Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » TRADICIJE MOSTARA » KUHINJA » Frka mi je » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Sarajka
SexNepoznat

Poruka: 37
Location: Canada

Frka mi je Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

dolaze gosti, spremila sam svu slanu hranu,tortu...
E sada bi trebala jos neki kolacic brzi i to sa dzemom. Imam mijesani dzem, onaj sa borovnicom i malinom.
Ako ima neko jednostavan recept, molim da ga postavi.

02-26-2005 18:56 Sarajka is offline Pregledaj poruke od Sarajka Dodaj Sarajka u listu prijatelja
metallica metallica is a Male
moforaja




Poruka: 8228
Location: CH.WILLA(uglavnom)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

napravi palaèinke,namaži sa džemom i pospi sa mrvicama èokolade 10.gif

___________________________________________________________________

    02-26-2005 19:10 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
    daors daors is a Male
    brato




    Poruka: 817
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    hehe
    najbrzi
    i za prepisat i za napravit

    sve imas
    samo slozis

    ___________________________________________________________________
    Budi na kojoj si

    02-26-2005 19:10 daors is offline Posalji Email za daors Homepage of daors Pregledaj poruke od daors Dodaj daors u listu prijatelja
    Sarajka
    SexNepoznat

    Poruka: 37
    Location: Canada
    pokretac teme Thread Started by Sarajka

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Nebih palacinke, njihova djeca vole suve kolacice,a mogu duze i da stoje vec palacinke.
    Negdje sam jedanput na ovom Forumu citala neke recepte, ispece se patispanja, podjeli na dva djela, u sredinu se stavi dzem, tako nesto.Sad sam trazila i nisam mogla naci.

    Jeli tu Djemila, ona ima super recepata?

    02-26-2005 19:18 Sarajka is offline Pregledaj poruke od Sarajka Dodaj Sarajka u listu prijatelja
    metallica metallica is a Male
    moforaja




    Poruka: 8228
    Location: CH.WILLA(uglavnom)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    nije to tijesto za patišpanju
    napravi ono masno tijesto slièno kao za lijenu pitu uzmi malu èašicu za cuganje(ozbiljno)
    razvaljaj tijesto i èašom pravi male kružiæe namaži džemom sastavi po dva da budu ko
    mali sendvièi i peci lagano (da se ne prepeèe nego više da ''tišti'')
    to su ti kolaèiæi 33.gif 10.gif

    ___________________________________________________________________

      02-26-2005 19:22 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
      Sarajka
      SexNepoznat

      Poruka: 37
      Location: Canada
      pokretac teme Thread Started by Sarajka

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      heeeeejjjj, to je to.....
      Ako ti nije tesko, napisi mi mjere za tijesto, ja ne znam nista bez mjere.

      Mada, vidjela sam i kolace sa patispanjom, uh..... ubuduce kopiram odmah, nikada se ne zna sta ti i kada moze zatrebati.

      02-26-2005 19:25 Sarajka is offline Pregledaj poruke od Sarajka Dodaj Sarajka u listu prijatelja
      metallica metallica is a Male
      moforaja




      Poruka: 8228
      Location: CH.WILLA(uglavnom)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      neznam baby ovo je iskustvo od prièanja sa majkom kad pijemo kafu u pauzi kad ona pravi
      klopu 01.gif 11.gif
      idi na one sajtove na ''tražim'' ima podravka i još nekoliko naæi æeš sigurno ja nisam kuæi pitao bih inaèe mamu pa bih ti napisao izvini 10.gif 33.gif

      ___________________________________________________________________

        02-26-2005 19:27 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
        daors daors is a Male
        brato




        Poruka: 817
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        evo ti jedan
        imas sve u gram
        pa mjerkaj
        tite mi

          http://www.avijacijabezgranica.com/JNAkuhinja/main/slatkisi.htm

        ___________________________________________________________________
        Budi na kojoj si

        02-26-2005 19:36 daors is offline Posalji Email za daors Homepage of daors Pregledaj poruke od daors Dodaj daors u listu prijatelja
        Sarajka
        SexNepoznat

        Poruka: 37
        Location: Canada
        pokretac teme Thread Started by Sarajka

        RE: Frka mi je Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Evo nadjoh ovaj recept na drugom forumu,pa da ga i vama ostavim. Jednostavno da ne moze biti jednostavnije
        Napravi patispanj u plehu od rerne, pa kad se ohladi filuj dzemom i urolaj.

        Znaci-6 belanaca dobro umutis, dodas 6 zumanaca, mutis još malo, dodas 6 kasika secera i na kraju lagano rukom umesas 6 kasika brasna. Izlijes u pleh od rerne, stavi pek papir ili foliju, podmazi uljem i brasnom.
        Caskom se ispece, pa ga izvadi na vlaznu krpu, skini papir ili foliju i urolaj sa krpom dok se ne opusti.
        Kad ohladi odmotaj, namazi dzemom i urolaj, pa seci rolat na kriske

        02-26-2005 20:30 Sarajka is offline Pregledaj poruke od Sarajka Dodaj Sarajka u listu prijatelja
        Sarajka
        SexNepoznat

        Poruka: 37
        Location: Canada
        pokretac teme Thread Started by Sarajka

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Djemila hvala ti, vec sam sve pripremila,ali nije suvisan bilo kakav recept za brzo spremanje, jer svakoga od nas moze nesto ili neko iznenaditi.

        Djemila, ja cesto svracam na ovu diskusiju i (cast ostalim) primijetila sam da ti imas izvanredne recepte.
        Mnoge od njih sam ja imala u Mostaru, ali naravno nisam nista sacuvala, a ja bez recepta ne znam nista od kolaca spremiti.
        Sto se tice slanog, tu nema problema, sve znam vrlo ukusno skuvati, ali kolaci su mi oduvijek pricinjavali probleme.
        Ja nisam ljubitelj kolaca, ali ih ponekad pravim radi familije,pa ako nemam recepta, obrukam se.
        Ako imas jos nesto interesantno, napr. neki kolac sa keksom, napisi.
        Pozdrav iz ledene Canade.
        PS. Gdje si ti, ako mogu znati i jeli ovo tvoja slika, poznata si mi faca, mozda grijesim.?

        02-27-2005 03:54 Sarajka is offline Pregledaj poruke od Sarajka Dodaj Sarajka u listu prijatelja
        Sarajka
        SexNepoznat

        Poruka: 37
        Location: Canada
        pokretac teme Thread Started by Sarajka

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Uh, tek sada vidim da se javljas iz Stokholma, izvini.

        02-27-2005 03:55 Sarajka is offline Pregledaj poruke od Sarajka Dodaj Sarajka u listu prijatelja
        Sarajka
        SexNepoznat

        Poruka: 37
        Location: Canada
        pokretac teme Thread Started by Sarajka

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Djemila, veliko hvala.
        Mozda se i poznajemo, nisam sigurna.
        Radi li ovaj cat? ja jutros pokusala, nigdje nikoga.
        Zeza me ova razlika u vremenu, kod mene je sada 11,44h.
        A tako bih voljela malo popricati sa nekom Mostarkom...

        02-27-2005 18:43 Sarajka is offline Pregledaj poruke od Sarajka Dodaj Sarajka u listu prijatelja
        Sarajka
        SexNepoznat

        Poruka: 37
        Location: Canada
        pokretac teme Thread Started by Sarajka

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Djemilaaaa, izgleda da cat ne radi, ja sam tu.

        02-27-2005 20:41 Sarajka is offline Pregledaj poruke od Sarajka Dodaj Sarajka u listu prijatelja
        Sarajka
        SexNepoznat

        Poruka: 37
        Location: Canada
        pokretac teme Thread Started by Sarajka

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        pokusala sam bezbroj puta, ne radi, a nema ni tebe, onda...pokusat cu za satak?

        02-27-2005 20:56 Sarajka is offline Pregledaj poruke od Sarajka Dodaj Sarajka u listu prijatelja
        Sarajka
        SexNepoznat

        Poruka: 37
        Location: Canada
        pokretac teme Thread Started by Sarajka

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Djemila, tu sam

        02-28-2005 00:00 Sarajka is offline Pregledaj poruke od Sarajka Dodaj Sarajka u listu prijatelja
        nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com