Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Ineresantni Dokazi.... 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (5): « prethodna 1 2 3 [4] 5 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

.. Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mi ce mo pokazati nase znakove u svim djelovima ove zemlje
i u njihovim dusama, sve dok jasno nevide da je
ovo prava istina.. [Kur'an]

03-16-2004 23:02 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

.. Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..

03-16-2004 23:15 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

kur'anski lijek

Jedna od švicarskih apotekarskih firmî poèela je proizvodnju novoga lijeka nazvanoga “kur’anski lijek” koji omoguæava lijeèenje mrene bez operativnoga zahvata.

Kako pišu novine ar-Raya koje se objavljuju u Kataru:

“ovaj lijek, kojega je egipatski doktor Abdul Basit Muhammed sastavio od sekretâ ljudske žlijezde znojenja, koji ima uspjeh u 99% sluèajeva uz hama baš nikakav sporedni efekat, registriran je u Evropi i SAD.”

Takoðer je objavljeno da jedna druga švicarska kompanija proizvodi novi lijek u obliku teènosti i kapljicâ za oèi.


Izvor nadahnuæa za ovaj lijek je kur’anska sura Jusuf. Dr. Muhammed Abdul Basit naglašava da je nadahnuæe pronašao u suri Jusuf:

“Jednoga jutra uèih suru Jusuf. Pažnju mi je privukao 84. ajet i ajeti nakon njega. U njima se kaže da su poslaniku Jakubu (Jakovu), alejhisselam, koji oplakivaše svoga sina Jusufa (Josipa), alejhisselam, i bolovaše za njim, izbijeljele oèi, a kasnije kada su na tužno oèevo lice stavili košulju njegova sina Jusufa, alejhisselam, hazreti Jakubu, alejhisselam, povratio se vid.

Tu se zamislih.Šta je to moglo biti u Jusufovoj, alejhisselam, košulji? Konaèno sam shvatio da nije moglo biti ništa drugo negoli znoj.

Razmišljao sam o znoju i sastojcnima znoja. Nakon toga sam otišao u laboratorij i poèeo sa opitima. Izveo sam niz proba nad zeèevima. Rezultati su bili potvrdni. Kasnije sam postupak ponovio nad 250 pacijenata dajuæi im lijek dva puta dnevno u trajanju od dvije sedmice. Konaèno sam došao do broja od 99% (uspješnosti), i tada sam rekao sebi:

‘Ovo je èudo Kur’ana!’ ”

Dr. Abdul Basit Muhammed predstavio je svoje rezultate odgovarajuæim institucijama u Evropi i SAD koje se bave izumima. Nakon što su proba i istraživanje provedeni, dr. Muhammed Abdul Basit potpisao je ugovor sa jednom švicarskom kompanijom uz uvjet da na proizvodu mora jasno pisati “kur’anski lijek”. Kompanija je to prihvatila i poèela sa proizvodnjom novoga lijeka.

Ovo prepisah sa drugog foruma pa reko' mozda neko nesto zna o ovome. Bas bih volio cuti je li ovo istina.
Osim toga nije lose da tema malo ozivi.


Miran Starmo jesi li ziv. nigdje te nema?

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

09-25-2004 17:02 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
nik obrisan
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

:o) A koliko ih jos ima, Kur'anskih i Allahovih. Moje oci su pune. I moje srce. I moj razum. Sta je s vama raja? Halooo :o) BA!?

09-25-2004 17:12
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pa napisi ako znas nesto o tome.

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

09-25-2004 17:19 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
nik obrisan
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

BiH rekla sam da su ih moje srce i moje oci i moj razum puni... ali svi moraju za sebe i vidjeti i shvatati i voliti i mrziti... itd. :o) Neko moze i umrijeti za nas, a ne samo voditi i upucivati nas, pa ipak vidimo i osjetimo i shvatamo samo onoliko koliko nam Allah dz.s. podari... kad ga zamolimo. Tako otprilike! :o)

09-25-2004 17:36
nik obrisan
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

A ja sad imam jedno pitanje i za tebe i za Mirnog vidim da je tu i za ostale isto: gdje ste vi u stvari bili do sad da me podrzite kao braca???? Ne da mi je trebalo, Allah je samnom!, ali ipak volila bi znati sta vas je sprjecilo da se javite jednim malim postom? Razmislite, ne morate odgovoriti, ja odoh kuci, Allahimanet! :o)

09-25-2004 18:01
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ma ja ti ovamo navratim samo povremeno.

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

09-25-2004 20:43 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
nik obrisan
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ahm. Ok.

09-25-2004 22:16
nik obrisan
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Malo mi je cudno, ja sam ovdje vec skoro dva mjeseca, a ti si ocigledno Mostarac i bolji poznavalac interneta... cudno mi, al nek ti bude i meni je i ljepse da je Bozija volja bila da skoro sama prodjem kroz ovo. :o) Allahimanet

09-25-2004 22:18
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Moj post od 24.9.2004

citat od Dosadno:
heart dosadna si ko proljev. nemas pojma ni o cemu i prosipas svoje gluposti bezveze... daj malo ohladi zeno Shvati vec jednom da si luda skroz i idi se lijeci


BiH:
Je li ti dosadna zbog tvog nicka ili .....
Tebi je mozda dosadno i glupo a nekima mozda i nije. Ja nikada necu shvatiti zasto ljudi idu na teme koje su im dosadne i onda se zale da im je dosadno

A sada jedno pitanje za !_heart. Zasto nemuslimani tvrde da teroristi samoubice nakon svoje smrti dobiju u dzenetu 72 hurije? Na cemu baziraju svoje tvrdnje?


Evo 1_heart ovdje sam bio na tvojoj strani, ok?

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

09-26-2004 19:49 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
nik obrisan
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

8o) Hvala.

09-26-2004 20:06
zlatan zlatan is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 498
Location: svedska

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

evo jedan pravo zanimljiv link...

sastoji se od kracih filmcica koji prave jedan pravo zanimljiv dokumentarac

jedina mana je sto oni koji neznaju engleski nemogu razumit.

    http://www.evolutiondocumentary.com/

___________________________________________________________________

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane zlatan dana 11-15-2004 u 04:58.

    11-15-2004 04:55 zlatan is offline Posalji Email za zlatan Homepage of zlatan Pregledaj poruke od zlatan Dodaj zlatan u listu prijatelja
    zlatan zlatan is a Male
    bice nesto od mene




    Poruka: 498
    Location: svedska

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    napisite obavezno sta mislite ovome 10.gif

    ___________________________________________________________________

      11-15-2004 04:57 zlatan is offline Posalji Email za zlatan Homepage of zlatan Pregledaj poruke od zlatan Dodaj zlatan u listu prijatelja
      pleska pleska is a Male
      samo sto nisam




      Poruka: 1247
      Location: u podrumu nisam vise...

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      dobro zlatane 10.gif
      sutra cu opet sve ponovo ispocetka pogledati 10.gif

      ___________________________________________________________________
      |^^^^^^^^^^^^^|____
      |taxista sam majko ja | '|";\,___.
      |_..._....._____===|=_|__|...,]|
      "(@)'(@)****|(@)*(@)***(@)

        i
          jerbo je plaho koristan 07.gif

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane pleska dana 11-15-2004 u 05:21.

          11-15-2004 05:20 pleska is offline Pregledaj poruke od pleska Dodaj pleska u listu prijatelja
          zlatan zlatan is a Male
          bice nesto od mene




          Poruka: 498
          Location: svedska

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          jeli ovo niko osim pleske nije pogledao ili nemate komentara 15.gif

          ___________________________________________________________________

            11-20-2004 23:20 zlatan is offline Posalji Email za zlatan Homepage of zlatan Pregledaj poruke od zlatan Dodaj zlatan u listu prijatelja
            tana tana is a Male
            rigorozni




            Poruka: 17879
            Location: na prinudnom radu :)

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            davno sam ja ovo gledo zlatane, gledo sam jako puno filmova od aovog autora harun yahya.

            harun je logicar i svi su mu filmovi i teorije naucno potkovani.

            i sam darwin je u jednom dijeli knjige "porijeklo zivota" napiso da njegova teorija ima "rupa" i da se nada da ce nauka u buducnosti da popuni te rupe.

            medjutim dodilo se obratno - nauka je pobila darvinovu teoriju.

            inace koga zanima preporucujem i ostala djela od haruna yahya:
            Amazing Animals
            Architects in Nature
            Camouflage in Nature
            Collapse of Darwinism
            Creation of Man
            Dark face of Darwinism
            Fact of Creation
            Honeybee and Salmon
            Miracle Cell
            Miracle in Ant
            Miracle in Birds
            Miracles of Quran
            Secret beyond Matter
            Secret of Test
            Splendour in the Seas
            Truth of life of this World

            ___________________________________________________________________
            kad ce mostar mama?

            11-21-2004 09:30 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
            babusha babusha is a Male
            Licnost Foruma '03




            Poruka: 2959
            Location: donji trap

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Pogledo sam i ja
            mada nisam dosta razumio
            dobri su filmovi
            i kad ih vako covjek gleda
            logicni su i nepobitni.
            Medjutim... covjek bi trebo cuti i drugu stranu
            a ja o darvinizmu imam opstu predstavu
            a trebalo bi dublje uci da bi se prosudilo
            Ipak stoji jedna stvar
            darvinizam se uci u skoli , kao dio
            naucnog objesnjenja o nasem razvoju,
            sto govori o opstoj prihvacenosti teorije.
            Zasad04.gif

            ___________________________________________________________________



                19.gif

                11-21-2004 10:21 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
                tana tana is a Male
                rigorozni




                Poruka: 17879
                Location: na prinudnom radu :)

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                babo nisam cak siguran ni da se uci u skolama vise.

                kolko ja znam(nisam sigurn) da se u americi ne uci u skolama vise.

                spominje se teorija kao teorija, ali se naglasi da je pobijena. mozda grijesim, ne znam ....

                ___________________________________________________________________
                kad ce mostar mama?

                11-21-2004 21:27 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
                raja




                Poruka: 1736
                Location: :)
                pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                EVO NADJOH JEDNU TEMU STO SAM OTVORIO PRIJE 3 IPO GODINE EHEHEH =) 01.gif

                09-22-2007 17:25 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
                Stranica (5): « prethodna 1 2 3 [4] 5 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                Postavi novu temu Odgovori
                Go to:
                preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com