Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » KULTURA » Trenutno Citam ... 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (46): « prva ... « prethodna 18 19 20 [21] 22 23 24 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Lvisz Lvisz is a Male
avenija kruzno




Poruka: 114

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od kapljica:

    Coellho sucks! Sasvim uobicajne storije, nista novo, nije me impresionirao nicim, dobro su napisane knjige, ono u cugu je procitas ali fali nesto, nemaju nikakvu novu notu, sve je vec ispricano na isti nacin.
    Ja inace ne volim popularne pisce koji su prosjecni
    Vr kad sam vec kod ovog pisca, vracaj mi knjigu 08.gif


meni nije bezveze, a mislim da nije ni tebi, veæ samo hoæeš da kažeš da nije onako kako ga svi hvale...meni je dobar, mogao bih proèitati svako njegovo djelo, i iz svakog bih mogao nešto novo nauèiti...volim, coelha, hessea, selimoviæa...etc...

___________________________________________________________________

      08-24-2005 22:47 Lvisz is offline Posalji Email za Lvisz Homepage of Lvisz Pregledaj poruke od Lvisz Dodaj Lvisz u listu prijatelja
      Sjeta Sjeta is a Female
      seka




      Poruka: 528
      pokretac teme Thread Started by Sjeta

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      da, ljudi imaju podjeljeno misljenje o Coehlu i njegovim djelima.

      Meni se jako svidio. Svidja mi se njegova zivotna filozofija. Svidja mi se sto mu djela odisu jednostavnoscu kojom objasnjava kompleksnost zivota. Svidja mi se sto ne upotrebljava komplikovane rijeci i cinjenice, nego je sve (naizgled) tako jednostavno.


      kod mene je Coehlo pri vrhu pisaca koje cijenim.

      ___________________________________________________________________

        08-24-2005 23:22 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
        First Lady First Lady is a Female
        samo sto nisam




        Poruka: 1404
        Location: NY

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ma, sta mi to nocas pricas 35.gif
        pozdrav mladoj dami :)



        prije odmora pocela citati
        The Devil in the White City
        Erik Larson

        centar dogadjanja
        Chicago's World Fair 1873
        prica o dvije licnosti, arhitekti (Daniel H. Burnham) koji je odgovoran za izgradnju ove "izlozbe" i Dr. H.H. Holmes, ubici koji je tokom "frke" u chicagu iskoristio priliku da na brutalan nacin ubije nekoliko djevojaka

        za sad, odlicna knjiga, puna istorijskih dogadjaja, cinjenica, dokumenata... itd.

        ___________________________________________________________________
        Live, and let LIVE!!!

        08-25-2005 15:06 First Lady is offline Posalji email za First Lady Pregledaj poruke od First Lady Dodaj First Lady u listu prijatelja
        Maja Maja is a Female
        bice nesto od mene


        Poruka: 307
        Location: Oslo

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Sjeta:

          pokusavam, po ne znam koji put, da citam Umijece Ljubavi od Ericha Fromma, ali je nalazim izuzetno dosadnom i neinteresantnom. 21.gif


        Moj savjet, izbaci je iz svog zivota, ja bih tako davno prije knjige citala na silu misleci da sve treba procitati, i to je prava glupost. Nije nikakva sramota samo je odloziti, procitavsi 20-30 stranica nekog zamarajuceg teksta. Eh kolko sam ih tako zavitljala, Sjeto uzmi drugu!

        ___________________________________________________________________
        Zivjeli 100 godina!

        08-25-2005 16:04 Maja is offline Posalji Email za Maja Pregledaj poruke od Maja Dodaj Maja u listu prijatelja
        Andrej
        SexNepoznat



        Poruka: 42

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Vidis Sjeta meni Fromm lezi, mada mi je

          Umijece Ljubavi
        malo limunadasta i zato ako ti je vec do toga da nesto procitas od njega radije uzmi
          Anatomiju Ljudske Destruktivnosti
        .


        Ja sam sada na
          Disgrace
        od John Maxwell Coetzee

        08-25-2005 21:36 Andrej is offline Pregledaj poruke od Andrej Dodaj Andrej u listu prijatelja
        Sjeta Sjeta is a Female
        seka




        Poruka: 528
        pokretac teme Thread Started by Sjeta

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          The Wisdom of the TALMUD


        - A thousand years of Jewish thought by Rabbi Ben Zion Bokser


        Iako se jevrejska vjera zasniva na pracenju i slijedjenju jeverjske biblije i staroga zavjeta, Izraelcani su od samoga pocetka sakupljali i stvarali neke svoje zakone i pravila koje su vijekovima odrzavali najcesce kroz rijec i pripovijedanje. Talmud je knjiga gdje su rabaji prikupili te neke nepisane zakone, price i pripovjedanja koje dolaze od samoga pocetka jevrejstva. Knjiga koju citam objasnjava paralele izmedju Biblije i Talmuda o malo pojasnjava Talmud. Interesantno.

        ___________________________________________________________________

          08-30-2005 03:18 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
          First Lady First Lady is a Female
          samo sto nisam




          Poruka: 1404
          Location: NY

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          The Zahir
          P. Coelho

          tema - ljubav
          cista, jednostavna i slobodna

          Zahir na arapskom znaci nesto sto je prisutno, vidljivo i nesto sto je nemoguce ignorisati. Neko ili nesto, sto, kad jednom dodjemo u kontakt, lagano okupira svaku nasu misao, dok nismo u mogucnosti misliti na bilo sta drugo. Stanje uzvisenosti ili ludila.
          Nesto cime covjek postaje opsjednut. U ovom slucaju je to zena glavnog lika (koji je takodjer pisac 29.gif ).

          tek pocela, za sad nije lose. za njega prepoznatljlivi stil = jednostavnost.

          na pocetku mi ide na zivce zato jer izgleda kao da koristi ovu knjigu da bi objasnio kriticarima zasto je njegov stil pisanja jednostavan i zasto pise o stvarima koje su opstepoznate, ali o kojima cesto ne razmisljamo. izgleda kao da se osvrce na alhemicara, pored rijeke piedre...itd. ali se kasnije (izgleda) poravlja.


          i

          Why do men have nipples
          (Zasto muskarci imaju bradavice)

          "odgoviri na pitanja koja se usudjujemo postaviti tek nako treceg martinija"

          ___________________________________________________________________
          Live, and let LIVE!!!

          10-19-2005 19:21 First Lady is offline Posalji email za First Lady Pregledaj poruke od First Lady Dodaj First Lady u listu prijatelja
          nik obrisan
          Gost


          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Izgleda ko da on samo zna zasto baca svjetlo na takav nacin pisanja...
          Nisam citala knjigu, ne citam ih vise odavno, osim Kur'ana... samo mi se ucinilo da je tako pa dodajem svoj med ... 01.gif

          10-19-2005 19:26
          Mo_NavijaC Mo_NavijaC is a Male
          Mister 07


          Poruka: 1176
          Location: Jamio kucu u Mahali

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          >Dnevni Avaz

          ___________________________________________________________________
          POBJEDIO SAM ANOREKSIJU...
          19.gif 19.gif

          10-19-2005 20:29 Mo_NavijaC is offline Homepage of Mo_NavijaC Pregledaj poruke od Mo_NavijaC Dodaj Mo_NavijaC u listu prijatelja
          Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
          Licnost godine '05




          Poruka: 9968
          Location: Eo me tu sam !!

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ja nemogu sebi da dodjem citajuci knjigu DRETELJ NA VRATIMA DZEHENEMA !! 21.gif 26.gif Gluho bilo 33.gif

          ___________________________________________________________________


            Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
              13.gif

              10-19-2005 20:32 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
              refleksija refleksija is a Female
              moforaja




              Poruka: 3364
              Location: dark side

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Dario Dzamonja - Ptica na zici

              ___________________________________________________________________


                Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

                10-19-2005 22:51 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
                nik obrisan
                Gost


                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                First Lady, mozes li napisati jedan dio iz te knjige... zainteresovala me, i volila bi jedan dio da procitam, ako mozes na nasem?

                10-19-2005 22:53
                nik obrisan
                Gost


                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Ako ti nece biti tesko.

                10-19-2005 22:54
                Maggie Maggie is a Female
                moforaja




                Poruka: 2736
                Location: daleko

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Je li iko procitao The Poisonwood Bible???

                Evo ja blejim u prvu stranu ima dva sata i nikako da maknem. Zvuci dobra i necu da odustanem, ali nikako da ono pocnem uzivati u njoj.

                Iko????

                ___________________________________________________________________

                  11-16-2005 19:58 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
                  First Lady First Lady is a Female
                  samo sto nisam




                  Poruka: 1404
                  Location: NY

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  nisam, ali svaki put se zaletim da je kupim i odustanem.

                  kad procitas, reci kakvi su utisci

                  01.gif







                  srce, sorry 33.gif
                  nisam na vrijeme vidjela tvoj post.
                  knjigu sam zavrsila citati, i cim ugrabim momenat izabrat cu nesto i prevesti
                  vidim da je Zahir medju najcitanijim knjigama u BiH (unazad par sedmica)

                  ___________________________________________________________________
                  Live, and let LIVE!!!

                  11-17-2005 01:03 First Lady is offline Posalji email za First Lady Pregledaj poruke od First Lady Dodaj First Lady u listu prijatelja
                  Maggie Maggie is a Female
                  moforaja




                  Poruka: 2736
                  Location: daleko

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Lady, ja sam sinoc procitala jedno 20 strana (kasno bilo, pa mi se prispavalo inace bi jos citala) i postaje malo zanimljivija. Rekla sam dacu joj jedno 70 strana, a ko me do tada bude dushila, odustajem.

                  ___________________________________________________________________

                    11-17-2005 21:34 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
                    rimda rimda is a Male
                    raja




                    Poruka: 1827
                    Location: BULEVAR

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    ja onaj kod svojevremeno procitao, pa sad uzeo ove sto mu kontru pucaju..Razbijanje Davincijevog koda... maaa meni ovo sve ko nekakva propaganda za i protiv crkve, samo fino upakovana 14.gif

                    ___________________________________________________________________
                    38.gif Admir Stupac 38.gif

                    11-17-2005 23:00 rimda is offline Posalji email za rimda Pregledaj poruke od rimda Dodaj rimda u listu prijatelja
                    Maggie Maggie is a Female
                    moforaja




                    Poruka: 2736
                    Location: daleko

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    meni se Davinchijev kod svidio i jos mi nikako nije jasno zasto je ta knjiga toliko kontraverzna 14.gif

                    Poenta knjige jeste da je Isus imao krvne nasljednike, sto znaci da je imao djecu/bio ozenjen. E sada ako je to 100% istina, zasto je to toliki bauk za katolicku crkvu??? iti ja kontam niti mi je iko od bliskih ljudi, koji jesu katolici to mogao objasiti.


                    Inace procitala sam i Angels & Demons, kao i Digital Fortress od istog pisca i svidjele su mi se. Brze, drze te zainteresovanog.

                    ___________________________________________________________________

                      11-17-2005 23:09 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
                      Maggie Maggie is a Female
                      moforaja




                      Poruka: 2736
                      Location: daleko

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Lady, evo me.

                      Sinoc sam zavrsila knjigu i odusevila me je. Do nedelje sam se patila sa prvih 80 strana, od nedelje sam procitala ostalih 500.

                      Vako, knjiga je prepuna detalja i opisa i zato se cini veoma dosadnom, posebno na pocetku. Medutim, nekako se uzivis u radnji i sama te knjiga nosi.

                      1954-e, baptisticki ministar, religiozni fanatik odvede svoju porodicu (zena i 4 kcerke) u Congo, da budu misionari. Vecina knjige opisuje njihov zivot u Congu tih 17-es mjeseci i kako je to zauvijek promjenilo njiihove zivote i poglede na svjet.
                      Knjiga te provede kroz 30 godina njihovog zivota, od Conga, njihove izbore, odbrambene sisteme, odnose.

                      Odlicna je knjiga, slobodno je kupi ili uzmi u biblioteci. 10.gif

                      ___________________________________________________________________

                        12-07-2005 16:09 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
                        Maggie Maggie is a Female
                        moforaja




                        Poruka: 2736
                        Location: daleko

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        Sada sam uzela "Cane river", od Lalita Tademy. Prica zene, koja ostavlja svoju karijeru da bi pronasla istoriju svoje porodice i svojih predaka. Odlazi na plantazu gdje su njezini bili robovi.

                        Uzela sam je nedavno i evo jutros procitah prvu stranu, pa cu ti javiti kakva je.

                        ___________________________________________________________________

                          12-07-2005 16:12 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
                          Stranica (46): « prva ... « prethodna 18 19 20 [21] 22 23 24 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                          Postavi novu temu Odgovori
                          Go to:
                          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com