukoba i prije svega uspje¨no.


      Nova tema. Mozda bude interesantna.

      Da li ste "socijalni"? Je li vam stalo do misljenja drugih?
      Da li vam je stalo da razumijete druge? Koliko ste senzibilni?


    zavisno od situacije ili problema, ako je problem, misljenje drugih.
    ali u tom slucaju samo misljenje,da nekog ne povrijedim....
    mogu reci da sam jako socijalana, mnogima sam rame za plakanje i uho za slusanje 01.gif
    probleme drugih mogu lako primi srcu, da se vise ja nasekiram, i cesto sebe zapostavim.

    svoje probleme tesko dijelim sa drugim 33.gif

    09-07-2006 12:52 ruby is offline Posalji email za ruby Pregledaj poruke od ruby Dodaj ruby u listu prijatelja
    Aleksandra Aleksandra is a Female
    moforaja




    Poruka: 10252
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    dobra tema...malo smo je potisnuli


    posto nema asje, mogu li ja zamoliti za zvjezdice

    ___________________________________________________________________






            07-03-2008 11:40 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
            Stranica (3): « prethodna 1 2 [3] nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com