Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Zahir » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Gianni Gianni is a Male
raja




Poruka: 2201
Location: North see

Zahir Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ponukan istoimenom knjigom Paulo Coelha zelio sam da podjelim sa vama ..

Malo uvoda , ideja o Zahiru potice iz islamske tradicije , a prepostavlja se da je nastala u 17 vjeku . Zahir na arpaskom znaci : vidljiv , prisutan, onaj koji nemoze da ostane nezapazen ..
Nesto ili neko, sto nam, cim ga upoznamo, postepeno zaokuplja misli , sve dok nas potpuno ne omoguci da se usresredimo na na ista drugo ..A to se moze smatrati svetoscu, ili ludilom .

Da li vam se desilo da vam je neko ili nesto zaokupilo totalno vase misli i da vams je neomogucilo da se na bilo sto drugo usresredite ...


Ovu temu sam postavio ovdje zato sto se tice psihologije iako moze imat i priznake ljubavi za neke ..

___________________________________________________________________
There are no wrong choices; there are only different choices.

07-11-2006 17:03 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
al capone al capone is a Male
moforaja




Poruka: 5015
Location: grad andjela

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

desilo mi se da mi je neko totalno zaokupio misli...nesto nikad al neko...da.

___________________________________________________________________



    http://www.youtube.com/watch?v=yqErQ-OeIoY

    07-11-2006 17:07 al capone is offline Posalji email za al capone Homepage of al capone Pregledaj poruke od al capone Dodaj al capone u listu prijatelja AIM Screenname: shef YIM Screenname: no name
    Gianni Gianni is a Male
    raja




    Poruka: 2201
    Location: North see
    pokretac teme Thread Started by Gianni

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od al capone:

      desilo mi se da mi je neko totalno zaokupio misli...nesto nikad al neko...da.


    totalno znaci ono ni na sta drugo nisi mislio mjesecima ili je to trajalo par dana ??kako izac iz tog kruga ?

    ___________________________________________________________________
    There are no wrong choices; there are only different choices.

    07-11-2006 17:12 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
    al capone al capone is a Male
    moforaja




    Poruka: 5015
    Location: grad andjela

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    da totalno nisam ni na jednu drugu osobu mislio...ne znam kako izaci iz tog kruga.. 19.gif

    ___________________________________________________________________



      http://www.youtube.com/watch?v=yqErQ-OeIoY

      07-11-2006 17:21 al capone is offline Posalji email za al capone Homepage of al capone Pregledaj poruke od al capone Dodaj al capone u listu prijatelja AIM Screenname: shef YIM Screenname: no name
      Gianni Gianni is a Male
      raja




      Poruka: 2201
      Location: North see
      pokretac teme Thread Started by Gianni

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Pisac spominje jednu misao gdje se usporedziva sa katedralom (mozete uzet bilo koji sakralni hram) . Rastemo , mjenjamo oblik , nailazimo na slabosti , koje moramo da ispravimo, ali uprkos svemu , grabimo napred, trudeci se da ostanemo uspravni ,ispravni,da ne ukazujemo postovanje ni zidovima ni vratima ni prozorima, vec praznom unutrasnjem prostoru , prostor u kojem slavimo i obozavamo ono sto nam je dragocjeno i vazno..

      ___________________________________________________________________
      There are no wrong choices; there are only different choices.

      07-11-2006 17:23 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      desilo se da upravo te misli koje me okupiraju (o toj osobi) me potpuno onesposobe da radim bilo sta drugo, tj. to je bio period stagnacije (ne smatram ovo sto ti opisa nimalo pozitivnim), izgubis sebe, postanes sjena, rob neceg sto ni sam ne znas sta je...najgore je sto si ti taj koji moze preusmjeriti sve to ali dok to sam skontas poljubis beton (mozda nije ni to ponekad lose ali eto).

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        07-11-2006 22:14 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        cok cok is a Male
        liska mjeseca maja


        Poruka: 5450
        Location: seher mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ZAOKUPLJALO ME I NESTO I NEKO I LAKSE SE OSLOBODIT NEKOGA NEGO NECEGA A TO NESTO JE GADNO PRAVO 26.gif AL DOBRO JE A BICE I BOLJE 13.gif 33.gif

        ___________________________________________________________________
        28.gif BICE BOLJE,NEKO VICE 28.gifKAZUU 18.gif

        07-11-2006 22:24 cok is offline Pregledaj poruke od cok Dodaj cok u listu prijatelja
        Carmela Carmela is a Female
        vjeciti optimist




        Poruka: 7603
        Location: ja nisam odavle

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Da, desilo mi se. Ne znam kako, nisam htjela ništa od toga, no bilo je jaèe od mene a smatram se jakom. Dok je trajalo bila sam kao u transu, gluha i slijepa za sve i svakog oko sebe. Prekinuto je još iznenadnije jer sam na vrijeme uhvatila posljednje djeliæe objektivne svijesti da to prekinem jer sem mene same nitko nije i ne smije biti gospodar mojih misli i mog srca.

        ___________________________________________________________________

          Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

        07-12-2006 08:59 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
        Gianni Gianni is a Male
        raja




        Poruka: 2201
        Location: North see
        pokretac teme Thread Started by Gianni

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od refleksija:

          desilo se da upravo te misli koje me okupiraju (o toj osobi) me potpuno onesposobe da radim bilo sta drugo, tj. to je bio period stagnacije (ne smatram ovo sto ti opisa nimalo pozitivnim), izgubis sebe, postanes sjena, rob neceg sto ni sam ne znas sta je...najgore je sto si ti taj koji moze preusmjeriti sve to ali dok to sam skontas poljubis beton (mozda nije ni to ponekad lose ali eto).



        Neznam jesi citala knjigu ali je vrlo zanimljiva i poucna ....Pitanje se postavlja a zbog cega nam se to desi i koji su to toliko jaki osjecaju i zelja/ljubav prema osobi/predmetu da nas zaokupi toliko pa nas totalno odgane od ostali normalni stvari i zaokupi citavu nashu dushu i mozak..

        ___________________________________________________________________
        There are no wrong choices; there are only different choices.

        07-12-2006 10:16 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
        obrisana
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Nekada covjek idealizira nesto, ali Boga mi najcesce nekoga, dodijeli mu sve najljepse osobine, ucini ga savrsenim u svojoj glavi, budi se i lijeze s mislju na nju/njega i na zalost 26.gif , cesto se desi da se nakog izvjesnog vremena osvijesti na jedan ruzan nacin i shvati da NE TREBA TRAZITI HLJEBA PREKO POGACE!!!

        07-12-2006 10:29
        laverna laverna is a Female
        seka




        Poruka: 898
        Location: i ja se pitam

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        knjiga je super
        kad sam je proèitala za par dana èitala sam je ponovo baš iz razloga koji ti navodiš
        pokušavajuæi naæi odgovor kako se desi da svi ponekad imamo zahira.

        07-12-2006 10:41 laverna is offline Pregledaj poruke od laverna Dodaj laverna u listu prijatelja
        Gianni Gianni is a Male
        raja




        Poruka: 2201
        Location: North see
        pokretac teme Thread Started by Gianni

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od incognito:

          Nekada covjek idealizira nesto, ali Boga mi najcesce nekoga, dodijeli mu sve najljepse osobine, ucini ga savrsenim u svojoj glavi, budi se i lijeze s mislju na nju/njega i na zalost 26.gif , cesto se desi da se nakog izvjesnog vremena osvijesti na jedan ruzan nacin i shvati da NE TREBA TRAZITI HLJEBA PREKO POGACE!!!


        Dobar primjer ali ne mora biti totalno idealiziranje nekoga da bi ti zaokupio misli , moze li biti da si ostao/la nedorecen-a unecemu i neshvatas neke razlogu i postupke a nemas prilike da rjesis to posto osobe nema tu ..


        vec si proplivala cestitam 07.gif

        ___________________________________________________________________
        There are no wrong choices; there are only different choices.

        07-12-2006 10:42 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
        obrisana
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        za Gianni-a 33.gif 01.gif

        07-12-2006 10:45
        obrisana
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ma ne znam, upravo ovih dana preispitivam neke svoje postupke prema 2 osobe koje su mi u znacili puno u pojedinim razdobljima mog mladog 19.gif zivota, nismo vise onako bliski kao prije, pa cas krivim sebe, cas njih. Evo trenutno mislim da su oni krivi 08.gif a sutra ko zna...Svaki novi dan donosi neki novi pogled na zivot, ali u svakom slucaju zao mi je, nedostaju mi 26.gif i stvarno mislim na njih... 16.gif

        07-12-2006 10:53
        Nepoznata1
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Carmela:

          Da, desilo mi se. Ne znam kako, nisam htjela ništa od toga, no bilo je jaèe od mene a smatram se jakom. Dok je trajalo bila sam kao u transu, gluha i slijepa za sve i svakog oko sebe. Prekinuto je još iznenadnije jer sam na vrijeme uhvatila posljednje djeliæe objektivne svijesti da to prekinem jer sem mene same nitko nije i ne smije biti gospodar mojih misli i mog srca.



        Lijepo sroceno 10.gif

        07-12-2006 12:16
        Indijanac Indijanac is a Male
        bice nesto od mene




        Poruka: 530
        Location: Fuckin' Germany

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od incognito:

          Ma ne znam, upravo ovih dana preispitivam neke svoje postupke prema 2 osobe koje su mi u znacili puno u pojedinim razdobljima mog mladog 19.gif zivota, nismo vise onako bliski kao prije, pa cas krivim sebe, cas njih. Evo trenutno mislim da su oni krivi 08.gif a sutra ko zna...Svaki novi dan donosi neki novi pogled na zivot, ali u svakom slucaju zao mi je, nedostaju mi 26.gif i stvarno mislim na njih... 16.gif


        Jes, jes, ja mislim da su oni krivi 29.gif

        ___________________________________________________________________
        Ko bi mogo opjevati redom
        sve ljepote divnoga Mostara,
        zar se èudiš srce što ga ljubim
        sa ljubavlju sinovskoga žara?

        07-12-2006 12:49 Indijanac is offline Posalji Email za Indijanac Pregledaj poruke od Indijanac Dodaj Indijanac u listu prijatelja
        cernica67 cernica67 is a Male
        puter


        Poruka: 127
        Location: USA

        RE: Zahir Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Gianni:

          Ponukan istoimenom knjigom Paulo Coelha zelio sam da podjelim sa vama ..

          Malo uvoda , ideja o Zahiru potice iz islamske tradicije , a prepostavlja se da je nastala u 17 vjeku . Zahir na arpaskom znaci : vidljiv , prisutan, onaj koji nemoze da ostane nezapazen ..
          Nesto ili neko, sto nam, cim ga upoznamo, postepeno zaokuplja misli , sve dok nas potpuno ne omoguci da se usresredimo na na ista drugo ..A to se moze smatrati svetoscu, ili ludilom .

          Da li vam se desilo da vam je neko ili nesto zaokupilo totalno vase misli i da vams je neomogucilo da se na bilo sto drugo usresredite ...


          Ovu temu sam postavio ovdje zato sto se tice psihologije iako moze imat i priznake ljubavi za neke ..



        To se desava samo u ljubavi i deslilo mi se to prije sa curama, 01.gif
        A najbolji osjecaj zaljubljenosti je zaljubljenost u Gospodara Svjetova. To se desava samo rijetkim i odabranim osobama i onda one ne vide nista niti cuju nista niti misle ninasta osim Allaha dz.s. Kazu da je taj osjecaj zaljubljenosti nemjerljivo veci od onoga prvog.
        Ko zeli da vise sazna o ovome neka procita Mesneviju od Rumija. 10.gif 33.gif 33.gif 33.gif

        07-13-2006 07:40 cernica67 is offline Posalji email za cernica67 Pregledaj poruke od cernica67 Dodaj cernica67 u listu prijatelja
        nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com